Gregi.net

Koncert SNOWW CRYSTAL, AT BONA FIDE, PACINO: súťaž o 1 voľný vstup!
V spolupráci s organizátorom AVA kolektív sme vám priniesli súťaž o 1 vstupenku na gitarový večierok SNOWW CRYSTAL, AT BONA FIDE, PACINO, ktorý sa bude konať 21. januára 2017 v bratislavskej Fuge. Výherca: Kristína D. . Bratislava 1 výherca získal 1 vstupenku. Koniec súťaže: 20. januára 2016 o 12:00 hod Výherca bol oboznámený emailom alebo telefonicky. Množstvo informácií o koncerte a vystupujúcich kapelách sa dozviete v tomto článku. AVA kolektiv http://www.avavava.cz/ https://www.facebook.com/avantyry/ https://www.mixcloud.com/AVAntyry/ https://soundcloud.com/avakolektiv Zdroj: AVA kolektiv (Gregi.net)
KONCERT ROCKOVÝCH LEGIEND.
Bratislava sa na budúci týždeň na jeden večer stane miestom nevšedného hudobného spojenia. 26. januára 2017 sa v Ateliéri Babylon pretnú koncertné cesty dvoch výnimočných hudobných zoskupení. Na spoločnom koncerte sa tu predstavia špičky hudobnej scény našich západných a severných susedov. Z Českej republiky zavíta po dlhej dobe do nášho mesta akustické  Michal Prokop – Luboš Andršt – Jan Hrubý Trio. Ani jedného z jeho protagonistov nie je nutné nejako zvlášť predstavovať – dodajme len, že každý z nich je už niekoľko desaťročí zárukou toho najvyššieho hudobného majstrovstva. Michal Prokop, ktorý minulý rok oslávil 70-tku stále aktívne koncertuje so svojou skupinou Framus 5 a príležitostne aj v triu [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Úspěšný slovenský zpěvák Juraj Hnilica vydal nový videoklip a vyjíždí na turné.
Sympatický a věčně pozitivní slovenský zpěvák Juraj Hnilica usedl v předloňském ročníku soutěže Česko Slovensko má talent 2015 za klavír a představil svou autorskou písničku Aká si krásná, jejíž refrénem „Milujem našu Zem“ si získal srdce mnoha lidí v celém Česku i Slovensku. Nedávno vydal po roce nový klip a při jeho příležitosti vyjíždí na turné. Tehdy Juraje Hnilicu poslala zpěvačka Lucie Bílá z castingu rovnou do finále, kde skončil na třetím místě. Juraj věděl, že se tato šance nebude opakovat a tak nezahálel. Ihned po soutěži uspořádal úspěšné turné po šesti slovenských i českých městech a pro velký úspěch si [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Loco & Jam poprvé v ČR.
Po úspěšné sérii eventů Legends at Storm, jejíž zlatým hřebem byla říjnová návštěva legendární housové dvojice Layo & Bushwacka, přichází domácí producent Subgate s novým konceptem parties ve Storm Clubu, který se bude věnovat především současným hudebním trendům a umělcům. Premiérovému vydání, na kterém zároveň rezident Subgate oslaví své narozeniny, bude vévodit irská formace Loco & Jam, která zavítá do České republiky vůbec poprvé!   V roce 2010 se Loco & Jam poprvé dostali do širšího povědomí na elektronické scéně díky králi techna – Carlu Coxovi, který jednu z jejich skladeb zařadil na kompilaci Space Ibiza Mixed Comp 2010. Jejich [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Sabaton privezie do Bratislavy najväčšiu show v kariére!
Milovníci rockovej hudby sa majú na čo tešiť. Obľúbení švédski bojovníci Sabaton postavia 14. marca v bratislavskej Aegon Arene koncertnú show, akú ešte fanúšikovia nevideli. Scéne bude opäť dominovať tank s maketami rotačných guľometov, na vrchu tradične s bicími. Dominantou celej scény bude veľkoplošná LED stena na celä šírku podia. Chýbať nebude 12 liehových horákov na špeciálne efekty a spolu viac ako 200 rôznych svetiel. Práve kvôli náročnosti sa začnú prvé technické prípravy s viac ako 24-hodinovým predstihom. Basgitarista Sabaton Pär Sundström zhodnotil prípravy na živé hranie: „Práve sme dokončili náš nový album The Last Stand a máme za sebou [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Topfest oznamuje ďalšie mená: Gogol Bordello, Horkýže Slíže a Citron.
Topfest pokračuje v odkrývaní tohtoročného programu a prostredníctvom nečakaných hudobných prekvapení naďalej potvrdzuje prerod z rockového na multižánrové podujatie. Po menách ako Bastille, Skindred či Karel Gott pribúda do programu multietnická rómska punková hudobná smršť Gogol Bordello, ktorá na Slovensko pricestuje až z New Yorku.   Ťažko by ste hľadali výstižnejšiu definíciu pojmu „hudobná smršť“… Gogol Bordello je 8-členná rómska formácia, ktorej tvorba je najčastejšie škatuľkovaná ako „gypsy punk“. Hoci je skupina pôvodom z New Yorku, jej členovia sú pestrou zmesou imigrantov z východnej Európy. Obľúbený multi-etnický projekt je inšpirovaný rómskou kultúrou a známy svojimi búrlivými koncertmi. Pre skladby Gogol Bordello sú charakteristické harmonika a husle v kombinácii s bicími, [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Dokumentárny film o alternatívnej medicíne potrebuje podporu ľudí.
Do života dnešného človeka často vstupujú javy a fenomény, ktoré vyvolávajú rozporuplné reakcie – zdá sa, že pomáhajú, ale vzbudzujú aj výraznú nedôveru. Biorezonancia, homeopatia, aura a mnohé ďalšie, o ktorých sme počuli všetci. Polarizujú spoločnosť čiastočne aj vďaka tomu, že im chýba seriózny vedecký prístup, založený na faktoch a argumentoch. Mladý filmár Peter Pokorný sa spoločne s trojicou odborníkov na fyziku, biofyziku a religionistiku rozhodol zaostriť na tieto fenomény a ponúknuť im možnosť dokázať, či skutočne fungujú. Výsledkom by mal byť cyklus dokumentárnych filmov nazvaný príznačne, Investigátori. Pilotnú časť, ktorá sa bude venovať populárnej metóde súčasnej alternatívnej medicíny – biorezonancii – práve nakrúcajú. Radi [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Pavol Zelenay zozbieral 100 nezabudnuteľných slovenských evergreenov.
Piesne, ktoré porazili čas. Evergreeny nechýbajú ani v hudobnej histórii našej krajiny. K ich zachovaniu pre budúce generácie nedávno prispelo aj vydavateľstvo Hudobný fond. Práve vďaka nemu totiž vyšla publikácia 100 slovenských evergreenov skladateľa, hudobníka a publicistu Pavla Zelenaya. Legendárna osobnosť slovenskej kultúry patrí k najväčším odborníkom na oblasť domácej populárnej hudby. Svoje vedomosti dlhoročne odovzdáva aj novej generácii slovenských poslucháčov a hudobníkov. Vďaka najnovšej publikácii Pavla Zelenaya sa k nim dostáva 100 skladieb z ranného obdobia slovenskej populárnej piesne v notovej úprave pre spev a gitaru, prípadne klavír. „V priebehu mojej práce som sa stretol s poznatkom, že ak by niekto hľadal slovenské skladby, ktoré kedysi vyšli na platniach alebo v písomnej [ čítať viac ...] (Gregi.net)