TA3

Veritelia rozhodli o závode Nexis Fibers, schválili reštrukturalizáciu
Veritelia spoločnosti Nexis Fibers schválili reštrukturalizačný plán spoločnosti tak, ako bol predložený. Podporu mu vyjadrilo 94 % z prítomných veriteľov. (TA3)
HOSŤ V ŠTÚDIU: F. Glasa o ekonomickom vývoji slovenských firiem
Všade počúvame správy o tom, ako sa našej ekonomike darí, o spotrebiteľoch, ktorí zarábajú a aj míňajú viac. Ako sú však na tom naše firmy? Ako sa vyvíjajú ich tržby či zisk? Na to sa pozreli odborníci zo spoločnosti Finstat. O výsledkoch nám viac povedal Filip Glasa, analytik Finstatu. (TA3)
Vyrovnaný rozpočet sa blíži, naplánovali polpercentný deficit
V budúcom roku by mal dosiahnuť deficit úroveň 0,5 % hrubého domáceho produktu. Cieľ dosiahnuť historicky prvý vyrovnaný rozpočet v roku 2019 vláda nemení a vyrovnané hospodárenie verejnej správy sa plánuje aj v roku 2020. (TA3)
Čistý zisk najväčšej juhokórejskej automobilky prudko klesol
Čistý zisk najväčšej juhokórejskej automobilky Hyundai Motor v prvom štvrťroku klesol o 21 percent na 1,33 bilióna wonov. Firma oznámila, že jej výkonnosť zrazil prepad predaja na čínskom trhu, ktorý odráža politické napätie medzi oboma krajinami. (TA3)
Burzové správy
Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Jiří Tyleček z X-TRADE Brokers. (TA3)
HOSŤ V ŠTÚDIU: B. J. Wilson o ekonomických rozdieloch medzi krajinami
O ekonomických rozdieloch medzi krajinami nám viac povedal profesor ekonómie Bart J. Wilson. Roky skúma príčiny a dôsledky prosperujúcich krajín a životných podmienok ich obyvateľov. O výsledkoch svojho výskumu prišiel prednášať aj do Bratislavy na pozvanie Konzervatívneho inštitútu Milana Rastislava Štefánika. Využili sme túto možnosť a pána profesora Wilsona sme si pozvali aj k nám do štúdia. (TA3)
Deficit bol historicky najnižší, Fico avizuje opatrenia pre zamestnancov
Pokles dlhu aj deficitu verejných financií v minulom roku je dôkazom zodpovednej politiky vlády. Presvedčený je o tom premiér Robert Fico. Zároveň uviedol, že dobré hospodárske výsledky by sa mali pretaviť aj do opatrení, ktoré zlepšia životnú úroveň ľudí na Slovensku. (TA3)
Trh nehnuteľností
Pozrite si prehľad o vývoji cien nehnuteľností. Sledovali sme ceny pozemkov v Bratislave - Dúbravke, Nitre a Žiline. (TA3)