Gregi.net

SUB:TEARZxOUTLOOK Festival: Official Slovakia Launch Party 2017
Najväčší festival soundsystémovej kutúry bude toto leto oslavovať svoju desaťročnicu na brehoch trblietavého Jadranského mora. V unikátnych priestoroch pevnosti Punta Christo nedaleko chorvátskej Puly sa predstaví súčasná špička UK scény (grime, dnb, dubstep uk garage,). Slovenská edícia celosvetových launch parties sa tento rok odohrá v Trnave v dňoch 16. – 18. 6.2017. Trojdňový festival prezentujúci soundsystem kultúru a rave históriu na britských ostrovoch prinesie so sebou tri dni plné hudby, sprievodného programu, kultúry a umenia. Je nám cťou predstaviť slovenskému publiku hlavu Crucial recordigs a člena legendárneho Chestplate recordings – Sleepera. Temné zvukové textúry spojené s hlbokým sub-bassom budú kraľovať sobotňajšej noci, [ čítať viac ...] (Gregi.net)
More Than Fest 2017: Do Zvolenskej Slatiny zavíta obľúbený Tobias Sammet s EDGUY a pekelníci GORGOROTH!
Festival More Than Fest pomaly ale isto uzatvára svoj line-up pre aktuálny ročník. Opäť vás však odrovná, ďalšími dvoma skvelými menami! Po vynikajúcom vystúpení na MTF 2015 sa EDGUY s radosťou vracajú na Slovensko s exkluzívnym vystúpením k 25-mu výročiu kapely – The Best of EDGUY ! Partička okolo Tobiasa Sammeta tento rok vydáva výberový album mapujúci ich kariéru pod názvom MONUMENTS. K nemu absolvuje 13-zastávkové turné takmer výhradne v Nemecku (jeden koncert je vo Švajčiarsku) a keďže sa toto u nás neuskutoční, hľadali sme s Tobim riešenie, ktoré sa samo ponúkalo formou návratu na najlepší a najväčší metalový festival na Slovensku – More Than Fest. Okrem Slovenska EDGUY [ čítať viac ...] (Gregi.net)
SÁZAVAFEST 2017 rozzáří hvězdné nebe!
A je to tady! Blíží se další ročník tradičního multižánrového hudebního festivalu, SÁZAVAFEST. Ve dnech 3. – 5. 8. 2017 se diváci ve Světlé nad Sázavou dočkají nejen skvělé muziky, ale také mnoha dalších atrakcí, díky kterým se pro ně pobyt zde stane nezapomenutelným. Hlavní hvězdou letošního již 17. ročníku se stane ikona a legenda populární hudby a skvělý německý zpěvák Thomas Anders from Modern Talking. Popularita skupiny sahá napříč několika generacemi. Vždyť kdo by neznal hity You´re My Heart, You´re My Soul či Cheri, Cheri Lady? Nejen milovníci disco si rádi zatančí také na ukrajinskou divu Ruslanu, jejíž hvězda [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Virtuálna realita už dávno nie je virtuálna. V najväčšej aréne na Slovensku si môžete vyskúšať špeciálne plošiny!
Nadšenci virtuálnej reality sa môžu tešiť na nové zážitky v 360° priestore. Dve špeciálne plošiny – virtualizéry nedávno nainštalovali do známej Heroes Laser Areny v Trnave. Ide o vychytávku, ktorá je jedinou na Slovensku a v Čechách. Virtuálnu realitu nielen vidíte a počujete, ale aj dotýkate sa jej a neobmedzene sa v nej pohybujete. V aréne sa nielen ponoríte do virtuálnej reality, ale užiť si v nej môžete aj detailne premyslenú arkádovú strieľačku či hranie v miestnostiach. Aréna sa nachádza v priestoroch bývalej sladovne, konkrétne v jednom zo sladových skladov. Už samotná predispozícia je ideálna na pre fanúšikov hier a virtuálnej reality (VR). Aréna je obohatená o najnovšie a najmodernejšie tipy virtuálnych realít, ktoré sú [ čítať viac ...] (Gregi.net)
GOTHOOM 2017: Festivalové vydanie č. 8!
