Lanovky.sk

Tip na víkend: Tatranská Lomnica (850 m n. m.)
Tatranská Lomnica, ako najväčšia tatranská osada s počtom obyvateľov 1 324, je vyhľadávaným cieľom turistov. Ponúka množstvo voľnočasových aktivít, kultúrnych i športových podujatí. I keď mesto Vysoké Tatry vzniklo v roku 1947, novodobá história Tatranskej Lomnice siaha do konca devätnásteho storočia. (Lanovky.sk)
TMR preinvestuje do konca r. 2019 v poľskom Szczyrku viac ako 60 mil. eur
Prvú investičnú fázu začne TMR realizovať na jar v roku 2017. V prvej etape zámeru do zimnej sezóny 2017/18 sú naplánované investície v objeme 30 mil. eur. (Lanovky.sk)
Jarné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať
V lyžiarskych strediskách v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a v Jasnej v Nízkych Tatrách sú pre deti pripravené 4 a 5 dňové skupinové lyžiarske kurzy. (Lanovky.sk)
Neprevádzkované lanovky na Slovensku
Na Slovensku sa nachádza šesť dlhodobo neprevádzkovaných lanoviek. Pozreli sme sa na to, aká budúcnosť čaká tieto zariadenia. (Lanovky.sk)
Bariéry rozvoja lyžiarskych stredísk na Slovensku
Prinášame prehľad bariér rozvoja lyžiarskych stredísk na Slovensku, ktorý pre Ministerstvo dopravy v rámci štúdie o konkurencieschopnosti identifikovala externá poradenská spoločnosť. (Lanovky.sk)
Odpojiteľná 6-sedačka Tatralift v Ščyrku je v prevádzke
Druhá odpojiteľná sedačková lanovka od spoločnosti Tatralift bola úspešne uvedená do prevádzky v poľskom stredisku Beskid Sport Arena v meste Ščyrk. (Lanovky.sk)
Tip na trojkráľový víkend: Starý Smokovec (1 010 m n.m.)
Starý Smokovec patrí medzi najvýznamnejšie tatranské strediská cestovného ruchu.Táto najstaršia tatranská osada je v súčasnosti administratívnym centrom Vysokých Tatier. (Lanovky.sk)
Lyžiari si zjazdovku z Lomnického sedla užijú už na Nový rok
Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka na Slovensku bude pre fajnšmekrov zjazdového lyžovania otvorená v prvý deň nového roka 2017 (Lanovky.sk)