eTREND

Polícia vyšetruje smrť Gualiedera ako usmrtenie aj ako obmedzovanie osobnej slobody
Polícia vyšetruje prípad smrti bývalého poslanca NR SR za HZDS Františka Gualiedera aj ako usmrtenie, aj ako obmedzovanie osobnej slobody. Pre RTVS to potvrdila hovorkyňa nitrianskej polície Božena Bruchertová. (eTREND)
Firma predstavila dom, ktorý sa celý deň otáča za slnkom
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh (eTREND)
Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti vo februári stúpol
Sociálna poisťovňa vyplatila vo februári tohto roka dávku v nezamestnanosti takmer 34,5 tisíca osobám. V porovnaní s prvým mesiacom toho roka ide o nárast o 1,1 tisíca ľudí. (eTREND)
Prečo sa treba báť zapojenia Ústavného súdu do amnestií
Devätnásť rokov sa na Slovensku viedli spory, či Mečiarove amnestie môžu a majú byť zrušené. Túto fázu už máme za sebou. Od minulého týždňa je spor už „iba“ o to, ako ich zrušiť. (eTREND)
Bulharsko volí nový parlament. Prieskumy veštia víťazstvo strane expremiéra
Nedeľňajšie predčasné parlamentné voľby v Bulharsku vyhrala podľa odhadov stredopravá strana Občania za európsky rozvoj Bulharska (GERB) expremiéra Bojka Borisova. Získala viac ako 32 percent hlasov. (eTREND)
Rusi vyšli hromadne do ulíc, v celej krajine sa protestovalo proti korupcii
Z ruského Ďalekého východu od nedeľňajšieho rána smerovala do západných oblastí krajiny vlna demonštrácií, ktorú svojím nedávnym filmom o rozprávkovom bohatstve premiéra Dmitrija Medvedeva odštartoval vodca opozície Alexej Navaľnyj. Jeho Fond boja s korupciou vyzval obyvateľov nespokojných s pomermi a rozmáhajúcou sa korupciou k protestom. (eTREND)
Z kameňov sa chlieb piecť nedá
Pozrite si týždeň vo svete cez objektív fotografov (staršie vydania) (eTREND)
USA a EÚ vyzývajú Bielorusko, aby prepustilo stovky demonštrantov
Spojené štáty vyzvali bieloruský režim, aby oslobodil všetkých zadržaných účastníkov sobotňajších demonštrácií a zaručil občanom slobodu zhromažďovania a slobodu slova. Vo vyhlásení veľvyslanectva USA v Minsku sa uvádza, že rozsiahle zatýkanie demonštrantov, ochrancov ľudských práv a novinárov odporuje základným demokratickým zásadám. Washington bude vývoj v Bielorusku „ďalej pozorne sledovať“. (eTREND)