TA3

HOSŤ V ŠTÚDIU: S. Pánis o krokoch americkej centrálnej banky
O krokoch americkej centrálnej banky sme sa rozprávali so Stanislavom Pánisom, analytikom J and T Banky. (TA3)
Trh nehnuteľností
Pozrite si vývoj cien nehnuteľností vo vybraných lokalitách v Bratislave a v Prešove. (TA3)
M. Ovčarik o zvyšovaní bankových poplatkov
Klienti niektorých bánk si od augusta priplatia. Finančné domy totiž dvíhajú poplatky. Cenníky mení podľa odborníkov sedem našich bánk. Niektoré do svojich cenníkov doplnili príplatky, iné zvyšujú poplatky za niektoré služby alebo zavádzajú nové. Za ktoré služby budú banky pýtať viac a ako čo najviac ušetriť, nám povedal Maroš Ovčarik, analytik portálu Finančný kompas, s ktorým sme sa telefonicky spojili. (TA3)
Úroky v USA zostanú nezmenené, rozhodla centrálna banka
Úroky v Spojených štátoch ostávajú nezmenené. Americká centrálna banka ich na včerajšom zasadnutí nezvýšila. S tým rátali aj ekonómovia. FED totiž zvýšil sadzby pred mesiacom. Júnový rast úrokov bol celkovo tretí od decembra minulého roka. Úroky v Spojených štátoch ostávajú v pásme od jedného do jeden a štvrť percenta. (TA3)
Briti si zrejme od roku 2040 nebudú môcť kupovať autá so spaľovacím motorom
Zákaz predaja áut so spaľovacím motorom. Takúto novinku plánujú vo Veľkej Británii od roku 2040. Britský minister životného prostredia vyhlásil, že spomínané vozidlá škodia klíma a spôsobujú Britom zdravotné problémy. (TA3)
Voľný pohyb pracovnej sily medzi Veľkou Britániou a EÚ sa skončí
Voľný pohyb pracovnej sily medzi Veľkou Britániou a Európskou úniou sa skončí vo chvíli, keď ostrovná krajina opustí spoločenstvo. Povedal to britský minister pre migráciu Brandon Lewis. Veľká Británia by mala z únie odísť na jar 2019. V tom čase by mal podľa ministra Lewisa už platiť nový imigračný systém. (TA3)
Pretrváva problém s energiami? Ľudia si podľa SaS opäť priplatia
Kauza vysokých cien energií zo začiatku tohto roku pokračuje. Ľudia na strednom a severnom Slovensku si za vodu priplatia. Uviedli to na brífingu poslanci za SaS Karol Galek a Martin Klus. ÚRSO reagoval, že jeho nový šéf dal cenotvorbu preveriť. (TA3)
Atény si požičali ďalšie miliardy, dôvera finančných trhov začína rásť
Grécko si postupne získava dôveru investorov. Krajina si po troch rokoch dokázala opäť požičať na finančných trhoch. Úver vo výške tri miliardy eur budú Atény splácať päť rokov. Odborníci ale upozorňujú, že Grécko nie je ani zďaleka z najhoršieho vonku a zrejme bude potrebné odpísať časť jeho dlhu. (TA3)