Gregi.net

Klarinetista Brano Dugovič pripravuje album pre hudobných fajnšmekrov.
Radi objavujete tajomné vody hudobného sveta? Nenechajte si ujsť práve sa rodiaci experimentálny projekt 2+1 Cross Country Skiing skvelého slovenského klarinetistu Braňa Dugoviča a jeho hostí – producenta a klávesáka priamo z West London, Eddieho Stevensa (Moloko, Roisin Murphy, Jana Kirschner, Zero 7), pionierov experimentu a modernej klasiky na Slovensku Daniela Mateja a Mariána Lejavu a fenomenálnych klasických hudobníkov Jozefa Luptáka a Milana Paľu. Dugovič, ktorého ťažiskom je hra na klarinet a basklarinet, bol v posledných rokoch súčasťou viacerých oceňovaných či v zahraničných vydavateľstvách vydaných projektov, ako napríklad CD Cluster Ensemble: Cluster Ensemble plays Philip Glass, CD VENI Academy: Rolling Tones – In Zarter Bewegung, CD Roman Berger: [ čítať viac ...] (Gregi.net)
VLADIVOJNA LA CHIA vydá album inspirované filmem 8 hlav šílenství.
Nezaměnitelná zpěvačka, textařka, producentka, autorka filmové i divadelní hudby a výrazná osobnost české hudební scény Vladivojna La Chia vydá další ze svých netradičně pojatých filmových soundtracků. Po hudbě a písním k filmu Nevinnost a seriálu Až po uši tentokrát připravila v mnohém unikátní album inspirované filmem Marty Novákové 8 hlav šílenství, ke kterému rovněž složila hudbu. Nahrávka, na níž Vladivojna spolupracovala s Lucií Bílou, Lenkou Dusilovou, Anetou Langerovou,  Otou Klempířem či Kittchenem, vyjde 6. 10. u Supraphonu a uvádí jí singl a klip Záře. Slavnostní křest proběhne 15. 11. v pražské La Fabrice. “Z hudebních motivů, které ve filmu zazní jsem [ čítať viac ...] (Gregi.net)
SOHN přesouvá evropské turné. V Praze vystoupí na jaře.
Britský zpěvák a producent SOHN přesouvá své evropské turné. Původně měl vystoupit 16. listopadu 2017 v pražském Paláci Akropolis. Nový termín koncertu je 12. května 2018, místo konání koncertu se nemění. Všechny vstupenky zůstávají platné, není nutné je měnit za nové a dají se případně vrátit do 23. listopadu. Vstupenky na nový termín jsou nyní k dispozici přes fource.cz, GoOut.cz a Ticketpro. Hudebník zaslal toto prohlášení: Díky všem, kdo jste mi letos vyjádřili podporu na koncertech a festivalech. Posledních 12 měsíců bylo nesmírně intenzivních, od narození prvního dítěte, přes vydání druhé desky, až po naročného turné, během kterého jsem se přemisťoval [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Divadelná Nitra 2017: Najdramatickejšie príbehy prináša naša minulosť.
Od 19. septembra až do 19. októbra sa aj Nitrania a účastníci festivalu Divadelná Nitra 2017 môžu zoznámiť s hlavnými aktivitami neziskovej organizácie Post Bellum SK. „Je pre nás veľkou cťou, že naše aktivity môžeme predstaviť aj počas Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2017, ktorý je svojou angažovanosťou na úrovni svetových divadelných festivalov. V Post Bellum SK vyhľadávame a  dokumentujeme príbehy pamätníkov dôležitých udalostí minulého storočia. Našou snahou je osloviť čo najviac ľudí, ktorí si pamätajú a nechcú zabúdať na nedemokratické režimy minulého storočia. Na ich príčiny aj následky.“ Hovorí riaditeľka organizácie Sandra Polovková.  Od 19. septembra do 19. októbra bude Svätoplukovo námestie hostiť [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Kristína nakrútila k singlu „Mať Srdce“ krásny videoklip plný prírodných a folklórnych motívov!
