eTREND

Nová atrakcia Šanghaja: dom s tancujúcimi zlatými závojmi
Tento rok v lete pribudol vynikajúci príklad novej kinetickej architektúry – šanghajské Centrum umenia a kultúry Nadácie Fosun čínskej holdingovej spoločnosti Fosun Group, ktorá je aktívna tiež v Severnej Amerike a v Európe. Minulý mesiac centrum ocenili v Hongkongu prestížnou Zlatou cenou, ktorú udeľuje medzinárodná organizácia DrivenxDesign. (eTREND)
J&T Real Estate a ďalších 29 firiem žalujú poslancov SaS
Pre tri výroky z minuloročnej tlačovej konferencie o prevode bytov v River Parku čelí strana SaS žalobe od 30 spoločností vrátane J&T. (eTREND)
Čerešne v Dúbravke spúšťajú druhú etapu
Developerská spoločnosť ITB odhaľuje druhú etapu projektu Čerešne v Dúbravke. V týchto dňoch zároveň spúšťa aj predaj pod názvom Čerešne Living. K 178 bytom v prvej etape pribudne ďalších 217 jednotiek v šiestich objektoch. (eTREND)
M-Market rozšíril sieť Kocka na desať nákupných centier
Necelý mesiac po otvorení centra Kocka v Prešove spúšťa slovenská investičná skupina M-Market prevádzku strediska aj v Starej Ľubovni. Ide už o desiate malé obchodné centrum siete budovanej päť rokov. (eTREND)
Najdrahšia ulica sveta? Obchodná je na 52. mieste
Kde nájdete najdrahšiu ulicu na svete? Na túto otázku sa snaží každoročne odpovedať analýza poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield. Rebríček Najdrahšie nákupné ulice sveta hodnotí 451 najvychýrenejších nákupných destinácií na celom svete. Do porovnania sa dostala aj bratislavská Obchodná ulica. (eTREND)
Projekt Slnečné údolie ožíva, počíta s obchodmi i vlastným námestím
V Liptove ožíva projekt relaxačného centra. Spoločnosť Eurelax LM úradom opäť predložila plán postaviť neďaleko Liptovského Jána turistický rezort. Opäť preto, lebo obdobný plán už raz predkladala. (eTREND)
Ako dlho sa zarába na nový byt? V Prahe 12 rokov, v Bratislave takmer 10
Obyvateľ Bratislavy by na priemerný nový byt zarábal 9,6 roka, ak by nemal žiadne iné výdavky. V porovnaní deviatich miest v strednej a východnej Európe sa tak slovenská metropola umiestnila v hornej päťke. Podľa štúdie poradenskej spoločnosti KPMG a developerskej firmy Central Group musia najdlhšie na byt v novostavbe pracovať Pražania. (eTREND)
Navrhli premenu Námestia slobody: „Chceli sme zmeniť čo najmenej“
Aj samotní porotcovia priznali, že víťazný návrh premeny Námestia slobody v Bratislave ich prekvapil. Nie extravagantnosťou či novým pohľadom, ale konzervatívnosťou. Pri prvom pohľade na návrh z dielne skupiny autorov Matúš Antolík, Miroslava Daňová, Peter Lényi, Marián Lucký, Michal Marcinov, Andrej Morávek a Katarína Stanislavová sa môže zdať, že toho veľa nepomenili. Bol to zámer, hovorí v rozhovore pre TREND Reality Peter Lényi zo štúdia 2021 architekti. (eTREND)