eTREND

Aké to je, keď padá diktátor? Zimbabwe oslavuje Mugabeho koniec
Tisíce obyvateľov zimbabwianskej metropoly Harare v sobotu vyšli do ulíc vyjadriť svoju radosť nad očakávaným zvrhnutím prezidenta Roberta Mugabeho. Toho od stredy drží v domácom väzení armáda, ktorá v krajine de facto prevzala moc. (eTREND)
Poľsko obviňuje Ukrajinu z genocídy
Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí si v sobotu predvolalo poľského veľvyslanca. Informovala o tom hovorkyňa ukrajinského rezortu diplomacie Mariana Betsová. (eTREND)
Členka KDH rozlišuje medzi „našimi deťmi“ a „deťmi z osád“
V čase, keď si pripomíname víťazstvo slobody a demokracie, chce ministerka školstva Martina Lubyová siahať na slobodu detí a ich rodičov tým, že plánuje rozšíriť povinnú predškolskú výchovu pre deti od piatich rokov. Tvrdí to členka predsedníctva Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Miroslava Szitová. (eTREND)
Šebej kritizoval do Danka. V Rusku nemal čo robiť, hovorí
V Sobotných dialógoch RTVS sa v sobotu stretli predseda zahraničného parlamentného výboru František Šebej (Most-Híd) a novozvolený župan Bratislavského kraja Juraj Droba (SaS). Hoci jeden z nich je v koalícii a druhý v opozícii, vystúpenie A. Danka v ruskom parlamente odsúdili rovnako tvrdo. (eTREND)
Fico chce dať sociálne istoty do ústavy
Slovenský premiér Robert Fico si v sobotu slávnostným obedom s osemnástimi študentmi pripomenul výročie sedemnásteho novembra, ktoré kvôli summitu Európskej únie nestihol osláviť v piatok. Pri tejto príležitosti zdôraznil, že Slovensko patrí k najslobodnejším krajinám sveta, s najlepšími zárukami občianskych slobôd a ľudských práv. K ním by však rád pridal záruky sociálnych práv. (eTREND)
Fínsko v skutočnosti neexistuje a ako chutí fast food v KĽDR
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve. (eTREND)
Chemické útoky v Sýrii nevyšetria. Rusi zablokovali aj jedenásty pokus OSN
Rusko v piatok v Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov druhýkrát v priebehu 24 hodín vetovalo rezolúciu, ktorá by predĺžila vyšetrovanie útokov chemickými zbraňami v Sýrii. (eTREND)
Európska únia sa dohodla, Turecku uberie 105 miliónov
Po niekoľkohodinovom rokovaní sa na tom nadránom dohodli vyjednávači členských krajín EÚ a Európskeho parlamentu. Kompromis tiež predpokladá zníženie peňazí, ktoré v rámci prípravy na členstvo v bloku dostane budúci rok Turecko, a to o 105 miliónov eur. (eTREND)