Pravda

Divadelnú Cenu Thálie má herec Milan Kňažko
Herec Milan Kňažko si prevzal v sobotu večer v Zlatej kapličke Národného divadla v Prahe prestížnu výročnú Cenu Thálie v kategórii činohra. (Pravda)
Zomrela speváčka Věra Špinarová
Známa česká speváčka naposledy vydýchla v nedeľu vo veku 65 rokov v pražskej nemocnici v Motole. (Pravda)
Dokumentaristka Bibiana Beňová mapuje cez fabriky naše dejiny
Návštevníci Febiofestu mohli začiatkom marca ochutnať prvý diel z pripravovaného televízneho cyklu Budujeme Slovensko. Dokumentaristka Bibiana Beňová v ňom cez príbehy šiestich opustených tovární skúma slovenskú históriu. (Pravda)
Emma Donoghuová - Prevtelenie. Odmietajú jesť v mene vyšších cieľov...
Emma Donoghuová je írsko-kanadská prozaička. Jej román Izba sa stal bestsellerom. Za scenár k rovnomennému filmu ju nominovali na Oscara. Teraz prichádza s novinkou Prevtelenie. (Pravda)
Poézia sa črtá, na básni sa pracuje
Impresie, zlomkovité príbehy a mikroreflexie Martina Vlada stoja na civilnom prejave a reči bežnej komunikácie. Taký ustálený súbor vlastností sa po dvadsiatich rokoch však nevyhne aj istému zvetrávaniu. (Pravda)
V záhradách Albína Brunovského
Výstava z tvorby Albína Brunovského Záhrada snov, ktorá sa začala v bratislavskej Galérii Nedbalka, potrvá až do 25. júna. Kurátorom je Ľubomír Podušel, ktorý vybral takmer sedemdesiat diel z rôznych období umelcovej tvorby. (Pravda)
Kniha týždňa: Keď veľkosť knihy rovná sa jej hodnote
Pri prvom kontakte s knihou s lakonickým titulom Daniel Fischer prekvapí jej veľkosť a hmotnosť. Čitateľa však neskôr ohromí najmä jej obsah a výtvarné spracovanie. (Pravda)
Daniela Olejníková: Neviditeľné mestá sú vysnívanou knihou
Kniha ma vždy veľmi lákala, musela som však počkať, kým prídem na spôsob, akým ju uchopiť, tvrdí o próze talianskeho spisovateľa Itala Calvina Neviditeľné mestá ilustrátorka Daniela Olejníková. (Pravda)