eTREND

Čo (ne)urobil štát pre zdravie Slovákov
Rakovina, diabetes či srdcovo-cievne choroby sú čoraz častejšie zodpovedné za predčasné úmrtia Slovákov a viac sa dotýkajú mladších ročníkov. Aj keď sa zdravotný stav obyvateľov Slovenska mierne zlepšuje, v porovnaní s inými vyspelými krajinami je to podľa odborníkov nepriaznivé. (eTREND)
Nemeckí extrémisti sa rozhádali ani deň po voľbách, rovno pred kamerami
Nemecká krajne pravicová strana Alternatíva pre Nemecko (AfD), ktorá skončila v nedeľňajších parlamentných voľbách tretia so ziskom 12,6 percenta, si prekvapivo dobrý volebný výsledok neužíva a miesto osláv rieši spory medzi svojimi vrcholnými predstaviteľmi. (eTREND)
Trump podľa Severnej Kórey vyhlásil vojnu. Na svojom Twitteri
Americký prezident Donald Trump vyhlásil Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) vojnu. (eTREND)
Tretí pochod proti korupcii: Fico dostal pozvánku
V pondelok popoludní sa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave koná ďalší z plánovaných pochodov proti korupcii, ktorý organizujú stredoškolskí a vysokoškolskí študenti. Pochod má podporu aj z radov aktivistov z učiteľského a vedeckého prostredia. (eTREND)
Nemecko je zhrozené z radikálov v parlamente, na Slovensku by boli mainstreamom
Nemecko je zhrozené. Radikálna pravica získala vo voľbách takmer 13 percent a prvýkrát od konca vojny smeruje do Bundestagu. Mnohé z jej kritizovaných názorov na islam, imigrantov či nacistickú minulosť však zdieľajú aj veľké slovenské strany. (eTREND)
Zelení v nemeckej vláde nepotešia automobilky ani elektrárne
Prípadná účasť zelených v budúcej nemeckej vládnej koalícii by mohla byť zlou správou pre automobilky a uhoľné elektrárne v krajine. Sociálni demokrati (SPD), doterajší koaličný partner kancelárky Angely Merkelovej, po nedeľných parlamentných voľbách oznámili, že odchádzajú do opozície. To znamená, že sa teraz bude snažiť o dohodu so slobodnými demokratmi (FDP) a zelenými. (eTREND)
Päť zaujímavostí z výsledkov nemeckých volieb
Nemecké parlamentné voľby vyhrala oslabená strana kresťanských demokratov Angely Merkelovej CDU/CSU. Tá vládu zostaví zrejme s liberálmi z FDP a stranou Zelených. Zaujímavý je ale najmä vstup nacionalistickej Alternatívy pre Nemecko (AfD) do parlamentu s takmer 13 percentami hlasov, čo stranu radí na tretie miesto. Prinášame 5 najväčších zaujímavostí z volieb v Nemecku: (eTREND)
Národná asociácia STK chce zrušiť kontrolné nálepky
Národná asociácia STK (NA STK) navrhla Ministerstvu dopravy a výstavby SR zrušenie osvedčení a kontrolných nálepiek potvrdzujúcich absolvovanie technickej a emisnej kontroly automobilu. (eTREND)