eTREND

Ministri schválili vládny program reforiem
Pokračovanie v iniciatíve Hodnota za peniaze, zvyšovanie efektívnosti výberu daní, či zmeny v podpore hypotekárnych úverov pre mladých. To sú niektoré z reformných plánov vlády na nasledujúce obdobie obsiahnuté v Národnom programe reforiem Slovenskej republiky 2017, ktorý kabinet Roberta Fica pošle do Bruselu na posúdenie. Materiál v stredu schválili ministri. (eTREND)
Britského podnikateľa trápil odpad. Začal z neho stavať plastové cesty
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh (eTREND)
Ján Lunter: S Kotlebom nebudem bojovať cez emócie, ale číslami a faktami
Zakladateľ firmy Alfa Bio Ján Lunter si myslí, že Banskobystrický kraj mal doteraz v manažmente rezervy. Aj preto sa rozhodol kandidovať vo voľbách za župana. (eTREND)
Gašpar neodstúpi z funkcie na základe výzvy protikorupčných aktivistov
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Úrokové sadzby budú zrejme postupne rásť (eTREND)
Odborníci a podnikatelia žiadajú náhradu za Holjenčíka
Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) poslala otvorený list prezidentovi SR, predsedovi vlády SR, ako aj členom vládneho kabinetu. V ňom asociácia a signatári požadujú čo najskoršie vymenovanie nezávislého odborníka na čelo Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Pod list sa podpísalo vyše 130 odborníkov a podnikateľov z oblasti energetiky. (eTREND)
Bašternák mal podať sťažnosť voči obvineniu
Úrad špeciálnej prokuratúry rieši prípad obvineného podnikateľa Ladislava B. (eTREND)
Porušenie listového tajomstva? Matovič obvinil Danka, ten sa bráni
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko (SNS) nariadil otvárať podozrivé zásielky, ktoré prichádzajú poslancom NR SR do budovy parlamentu, tvrdí Igor Matovič. Kancelária NR SR je ostro proti takémuto vyjadreniu, má ísť o bezpečnostné opatrenie. (eTREND)
Reklama zadarmo a za štátne. Trump si spropagoval letovisko
Americké ministerstvo zahraničia v pondelok po vlne silnej kritiky odstránilo text na svojom blogu, ktorý propagoval floridské letovisko prezidenta Donalda Trumpa. Podľa článku, ktorý zároveň po svete šírila americké veľvyslanectvá, je floridský klub Mar-a-Lago miestom, kde sa hlava štátu stretáva so zahraničnými hosťami. Letovisko je pritom súčasťou Trumpovho obchodného impéria. (eTREND)