Už tradičný slovenský metalový sviatok sa dočkal svojho ôsmeho pokračovania. Festival Gothoom sa tento rok odohrá na novom mieste, v Revištskom Podzámčí. V areáli Drevenice Revište, pri Hrone, len 4 kilometre od Žarnovice, pod hradom Revište, v objatí krásnej prírody a čo by kameňom dohodil od diaľnice. Krásne prostredie a bezproblémová dostupnosť pre všetkých. A na takomto idylickom mieste sa stretne elita svetového a domáceho undergroundu, v prvom rade toho extrémne metalového. Privítame švédskych kráľovej starej školy death metalu UNLEASHED, ich nemeckých kolegov z MORGOTH. Novšie a nekompromisnejšie pohľady na žáner prinesú KRISIUN a DEAD CONGREGATION, brutalitu zase KRAANIUM, BEHEADED, či GRUNT. Špecifickú pozornosť si [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Ivana Mer a jej letné koncerty v Čechách!
Odštartuje ich vystúpením vo štvrtok 1.6. o 20tej hodine v (A)VOID Floating Gallery na pražskej náplavke, vynikajúce miesto na vychutnanie si hudby na vlnách rieky Vltava. Doprevádzať ju budú skvelí hudobníci: Nina Marinová na husliach, Marek Žilinec na bicích nástrojoch a Cristian Estrella, elektronika. Vstup na podujatie je voľný. Nasledujúci deň 2 júna o 20tej hodine si návštevníci kultúrneho centra Moving Station v Plzni, môžu vychutnať koncert Ivany Mer vo formáte tria s vizuálnou projekciou. V nedeľu 9.7. Ivana predstaví svoj hudobný projekt na 25 ročníku Festivalu Boskovice pre židovskú štvrť, kde zahrá niekoľko nových piesní z pripravovaného albumu. Súčasne pripravuje fyzické [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Milovníci MOZARTA pozor! Únos zo serailu je späť!
Milí diváci, priatelia Opery SND, písal sa rok 1999 a Opera SND uvádzala premiéru Mozartovho Únosu zo serailu. Prešlo dlhých 18 rokov, dnes v roku 2017 sa naša prvá operná scéna pripravuje na slávnostnú premiéru opery Únos zo serailu v réžii Jána Ďurovčíka a v  hudobnom naštudovaní  Petra Valentoviča. Komická opera plná krásnej hudby, komických situácií, zložitých pokusov o vyslobodenie životnej lásky s poza múrov serailu, ale aj o skutočných hodnotách, na  ktoré sa dnes často zabúda. V hlavných úlohách budete mať možnosť vidieť a počuť  sólistov Opery SND ale aj nové tváre, ktorým sa otvárajú nové možnosti a dobývajú operné javiská. Únos zo serailu na scéne Opery SND od [ čítať viac ...] (Gregi.net)
VINI VICI PRIPRAVUJÚ NOVÚ MUZIKU: PUBLIKU V TRENČÍNE ODOVZDÁME NAŠU ENERGIU A LÁSKU!
Izraelské psytrancové duo, ktoré dobýva svet svojím zvukom vyvolávajúcim tranz, vystrieda v utorok 4. júla 2017 na stagi Armin Van Buurena v Trenčíne. Dvojica raketovo vystrelila minulý rok, kedy zožali svetový úspech ich tracky Free Tibet a Great Spirit, ktorý vydali v spolupráci s Arminom. Na výstavisku v Trenčíne si odkrútia svoju slovenskú open air premiéru a my sme im pri tejto príležitosti položili niekoľko zvedavých otázok. Ahoj Matan, veľmi sa tešíme, že vás onedlho privítame v Trenčíne. Bude to pre VINI VICI prvý open air festival na Slovensku. Tešíte sa? Samozrejme, veľmi sa tešíme, vždy sme radi, keď navštevujeme [ čítať viac ...] (Gregi.net)