Gregi.net

It’s My Life – 90’s The Concert – Videoreport.
V piatok 24. 03. 2017 sa vo viedenskej Wiener Stadthalle konala párty vo forme koncertu, ktorý bol zameraný na hudbu z 90tych rokov.  Line-up bol viac ako nabitý, naživo tu vystúpili hviezdy 90tych rokov ako CAPTAIN HOLLYWOOD PROJECT, LAYZEE AKA MR. PRESIDENT, HADDAWAY, SNAP!, LA BOUCHE a LOS DEL RIO.  Koncertné priestory Wiener Stadthalle nemali chybu, prispôsobené presne na koncerty. Nechýbala špičková akustika a výborne ozvučenie a taktiež perfektná organizácia. Výkony všetkých vystupujúcich nemali chybu, jediný slabší článok večera boli La Bouche, ktorých živý spev pôsobil skôr ako trápenie sa. Každopádne na úplný záver noci silno prekvapili postarší páni z LOS DEL RIO, ktorí naživo [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Objav roka Ľudové Mladistvá predstavuje novinku ‘Hojana’, chcú ísť aj za hranice.
Netradičný projekt mladého hudobníka Martina Majla Štefánika rozvíril v posledných mesiacoch vody slovenského folklóru a ukázal cestu, ktorá môže zaujať nielen mladých Slovákov, ale aj špičkovú svetovú scénu world music. Originálne spracovaná folklórna hudba dokazuje, že aj ľudovky môžu byť trendy. Ľudové Mladistvá predstavujú nový klip k skladbe ‘Hojana’.  Klip k skladbe ‘Hojana’ sa natáčal v Smt štúdiu Bernolákovo, postaral sa oň Jakub Fortis Školník so svojim tímom – Máriom Frankom a Martinom Faragulom. Ľudové Mladistvá vznikli iba v roku 2016, za krátky čas si získali pozornosť verejnosti a viacero ocenení – v súťaži talentov Bratislavských Jazzových dní ako jeden [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Pohoda 2017: Slowdive – legenda shoegazeu!
Štvrtkový večer na Pohode doplní legenda žánru shoegaze Slowdive a jedna z najúspešnejších slovenských kapiel v zahraničí The Ills. Podľa Pitchforku nahrali Slowdive 3 z 15-tich najlepších shoegazeových nahrávok všetkých čias a NME zaradil do obdobného výberu (TOP 10) dva ich albumy. V roku 2014 sa po dvadsaťročnej prestávke predstavili na barcelonskej Primavere a začiatkom januára vydali novú skladbu po 22 rokoch. Presne o 100 dní sa postarajú o snovú atmosféru otváracieho večera na 21. Pohode. „Shoegaze obracia emocionálnu pozornosť fanúšikov dovnútra, nakoľko hluk gitár a ďalších nástrojov znemožňuje počas koncertov akúkoľvek socializáciu. Necháva tak ľudí napospas svojim vlastným pocitom a myšlienkam. Je [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Leporelo_FM výráža na 10 rokov v „efemku“ turné.
Leporelo_FM, jedna z mála rádiových relácií venujúca sa klubovej tanečnej elekronike – technu, house music a všetkým ostatným medzi tým tento rok oslavuje už 10 rokov v Rádiu_FM. Jej tvorcovia, DJi Milos, Skank a Baltazar sa to rozhodli osláviť. Osláviť to s nimi môžete aj vy na jedej zo zástavok ich Leporelo_FM Tour – 10 rokov v „efemku“. Leporelo_FM Tour – 10 rokov v “efemku“ bude mať 6 zastávok, kde okrem Leporelo_FM Djov zahrajú aj lokálny house/techno DJi, ktorý prispievajú k udržaniu tejto scény v danom meste. 7. Apríl – Dunajská Streda- NFG Klub DJs: PLUSplus, Skank, Milos, Baltazar 8. Apríl – Bratislava – Radosť DJs: Galagha, [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Crossband má nový klip a VLADIMÍRA HARAPESE v roli anděla!
Další úspěšný singl nymburské kapely Crossband – Rozmarná – se dočkal videoklipu. Ačkoli je píseň v repertoáru skupiny už řadu let, teprve loni byla zařazena na poslední crossbandí album Normální deska a teprve letos získala i vizuální podobu. Rozmarná je vesele laděný příběh o tom, jak důležité je povznést se nad průšvihy, které nám občas život nakládá. „Dva roky existoval videoklip jen v roztočené podobě, v prvním letošním čtvrtletí jsme se ale rozhodli, že dílo musí být dokončeno“ poznamenal Jarda Kříž, zpěvák kapely Nymburk, domovské město Crossbandu, dobře posloužil svými kulisami k dokreslení celé historky. V té česká taneční a herecká legenda [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Slovenské filmy bodovali na tohtoročnom festivale HORY A MESTO.
Odborná porota ocenila deväť filmov v jednotlivých kategóriách, z toho päť od slovenských tvorcov.  Grand Prix získal Pavol Barabáš za film Sloboda pod nákladom, Cenu V4 Braňo Molnár za dokument Bratislava, mesto uprostred prírody, Cenu Literárneho fondu si odnášajú tvorcovia premiérovaného filmu Nesmrteľný les, Cena pre začínajúceho filmára poputuje k Adamovi Lisému za snímku Slovensko na šnúrkach, čestné uznanie v kategórii Voda patrí Rastislavovi Hatiarovi a jeho filmu Obyčajní chlapci.  18. ročník festivalu ponúkol počas piatich dní 48 súťažných filmov, 20 cestoklubových premietaní KINO SVET a 11 hlavných hostí. Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva HORY A MESTO uzavrú dnes večer v multiplexe Cinema City v bratislavskom Auparku premietania [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Milan Kňažko prevzal dnes večer v Zlatej kapličke CENU THÁLIE
Slovenský herec Milan Kňažko prevzal dnes večer v Zlatej kapličke Národného divadla v Prahe prestížnu výročnú CENU THÁLIE v kategórii činohra. Odborná porota ocenila jeho mimoriadny herecký koncert v monodráme SHYLOCK Divadla Na Jezerce. Milan Kňažko bol nominovaný na CENU THÁLIE už aj pred desiatimi rokmi za rolu Picasso z rovnomennej inscenácie Divadla Ungelt. Podujatie od roku 1994 organizuje Herecká asociácia.  „Ďakujem za dôveru Honzovi Hrušinskému, Divadlu Na Jezerce, za to, že našiel odvahu niesť toto riziko, prísť s hrou, ktorá poukazuje na komplikované problémy v našom živote a nie vždy dáva na ne uspokojivé odpovede. Hovorí sa o politickej korektnosti, ale často je to myslené ironicky, pretože politická [ čítať viac ...] (Gregi.net)
Obscure Sphinx – Epitaphs European tour 2017
(Gregi.net)