TV Bratislava

METRO DNES - 15.12.2017
Obyvatelia Rybničnej ulice vo Vajnoroch majú pocit, že samospráva na nich zabudla. Sťažujú sa na zlú dopravu aj občiansku vybavenosť. Ako to je? Čo pre nich plánuje mestská časť v budúcom roku? V Petržalke pribudla škôlka pre psíkov! Môžu ju navštevovať každý pracovný deň. Bratislavskí ... (TV Bratislava)
METRO DNES - 14.12.2017
Aj mestské časti postupne rokujú o svojich budúcoročných rozpočtoch. Staré Mesto ho napríklad bude mať vyrovnaný. Na druhej strane Ružinov odštartuje rok 2018 s rozpočtovým provizóriom. Aj o tom sme hovorili v Metre Dnes. Okrem toho sme zašli medzi obetavé opatrovateľky v Petržalke ... (TV Bratislava)
METRO DNES - 13.12.2017
Pozreli sme sa na rozpočet hlavného mesta na rok 2018 a jeho priority. Dobrou správou je, že Bratislava dostane ďalšie milióny eur od vlády na opravu komunikácií.  Električky by po zrekonštruovanej trati na Špitálskej ulici mohli začať jazdiť tesne pred Vianocami. Reč bola aj o rekordoch ... (TV Bratislava)
METRO DNES - 12.12.2017
Mestskí poslanci schválili prenájom pôdy rezortu životného prostredia za symbolickú sumu. Ide o ďalší dôležitý krok k sanácii toxickej skládky vo Vrakuni. Zasadeniu ochrannej kapsuly však stoja v ceste ďalšie prekážky. Mikuláš sa uplynulý týždeň zastavil aj v Novom Meste. Spoločnosť ... (TV Bratislava)
METRO DNES - 11.12.2017
Na prenájom časti mestskej vinice v katastrálnom území Vinohrady obchodnú verejnú súťaž zatiaľ nevyhlásia. Petržalka má schválený Komunitná plán sociálnych služieb na roky 2018-2022. Po meste opäť premáva vyzdobená vianočná električka, tento raz vás prenesie do rozprávky. ... (TV Bratislava)
METRO DNES - 08.12.2017
Bratislava už má rozpočet na budúci rok. Najviac peňazí pôjde na dopravu – do opráv ciest, skvalitnenie MHD a na vybudovanie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Vodáci sa dočkali. V Karlovej Vsi im pribudne nová lodenica! Je mladá, no už stihla spolupracovať so svetovými ... (TV Bratislava)
METRO DNES - 07.12.2017
Zima sa nám ešte ani oficiálne nezačala a v uliciach Bratislavy už zomreli ľudia, ktorí nemajú domov. Upozorňujú na to aktivisti. Aká je odpoveď mesta? Pre nasledujúce generácie bude triedenie odpadu úplne bežná záležitosť. Nádejajú sa organizátori podujatia Odpadla nám hodina, ... (TV Bratislava)
METRO DNES - 06.12.2017
Novomestská Tržnica na Trnavskom mýte bola kedysi vychýreným a vyhľadávaným miestom nákupov a stretnutí. Situácia sa však zmenila. Samospráva mestskej časti chce situáciu vyriešiť už budúci rok. Mestskí poslanci budú už tento týždeň schvaľovať rozpočet mesta na budúci rok. ... (TV Bratislava)