Speváčka Kristína len nedávno predstavila fanúšikom optimistický singel „Mať Srdce“ a už k nemu stihla nakrútiť aj originálny videoklip. Veselá pieseň nabáda ľudí, aby sa častejšie riadili srdcom, ktoré je úprimnejšie ako rozum. Tejto filozofii zodpovedá aj klip. Vznikal v historickom centre Bratislavy, jeho laitmotívom je láska a je plný symbolov radosti. Krásne kvety, či folklórne motívy majú podčiarknuť Kristíninu radosť zo života. Pozrite si jedinečný videoklip k skladbe, podľa ktorej sa volá aj Kristínin najnovší album! Krásna a talentovaná speváčka Kristína má ďalšiu lahôdku pre fanúšikov. Pred letom predstavila singel „Mať Srdce“ a už k nemu nakrútila aj jedinečný videoklip. Je rovnako ako celá pesnička, ktorú má [ čítať viac ...] (Gregi.net)
V novom klipe dievčenskej kapely Wandererove Segry hviezdi mladá tanečnica.
Dievčenská kapela Wandererove Segry predstavila svoj druhý videosingel k emotívnej pesničke Wanderer. Videoklip si talentované muzikantky natočili svojpomocne. Vznikol v Medzeve a natáčanie im zabralo dva dni. Kým ústrednou postavou pesničky je Wanderer, hlavnú úlohu prenechali dievčatá v obrazovom spracovaní novinky šestnásťročnej študentke tanca Katke Krištófovej. Vo výbere aktuálneho singla mali Wandererove Segry jasno od začiatku, pretože chceli všetkým zodpovedať otázku o pôvode názvu kapely. „Pre nás je Wanderer podstata všetkého i smeru cesty. Je naším spoločným slnkom, zmyslom putovania – wandererovania,“ hovorí  klávesáčka Adrienne Klotková a basgitaristka Anett Fabianová dodáva, že ide o „človeka, ktorý nachádza dobro, silu a inšpiráciu v každom prítomnom okamihu.“ K emotívnej pesničke natočili svojpomocne [ čítať viac ...] (Gregi.net)
technoc s luccou už tuto sobotu.
Legendární Festival Svojšice a Storm Club Prague vám tuto sobotu přináší TechNoc plnou toho nejkvalitnějšího techna s nabitým line upem v čele s nejznámější českou DJkou Luccou! LUCCA je umělkyně s bohatými zkušenostmi. Začínala jako lokální pražská Djka a nyní je z ní nejznámější česká DJka, která hraje po celém světě. V roce 2002, kdy se vrhla na svou djskou dráhu, nebylo moc žen, které by toužily být profesionálními DJkami, ale Lucca cítila, že je to její poslání a že je to něco, co by chtěla ve svém životě dělat. Ani ona sama nejspíš dnes nespočítá všechny kluby, ve kterých hrála, stejně jako všechna jména, se [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Na jeseň sa v Bratislave uskutoční 12 zaujímavých kultúrnych akcií pod názvom TUCET.
V Bratislave máte v septembri špeciálnu príležitosť na kultúrne vyžitie,  spoločnosť Carlton Property pripravila v spolupráci s agentúrou Azyl Production projekt dvanástich podujatí zameraných na hudbu, humor a hovorené slovo pod názvom TUCET. Všetky eventy sa uskutočnia v priestoroch hotela Radisson Blu Carlton Hotel, reštaurácii Savoy,  ako aj v Mirror bare. Program začne už 19. septembra špeciálnym koncertom komornej klasickej hudby – warm up – Hudba a jedlo – organizovaným v spolupráci s festivalom Konvergencie pod vedením Jozefa Luptáka. Venovaný bude skladbám od Mozarta, Schuberta, Haydna a ďalších autorov – k téme jedla a gurmánskeho zážitku z neho.  K odohraným [ čítať viac ...] (Gregi.net)