Pravda

Nová eurozóna? Takto ju vidia renomovaní ekonómovia
Skupina ekonómov z Nemecka a Francúzska predložila návrh na reformu eurozóny. Chcú "dostať pod jednu strechu trhovú disciplínu a zdieľanie rizík". (Pravda)
Pokladníci v ohrození? Amazon otvára obchod bez pokladní
Internetový obchod Amazon otvára obchod budúcnosti, ktorý nepotrebuje pokladne. Váš nákup sledujú kamery a peniaze vám automaticky strhnú z karty. (Pravda)
Saudi navrhujú dlhodobejšiu spoluprácu ropných krajín
Saudskoarabský minister pre energetiku Chálid Fálih vyzval svetových producentov ropy, aby predĺžili svoju spoluprácu aj po roku 2018. (Pravda)
Na Slovensko pricestovalo viac českých turistov
Záujem obyvateľov Českej republiky o dovolenku na Slovensku stále rastie. Vlani za tri štvrťroky ich na Slovensko prišlo 517 000. (Pravda)
Čiastočný obchvat Brezna pomohol, ale chýba zvyšok
Centrum Brezna si čiastočne vydýchlo od prehustenej dopravy. Výstavba druhej etapy obchvatu mesta sa však ešte nezačala. (Pravda)
Čína s Ruskom podkopávajú svetový obchod, tvrdí Trumpova vláda
Spojené štáty ľutujú, že podporili vstup Číny do Svetovej obchodnej organizácie a Rusko považujú za krajinu, ktoré nechce dodržiavať svoje záväzky. (Pravda)
Český export brzdia vyššie ceny a málo ľudí
Živelný rast zahraničných objednávok pre český priemysel je minulosťou. Zahraničné firmy nepodpisujú s českými podnikmi toľko kontraktov. (Pravda)
S vetrom opreteky. Norwegian Airlines preleteli Atlantik rekordne rýchlo
Aerolinky Norwegian Airlines získali rekord v najkratšom lete cez Atlantik uskutočnený podzvukovým komerčným lietadlom. (Pravda)