eTREND

Turecký prezident nechce slovo aréna v názvoch štadiónov
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nariadil zákaz používania slova aréna v názvoch štadiónov v krajine polmesiaca. V zdôvodnení pripomenul, že ide o cudzie slovo, ktorého pôvodný význam poukazoval na boje gladiátorov. (eTREND)
Po západe slnka sa v Ankare nesmie protestovať
Konanie demonštrácií po západe slnka bude v tureckom hlavnom meste Ankara zakázané za „akýchkoľvek okolností“, pretože sa tým zvyšuje riziko teroristického útoku. Oznámil to v piatok úrad guvernéra Ankarskej provincie, ktorý cituje agentúra DPA. (eTREND)
Rajtárov asistent Rybanič pôjde pred súd. Liberáli sa bránia
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Podiel domácej hydiny v univerzitných jedálňach dosahuje len 11 percent (eTREND)
Vietnam ide postaviť takmer 1 400-kilometrovú diaľnicu
Vietnamská vláda v piatok oznámila, že schválila plán na vybudovanie takmer 1 400-kilometrovej diaľnice, ktorá bude spájať dve najdôležitejšie mestá ležiace na opačných koncoch tejto juhoázijskej krajiny. (eTREND)
Naše hodnoty sú naša najlepšia zbraň proti nepriateľovi, vyhlásil Kiska
Demokracia v našich západných inštitúciách ako Európska únia a Severoatlantická aliancia, nepriatelia, ktorí sa miešajú do našich záležitostí a voľby, ktoré sa stali hrou o prežitie demokracie sú veci, ktoré znepokojujú prezidenta Andreja Kisku. Vyplýva to z jeho prejavu, ktorým otvoril bezpečnostnú konferenciu GLOBSEC, ktorá sa koná v Bratislave a potrvá do nedele. (eTREND)
Neznámi strelci zabili v Egypte vyše 20 miestnych kresťanov
Piatkový útok na koptských kresťanov v Egypte si vyžiadal 23 mŕtvych a 25 zranených. S odvolaním sa na miestneho guvernéra o tom informovala agentúra Reuters. (eTREND)
Seriál Silicon Valley sa rozlúči s kľúčovou postavou
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh (eTREND)
NATO sa ako celok zapojí do boja proti Islamskému štátu
Severoatlantická aliancia (NATO) sa ako celok stane súčasťou medzinárodnej koalície bojujúcej proti Islamskému štátu (IS). Sprostredkoval novinárom záverečnú deklaráciu štvrtkového bruselského summitu po návrate na Slovensko prezident Andrej Kiska. Na summite sa zúčastnil aj nový americký prezident Donald Trump, ktorý podľa Kisku potvrdil to základné a najdôležitejšie, „jednotu a dôležitosť Aliancie a zároveň pripomenul aj záväzky spojencov“. (eTREND)