TA3

Vyššie faktúry za energie radšej zaplaťte, odkazujú energetické spoločnosti
Ceny energií sa nebudú meniť a zostanú na minuloročnej úrovni. Potvrdil to Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Energetické spoločnosti ale nabádajú ľudí, aby zaslané preddavkové faktúry uhradili. Regulačný úrad totiž zatiaľ nové cenové návrhy oficiálne nevydal. (TA3)
Graffiti stoja mestskú kasu tisíce eur, Bratislava ponúka príspevok
Desiatky budov v Bratislave sú počmárané sprejermi a samospráve nezostáva nič iné ako len dávať čoraz viac peňazí na ich čistenie. Tento rok je to o 60-tisíc eur viac ako vlani. Majitelia budov môžu požiadať magistrát o niekoľkotisícový príspevok. (TA3)
Čo prinesie obchodná dohoda CETA? Potravinári majú obavy
Vláda obchodnú dohodu medzi Európskou úniou a Kanadou víta a podľa prvotných analýz môže priniesť napríklad výhodnejšie ceny pre spotrebiteľov. Potravinári ale s väčším konkurenčným prostredím nesúhlasia. Predbežné uplatňovanie dohody sa oficiálne začne v marci. (TA3)
Sninu zaradili medzi nelegálnych zamestnávateľov, mesto podalo odvolanie
Sninská samospráva je zaradená do centrálneho, verejne prístupného registra fyzických a právnických osôb, ktoré porušili zákaz nelegálneho zamestnávania. (TA3)
Nemecká ekonomika výrazne vzrástla, Brusel však nešetrí kritikou
Nemecká ekonomika rastie najrýchlejšie za posledných päť rokov. Vláda zároveň dosiahla historicky najvyšší rozpočtový prebytok, takmer 25 miliárd eur. Európska komisia ale Berlín ostro kritizuje. Krajina vraj svojou exportnou politikou deformuje hospodársku súťaž v eurozóne. (TA3)
Kažimír: Zmena vlastníka U. S. Steelu môže byť pozitívnou etapou pre mesto
Zmena vlastníka košických železiarní môže byť novou a pozitívnou etapou pre mesto. Uviedol to na margo rokovaní so zástupcami spoločnosti U. S. Steel, potenciálnych kupcov a štátu, minister financií Peter Kažimír počas pracovného výjazdu v Košiciach. (TA3)
Ružínsky most sa konečne dočká rekonštrukcie, vláda prisľúbila pomoc
Finančnú pomoc vlády pri rekonštrukcii mosta nad vodnou nádržou Ružín prisľúbil počas pracovného výjazdu v Košiciach premiér Robert Fico. Náklady na rekonštrukciu mosta, ktorý je v havarijnom stave, sa odhadujú na viac ako osem miliónov eur. (TA3)
HOSŤ V ŠTÚDIU: V. Páleník o prieskume Eurobarometer
Slováci začínajú viac veriť Európskej únii. Aktuálny prieskum verejnej mienky Eurobarometer ukázal, že bruselské inštitúcie vnímame pozitívnejšie. Európskym politikom dokonca veríme viac, ako tým našim. O výsledkoch prieskumu nám viac povedal Viliam Páleník z Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied. (TA3)