Pravda

Bohatá Bratislava?
MARIÁN REPA: Keď vodič v rannej zápche začuje správu, že Bratislava je 4. najbohatším regiónom EÚ, hneď zbystrí sluch i zrak. (Pravda)
Bude Boh opäť na strane vojny?
PETER TAKÁČ: Uznanie Jeruzalema za hlavné mesta Izraela považuje Donald Trump za „nič iné ako uznanie reality“. Ako sa túto „realitu“ podarilo vytvoriť? (Pravda)
Otázniky neubúdajú
PETER JAVŮREK: Theresa Mayová dostala podľa očakávania v piatok v Bruseli od európskej dvadsaťsedmičky zelenú na postup do ďalšej fázy rokovaní o vystúpení z Európskej únie a úprave ďalších vzťahov. (Pravda)
Smerom k zotrvačnosti
JURAJ MARUŠIAK: Účelom sobotňajšieho snemu Smeru – sociálnej demokracie nebola vnútrostranícka diskusia, ale mobilizácia členskej a voličskej základne po neúspechu v regionálnych voľbách. (Pravda)
Dva kroky vedľa, jeden krok späť
RADOVAN GEIST: Predseda Európskej rady Donald Tusk sa pridal k pokusom nájsť „spoločné európske riešenie migračnej krízy“. (Pravda)
Roztaviť zbrane na pluhy
MARIÁN REPA: Pri čítaní správ, že „znehodnotené“ zbrane pochádzajúce zo Slovenska boli použité v Paríži a najnovšie aj v Španielsku, si človek nevdojak musí položiť otázku: „Ak je zbraň naozaj znehodnotená, tak ako je možné, že ňou ešte niekto mohol zabíjať?“ (Pravda)
Drobné
JOZEF SEDLÁK: Čo sa ešte musí stať, aby sa tí, čo vedú Slovensko, začali vážne venovať potravinovej bezpečnosti krajiny? (Pravda)
Zmätok v hlavách
PETER JAVŮREK: Väčšina obyvateľov Slovenska je spokojná s členstvom v Európskej únii, väčšina si tiež myslí, že NATO je dôležité pre našu bezpečnosť. (Pravda)