eTREND

Staromestskému Majáku Nádeje svitla nádej
Okresný súd Bratislava I zastavil exekúciu na budovu bývalej neziskovky Maják Nádeje. Problémy spustilo uznanie záväzkov za 600-tisíc eur vtedajším riaditeľom Majáka Pavlom Ruskom voči firmám Mariána Kočnera. (eTREND)
Slávny Louvre otvára druhú pobočku. V púštnom emiráte
Len zopár dní vieme, že 11. novembra otvoria Louvre Abu Dhabi. V emiráte, kde už roky pôsobí L'Université Paris-Sorbonne Abu Dhabi, bude aj pobočka významného parížskeho múzea. (eTREND)
Nové logistické areály sa v okamihu zaplnili
Aktivita developerov v oblasti logistiky možno už nie je na prvý pohľad až taká viditeľná, ale neutícha. Stavia sa ďalej, aj za existujúcimi halami či mimo hlavného mesta. Po prvom kvartáli tohto roka prekonala celková rozloha priemyselných nehnuteľností na prenájom hranicu dva milióny štvorcových metrov. A po prvom polroku 2017 sa podľa informácií realitnej a poradenskej spoločnosti CBRE už posunula nad 2,1 milióna m2. (eTREND)
Boj o mladých hypodlžníkov sa pritvrdí. Čo sa zmení v podpore hypoték
Ak má byť hypotekárna jeseň v bankách tento rok iná ako po iné roky, môže ju osviežiť boj o mladého hypotekárneho dlžníka. Keďže od januára sa zmení spôsob podpory mladým pri úvere na bývanie, banky čakajú tento rok o čosi väčší nápor. Hypoték s podporou štátu nie je málo a zmeny, ktoré sa ich budú týkať, budú veľké. O pripisovanie podpory každý mesiac sa už nebudú starať banky, nárokovať si ich mladý dlžník bude môcť raz ročne v daňovom priznaní. Absolútna výška pomoci pritom môže byť menšia ako doteraz. (eTREND)
Mala byť najvyššou obytnou vežou na Slovensku, teraz pýta ďalšie povolenia
Jeden z najkontroverznejších realitných projektov v Bratislave opäť ožíva. Minimálne na úradoch. Spoločnosť Residence totiž žiada o predĺženie termínu stavebného povolenia. Podľa jej majiteľov chcú v projekte pokračovať. (eTREND)
HB Reavis posúva otvorenie dočasnej autobusovej stanice na 1. októbra
Otvorenie dočasnej autobusovej stanice, ktorá prevezme celú prevádzku starého terminálu počas výstavby novej Stanice Nivy, sa opäť posúva. Aktuálny a zrejme už definitívny termín je 1. október, ak pôjde kolaudácia hladko. Budova dočasnej stanice v bývalom Centre Bottova je už dlhšie pripravená, čaká sa na kolaudáciu nástupísk. (eTREND)
ITB začína na Kolibe stavať vily Gansberg
Developerská spoločnosť architektov ITB Development získala po takmer dvojročnom procese právoplatné stavebné povolenie na projekt Gansberg Koliba. Začína tak s výstavbou komplexu troch mestských víl s necelou päťdesiatkou prevažne veľkometrážnych bytov. (eTREND)
Developeri prerábajú projekt Konopná, ktorý pobúril ľudí z Prievozu
Hoci bratislavský Prievoz je pokojná štvrť okolo bývalého Csákyho kaštieľa zakončená rušnou Gagarinovou ulicou, v lete to medzi jej obyvateľmi poriadne vrelo. Aspoň podľa internetových diskusií k predstavenému zámeru Rezidenčného komplexu na Konopnej ulici. (eTREND)