Medialne.sk

Slovenský Volkswagen má nového hovorcu
Výrobca automobilov Volkswagen Slovakia má od januára nového hovorcu. Stal sa ním Michal Ambrovič, ktorý aj doteraz pracoval vo firme. (Medialne.sk)
Švajčiari nesúhlasia so zrušením koncesií, hlasovať o nich budú v referende
Najnovšie prieskumy verejnej mienky vo Švajčiarsku naznačujú, že tamojší obyvatelia sú aj naďalej ochotní platiť poplatky za verejnoprávnu televíziu a rozhlas. Ročne ide o sumu vo výške 451,10 CHF (383,98 €) za domácnosť, informovala agentúra AP. (Medialne.sk)
Flix TV rozšíri programovú ponuku o kanály, ktoré si vyberú sami diváci
Flix TV pripravuje ďalšie rozšírenie programovej ponuky. V ankete „Váš názor je pre nás dôležitý“ si diváci vyberú najžiadanejšie programy. (Medialne.sk)
Núnez si prebral v Miami cenu za Zem spieva, hovoril s 20 producentmi
Slovenský televízny formát Zem spieva sa prezentoval v tomto týždni na globálnom veľtrhu NATPE v Miami. Producent a režisér Peter Nunez si tu oficiálne prevzal cenu za triumf programu v súťaži Pitch & Play, v ktorej ho porota vlani v Budapešti vyhlásila za najlepší nový non-scripted formát v regióne strednej a východnej Európy. (Medialne.sk)
Američania chcú pre zákaz bilbordov pri cestách od Česka milióny
České ministerstvo financií vybralo advokátsku kanceláriu Weil, Gotshal & Manges pre zastupovanie krajiny v prípadnej medzinárodnej arbitráže s Georgeom Nussbaumom, majiteľom prevádzkovateľa bilbordov, americkej spoločnosti A.C.E. Media. Arbitrážny spor s ČR sa ešte nezačal. (Medialne.sk)
Dzurjanin o konci moderátorov: Nepripisoval by som to len vyjadreniu pána Hrnka
(Medialne.sk)
Vzniká spin-off Doktora Martina. Seriál Strážmajster Topinka prinesie aj RTVS
Od vlaňajšej jesene nakrúca režisér Petr Záhradka kriminálny komediálny seriál Strážmajster Topinka. Založený je na rovnomennej postave policajta z iného seriálu ČT a RTVS Doktor Martin. Aj do spin-offu koprodukčne vstúpila slovenská verejnoprávna televízia. (Medialne.sk)
Taliani budú pred voľbami fake news hlásiť na špeciálnom webe
Talianska polícia spustila necelé dva mesiace pred parlamentnými voľbami web, kde môžu občania nahlásiť podozrenie na „fake news“, teda zámerne šírené nepravdivé informácie. (Medialne.sk)