Staromest. kuriér

Najlepšími volejbalistami Slovenska za rok 2016 sú Kohút a Pencová
Víťazmi 23. ročníka tradičnej ankety Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Volejbalista roka 2016 sa stali rovnako ako pred tromi rokmi blokári Bratislavčan Emanuel Kohút a Jaroslava Pencová. (Staromest. kuriér)
LIVIN´BLUES 2017 bude 18. marca v DK Lúky
XXV. ročník medzinárodného festivalu blues a rhythm&blues Livin´Blues privíta slovenskú a maďarskú bluesovú špičku a vzácneho hosťa z Ameriky 18. marca v DK Lúky. (Staromest. kuriér)
J.UHLER:BSK obstaráva technológie do Divadla Aréna bez poriadnej verejnej súťaže
Bratislavský samosprávy kraj (BSK) obstaráva technológiu do Divadla Aréna v hlavnom meste za 4,3 milióna eur, pričom neexistuje na to žiadny projekt ani súhlasné stanovisko pamiatkarov. (Staromest. kuriér)
Ďalšou mestskou časťou priateľskou k včelám sa stáva Nové Mesto
Bratislavské Nové Mesto je ďalšou mestskou časťou, ktorá sa zapája do projektu Mestské včely. (Staromest. kuriér)
V Technopole uniká plyn, na mieste sú záchranári
V bratislavskom Technopole zasahujú záchranné zložky, došlo tam k úniku plynu. (Staromest. kuriér)
Jarovce sa odvolali proti rozhodnutiu o vyvlastnení pozemkov pre diaľnicu D4
Mestská časť Jarovce sa odvolala proti rozhodnutiu Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) o vyvlastnení pozemkov v katastri obce. Ide o dodatočné pozemky, z ktorých časť NDS potrebuje odkúpiť a časť dlhodobo prenajať v súvislosti s prácami na výstavbe diaľnice D4. (Staromest. kuriér)
Ministerstvo pôdohospodárstva sa dohodlo s reťazcami na predaji potravín od lokálnych výrobcov
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR začalo pod novým vedením intenzívne komunikovať s obchodnými reťazcami. Väčšina veľkých reťazcov podporila návrh ministerstva, a poskytne časť svojich pultov na prezentáciu špecialít z daného regiónu. (Staromest. kuriér)
Park na Jakubovom námestí chcú revitalizovať
Staré Mesto má záujem revitalizovať park na Jakubovom námestí i priľahlé komunikácie. Do roku 2007 bol park zaradený medzi Chránené areály a je v ňom umiestnený aj Pamätník obetiam komunizmu. (Staromest. kuriér)