eTREND

Vydieračské vírusy zarábajú milióny dolárov
Najmenej 25 miliónov dolárov zaplatili za posledné dva roky obete vydieračských vírusov. Vyplýva to zo štúdie, ktorú vypracovala technologická spoločnosť Google spoločne so súkromnou newyorskú univerzitou Tandon School of Engineering. (eTREND)
Cestu k moru natiahnu hodinové kolóny, blíži sa najvypätejší víkend leta
S niekoľkohodinovými kolónami a dopravne najvypätejším víkendom leta musí počítať tí, ktorí sa cez víkend vydajú na cestu k Jadranskému moru. Najväčšie problémy sa očakávajú na hlavných ťahoch cez Rakúsko a Slovinsko do Chorvátska. Autokluby preto odporúčajú s cestou vyčkať až na utorok alebo stredu. (eTREND)
Holjenčík je v suchu, polícia trestné oznámenia odmietla
Trestné oznámenia na bývalého šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka polícia odmietla, potvrdil to Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru. (eTREND)
Sever Francúzska zbohatol vďaka filmu Dunkirk
Natáčanie filmu Dunkirk vynieslo severofrancúzskemu regióne Hauts-de-France za päť týždňov 19 miliónov eur, napísal denník Le Figaro s odvolaním sa na francúzske národné filmové centrum. Úrady okrem toho očakávajú, že kritikmi aj divákmi oceňovaná vojnová dráma Christophera Nolana pritiahne do oblasti veľa turistov. (eTREND)
Vo Venezuele začal štrajk proti autoritárskemu prezidentovi
Vo Venezuele začal dvojdňový generálny štrajk na protest proti nadchádzajúcim voľbám do nového Ústavodarného zhromaždenia, ktoré opozícia i rada zahraničných politikov považuje za nedemokratické. Už nadránom ľudia začali stavať barikády, ktorými chcú blokovať hlavné cesty, informovali zahraničné médiá. Voľby sa majú konať v nedeľu. (eTREND)
Katalánsko je pripravené vyhlásiť nezávislosť do dvoch dní od úspešného referenda
Parlament španielskeho regiónu Katalánsko prijal balík procedurálnych zmien, ktoré umožnia regiónu vyhlásiť samostatnosť do 48 hodín od referenda o nezávislosti od Španielska, ak bude úspešné. Katalánsky parlament prijal balík zmien pomerom hlasov 72 za a 63 proti. (eTREND)
Apple sľúbil Trumpovi tri veľké továrne v USA. iPhony môžu zdražieť
Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sľúbil postaviť v Spojených štátoch tri veľké továrne. V rozhovore s novinami The Wall Street Journal (WSJ) to povedal americký prezident Donald Trump. Nespresnil však, kde by mali stáť ani kedy sa má začať s ich výstavbou. (eTREND)
Experti s matkami hodnotili pôrodnice. Pozrite si, kde sú najlepšie
Analytici z Health Policy Institute v spolupráci s portálom rodinka.sk zverejnili rebríček najlepších slovenských pôrodníc. Tie majú v hľadáčiku už šiesty rok. (eTREND)