Pravda

Inscenácia Kráľ pootvorila v divadle nové dvere
Bratislavské bábkové divadlo prináša na divadelnú scénu dielo pre dospelého diváka. To možno nie je až tak úplne bežné, je to však o to zaujímavejšie. (Pravda)
Z čarovnej Aladinovej lampy sa možno vynorí Will Smith
Americký herec a rapper Will Smith rokuje o úlohe v hranej adaptácii animovaného filmu Aladin (1992). Ako informoval magazín The Hollwyood Reporter, 48-ročný rodák z Philadelphie je ešte v skorom štádiu rokovaní. (Pravda)
Finalistu Man Booker International Prize môžete čítať aj v slovenčine
Finalisti prestížneho literárneho ocenenia, medzinárodnej Man Bookerovej ceny, sú známi. Víťaza vyhlásia 14. júna. (Pravda)
Mulder a Scullyová sa opäť vracajú. Odhalia konečne pravdu?
Kultový seriál Akty X zažíva svoje ďalšie vzkriesenie a zdá sa, že už bude trvalé. Diváci môžu rátať s ďalším návratom v podobe až 10-dielnej 11.série. (Pravda)
Šejk Ali, doktor Živago aj kapitán Nemo – Omar Sharif
Svojho času bol jediným Arabom v Hollywoode. Preslávil sa ako šejk Ali aj ako Pasternakov doktor Živago či Verneho kapitán Nemo. Herec Omar Sharif by sa dožil 85 rokov. (Pravda)
Nu Dance Fest láka divákov na umeleckú šokovú terapiu
„Prinášame najnovšie trendy, ale aj medzižánrové a konceptuálne kvalitné diela s vlastným názorom. Rozhodne nie mainstream,“ hovorí riaditeľka Nu Dance Festu Petra Fornayová. (Pravda)
Clint Eastwood nakrúti film o zmarenom teroristickom útoku
Americký oscarový herec a režisér Clint Eastwood bude režírovať film založený na skutočnom príbehu pasažierov, ktorí v roku 2015 zmarili pokus o teroristický útok vo vlaku smerujúcom z Amsterdamu do Paríža. (Pravda)
Šulíkov Tlmočník zblížil Menzela s hviezdou filmu Toni Erdmann
Svetoznámi umelci filmovali v nádhernom prostredí pod Strečnianskym hradom. Režisér Martin Šulík tu nakrúcal film Tlmočník. (Pravda)