Pravda

Ceny nehnuteľností rástli, ale pomalšie
Ceny bytov na Slovensku v druhom štvrťroku 2017 medziročne rástli, avšak oproti prvým trom mesiacom tohto roka sa vývoj cien spomalil. (Pravda)
Prevrat v stavebníctve urobil záhradník. Železobetón má 150 rokov
Nezaobíde sa bez neho takmer žiadna betónová stavba. Na začiatku však bol nespokojný záhradník, ktorý mal problémy s kvetináčmi. (Pravda)
Poukážky na fotovoltické panely získalo 316 domácností mimo Bratislavy
Trináste kolo prideľovania poukážok na malé obnoviteľné zdrpje energií v sume 900-tisíc eur trvalo iba viac ako päť minút. (Pravda)
Je lepšie požičať si na bývanie pred svadbou alebo až po svadbe?
Nové bývanie si hľadajú predovšetkým mladí ľudia, ktorí sa chcú osamostatniť a založiť si rodinu. Kladú si otázku, či je lepšie zobrať si hypotéku pred svadbou. (Pravda)
Čo všetko kryje poistka vášho bytového domu?
Ľudia sa často boja malých škôd, ktoré im môžu zničiť nábytok či elektrospotrebiče v domácnosti. Veľakrát si však neuvedomujú, že zničený môže byť celý dom. (Pravda)
Drevo namiesto dlažby?
K rodinnému domu patrí nepochybne aj terasa. Tá väčšinou prichádza na rad až po tom, čo je celý dom hotový a majitelia sa pozviechajú z finančnej investície vynaloženej pri stavbe či rekonštrukcii. (Pravda)
Betón nemusí byť len sivý
Na Slovensku je betón veľakrát zaznávaný. Aj keď sa väčšina stavieb bez betónu nezaobíde, väčšinou sa ho snažíme zamaskovať. (Pravda)
Pri rekonštrukcii bytu počítajte s rezervou
Nová kúpeľňa, výmena jadra, nové podlahy či kuchynská linka. Podľa odhadov sa ľudia púšťajú do rekonštrukcie svojho bývania priemerne každých sedem rokov. (Pravda)