eTREND

Katastrofálnemu deficitu zubárov bránia už len dôchodcovia
V Registri zubných lekárov, ktorý vedie Slovenská komora zubných lekárov (SKZL), bolo k januáru tohto roka registrovaných 3 536 zubných lekárov. Ako však upozornila komora, menej ako 26 rokov malo 90 z nich (2,5 percenta). Na druhej strane viac ako 60 rokov malo 1 307 lekárov v registri, čo je takmer 37 percent zubných lekárov, ktorí môžu na Slovensku vykonávať prax. Cez 65 rokov má 666 registrovaných (takmer 19 percent) a 213 malo 70 a viac rokov (6 percent). (eTREND)
Keď Trump videl počet ľudí na inaugurácii, zaútočil na médiá a dal vypnúť Twitter
Americký prezident Donald Trump a potom tiež hovorca Bieleho domu Sean Spicer ostro kritizovali médiá, že vraj chybne poukazovali na pomerne malú účasť ľudí na Trumpovej piatkovej inaugurácii. D. Trumpa rozhorčili predovšetkým fotografie, na ktorých bolo vidieť veľké prázdne plochy v parku National Mall pred Kapitolom počas piatkového ceremoniálu. Podľa D. Trumpa noviny zábery zámerne orezali, napísala agentúra Reuters. (eTREND)
Washington ochromil masový protest proti Trumpovi, pripojili sa stovky miest
Viac ako milión ľudí sa zišlo vo Washingtone, Los Angeles a ďalších mestách sveta na manifestáciách za práva žien, ktoré sú podľa aktivistov ohrozené novou vládou amerického prezidenta Donalda Trumpa. V americkej metropole Washington miestne úrady odhadli účasť na viac ako pol milióna, v Los Angeles sa podľa polície zhromaždilo v uliciach 500-tisíc ľudí, v Chicagu 150-tisíc. Na rozdiel od násilných protestov v čase piatkovej Trumpovej inaugurácie nebol pri sobotňajších pokojných demonštráciách nikto zatknutý, napísala agentúra AP. (eTREND)
Premávku po Dunaji od Bratislavy zastavili
Lodná premávka po Dunaji medzi Bratislavou a vodným dielom Gabčíkovo je až do odvolania zastavená. Dopravný úrad vydal toto nariadenie v piatok 20. januára večer pre pretrvávajúce mrazivé počasie a kryhy na Dunaji. (eTREND)
Zlí susedia otravujú miliardára aj v panenskom raji
Pozrite si týždeň vo svete cez objektív fotografov (staršie vydania) (eTREND)
Viedni mal hroziť teroristický útok v metre
Rakúska polícia prekazila bezprostredne hroziaci teroristický útok, ktorého terčom sa mohlo stať viedenské metro. Útok plánoval uskutočniť 18-ročný zradikalizovaný mladík albánskeho pôvodu, ktorého rakúske úrady zadržali v piatok večer pre podozrenie z plánovania teroristického činu vo Viedni. (eTREND)
Kotlebovci v logike očkovania a prečo deti patria do blata
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve. (eTREND)
Ohniská vtáčej chrípky potvrdili na západe Slovenska
Ďalšie ohniská vtáčej chrípky H5N8 potvrdili veterinári na západe Slovenska. Vírus zistili u labutí veľkých na vodnej ploche v obci Sekule (okres Senica) a na rybníku v Skalici. (eTREND)