TA3

Z Bratislavy začala premávať nová letecká linka na Balkán
Z bratislavského letiska Milana R. Štefánika môžu cestujúci po novom lietať aj do mesta Tuzla v Bosne a Hercegovine. Novú linku s frekvenciou trikrát do týždňa spúšťa letecká spoločnosť Wizz Air. (TA3)
Kurz eura sa dostal na najvyššiu tohtoročnú úroveň
Kurz spoločnej európskej meny na začiatku nového týždňa rastie a dostal sa na najvyššiu úroveň v tomto roku. Euro sa predávalo po 1,0850 USD, čo bolo o pol centa viac než v piatok 24. marca. (TA3)
Burzové správy
Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Tomáš Rajtár z J&T Banky. (TA3)
Soros a ďalší superboháči napísali guvernérovi. Chcú platiť vyššie dane
Investorská hviezda George Soros a ďalší americkí superboháči v liste adresovanom guvernérovi štátu New York Andrewovi Cuomovi požiadali, aby sa im zvýšili dane. Pod textom sú aj podpisy Stevena Rockefellera a Abigail Dinsneyovej. (TA3)
Čas na podanie daňového priznania sa kráti, úrady budú otvorené dlhšie
Na podanie daňového priznania za minulý rok zostáva už len niekoľko dní. Daňové úrady budú preto nasledujúci týždeň otvorené dlhšie. Daňovníci môžu podať priznania aj na obecných úradoch. (TA3)
Klasické bankové produkty už peniaze nezhodnotia, inflácia rastie
Rastúca inflácia začína pomaly ukrajovať z hodnoty peňazí uložených v bankách. Končí sa tak obdobie, keď bežné sporiace účty alebo terminované vklady dokázali ochrániť úspory. Ľudia, ktorí chcú zvýšiť šance na zhodnotenie svojho kapitálu, by mali začať hľadať vhodné investície. (TA3)
Banke sa prihodila veľká nepríjemnosť, na nesprávne účty poslala miliardy
Nemeckej štátnej konsolidačnej banke Kreditanstalt für Wiederaufbau sa prihodila veľká nepríjemnosť. Koncom februára odišlo z nej na nesprávne účty štyroch úverových ústavov 5 miliárd eur. (TA3)
Polovica Slovákov termostat nepoužíva. Oplatí sa doň investovať?
Teplotný komfort pred nákladmi na vykurovanie uprednostňujú šiesti z desiatich Slovákov. V používaní termostatov sme na tom ale lepšie ako napríklad Poliaci alebo Česi. Takéto zistenia vyplývajú z medzinárodného prieskumu o návykoch vykurovania v krajinách Vyšehradskej štvorky a v Rumunsku. (TA3)