Pravda

Najdrahšie bývanie vzhľadom na príjem má Bratislava a Praha
Za priemerný príjem si obyvateľ Bratislavy môže kúpiť 0,36 metra štvorcového obytnej plochy, obyvateľ Edinburghu 1,3 metra štvorcového. (Pravda)
Chladenie by nemalo ohroziť vaše zdravie ani peňaženku
Každý majiteľ domu alebo bytu chce dnes čo najviac šetriť na energiách, no zároveň chce mať doma také pohodlie, aké mu vyhovuje. (Pravda)
Upevniť niečo do pórobetónu môže byť problém
Vybrali ste si ako stavebný materiál biely pórobetón? Patrí k obľúbenejším pre svoju nízku hmotnosť, aj vynikajúce tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti. (Pravda)
Ako znížiť účet za elektrinu
Najhospodárnejšie sú svietidlá s priamym osvetlením. Používajú sa na intenzívne osvetlenie náročnejších činností. Je vhodné nainštalovať pohybové snímače. (Pravda)
Pri rekonštrukcii myslite aj na poistku
V byte alebo rodinnom dome je vždy čo prerábať. Ľudia na Slovensku sa do rekonštrukcie svojho bývania púšťajú typicky práve na jar. (Pravda)
Ceny bytov a domov výrazne rastú, riziko cenovej bubliny tiež
Ceny bytov a rodinných domov na Slovensku stúpli na takmer osemročné maximum. Dostali sa do rizikového pásma, za ktorým je cenová bublina. (Pravda)
Chyby paneláka pomôže odstrániť zateplenie
Rozhodli ste sa zatepliť bytový dom? Jedným z hlavných dôvodov býva snaha zlepšiť tepelnoizolačné vlastnosti domu a dodať mu tiež krajší vzhľad. (Pravda)
Domácnosti mimo Bratislavy sa môžu uchádzať o dotácie na zelené energie
Ďalšie kolo prideľovania dotácií z projektu Zelená domácnostiam sa uskutoční 2. mája, vyčlenená suma je 1,5 milióna eur. (Pravda)