Sport.sk

Wolfsburg uspel aj v odvete a udržal sa v Bundeslige
Futbalisti VfL Wolfsburg sa udržali v najvyššej nemeckej súťaži. Po domácom víťazstve 1:0 nad Eintrachtom Braunschweig vyhrali v pondelok rovnakým pomerom aj odvetný duel baráže o účasť v budúcom ročníku Bundesligy na ihrisku súpera. O jediný gól súboja sa v 49. minúte postaral portugalský obranca Vieirinha. (Sport.sk)
O Lukáša Štetinu sa v Česku strhol boj medzi Spartou, Slaviou a Plzňou
Kariéra slovenského futbalistu Lukáša Štetinu bude pokračovať naďalej v najvyššej českej súťaži, v ktorej dres pražskej Dukly s veľkou pravdepodobnosťou vymení za sparťanský. (Sport.sk)
Aké meno futbalistu vám napadne, ak si poviete AS Rím? Áno, presne tak. Francesco Totti. Legendárny „Il Gladiatore“ zakýval divákom a definitívne zavesil kopačky na klinec. (Sport.sk)
Všetky dohady ukončené, Barcelona oficiálne oznámila meno nového trénera
Ernesto Valverde sa v pondelok stal novým trénerom futbalistov FC Barcelona. Bývalý hráč katalánskeho klubu nahradil Luisa Enriqueho, fanúšikom a médiám ho predstavia vo štvrtok. (Sport.sk)
Futbalisti Huddersfieldu Town postúpili do najvyššej anglickej súťaže premiérovo od roku 1972. V pondelňajšom finále play off o postup do Premier League zdolali Reading 4:3 na strely zo značky pokutového kopu po tom, ako sa stretnutie vo Wembley v riadnom hracom čase i predĺžení skončilo bez gólov. (Sport.sk)
Kevin Strootman sa upísal AS Rím do roku 2022
Holandský futbalový stredopoliar Kevin Strootman predĺžil v pondelok kontrakt s AS Rím do roku 2022. Dvadsaťsedemročný reprezentant hrá za Rimanov od roku 2013, keď prišiel z PSV Eindhoven. (Sport.sk)
UEFA potvrdila nasadenie slovenských tímov v európskych pohároch
Úradujúci slovenský futbalový majster MŠK Žilina vstúpi do Ligy majstrov 2017/2018 v 2. predkole. Vicemajster a víťaz národného pohára ŠK Slovan Bratislava, tretí v ligovej klasifikácii MFK Ružomberok aj štvrtý v konečnom poradí Fortuna ligy AS Trenčín sa predstavia v 1. predkole Európskej ligy 2017/2018. (Sport.sk)
Tréner Pellegrino nebude pokračovať v Alavese
Argentínsky futbalový tréner Mauricio Pellegrino nebude pokračovať na lavičke účastníka najvyššej španielskej súťaže Deportivo Alaves. Bývalý obranca neuviedol v pondelok príčiny svojho odchodu, povedal však, že rozhodnutie padlo už skôr. (Sport.sk)