Panorama.sk in SlovakSK
Počasie

Zálesácke dni dnes

Zálesácke dni dnes

Knižka Ľuby Kvietkovej je určená "pre všetkých ktorí vedia, že v prírode je dobre, a že prírodu si musíme chrániť ako dobrého kamaráta". Kniha určená deťom tak asi od ôsmich rokov vyššie je napísaná ako denník mladého hrdinu, ktorého jeho priatelia zoznamujú s tajomstvami prírody a s tým, ako ich prakticky využívať, a ako sa v prírode správať a táboriť.

Z obsahu vyberáme: Všeličo o stromoch - zaujímavosti o stromoch. Viete, že niektoré sú jedovaté? Farby z lesa a lúky - ako si vyrobiť prírodné farby. Veľkonočná zbraň - ako na šibáče. Živé hrudky na poli - ako sa správajú zajace, ako vtáčí rodičia. Ako si postaviť kolibu a pozorovať prírodu..

Zálesácka posteľ

Letné táborenie - ako si upliesť lôžko, vybudovať prírodnú kuchyňu - ohnisko. Potraviny z prírody - zelenina a korenie do polievok, predjedlá, huby, šaláty a nápoje. Lesné ovocie. Počuli ste už niekedy o ovocných lievancoch?

"Nepriatelia" v lese. - Jedovaté rastliny a huby. Lesná drogéria a lekáreň. Papiernictvo - pripravte si prírodné lepidlo a atrament.

Táborová meteorológia - čo predpovedá táborníkom v lese pekné, a čo daždivé počasie. Zistite, koľko je hodín podľa lupienkov kvetov. Určovanie svetových strán. Ako sa správajú niektoré druhy hmyzu.

Zálesácke dni dnes - kresby rastliniek

Záver denníka je venovaný suvenírom, figúrkam, ktoré si v prírode môžu šikovné ruky vystrúhať, alebo vyrobiť. Nechýbajú ani návody na stavbu a rozmiestňovanie vtáčích búdok a napokon návody na výrobu prírodných vianočných ozdôb.

V knižke sú čiernobiele ilustrácie rozšírené o farebnú obrazovú časť. Na záver je abecedný zoznam použitých slovenských i latinských názvov rastlín a živočíchov.

Ak má mladý čitateľ, čo len trocha bádavého ducha, spestrí si pomocou Zálesáckych dní svoje dni. Nejeden dospelý zvedavec možno tiež.

(id)

OBJEDNAJTE TU:Order
Zálesácke dni dnes
Cena: 4.48 EUR
Mierka: 0
Kategória: Knihy pre deti a mládež
Vydavateľ: Q 111
Vydanie 2
Rok vydania: 0
ISBN: 80-85401-62-2
Počet strán: 152
Tvrdá väzba
Rozmery: 13.10 x 18.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Knihy pre deti a mládež

Vydané: 2003-05-23
Aktualizované: 2003-05-23

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.