Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Tip na výlet: Pláže na Dunaji a rímske pamiatky

Pláž na Dunaji

Piesočnatá pláž v Radvani nad Dunajom

Na pláži nájdete riečne mušle. Ich prítomnosť je dobrý signál pre určovanie čistoty vody. Pláž je od Bratislavy pomerne vzdialená. Treba sa dostať do Komárna (106 km) a z Komárna pokračovať smerom na Štúrovo do Radvane nad Dunajom (asi 20 km). Na konci Radvane pešo zísť k rieke.

Pôdorys rímskeho vojenského tábora

Pláž a Dievčí hrad

Pekné pláže s jemným štrkom sú na Dunaji aj v ďalšej podunajskej obci Iža, ktorá je bližšie k Bratislave a od Komárna je vzdialená niečo cez 10 kilometrov.

Iža je zaujímavá aj tým, že sa v nej na trávnatých lúkach na brehu Dunaja nachádzajú zvyšky starého rímskeho vojenského tábora Kelemantia - známeho ako Dievčí hrad. Zachovali sa len nízke zvyšky múrov. Ak turista prichádza od Iže, musí obísť strelnicu miestnych poľovníkov, aby sa k antickej pamiatke dostal. V niekdajšej rímskej pevnosti sú tabuľky s informáciami v slovenčine aj v angličtine.

Viac informácií:

Bratislavský online sprievodca

Patince

Ako sme hľadali južný pól Slovenska

Pobyty pri vode

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.