eTREND

Turci začali bombardovať sever Sýrie, Rusi aj akademici protestujú
Turecká armáda v sobotu v severosýrskom Afríne, ktorý ovládajú kurdské milície YPG, začala pozemnú operáciu. Povedal to prezident Recep Tayyip Erdogan. Premiér Binali Yildrim potom oznámil, že oblasť začalo bombardovať turecké letectvo. Moskva prijala informácie o tureckej vojenskej operácii s obavami, ruská diplomacia vyzvala obe strany k zdržanlivosti. (eTREND)
Ako vydojiť peniaze z kryptomačky a kedy sa skončí narcistická selfie turistika
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve. (eTREND)
Americká vláda je v platobnej neschopnosti. Štátnym zamestnancom hrozí nútená dovolenka
Americký Senát sa nedokázal dohodnúť na dočasnom rozpočte pre federálnu vládu, ktorá tak od soboty nemá k dispozícii peniaze na financovanie bežnej prevádzky. (eTREND)
Chorý muž Európy sa už lieči
November 2012: britský magazín The Economist vychádza s titulkou Časovaná bomba v srdci Európy. Titulka čitateľov upozorňuje na analýzu Francúzska. Krajiny, ktorá pred piatimi rokmi vôbec nebola v dobrej ekonomickej ani politickej kondícii. (eTREND)
Pred parlamentom v Budapešti demonštrovali nespokojní študenti
Za transformáciu maďarského školského systému demonštrovalo v piatok pred sídlom parlamentu v Budapešti okolo dvetisíc študentov. (eTREND)
Návod, ako čítať knihu o Trumpovi
Čomu z vašej knihy mám veriť? pýta sa talkmaster Stephen Colbert. Všetkému. Všetko v nej je pravda, odpovedá autor Michael Wolff. Máte z rozhovorov aj nahrávky? Samozrejme. Zverejníte ich? Nie. (eTREND)
Najvyššou bezpečnostnou prioritou USA už nie je boj proti terorizmu
Pentagon uviedol, že čelí rýchlo expandujúcej Číne a stále agresívnejšiemu Rusku je teraz najvyššou národnou bezpečnostnou prioritou amerických ozbrojených síl, väčšou než terorizmus. (eTREND)
Smer hlási: Cieľ je splnený
Názor | Zrodil sa kompromis. Podľa ministra práce Jána Richtera je veľký a vláda vyšla v ústrety zamestnávateľom ako dosiaľ nikdy. (eTREND)