Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 13.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1766USD   25.596CZK   0.88068GBP   314.33HUF   4.2044PLN   7.5395HRK . . . viac

Tatranské siluety

Tatranske siluety - Cover Page

Ak ste vo Vysokých Tatrách zavítali do Téryho chaty alebo napríklad Zamkovského chaty, možno vám prišla na um otázka: kto boli ľudia, podľa ktorých sú pomenované? Odpoveď možno nájsť v knihe Tatranské siluety a naznačuje to aj jej podtitul: 77 príbehov ľudí a hôr, ktoré napísali jeden román. Kniha predstavuje výrazné osobnosti Tatier - objaviteľov, bádateľov, horolezcov, horských vodcov, chatárov...

Nájdeme tu mená Albert Laski, MUDr. Mikuláš Szontagh st., Edmund Téry, Ján Still, Gedeon Majunke, Maša Haľamová, Lukáš Michalák, Štefan Zamkovský a mnohé iné. Rozprávanie je rámcované putovaním cez jednotlivé tatranské doliny a sedlá, kde je každý štít, každá stena, takmer každý kameň spojený s pohnutými ľudskými osudmi.

Texty ilustrujú portréty osobností a dobové tatranské fotografie a pohľadnice.

O autorovi:

Anton Marec pracuje vo Vysokých Tatrách od svojich osemnástich rokov ako nosič a chatár na tatranských chatách, horský sprievodca a lyžiarsky inštruktor, začas aj profesionálny člen Horskej služby a po roku 1989 šéfredaktor Tatranského týždenníka, od roku 1994 majiteľ a prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska na Podbanskom, ktoré aj vybudoval. Na tatranských štítoch a v dolinách podnikol viac ako 300 horolezeckých výstupov a lyžiarskych túr, niekoľko výstupov urobil aj v Alpách, na Kaukaze a v Pamíre. Doteraz napísal dve desiatky kníh, v ktorých cez poviedky, povesti a novely zachytil svojrázne príbehy Tatier aj kraja pod nimi.

Napísali o knihe:

"Tatranský priestor sa zaľudňuje nezabudnuteľnými predstaviteľmi výnimočnosti, neobyčajnosti, silnej vôle i nutného zlyhania, ale najmä odvahy a nekaždodenného hrdinstva, spojeného osudovo s túžbou poznať nepoznané...Náš prozaik - pátrač vie spojiť fakty s domnienkami, nechať priestor pre otázky a hypotézy, nikdy sa však nevzďaľuje od dohodnutého priestoru, od konkrétnych lokalít a javov, ktoré tento priestor zapĺňajú v čase od dávnych vekov podnes."

Prof. PhDr. Ivan Sulík, CSc.

Objednať: Tatranské siluety.
11. 5. 2008   
OBJEDNAJTE TU:Order
Tatranské siluety - vypredané
Autor: Anton Marec
Cena: 9,46 EUR
Kategória: Horolezectvo
Vydavateľ: Matica Slovenská
Vydanie 1.
Rok vydania: 2007
ISBN: 9788089208654
Počet strán: 185
Tvrdá väzba
Rozmery: 14,5 x 22,5 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Horolezectvo

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.