Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 15.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1845USD   25.695CZK   0.88163GBP   314.07HUF   4.2220PLN   7.5478HRK . . . viac

DVD Moja misia I. (Dokumentárne filmy o slovenských misionároch)

Moja misia I. - DVD Cover

Šesť dokumentárnych filmov o slovenských misionároch, šesť svedectiev, šesť vzácnych osobností… Františka Olexová, Bernard Kulha, Mária Greškovičová, Marián Kuffa, Jozef Hurton a Štefan Bebjak.

DVD je len v slovenskej verzii.

Anjeli (Juhoafrická republika)

Anjeli - DVD Cover

Príbeh o smrti a nádeji. Sestra Františka Olexová pracuje v centre pre deti zomierajúce na AIDS. Aby deti smrť ľahšie prijali, rozprávajú im sestry príbeh o anjeloch. Vraj Ježiško potreboval nového anjela a tak si vybral jedno z ich detí. Aby bola story o anjeloch dôveryhodnejšia, oblečú sestry zomierajúce dieťa do bielej košieľky a na hruď mu pripnú symbol AIDS - červenú stužku.

Medzi zemou a nebom (Bolívia)

Medzi zemou a nebom - obal DVD

Bernard Kulha pracuje na obyčajnej fare v zabudnutej dedinke San Miguel. Má 70 rokov, je flegmatik a nesnaží sa už zmeniť svet. Svoju stereotypnú prácu robí s láskou starého otca. Čas pre neho nemá veľký význam. Nikam sa neponáhľa a nikdy nič nezmešká. Na obed si dopraje siestu, rád si dá s priateľmi pohárik slivovice a na kúpalisku neváha do bazéna skočiť šípku.

Taký všedný život (Rumunsko)

Taky vsedny zivot - DVD Cover

Sestra Mária Greškovičová pracuje medzi Slovákmi žijúcimi v Rumunsku. Hoci nie všetko jej vždy vychádza podľa predstáv a život má komplikovaný nevyliečiteľnou chorobou, žije naplno každý deň. "Zo všetkých ilúzií som automaticky vytriezvela. Ale načo by som nikdy nechcela zabudnúť je, že nech sa deje čokoľvek, som prijímaná, chcená a milovaná," zdôveruje sa sestra Mária.

Podnikateľ s dušami (Slovensko)

Podnikatel s dušami - DVD Cover

Keď bol chlapec, chcel byť ako Winnetou. Chcel pomáha? slabším ako on, chcel mať takého koňa a pušku ako on a chcel žiť tak pravdivo ako on. Od roku 1990 je Marián Kuffa na čele Inštitútu Krista Veľkňaza v Žakovciach a pomáha chorým, postihnutým, bezdomovcom, sirotám, slobodným matkám, bývalým väzňom … Získal si ich dôveru a stal sa pre nich otcom, bratom a priateľom.

Cena človeka (Taliansko)

Cena cloveka - DVD Cover

Jozef Hurton vďačí komunistom za svoje šťastie. Keby nebol v lágri, nikdy by sa vraj nestal kňazom, ale lekárom. Po úteku z ČSSR vyštudoval teológiu v Ríme a stal sa farárom v alpskej dedinke Sulden. Bol svedkom viacerých nešťastí na horách a tak sa rozhodol vstúpiť do horskej služby, založiť školu pre lavínových psov a nakrúcať inštruktážne filmy o horách. Verí, že jeden život má väčšiu cenu, ako všetky tie jeho milované hory dohromady.

Misionár na Pangalane (Madagaskar)

Misionar na Pangalane - DVD Cover

Štefan Bebjak ako chlapec sníval o tom, že bude námorníkom. Sen sa mu čiastočne splnil, lebo na Madagaskare najčastejšie cestuje na motorovom člne. Raz za mesiac vyráža na desaťdňové turné po dedinkách na kanáli Pangalana. Ako kňaza ho všade vítajú so spevom, hádžu mu pod nohy kvety a dávajú mu to najlepšie jedlo – ryžu. Napriek tomu vždy schudne minimálne päť kíl.

Objednať: DVD Moja misia I. (Dokumentárne filmy o slovenských misionároch).
15. 1. 2008   
OBJEDNAJTE TU:Order
DVD Moja misia I. (Dokumentárne filmy o slovenských misionároch)
Cena: 12,95 EUR
Kategória: Dokumentárne filmy a cestopisy
Vydavateľ: Lux
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Dokumentárne filmy a cestopisy

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.