Denník N

Takto vyzerá Zlo
Dnes sa zlievajú osudy nešťastných obetí holokaustu do chladných štatistík. Skúste si preto predstaviť, že by sa to stalo vašim blízkym. (Denník N)
Dobre už bolo
V minulosti sme verili, že budeme mať lepší život než predkovia. Dnes sme zavalení obavami, že prichádzajú horšie časy, a nanajvýš môžeme dúfať, že udržíme status quo. (Denník N)
Čo by prezident Macron znamenal pre Francúzsko
Le Penová v kampani hrdo odmieta spojenie s pravicou i s ľavicou, ale Macron sa rozhodol prihlásiť k obom. A to môže byť problém. (Denník N)
Skutočným príbehom holandských volieb bola implózia ľavice
Stále sa strachujeme o rast extrémizmu na pravej strane politického spektra. Lenže nakoniec sa môže ukázať, že odchod starej ľavice a otázka, kto ju nahradí, sú dôležitejšie ako vzostup „novej krajnej pravice“. (Denník N)
Americká demokracia nakoniec nie je taká dekadentná
Najlepšou ochranou proti tyranii nie je cnosť. Je ňou ambícia, ktorá stojí proti inej ambícii, frakcia stojaca proti inej frakcii. (Denník N)
Newsfilter: Koľko svedkov musí prehovoriť, aby Kaliňák pochopil, ako polícii škodí?
1. Ďalší dôkaz, že prípad Bašternák bol v extra režime. 2. Kažimír prehral a potajme sa z toho teší. 3. Prečo Richterovi pri Čistom dni nefunguje inštinkt + ďalšie info, texty a top citáty dňa. (Denník N)
Čo postaviť proti strachu z teroristov
Na vyváženie obáv nám chýbajú dobré emócie spojené s demokraciou a s dobrým životom, ktorý žijeme. (Denník N)
Prečo sa nacionalisti navzájom potrebujú
Nacionalisti nemôžu dosiahnuť globálny úspech, kým nevytvoria spoločnú agendu menej zakotvenú v miestnych hodnotách. (Denník N)