PRAVDA

Čína buduje na 4 ostrovoch v Malajzii megamesto. Ďalší projekt duchov?
"Rajské mesto snov pre celé ľudstvo", ako ho opisuje developer, predalo zatiaľ len 15 000 z 250 000 bytov. 60 kupcov (70 % z Číny) zrušilo nájomné zmluvy. (PRAVDA)
Zámok v Holíči: Navštívte statočných rytierov na vodnom hrade
Na zámku v Holíči sa tento víkend prenesiete do stredoveku. Na novom mieste pocestných víta festival Rotenstein. (PRAVDA)
V lete opäť môžete letieť z Popradu do tureckej Antalye
Z Popradu sa bude lietať aj do albánskej Tirany, bulharského Burgasu či izraelského Tel Avivu. (PRAVDA)
Už aj v Britskom parlamente zrušili prehliadky kvôli hrozbe terorizmu
V okolí parlamentu sa začali rozmiestňovať vojaci. Pri Buckinghamskom paláci sa neuskutoční ani tradičné striedanie stráží. (PRAVDA)
Slovinská Celica: Z bývalej väznice je hotel pre (ne)náročných
Ponuré miesta s temnými príbehmi často priťahujú pozornosť. Túto paradoxnú ľudskú vlastnosť sa rozhodol využiť aj nový majiteľ bývalej vojenskej basy priamo v slovinskej metropole Ľubľana. (PRAVDA)
Voz a lôžko Tutanchamóna premiestnili. Minule mu odlomili fúzy
Pozlátené artefakty zatiaľ patria k najväčším, ktoré previezli do nového Veľkého egyptského múzea, ktoré sa otvorí v roku 2018. (PRAVDA)
Sicília – ostrov kontrastov
Sicília a Palermo. Cosa Nostra, don Corleone, Mario Puzo. Aj my ostrovu na juhu Taliansku dávame pred cestou prívlastok mafiánsky... (PRAVDA)
Španieli večerajú neskoro v noci. Toto je skutočný dôvod, prečo je to tak
Turisti ich neskoré večere pripisujú uvoľnenej atmosfére, ozajstný dôvod je menej známy. Španieli totiž už vyše 70 rokov totiž žijú v zlom časovom pásme. (PRAVDA)