eTREND

Na kancelársky trh v Bratislave mieria dlho očakávané projekty
Kancelársky trh v Bratislave čakajú turbulentné mesiace. Dokončenia sa totiž dočká viacero dlho očakávaných projektov. Záujem o nové priestory stále je. Dokazujú to aj aktuálne štatistiky Bratislava Research Forum, ktoré zaznamenali v druhom štvrťroku pokles neobsadenosti. (eTREND)
Vychválené londýnske byty od vzniku nik nekúpil. Prázdne sú už 5 rokov
Developeri sa v čase dokončenia budovy chválili, že exkluzívne apartmány v novopostavenom mrakodrape sa vypredajú rýchlo, vraj im bude stačiť okolo 20 telefonátov a byty budú ihneď rozchytané. Mýlili sa. (eTREND)
V Petržalke prekresľujú projekt, namiesto kancelárií postavia 336 bytov
Na bratislavskom realitnom trhu ožíva ďalší predkrízový projekt. Komplex, ktorý investor predstavil verejnosti pod menom Emporia, mal na Panónskej ceste ponúknuť 22-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov. Už teraz je isté, že tieto plány zostanú len na papieri. Pozemky zmenili majiteľa a nový investor chce na ich mieste stavať rezidenčný komplex. (eTREND)
Tri slovenské Auparky menia majiteľa, nový holding avizuje rast
Na európskom realitnom trhu vznikla nová spoločnosť. Fúziou sa spojili firmy New Europe Property Investments (NEPI) a Rockcastle Global Real Estate Company Limited (Rockcastle). Vznik holdingu NEPI Rockcastle sa pritom dotkne aj slovenského trhu, keď bude u nás prevádzkovať štyri nákupné centrá a jednu administratívnu budovu. (eTREND)
Ako rastie bratislavský Manhattan
Výškové budovy dorazili do Bratislavy z Chicaga. Americké veľkomesto nadchlo podnikateľa Rudolfa Manderlu počas návštevy Svetovej výstavy v roku 1933. Po návrate kúpil pozemok na okraji historického jadra a predstavil plány na dvanásťpodlažný vežiak s obchodnými priestormi a bytmi. Projekt vyvolal zdesenie obyvateľov a mestskí úradníci ho chceli zastaviť v polovičnej výške. Manderla ponúkol mestu časť pozemku na vybudovanie križovatky a mohol dom dostavať. (eTREND)
Zdražovanie bytov? V Európe vedú Česi, Slovákom už ceny klesajú
Zdražovanie bytov a domov v krajinách Európskej únie pokračuje. Podľa aktuálnych čísel európskeho štatistického úradu Eurostat sa medziročne zvýšili ceny nehnuteľnosti v prvom kvartáli 2017 o 4,5 percenta. V medzikvartálnom porovnaní sa však objavujú aj poklesy cien. Štatistici ho zaznamenali aj na Slovensku. (eTREND)
Penta predala hotel: „Agresivita ponúknutých cien nás prekvapila“
Investičná skupina Penta Investments ohlásila predaj ďalšej budovy v Prahe. Za 25 miliónov eur predala komplex na ulici Na Poříčí 30. Záujem oň prekvapil aj samotných finančníkov. (eTREND)
Legendárna tatranská liečebňa dostane druhú šancu, zmenila majiteľa
Ak ste niekedy navštívili Nový Smokovec, budovu bývalého Odborného liečebného ústavu respiračných chorôb ste určite museli zazrieť. Takmer storočná stavba, ktorú miestni nenazvú inak ako Penzák, patrí do koloritu tatranských stavieb. Ostatných päť rokov však stojí zavretá a čaká na svoj ďalší osud. A možno príde čoskoro, Penzák totiž pred pár dňami zmenil majiteľa. Aj o jeho plánoch sa dočítate v tretej časti seriálu Tatranské realitné boľačky. (eTREND)