Gregi.net

Hurts
Do Bratislavy zavíta britská skupina HURTS! V rámci svojho najväčšieho turné, ktoré začne v októbri tohto roku ich privítame v bratislavskom Majestic Music Clube (bývalá YMCA) v sobotu 18. novembra. 26. mája Hurts oznámili vydanie svojho štvrtého štúdiového albumu DESIRE, ktorý vyjde 29. septembra na značke Columbia Records. Na koncerte čakajte novinky aj známe hity! Uplynulo sedem rokov od vydania prelomového singla Wonderful Life a albumu Happiness, ktoré kapele zabezpečili veľký úspech na medzinárodnej scéne. Po triumfálnom štarte kariéry v roku 2010 vydali Theo Hutchcraft a Adam Anderson ďalšie dva albumy Exile (2013) a Surrender (2015) obsahujúce množstvo medzinárodných hitových [ čítať viac ...] (Gregi.net)
One Day Jazz Festival | 10. – 11.11.2017 | Bratislava | Foto: Peter Piovarcsy
Prinášame Vám oficiálne fotografie z jazzového festivalu One Day Jazz Festival, ktorý sa konal v dňoch 10. – 11. novembra v Bratislavkom Istropolise a Divadle aréna. Atmosféra – One Day Jazz Festival  One Day Jazz Festival – 10.11.2017 – Istropolis One Day Jazz Festival – 11.11.2017 – Divadlo Aréna (Gregi.net)
NAJVÄČŠIA DNB INDOOR UDALOSŤ NA SLOVENSKU LET IT ROLL WINTER SLOVAKIA 2017 JE ZA ROHOM!
Už sobotu 18. novembra 2017 sa uskutoční slovenské vydanie zimného drum&bass festivalu Let It Roll Winter Slovakia a to až na 4 pódiách. Tentokrát sa na hlavný stage vracia legendárny label Blackout, druhý stage bude zameraný na stále viac obľúbený jump-up & jungle, na treťom sa zatrasie zem v podaní Methlab DJ´s a štvrtý – vonkajší stan bude zasvätený jemnej odnoži DnB a to značke Signall_Fm. Miestom konania je už tradične v krásnej Rafinery Gallery Bratislava, ktorá ponúka naozaj jedinečné industriálne priestory. Line-Up opäť prekonáva rekordy nie len v počte zahraničných headlinerov, ale prinesie aj veľké premiéry pre slovenské publikum.  [ čítať viac ...] (Gregi.net)
26. ročník Art Film Festu sa uskutoční 15.-23. júna 2018 v Košiciach.
Najstarší a najväčší slovenský filmový festival už pozná presný termín a miesto svojho nového, v poradí už 26. ročníka. Už po tretíkrát bude jeho dejiskom metropola východného Slovenska – Košice, a to v dňoch 15. až 23. júna 2018. Organizátorov Art Film Festu potešila informácia, že práve Košice sa stali ako prvé mesto na Slovensku súčasťou prestížnej Siete kreatívnych miest UNESCO (UNESCO Creative Cities Network) združujúcej 180 miest na celom svete, orientujúcich sa na jednu zo siedmich oblastí: hudbu, literatúru, film, ľudové umenie a remeslá, design, mediálne umenie, gastronómiu. Po získaní titulu Európske hlavné mesto kultúry 2013 je to už druhé ocenenie v [ čítať viac ...] (Gregi.net)
EMMA DROBNA valcuje hitparády!
Sympatická víťazka poslednej česko-slovenskej SuperStar práve vydala albumový debut You Should Know. Načasovanie je úplne skvelé –  tretí týždeň po sebe  je jej singel  Words vôbec najhranejšou pesničkou v slovenských rádiách. A samotný album sa ihneď po vydaní vyšvihol na čelo rebríčka  iTunes a po prvom týždni dosiahol aj prvú pozíciu v predaji albumov na Slovensku! Emma žiari nielen doma. Vyzerá to tak, že sa stáva federálnou hviezdou. V Čechách je jej singel už na 14. priečke v rádiovej TOP 100 a v predaji albumu je na hranici druhej desiatky. You Should Know v digitálnych službách (Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer, Google Play atd.):https://WMCZ.lnk.to/YouShouldKnow Zdroj: TS (Gregi.net)
Kráľ Ubu ako bábková groteska.
Dezorzovo lútkové divadlo, jediné bábkové divadlo pre dospelých na Slovensku, uvádza šokujúcu divadelnú grotesku francúzskeho patafyzika a cyklistu Alfreda Jarryho Kráľ Ubu. Alfred Jarry je považovaný za otca surrealizmu ako aj absurdného divadla a vo svojej kultovej hre popísal bizardnosť ľudského správania a všetko hulvátstvo sveta. Básnik túto škandálóznu hru pôvodne napísal pre bábky, no v roku 1896 ju premiérovali v činohernom naštudovaní v divadle Théâtre de l’Ouvre v Paríži. Dezorzovo lútkové divadlo uvádza túto svetoznámu grotesku prvykrát na Slovensku v bábkovom prevedení v neprekonateľnom preklade Alberta Marenčina. V podaní Dezorzovho lútkového divadla je Kráľ Ubu deviant bez emócií, ktorý je schopný všetkého. Je to diktátor, [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Natascha Wright a Alfred McCrary zopakujú úspešné vianočné koncerty.
Spolupracovníci svetových speváckych hviezd sa ako duo opäť predvedú slovenským divákom. Počas turné už bude zrejmé, či bola ich spoločná skladba nominovaná na prestížnu Grammy. Speváčka Natascha Wright a hudobník a spevák Alfred McCrary avizujú päť vianočných koncertov. Diváci si budú mať možnosť vychutnať svetové hity, na ktorých sa dvojica podieľala, aj známe gospelové a vianočné piesne. Trojica vlaňajších slovenských koncertov dua bola beznádejne vypredaná. V prvej polovici decembra sa Natascha Wright a Alfred McCrary zastavia v Čataji, Trenčíne, Košiciach a Čadci. Sprevádzať ich bude ženské komorné kvarteto La Speranza. „To spojenie bude jedinečné a podčiarkne predvianočnú atmosféru koncertov,“ hovorí [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Ceny Pamäti národa budú udelené po ôsmykrát. Kto sú ocenení hrdinovia?
Politickí väzni 50. rokov František Suchý, Mária Matejčíková a František Lízna a väzeň koncentračného tábora a partizán Otto Šimko. Štyria ľudia, ktorí sa dokázali postaviť totalitnej moci si 17. novembra prevezmú v Prahe Ceny Pamäti národa. Odovzdáva ich je spoločnosť Post Bellum pôsobiaca v Českej a Slovenskej republike. Slávnostné odovzdávanie sa uskutoční v Národním divadle v Prahe od 20:00. Slávnostný večer bude naživo prenášať Rozhlas a televízia Slovenska, Česká televize a Český rozhlas Plus. Odovzdávanie bude moderovať Martin Veselovský. V priebehu večera vystúpi živý orchester Matěje Kroupy, Ondřej Ruml, Jiří Pavlica a ďalší interpreti. Režisérom Cien Pamäti národa je Michael Čech. „Odovzdávanie cien je [ čítať viac ...] (Gregi.net)