Pravda

Zomrela sólistka spevohry Novej scény Oľga Gallová
Bývalá dlhoročná sólistka spevohry bratislavského Divadla Nová scéna Oľga Gallová zomrela v sobotu 16. septembra vo veku nedožitých 86 rokov. (Pravda)
Cohena si uctia Sting, Philip Glass aj Lana Del Rey
Anglický hudobník Sting, americká speváčka Lana Del Rey aj klavirista Philip Glass vystúpia okrem iných na koncerte na pamiatku zosnulého kanadského speváka Leonarda Cohena, ktorý sa uskutoční rok po jeho úmrtí v jeho rodnom Montreale. (Pravda)
Tom Cruise je nezlomný. Po úraze pokračuje v nakrúcaní
Americký herec Tom Cruise plánuje v najbližších týždňoch pokračovať v nakrúcaní filmu Mission: Impossible 6. Prerušiť ho musel z dôvodu zlomeného členku. (Pravda)
Nomináciám na divadelné ceny DOSKY dominuje SND
Nominácie na ceny DOSKY 2017 sú už známe. Najviac, až 13 z 30 nominácií má Slovenské národné divadlo. (Pravda)
Rolling Stones sa nemusíte klaňať, stačí si ich užiť
Koncertná šnúra Rolling Stones síce opäť minula Slovensko, no väčšina fanúšikov v sobotu cestovala do rakúskeho Spielbergu, kde kapela odohrala zatiaľ posledný koncert. (Pravda)
Guillermo del Toro: Pri pravej láske ľahko strácame slová
„Od začiatku som vedel, že postava Elisy bude nemá, pretože verím, že pri pravej láske ľahko strácame slová,“ hovorí Guillermo del Toro o svojom novom filme The Shape of Water (Tvar vody). (Pravda)
Dušan Vicen: Dotyk s absolútnom
Kde je tu Boh? Ako to všetko súvisí s kultúrou smrti? Vrstvenie bizarností by bolo podozrivé, keby nemalo podozrivo veľa styčných bodov so životom v istej malej bezvýznamnej krajine... (Pravda)
Anasoft literu má Ondrej Štefánik za román Som Paula
Najlepšou slovenskou prozaickou knihou minulého roka je podľa rozhodnutia päťčlennej poroty ceny Anasoft litera román Ondreja Štefánika Som Paula, ktorý vydal Tatran. (Pravda)