Gregi.net

Divadlo Pôtoň sa v novom roku bude sústrediť na rezidentov a vlastnú divadelnú tvorbu, čaká ho premiéra Amerického cisára!
Rok 2017 bol v Divadle Pôtoň jeden z najsilnejších – podarilo sa zrealizovať viac ako 120 podujatí a aktivít. Najväčší úspech mala koprodukčná inscenácia Miracles, ktorá podľa mnohých patrila k divadelným udalostiam roka a zároveň upriamila pozornosť na Bátovce. Minulý rok tiež ukázal, že vidiecky kultúrny priestor môže byť zaujímavý pre slovenských a zahraničných umelcov, uskutočnilo sa až 25 rezidencií a v roku 2018 by mali rezidenti stráviť v Divadle Pôtoň až 250 dní. Divadelníci pripravujú premiéru inscenácie Americký cisár podľa predlohy Martina Pollacka a chcú pokračovať v projekte Psota na Slovensku. Úspešná Pecha Kucha Night bude pokračovať aj v [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Celeste Buckingham opäť boduje v USA Američania ju označili ako “európsku popovú princeznú”!
V závere minulého roka vydala speváčka Celeste Buckingham na Slovensku a v Českej republike nový, v poradí piaty štúdiový album Bare, sprevádzaný singlom Go Away. Nahrávka z produkcie slovenského nahrávacieho štúdia Littlebeat prekvapila odbornú verejnosť i fanúšikov odvážnym, progresívnym zvukom a pozitívne recenzie na seba nenechali dlho čakať. „Tvorbu Celeste Buckingham nemožno hodnotiť len v rámci lokálnych pomerov, na slovenskej hudobnej scéne je samostatnou kategóriou. Jej hudba je vývozným artiklom, ktorý sa nestratí ani na atraktívnom, no tvrdou konkurenciou nabitom americkom trhu. Za oceánom postupne naberá kontakty a skúsenosti, jej skutočné hudobné zázemie však naďalej zostáva na Slovensku – v bratislavskom štúdiu LittleBeat, s ktorým spolupracuje od začiatku kariéry a [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Po dlhom čakaní sa Sensation vracia 23. júna 2018 do pražskej O2 areny s úplne novou show!
Jeden z najznámejších eventov na poli elektronickej tanečnej hudby sa po piatich rokoch vracia do Českej republiky. V sobotu 23. júna prinesie Sensation novú dych vyrážajúcu show. Praha se tak stane prvou európskou metropolou, kde sa tento nový koncept predstaví. Medzi rokmi 2007-2013 sa v Prahe uskutočnilo 7 vypredaných edícií. Posledná europská Sensation ‘The Final’ sa konala vlani na mieste svojho zrodu – v Amsterdame. Predpredaj vstupeniek začne v utorok 23. januára o 10:00 na webe Ticketportal.cz, takže si nenechajte ujsť príležitosť byť medzi prvými vlastníkmi vstupeniek. Tie budú v predaji v 3 kategóriách: základné vstupenky (Regular Ticket) na plochu a priľahlé tribúny, VIP vstupenky (VIP Ticket) na exkluzívnu [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Legendárny Elán sa dočkal: Všetky jeho slávne albumy sa dajú konečne zohnať aj digitálne!
Legendárna česko-slovenská skupina Elán sa konečne dočkala sprístupnenia celého svojho katalógu na digitálnych službách. Všetky ich slávne albumy, vrátane tých, ktoré už dlhší čas nie sú na trhu na CD, sa tento piatok 19.1.2018 objavia na downloadovacích a streamovacích službách ako sú Spotify, Deezer, iTunes, GooglePlay… Hity Elánu sú nadčasové a tak si v dnešnej dobe zaslúžia byť šírené súčasnými modernými prostriedkami. Fanúšikovia Elánu tak budú mať konečne neobmedzený prístup k celej tvorbe skupiny vrátane albumov z ich najslávnejšieho obdobia –  Ôsmy svetadiel, Nie sme zlí, Elán 3, Hodina slovenčiny, Detektívka, Nebezpečný náklad, Rabaka, Netvor z čiernej hviezdy Q7A atď. „Konečne! Keď na Vianoce [ čítať viac ...] (Gregi.net)
HARDWARE v sobotu 20.1. @ Subclub
Techno Subclubu pristane. Najbližšie tomu tak bude už v sobotu 20. januára 2018 na akcii HARDWARE. Ako hosť bratislavský DJ Gambo (Jackpot), okrem neho Leia Drex a Peal.  To by malo fungovať. Do polnoci za 3€. Dojdi. https://www.facebook.com/events/234523460422189/ Zdroj: TS (Gregi.net)
Victor Tellagio vydává na Spinnin records!
Mladý a talentovaný hudební producent jako první Čech v historii vydal svou skladbu na světoznámém holandském labelu Spinnin records Talent Pool. Jeho track “Bump It Up” vyšel 15. ledna a k dostání je na všech dostupných hudebních portálech jako je Beatport, Itunes, Spotify a další. Pro více informací sledujte web: Victor Tellagio Zdroj: TS (Gregi.net)
Slovenská Atlantída, 2003 má šancu získať ocenenie na Českých levoch!
Po svetovej premiére na festivale v Cannes a zisku niekoľkých ocenení na zahraničných prehliadkach si film Michala Blaška Atlantída, 2003 dnes pripísal na svoje konto prestížnu nomináciu na Cenu Magnesia za najlepší študentský film, udeľovanej v rámci cien Český lev. Pätica finalistov vzišla zo 101 prihlásených krátkometrážnych študentských filmov. OFICIÁLNE UVEREJNENÉ NA STRÁNKE CZECH FILM CENTER http://www.filmcenter.cz/cs/novinky/1366-cena-magnesia-za-nejlepsi-studentsky-film-zna-5-finalistu „Veľmi sa tešíme z toho, že hoci ide o koprodukčný študentský projekt, dostal v rámci Českých levov šancu o túto nomináciu zabojovať. Je skvelé, že v Česku dostávajú takýto dôležitý priestor a takéto uznanie aj študentské filmy, verím, že sa tým nechajú inšpirovať aj u nás doma, na Slovensku. Osobne sa teším najmä [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Peter Pann zakončil svoj najúspešnejší rok debutovým producentským albumom PROGRESS!
Jeho skladby patrili v uplynulom roku 2017 medzi tie najhranejšie v slovenských rádiách. Napriek tomu je skôr nenápadnou sivou eminenciou stojacou v zákulisí Áčkových mien slovenskej hudobnej scény. V posledných mesiacoch si ho, však vďaka úspechu jeho singlov fanúšikovia našli a dôkazom ich priazne sa stala minuloročná cena Rádia Europa2 v kategórii Najlepší DJ. Peter Pann má za sebou prelomový rok. Uzavrel ho vydaním vlastného debutového producentského albumu Progress, ktorý stihol poslať do sveta presne na prelome starého a nového roka… Z albumu už stihol vypustiť do éteru deväť singlov a asi najvýraznejšie z nich zarezonoval medzi fanúšikmi aktuálny track Tancuj, ktorý je featuringom Petra Panna s Mišom Bielym, Šortym a Kalim. [ čítať viac ...] (Gregi.net)