Hokej.sk

Tucet najvyššie draftovaných Slovákov
Vstupný draft NHL 2017 naplnil vyše dvesto mladých hráčov nádejou, že aj oni budú už čoskoro súčasťou najlepšej hokejovej ligy sveta. Z pohľadu Slovenska nás potešili predovšetkým výbery Adama Ružičku a Mariána Studeniča. (Hokej.sk)
Sedem mien, o ktorých sa bude hovoriť v najbližšom čase
Medzisezónne obdobie nie je v NHL ani zďaleka nudné. Posledné dni priniesli dôležitý rozširovací draft Las Vegas, ale aj vstupný draft 2017. Generálni manažéri boli okrem toho aktívni aj z pohľadu výmen a v tomto smere ich práca ešte rozhodne neskončila. Pripraviť sa môžeme na viaceré ďalšie zaujímavé ťahy. (Hokej.sk)
Slováci na úvod utrpeli debakel od USA
Slovenskí reprezentanti v inline hokeji utrpeli na úvod domácich majstrovstiev sveta v Bratislave vysokú prehru. V nedeľňajšom zápase A-skupiny podľahli zverenci trénera Imricha Antala najúspešnejšej krajine histórie šampionátov USA 1:8. (Hokej.sk)
Dvojnásobný majster sveta a člen Siene slávy Nils Nilsson podľahol chorobe
Vo veku 81 rokov zomrel bývalý švédsky hokejový reprezentant a dvojnásobný majster sveta Nils Nilsson. Člen Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) skonal v nemocnici po krátkej chorobe. (Hokej.sk)
Víťazi a porazení draftu 2017
Draft NHL 2017 je za nami. Zo slovenského pohľadu sa šťastie usmialo na dvojicu Adam Ružička (Calgary) - Marián Studenič (New Jersey). Jednotkou sa stal Švajčiar Nico Hischier. (Hokej.sk)
Ružička najvyššie draftovaným Slovákom, Studenič čerstvým "diablom"
Najvyššie draftovaným slovenským hokejistom v NHL za rok 2017 je Adam Ružička. Osemnásťročného útočníka si vo štvrtom kole z celkovo 109. miesta v sobotu vybral kanadský tím Calgary Flames. Krídelníka Mariána Studeniča draftoval v piatom kole zo 143. miesta New Jersey Devils. (Hokej.sk)
"Plamene" z Calgary získali Travisa Hamonica
Obranca Travis Hamonic sa v rámci zámorskej NHL sťahuje z NY Islanders do Calgary Flames. Islanders získali na výmenu výber v prvom kole draftu 2018 a dva výbery v druhom kole draftu. Calgary okrem Hamonica získalo aj výber vo štvrtom kole draftu 2019 alebo 2020. (Hokej.sk)
Šiška staronovou posilou Nových Zámkov
Slovenský hokejový obranca Michal Šiška sa vracia do tímu HC Nové Zámky. Dvadsaťsedemročný bek sa dohodol s tipsportligistom na ročnom kontrakte. (Hokej.sk)