Gregi.net

Gonsofus vyráža na turné Gonsofus v Tvojom Meste.
Pred vydaním nového albumu, Gonsofus vyrazí na turné po slovenských kluboch. Tretia edícia turné s tradičným názvom “Gonsofus v Tvojom Meste” sa uskutoční v marci a začiatkom apríla. Gonsofus predstaví na koncertoch úplne nové a ešte nehrané pesničky z nového albumu, ktorý duo plánuje vydať tento rok na jar. Samozrejme nebudú chýbať ani známe pesničky z albumov „Taking Shape“ (2015) a „Sueno EP“ (2014). Medzinárodný hudobný projekt Gonsofus je výsledkom spolupráce dvojice Sasha Mamaev a Gábor Tokár. Veľa hudobných a kultúrnych vplyvov a jazykov splýva do ich štýlu, ktorý spája žánre ako reggae, dub, hip-hop a elektroniku. Skupina je známa [ čítať viac ...] (Gregi.net)
INÉ VÍZIE SK majú svojho prvého víťaza!  
Počas filmového seminára 4 živly v Banskej Štiavnici (24. – 26 2. 2017) sa prvý krát na Slovensku predstavil výber pohyblivých obrazov s názvom INÉ VÍZIE 2016. Predstavil sa nielen na plátne v kine Akademik ale aj v priestore Galérie Schemnitz. Národná súťaž INÉ VÍZIE vytvára priestor pre pravidelnú prezentáciu aktuálnej produkcie pohyblivých obrazov na Slovensku. Na konci roku 2016 kurátor Martin Kaňuch vybral spomedzi viac ako štyridsiatich prihlásených diel prvú súťažnú zostavu „slovenských“ iných vízií. Pri komponovaní výberu sa kurátor Martin kaňuch zameriaval  na  rôznorodosť  použitých  žánrových  a  formálnych  postupov  –  od  lekcieako „subjektívneho  prednáškového  formátu“,  cez  found  footage  koláž [ čítať viac ...] (Gregi.net)
MEDITACE & RELAXACE s klasickou hudbou – Supraphon prvýkrát vydáva takto ladenú kompiláciu.
V piatok 24. februára vydáva Supraphon album Meditace & relaxace s klasickou hudbou, ktorý je špeciálne vystavanou kolekciou najkrajších skladieb svetových klasických autorov. Na CD sa fanúšikovia klasiky môžu započúvať napríklad do Koncertu pre gitaru, sláčiky a basso continuo Antonia Vivaldiho, Koncertu pre flautu, fagot, sláčiky a čembalo Wolfganga Amadea Mozarta alebo do Koncertu pre dve husle a sláčikový orchester Johanna Sebastiana Bacha. Na albume sa nachádzajú tiež diela Julesa Masseneta, Antonína Dvořáka, Ludwiga van Beethovena, Georga Philipa Telemanna a Georga Friedricha Händela. Vždy v majstrovských interpretáciach gitaristu Lubomíra Brabce, huslistu Pavla Šporcla, violončelistu Jířiho Bárty, klaviristu Jana Simona, Pražského [ čítať viac ...] (Gregi.net)
SPRIEVODNÝ PROGRAM MFFK FEBIOFEST: LONGITAL ZAHRÁ K NEMÉMU FILMU, AGNIESZKA HOLLAND SA STRETNE S DIVÁKMI.
Longital zahrá k nemému filmu, svetová režisérka Agnieszka Holland sa stretne s verejnosťou, diváci si vytvoria vlastný film na zabudnutý filmový pás, uznávaní filmári uvedú masterclassy, pokrstia sa nové knihy, otvoria výstavy fotografií. Blížiaci sa 24. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest, ktorý v Bratislave odštartuje od 2. do 8. marca 2017, pripravil pre divákov bohatý sprievodný program. Hudobná skupina Longital si do svojich rúk zoberie živý doprovod ku klasickému nemému filmu z roku 1928 podľa poviedky Edgara Allana Poea – Zánik domu Usherovcov kultového režiséra Jeana Epsteina. Záhadnú atmosféru filmu dotvorí na špeciálnom premietaní trio v obsadení Shina, Daniel Salontay a Marián [ čítať viac ...] (Gregi.net)
SMOLA A HRUŠKY – 20 ROKOV TOUR 2017
(Gregi.net)
Destructive Beats III
(Gregi.net)
INFECTIONS STAGE VII
Line up: -TBA (Pt) 1st time SK -KRYZYS (Harder & Louder, Insane Recs., Bluster Rec, Pl) 1st time SK -EAST KINGDOM (BankizzRecs, BlusterRecs, Insane Recs., Pl) 1st time SK -GOREBUG B2B FUNĎO (Savage Tales, Harder & Louder // Drumatch, Sk) -SHENKSTER (MF Records, Mindocracy Recs, Mental Disorder, Cz) -THE-X B2B DEKEL (Drumatch, Sk) -FUCKTOR B2B KATRITEK (Infections, Demolition // Drumatch, Sk) -FUŤO B2B MAYOR (Broken Bones // Infections, Sk) 18+ MORE INFO SOON !! fb: https://www.facebook.com/events/1370230522995579/ (Gregi.net)
Výstava Kengo Kuma / Woven / tkaná architektúra
V marci sa v bratislavskej design factory uskutoční výstava Kengo Kuma / Woven významnej osobnosti súčasnej svetovej architektúry, ktorá sa koná v spolupráci s Galériou Jaroslava Fragnera v Prahe. KENGO KUMA je jeden z najpozoruhodnejších architektov súčasnosti, ktorý vytvoril aj návrh olympijského štadióna pre letnú olympiádu v roku 2020 v Tokiu. Architektúru pozdvihuje z „krabicovej“ formy v čosi „tkané“. Dvadsiate storočie bolo érou betónu, ktorý transformoval budovy do škatúľ a uväznil ľudí v ťažkých a tmavých priestoroch. Kumov prístup je metaforou k oblečeniu. Skúša tak obnoviť prirodzený vzťah medzi ľudskými telami a budovami. Slovensko je známe čipkami a výšivkami, preto je veľkou poctou, že túto výstavu o „tkanej architektúre“ môžeme uviesť [ čítať viac ...] (Gregi.net)