Pravda

Udeľovaniu Film Independent Spirit Awards dominoval Moonlight
Dráma režiséra a scenáristu Barryho Jenkinsa získala šesť trofejí. (Pravda)
Monika Kompaníková a Iveta Grófová o filme Piata loď, ktorý zažiaril na festivale Berlinale
Slovenský film na áčkovom Medzinárodnom filmovom festivale Berlinale, to sa nepodarí každý rok. Novinku režisérky Ivety Grófovej Piata loď premietli v Berlíne päťkrát a z festivalu si odniesla aj Krištáľového medveďa. (Pravda)
Minna Lindgrenová – Babičky: Smrť vo večernom háji
Prvý diel trilógie Babičky je humorný i drsne úprimný príbeh o starobe, priateľstve a živote v pomerne bežnom domove pre seniorov. Tu vás môže postretnúť len jedna udalosť horšia ako smrť – oddelenie demencie. (Pravda)
Zlaté maliny sú rozdané! Batman vs. Superman získal štyri
Udeľovanie Zlatých malín ovládli snímky Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti a Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party. (Pravda)
Recenzia: Moonlight zlyháva na šlabikárovom ľúbostnom príbehu
Film Moonlight je aj napriek snahe o invenciu zúfalo učebnicový, čo si divák uvedomí, ak sa nenechá opantať emocionálnym nátlakom. Jeho silnou stránkou sú však najmä kamera a herecké výkony. (Pravda)
Najviac cien César získali snímky Je to len koniec sveta a Divines
Na piatkovom odovzdávaní cien César francúzskej Filmovej umeleckej akadémie získali najviac trofejí filmy Je to len koniec sveta a Divines, ktoré uspeli zhodne v troch kategóriách. (Pravda)
Na obrazovky mieria Mediciovci – vládcovia renesančnej Florencie
Veľkolepá historická sága o Mediciovcoch, jednej z najvýznamnejších dynastií histórie, prichádza teraz aj na slovenské televízne obrazovky. (Pravda)
Straussova Elektra sa vrátila pod taktovkou dirigenta Juraja Valčuhu
Vo štvrtok a v piatok ponúkla Slovenská filharmónia návštevníkom Reduty dva výnimočné večery. Na programe bolo koncertné uvedenie jednoaktovej opery Elektra od Richarda Straussa. (Pravda)