PRAVDA

Spiš sa stal klenotnicou stredovekých dejín
Denník Pravda prináša v lete seriál Poklady Slovenska. Priblíži v ňom slovenské historické skvosty zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Pokračuje pamiatkami Spiša. (PRAVDA)
Vyberte sa na bicykloch popri Váhu ku trom hradom
Denník Pravda prináša letný seriál o cyklotrasách - Slovensko zo sedla bicykla. Cyklotrasa okolo žilinskej časti Váhu sa volá aj hradnou: vedie od hradu k hradu. (PRAVDA)
Tip na víkend: Harry Potter bude na Modrom Kameni!
Po dvadsiatich rokoch od vydania prvej knihy prídu na hrad Modrý Kameň. Okrem Harryho, Rona a Hermiony stretnete Hagrida aj obávaného Lorda Voldemorta. (PRAVDA)
Vyberte sa na festival: Slobodná Strekovská vínna republika opäť otvorí svoje brány
Tento víkend sa uskutoční 10. ročník tradičného Strekovského festivalu vína, na ktorý príde 64 vinárov zo 7 krajín. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na desiatky vystavovateľov a pestrý sprievodný program. (PRAVDA)
V Lúčkach na trojdňovom podujatí postavia folkloristi plť
Popri zbíjaní plte budú folkloristi predvádzať, ako sa pltníci pripravovali na cesty, ako vítali nových členov a ako sa lúčili so svojimi rodinami. (PRAVDA)
Prázdninujte v slnečnom Burgenlande na kajaku, horskej dráhe aj drezine
Ak chcete deťom pripraviť neopakovateľný zážitok, vezmite ich do Burgenlandu. Vyskúšajte plavbu, atrakcie v zábavnom parku aj zbierky na hrade Forchtenstein. (PRAVDA)
Kúzlo Saigonu ohrozujú moderné mrakodrapy
Koloniálne budovy nahrádzajú v Hočiminovom Meste moderné mrakodrapy, ktoré sa stali symbolom ekonomickej metropoly Vietnamu. (PRAVDA)
Vyberáte si dovolenku? Bezpečnosť je dôležitejšia ako exotika
Aj keď cestovky ponúkajú zľavy, dovolenka v moslimských krajinách tento rok neláka. Časy, keď Tunisko, Turecko či Egypt patrili medzi obľúbené destinácie, sa pominuli. (PRAVDA)