Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Fulla

Fulla - obálka

Monografia Ľudovít Fulla približuje dielo jedného z najvýznamnejších predtsviteľov slovenského výtvarného umenia 20. storočia. Jeho nástup bol antitradicionalistický a svieži, rúcajúci dovtedajšie konvencie. Od maliarskych experimentov s formou obrazu sa však obrátil k jednej z hlavných tém slovenského maliarstva 2é. storočia, k stvárneniu národného mýtu, na vyjadrenie ktorého našiel pôsobivú a zároven súčasnú výtvarnú reč. Mal vzácny syntetický talent, objavoval neznáme pevniny, hľadal nové spôsoby videnia skutočnosti.

Prostredníctvom rozsiahlej štúdie s vyše 400 reprodukciami predstavuje historička umenia Katarína Bajcurová umelca a jeho dielo plné zákrut a paradoxov poznamenané osobným osudom, ako aj kultúrnym či historickým časom, v ktorom žil a tvoril. Súčasťou publikácie je rozsiahly poznámkový aparát, biografia, katalóg diel Ľudovíta Fullu, zoznam výstav, bibliografia.

.Pripojte komentár

OBJEDNAJTE TU:Order
Fulla
Cena: 74.90 EUR
Mierka: 0
Kategória: Kultúra, umenie
Vydavateľ: Slovart
Vydanie 1
Rok vydania: 2009
ISBN: 978-80-8085-876-6
Počet strán: 376
Tvrdá väzba
Rozmery: 24.80 x 30.70 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Kultúra, umenie
Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.