iDNES.cz

Bobrovskij v souboji brankářů předčil Neuvirtha, Hanzal měl asistenci
Dvanáctizápasový sobotní program NHL otevřely dva předehrávané duely. Columbusu stačil k výhře nad Philadelphií jen jediný gól, českého gólmana Michala Neuvirtha v 34. minutě překonal Alex Wennberg. Minnesota pak na domácím ledě nestačila na Vancouver. Prohru 2:4 jednou asistencí pomohl alespoň zmírnit Martin Hanzal. (iDNES.cz)
Další jména pro přípravu před MS: Doudera, Sklenička, Kubalík a Lev
Kádr hokejové reprezentace v přípravě na květnové mistrovství světa doplní další čtyři hráči. Trenér Josef Jandač nominoval obránce Milana Douderu a Davida Skleničku a útočníky Dominika Kubalíka a Jakuba Lva. (iDNES.cz)
Mullane je zraněný, už v extraligové baráži Varům nepomůže
Hokejisté Karlových Varů se v klíčové fázi sezony, kterou pro ně bude baráž o setrvání v extralize, musí obejít bez amerického útočníka Patricka Mullaneho. Na led ho již podle informací klubového webu ve zbývající části ročníku nepustí komplikovaná zlomenina ruky. (iDNES.cz)
Závorka, Stloukal a Harkabus ve Varech zůstávají, dostali nové smlouvy
Hokejisté Karlových Varů, které čeká v baráži boj o udržení v extralize, mohou i v nadcházejících letech spoléhat na gólmana Tomáše Závorku. Podle webu Energie uzavřel s vedením klubu nový dvouletý kontrakt. (iDNES.cz)
Růžička po senzačním postupu: Jsem překvapený, co hráči vydrželi
Dva výbuchy na startu předkola s Mladou Boleslaví vybičovaly chomutovské hokejové Piráty k senzačnímu tažení do semifinále extraligy. „Na náš tým jsem hrozně pyšný,“ užíval si páteční postup přes Třinec trenér Vladimír Růžička starší. Piráti vyhráli zápas 5:3 a čtvrtfinálovou sérii 4:2 na zápasy. (iDNES.cz)
Palát překonal Mrázka, Tampa Bay je tak opět blíže postupovým pozicím
Z pohledu bojů o postupové pozice do play-off byly z pátečního programu NHL nejzásadnější výhry celků Islanders a Tampa Bay. Prvně jmenovaný tým již nahradil Boston na pozici s divokou kartou a Tampa se k nim rovněž přiblížila, když uspěla 2:1 po prodloužení v Detroitu s Petrem Mrázkem v bráně. Svého krajana v řádné hrací době překonal útočník Ondřej Palát. (iDNES.cz)
Kovář asistoval u vítězného gólu Magnitogorsku v druhém prodloužení
Hokejisté Magnitogorsku dál míří za obhajobou triumfu v Gagarinově poháru, i když v úvodním semifinále play-off Kontinentální ligy měli namále. Kazaň udolali 2:1 gólem v druhém prodloužení, který v 86. minutě vstřelil Sergej Mozjakin. Druhou asistencí se na něm podílel Jan Kovář. (iDNES.cz)
Plzeňský Kratěna o konci kariéry: Uvidíme, co bude dál
„Ondro, zůstaň!“ skandovali plzeňští fanoušci a tahle prosba se rozléhala zaplněnou arénou při závěrečné děkovačce. Porážka 4:5 v šestém čtvrtfinále s mistrovským Libercem po parádním dramatu uzavřela Plzni sezonu. A možná i úchvatnou kariéru jejího kapitána Ondřeje Kratěny, respektovaného extraligového mohykána. (iDNES.cz)