Aktuality magistrátu

Seminár k problematike sociálnych služieb na bratislavskej radnici
Bratislava 24. marca 2017 – V stredu 22. marca sa na Magistráte hlavného mesta SR v Bratislave uskutočnil pracovný seminár k problematike sociálnych služieb vykonávaných mestami pre svojich obyvateľov. (Aktuality magistrátu)
Bratislava zverejnila interaktívny rozpočet
Bratislava 24. marca 2017 – Po pozitívnych minuloročných skúsenostiach pripravilo hlavné mesto aj tento rok prehľadnú aplikáciu mestských financií. Interaktívny rozpočet je jednoduché „smart“ riešenie pre každého, kto má záujem dozvedieť sa o mestskom rozpočte viac, ale nebaví ho čítať desiatky strán o jednotlivých kapitolách rozpočtu. Prehľadná infografika jednoduchým spôsobom zobrazuje toky financií v oblasti príjmov aj výdavkov mesta. (Aktuality magistrátu)
Bratislava sa ponorí do tmy. Podporí tak myšlienku ochrany našej planéty.
Bratislava 24. marca 2017 - V sobotu 25. marca sa Bratislava už po druhýkrát zapojí do najväčšej svetovej kampane na ochranu životného prostredia „Hodina Zeme“. Presne o 20:30 na hodinu zhasnú svetlá významných mestských dominánt, zapojených firiem a inštitúcií, ale aj domácností, ktoré chcú touto cestou podporiť myšlienku projektu a inšpirovať ľudí k zodpovednejšiemu a šetrnejšiemu správaniu voči prírode. V minulom roku kampaň podporilo viac ako 40 slovenských miest, takmer 40 pamiatok, 80 organizácií a 25 škôl. (Aktuality magistrátu)
Starý most získal dve ocenenia v prestížnej súťaži Stavba roka 2016
Bratislava 23. marca 2017 – V stredu 22. marca sa v bratislavskej Inchebe konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov 22. ročníka súťaže realizovaných stavieb Stavba roka 2016. Starý most, jedna z najvýznamnejších dominánt Bratislavy, ktorý bol nominovaný na Stavbu roka 2016, získal hneď dve cenné trofeje: Cenu Slovenskej komory stavebných inžinierov – za najlepšie projektové riešenie a Cenu Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska – za vysokú kvalitu realizácie. Stavbu pre mesto realizoval zhotoviteľ EUROVIA SK, a.s., ktorý ju do súťaže nominoval. Okrem Starého mosta získalo v tomto ročníku ocenenie ďalších 7 stavieb a porota rozdala celkom 12 cien. (Aktuality magistrátu)
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rokoval v Bruseli o aktuálnych európskych témach
Bratislava 24. marca 2017 - Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa v dňoch 22. a 23. marca zúčastnil 122. plenárneho zasadnutia Výboru regiónov v Bruseli, na ktorom diskutovali zástupcovia samospráv členských štátov EÚ o aktuálnych témach, medzi ktorými dominovala téma dôsledkov rozhodnutia Spojeného kráľovstva o vystúpení z EÚ pre orgány miestnych a regionálnych samospráv. (Aktuality magistrátu)
Trhy 2017
Hlavné mesto SR Bratislava v súvislosti s organizovaním akcie Trhy 2017 vyhlasuje výberové konanie s formou výberu víťaza elektronickou aukciou na prenájom stánkov s rôznymi druhmi sortimentu na Františkánskom námestí v Bratislave na obdobie od 07.apríla 2017 do 19. októbra 2017. - VÝSLEDKY (Aktuality magistrátu)
Stanovisko mesta k aktuálnej situácii v lokalite Pri kríži v Dúbravke
Bratislava 23. marca 2017 - Hlavné mesto so znepokojením prijalo informáciu od Generálneho investora Bratislavy, že zhotoviteľovi stavby bytového domu Pri kríži v mestskej časti Dúbravka, spoločnosti Metrostav Slovakia a.s., dnes vandali poškodili oplotenie. Následne potom s použitím auta zdemolovali bránu oploteného stavebného pozemku, na ktorom pracovali zamestnanci zhotoviteľa. (Aktuality magistrátu)
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal neskrýva ľútosť
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal neskrýva ľútosť zo včerajšieho teroristického útoku v Londýne, ktorý pokladá za zbabelý a barbarský čin voči demokracii a slobode. (Aktuality magistrátu)