Pravda

Róbert Mankovecký: Pri hudbe si neodpočiniem
Napriek tomu, že hudba ho živí, nepočúva ju. Občas si ho pomýlia s bratom Petrom a jeho tvorbu zasa, naopak, pripíšu bratovi. Dramaturg a autor scénickej hudby Róbert Mankovecký. (Pravda)
Zomrel nestor slovenského folklóru Štefan Nosáľ
Vo veku 90 rokov zomrel nestor slovenského folklóru Štefan Nosáľ. (Pravda)
Pavla Vitázková: Herectvo je terapia, ktorou sa otváram
Herečka Pavla Vitázková sa v rámci Letných shakespearovských slávností predstaví v Komédii omylov v dvojúlohe Violy a Emílie. (Pravda)
Na slovenskom festivale zomrel člen kapely Taxmeni priamo na pódiu
Na festivale country hudby v západoslovenských Jaslovských Bohuniciach zomrel pri sobotňajšom vystúpení českej skupiny Taxmeni gitarista Karel Mrkvička. (Pravda)
Kráľ Belgičanov: Bláznivá odysea naprieč Balkánom
Kráľ Belgičanov je viac ako bláznivý film a v horúcom lete takáto komédia napriek všetkej nepravdepodobnosti (a niekoľkým klišé o balkánskych krajinách) padne dobre. (Pravda)
Múdrosť Mestského mnícha: Aj v meste sa dá zdravo žiť
Mestský život má svoje úskalia – zhon, hluk, chýba príroda a aj v dave sa človek cíti sám. Práve tu prichádza na pomoc knižka Mestský mních. (Pravda)
Zomrel americký herec John Heard známy z filmov Sám doma
Vo veku 72 rokov v piatok zomrel americký filmový a televízny herec John Heard, ktorý sa preslávil rolou otca vo filmoch série Sám doma. (Pravda)
Húževnatý karierista Arnold Schwarzenegger oslavuje
Arnold Schwarzenegger sa tvrdou drinou dopracoval z posilňovne až na svojho času najlepšie platenú hollywoodsku hviezdu. Slávny herec, kulturista a politik oslávi koncom júla 70 rokov. (Pravda)