eTREND

Penta prekresľuje Sky Park, kancelárie začne stavať na jeseň
Projekt Sky Park, ktorý vyrastá v centre Bratislavy, ohlasuje zmeny. Penta Real Estate upravuje parametre prvej administratívnej veže. Cieľom zmien má byť viac priestoru okolo Jurkovičovej teplárne. So stavebnými prácami by mal investor začať na jeseň. (eTREND)
Novú atrakciu Dubaja sprevádza škandál
Návštevníci Dubaja môžu najnovšie pozerať na mesto z unikátnej vyhliadkovej budovy. Má tvar pozláteného a čiastočne preskleného rámu, ktorý je vysoký 150 a široký 93 metrov. Architekt mexického pôvodu Fernando Donis však mesto zažaloval za neoprávnené použitie jeho nápadu. (eTREND)
Vybudoval akvapark v Bešeňovej, Gruzínec sa vracia s obrím hotelom
V Bešeňovej sa pripravuje jeden z najväčších hotelových komplexov na Slovensku. Firma Eurocom & Co predložila úradom zámer stavať projekt s pracovným názvom Liečebno-pobytový apartmánový komplex Ad Gino, ktorý má ambíciu priniesť 680 lôžok. Za firmou stojí zakladateľ a dnes už bývalý majiteľ akvaparku v Bešeňovej Gruzínec Nodari Giorgadze. (eTREND)
Príjmy v zahraničí a životné minimum akceptované hypobankami
Financovanie bývania: Hypotekárne banky majú rôzny meter pri posudzovaní minimálnej výšky nákladov na uspokojovanie základných životných potrieb žiadateľa (eTREND)
Parkovací dom? Počas týždňa zamestnanci, cez víkendy verejnosť
Počas pracovného týždňa bude parkovací dom náš, cez víkendy a sviatky bude prístupný aj pre verejnosť. S takouto ambíciou pripravuje parkovací dom v Košiciach spoločnosť Východoslovenská distribučná (VSD). (eTREND)
Rezidencia Bystrická prinesie nové bývanie pri ťahu na Tatry
Na ružomberskom sídlisku Roveň v blízkosti mestskej plavárne postaví žilinský investor nový bytový dom. Rezidencia Bystrická prinesie 59 bytov v osempodlažnom objekte. (eTREND)
Obchodný dom Dunaj zrekonštruujú, pribudnú aj byty
V Bratislave sa chystá rekonštrukcia ďalšej kultovej stavby. Po tom, čo koncom minulého roka oznámili prestavbu hotela Kyjev, chystajú sa zmeny aj v prípade Obchodného domu Dunaj. Spoločnosť CTP Invest SK už úradom predložila zámer, ktorého výsledkom má byť rekonštrukcia objektov a čiastočná zmena ich zamerania. (eTREND)
Bývalý industriál je pre architektov šancou i výzvou
PR Servis | Historicky cenných vyprázdnených areálov nie je na Slovensku veľa. (eTREND)