eTREND

Zmätky s faktúrami pokračujú. Už včera platili ceny, ktoré sa dozvieme zajtra
Regulačný úrad žiada dodávateľov, aby vystavovali odberateľom opravné faktúry, respektíve dobropisy, v ktorých by zohľadnili rozdiel v cene pri vyúčtovacích faktúrach za január, prípadne aj február. (eTREND)
Migrantov bude pribúdať. Nemci zmenili prognózu
Celkový počet migrantov v Nemecku dosiahne podľa očakávania každý rok hranicu 200.000, a to v najbližších rokoch. Uvádza sa to v sobotu zverejnenej správe v nemeckom denníku Die Welt. (eTREND)
Ak regulačný úrad prijme nezmyselné rozhodnutie, Fico bude konať
Aj keď je Regulačný úrad SR nezávislým úradom, pokiaľ prijme nezmyselné rozhodnutie, ako to bolo v prípade cien energií na tento rok, predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) bude konať. Povedal to v sobotu v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. (eTREND)
Najotravnejšie jedlo na svete, v duši pasákov a ako prežiť 19-hodinový let
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve. (eTREND)
Dovolenky v Egypte budú drahšie. Vláda upravila víza
Egyptské úrady zvýšia viac než dvojnásobne poplatok za vstupné vízum pre zahraničných návštevníkov krajiny. Opatrenie nadobudne účinnosť budúci týždeň, informovali v piatok miestni predstavitelia a médiá. (eTREND)
„Mutti Merkel“ začína byť horúco
Nedeľňajšia nemecká tlač a elektronické médiá výrazne oživili domáci spoločenský diškurz, keď portál Bild am Sonntag publikoval najnovšie výsledky prieskumu preferencií parlamentných strán. Potvrdili trend, ktorý musí brať do úvahy aj širšie susedstvo Nemecka vrátane Slovenska. (eTREND)
Erdogan: Ak ľudia chcú trest smrti, budú ho mať
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan navrhol v piatok vypísanie referenda o opätovnom zavedení trestu smrti. Hlava štátu to vyhlásila počas prebiehajúcej kampane za prijatie balíka ústavných reforiem, ktoré by ešte viac posilnili jeho pozíciu v prezidentskom úrade. (eTREND)
Na Lomnickom štíte zaznamenali najsilnejší náraz vetra od roku 1951
Len štvrtý raz v meraniach bola zaznamenaná hodnota vyššia ako 200 kilometrov za hodinu (eTREND)