Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 18.1.2018
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2230USD   25.516CZK   0.88860GBP   308.75HUF   4.1713PLN   7.4235HRK . . . viac

Zálesácke dni dnes

Zalesacke dni dnes

Knižka Ľuby Kvietkovej je určená "pre všetkých ktorí vedia, že v prírode je dobre, a že prírodu si musíme chrániť ako dobrého kamaráta". Kniha určená deťom tak asi od ôsmich rokov vyššie je napísaná ako denník mladého hrdinu, ktorého jeho priatelia zoznamujú s tajomstvami prírody a s tým, ako ich prakticky využívať, a ako sa v prírode správať a táboriť.

Z obsahu vyberáme: Všeličo o stromoch - zaujímavosti o stromoch. Viete, že niektoré sú jedovaté? Farby z lesa a lúky - ako si vyrobiť prírodné farby. Veľkonočná zbraň - ako na šibáče. Živé hrudky na poli - ako sa správajú zajace, ako vtáčí rodičia. Ako si postaviť kolibu a pozorovať prírodu..

Zalesacke dni dnes

Letné táborenie - ako si upliesť lôžko, vybudovať prírodnú kuchyňu - ohnisko. Potraviny z prírody - zelenina a korenie do polievok, predjedlá, huby, šaláty a nápoje. Lesné ovocie. Počuli ste už niekedy o ovocných lievancoch?

"Nepriatelia" v lese. - Jedovaté rastliny a huby. Lesná drogéria a lekáreň. Papiernictvo - pripravte si prírodné lepidlo a atrament.

Táborová meteorológia - čo predpovedá táborníkom v lese pekné, a čo daždivé počasie. Zistite, koľko je hodín podľa lupienkov kvetov. Určovanie svetových strán. Ako sa správajú niektoré druhy hmyzu.

Zalesacke dni dnes

Záver denníka je venovaný suvenírom, figúrkam, ktoré si v prírode môžu šikovné ruky vystrúhať, alebo vyrobiť. Nechýbajú ani návody na stavbu a rozmiestňovanie vtáčích búdok a napokon návody na výrobu prírodných vianočných ozdôb.

V knižke sú čiernobiele ilustrácie rozšírené o farebnú obrazovú časť. Na záver je abecedný zoznam použitých slovenských i latinských názvov rastlín a živočíchov.

Ak má mladý čitateľ, čo len trocha bádavého ducha, spestrí si pomocou Zálesáckych dní svoje dni. Nejeden dospelý zvedavec možno tiež.

(id)

Objednať: Zálesácke dni dnes.
9. 1. 2008   
OBJEDNAJTE TU:Order
Zálesácke dni dnes
Cena: 4,48 EUR
Kategória: Knihy pre deti a mládež
Vydavateľ: Q 111
Vydanie 2.
ISBN: 80-85401-62-2
Počet strán: 152
Tvrdá väzba
Rozmery: 13,1 x 18 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Knihy pre deti a mládež

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.