Pravda

Fronte nazionale
MARTIN KRNO: Duce ĽS NS Marian Kotleba ohlásil na piatok tzv. jazdu slušných ľudí proti asociálnym extrémistom naprieč Banskobystrickým krajom. (Pravda)
O zrelých úvahách
PETER JAVŮREK: Minister školstva Peter Plavčan teda oznámil, že „po zrelej úvahe“ abdikuje. Škoda len, že nespresnil, po čej zrelej úvahe to bolo. (Pravda)
Hlučné kvety tatranské
HANA FÁBRY: Asi sa nenájde nikto, kto by niekedy nezažil bujarý večierok, ktorý organizovali susedia, podnik na druhej strane ulice, prípadne mesto niekde na námestí. (Pravda)
Siahnime po tretej ceste
MICHAL KALIŇÁK: O verejných službách sa dá pomerne dlho diskutovať. Či už z pohľadu efektivity, rozsahu, prípadne cez kvalitatívne kritériá. (Pravda)
Morová rana
JOZEF SEDLÁK: Čo je sucho? Len nižšia úroda, drahšie potraviny, slnkom spálená krajina? (Pravda)
Byť na ťahu
PETER JAVŮREK: Byť na ťahu nemusí byť vždy radostná udalosť. Napríklad, keď vám niekto vyhodí figúru a s úsmevom vám oznámi, že na ťahu ste vy. (Pravda)
Držím palce, ale neprídem!
VERONIKA ŠIKULOVÁ: Keď som bola dievča, nevedela som, čo znamená slovo homosexuál, buzerant, bukvica, teploš... Ani som žiadneho nepoznala. (Pravda)
Morová epidémia
SILVIA RUPPELDTOVÁ: V Barcelone sa nedávno, a vôbec sčista-jasna, objavil explicitnejší nápis: "Turista: tvoj luxusný výlet je moje utrpenie.“ (Pravda)