Medialne.sk

Statusom Kotlebovho poslanca z Facebooku sa už zaoberá polícia
To, ako na Facebooku poslanec Ľudovej strany Naše Slovensko Stanislav Mizík komentoval niektoré tohtoročné osobnosti vyznamenané prezidentom Andrejom Kiskom, prešetruje polícia. Na prokuratúru prišlo niekoľko podnetov občanov. (Medialne.sk)
Fun rádio preplo športové weby do nového dizajnu
Fun rádio má za sebou prvú vlnu prerodu častí nakúpených webových portálov. V týchto dňoch dostali nový šat stránky Profutbal.sk, Hokej.sk a F1.sk. Reklamu na športových weboch už médium ponúka dlhšie klientom. (Medialne.sk)
Facebook postaví v Európe tretie dátové centrum
Americký prevádzkovateľ sociálnej siete Facebook postaví v dánskom meste Odense nové dátové centrum, ktoré bude jeho tretím takýmto centrom mimo Spojených štátov. Kalifornská firma to vo štvrtok oznámila na tlačovej konferencii. (Medialne.sk)
Briti budú mať aplikácie v App Store o štvrtinu drahšie
Prebiehajúce „brexitovanie“ so sebou prinieslo kurzovné zmeny, ktoré majiteľov libier veľmi nepotešia. Prirodzeným dôsledkom je zdražovanie importu. Okrem iného sa to bude týkať aj aplikácii pre platformu iOS a filmov a hudby v iTunes obchode. (Medialne.sk)
Facebook zmazal Havranov text o fašistoch, vzápätí ho obnovil
Sociálna sieť Facebook najprv zmazala text komentátora Michala Havrana o tom, ako môže vyzerať krajina, ak v nej spravodlivosť zoberú do vlastných rúk rasisti, xenofóbobia a fašisti, aby ho po niekoľkých hodinách obnovila. Spoločnosť sa za chybu ospravedlnila, podľa pôvodného hodnotenia post porušoval jej pravidlá. (Medialne.sk)
Facebook bude v Nemecku filtrovať falošné správy
Sociálna sieť Facebook v najbližších týždňoch zavedie v Nemecku systém overovania pravdivosti príspevkov a označovanie falošných správ. Prvýkrát tak začne takýto systém používať mimo Spojených štátov, informoval ekonomický denník Financial Times. (Medialne.sk)
Zabudnite na explozívne Samsungy. Tie nové sa budú ohýbať a budú super
Digitálny týždeň | Dekáda iPhone / Google spolupracuje s Uberom/ Kvalitné zdroje dát (Medialne.sk)
Google sa prepája s Uberom, na rezerváciu jazdy postačia Mapy Google
Internetová firma Google prepojila svoje mapy so spoločnosťou Uber. S novou aktualizáciou už nebude pre rezerváciu ani platbu jazdy s Uberom nutná žiadna ďalšia aplikácia. Postačí iba aplikácia Mapy Google. Aktualizácia bude za niekoľko dní dostupná pre operačné systémy Android a iOS. Oznámili to v piatok zástupcovia oboch firiem. (Medialne.sk)