Pravda

Hlavnou témou slovenského pavilónu EXPO 2017 bude energia budúcnosti
Slovensko sa predstaví na veľtrhu EXPO 2017 v kazašskej Astane ako „krajina dobrých nápadov, skvelých myšlienok pre energiu budúcnosti“. (Pravda)
Priemyselný park v Trenčíne sa rozširuje. Šancu dostanú aj ľudia bez kvalifikácie
Približne sto nových zamestnancov plánuje prijať do konca roka spoločnosť Adient, ktorá sídli v parku. (Pravda)
Diaľnica pôjde pod zem, štát postaví tunel Korbeľka
Na úseku diaľnice Turany - Hubová postavia tunel Korbeľka namiesto lacnejšieho, ale problematického povrchového variantu. (Pravda)
V Kyjeve a Odese boli razie v priestoroch ruskej firmy Jandeks
Ukrajinské bezpečnostné zložky vykonali razie v priestoroch ruskej spoločnosti Jandeks, ktorá prevádzkuje rovnomenný internetový vyhľadávač. (Pravda)
Nicholsonová: Štatutári Dúhy by mali byť podozriví z krátenia daní
Poslankyňa parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SAS), začiatkom mája dostala anonymný podnet na začatie trestného stíhania vo veci, ktorý sa podľa nej neskôr potvrdil. (Pravda)
Nové plány počítajú s výstavbou ciest na juhu, na východe a Orave
Regióny na juhu či východe Slovenska sa možno dočkajú diaľnic. Niekoľko miliárd eur plánuje vláda dodatočne vyčleniť práve na výstavbu najrýchlejších ciest. (Pravda)
USA by mohli vykázať všetky notebooky z paluby lietadiel
Zákaz vziať si notebooky či tablety na palubu lietadiel smerujúcich do USA sa môže rozšíriť na všetky krajiny, pripustil minister John Kelly. (Pravda)
Vzlietlo MS-21. Toto lietadlo má vrátiť Rusov na výslnie
Nové ruské dopravné lietadlo pre krátke a stredné trate MS-21 absolvovalo prvý let. Má byť konkurenciou Boeingu i Airbusu. (Pravda)