Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 20.1.2018
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2235USD   25.365CZK   0.88208GBP   308.51HUF   4.1665PLN   7.4409HRK . . . viac

Tatry z oblakov

Tatras from the Clouds - Cover Page

Turistický sprievodca Tatry z oblakov sa blíži k tomu, čo sa označuje ako finálne riešenie, za ktorým už nič lepšie vymyslieť nemožno. Platí to o jeho grafickej zložke - leteckých snímkach tatranských dolín, na ktorých sú graficky vyznačené turistické trasy a časy potrebné na výstupy. Veľkoplošné snímky tatranských dolín a štítov sú doplnené snímkami, ktoré v detaile približujú tatranskú flóru a faunu, atmosféru, v ktorej sa človek ocitá vo veľhorách.

Zabia dolina (The Frog Valley). One part of the valley Mengusovska dolina with Zabie plesa lakes. From the Tatry from the clouds guidebook.

Texty sú stručnejšie, popisujú doliny, vymenúvajú graficky zobrazené trasy, informujú o možnosti občerstvenia a ubytovania v dolinách.

Autor tejto skvostnej publikácie, známy horský vodca a fotograf, Ladislav Janiga, do sprievodcu zaradil aj snímky a informácie o dolinách, ktoré nie sú turisticky prístupné. Publikácia očarí toho, kto sa do Tatier len chystá, ale umožní vychutnať Tatry aj tomu, kto ich viac, alebo menej pozná.

190-stranový sprievodca je rozčlenený na časti -Vysoké Tatry - Slovensko (57 dolín a štítov), Belianske Tatry (2), Vysoké Tatry - Západné Tatry - Poľsko (15), Západné Tatry - Roháče (6), Západné Tatry - Liptovské Tatry (8).

Súčasťou sprievodcu sú malé schematické mapky - z nich jedna je zo slovenského pohľadu kuriózna, pretože postavila štandardné svetové strany naruby, tam kde býva na mape sever, je hrebeň Vysokých Tatier, a tam kde býva juh, je poľské Zakopané. Tieto schematické mapky sú naozaj malé a schematické. Pre niekoho, kto nemá v hlave úplnú mapu Tatier, bude preto ako doplnok užitočná aj kompletná tatranská mapa. Sprievodca plasticky zobrazuje doliny a štíty, ale niekedy úplne neprezrádza, čo je za horizontom zobrazeného hrebeňa.

Texty sú v piatich jazykoch - okrem slovenčiny v angličtine, maďarčine, nemčine a v poľštine.

Spoluautormi snímok sú popri Ladislavovi Janigovi Juraj Ksiažek (zvieratá) a Marcin Józefowicz (poľské chaty). Knihu si vydal v marci 2004 sám autor a o jej atraktívnosti svedčí, že po prvých 3000 kusoch nechal v priebehu niekoľkých mesiacov vytlačiť ďalších 3000.

Objednať: Tatry z oblakov.
26. 12. 2010   
OBJEDNAJTE TU:Order
Tatry z oblakov - vypredané
Autor: Ladislav Janiga
Cena: 13,61 EUR
Kategória: Sprievodcovia pre pešiu turistiku - Slovensko
Vydavateľ: Ladislav Janiga
Vydanie 3.
Rok vydania: 2006
ISBN: 80-968824-6-5
Počet strán: 190
Tvrdá väzba
Rozmery: 16 x 20 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Sprievodcovia pre pešiu turistiku - Slovensko

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.