Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 29.3.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0889USD   27.021CZK   0.86403GBP   310.21HUF   4.2641PLN   7.4395HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Slovenská ekonomika v tomto roku porastie o 3,2 % a v budúcom roku zrýchli svoj rast na 3,8 %. (PRAVDA)
Kabinet schválil návrh novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Vďaka nej by sa malo posilniť postavenie vlády pri činnosti a kontrole Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. (PRAVDA)
Návrh predložili poslanci po tom, čo minister obrany povýšil predsedu parlamentu Andreja Danka do hodnosti kapitána. (PRAVDA)
Neobvyklú formu protestu pri bývalom nacistickom koncentračnom tábore si vybrali mieroví aktivisti protestujúci proti vojnám na celom svete. (PRAVDA)
Poslanci nevyhoveli žiadosti poslanca NR SR Ľubomíra Galka (SAS), ktorý navrhoval, aby sa podnet v súvislosti využívaním letky ministerstva vnútra prerokoval až budúci týždeň. (PRAVDA)
V priemyselnom areáli neďaleko Nitry vzniká závod štvrtej automobilky, ktorá bude pôsobiť na Slovensku. (PRAVDA)
Prezident USA Donald Trump sa nevzdáva plánov na rýchle zrušenie a náhradu systému zdravotného poistenia Baracka Obamu, hoci republikánski senátori už v podobný scenár nedúfajú. (PRAVDA)
Dostavba tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce sa po štvrtýkrát predražuje. Konečná suma má byť 5,4 miliardy eur. (PRAVDA)
Generálny tajomník OSN Antonio Guterres potvrdil, že telá nájdené v africkej Konžskej demokratickej republike patria dvojici expertov OSN. (PRAVDA)
Manuel Valls v prvom kole nadchádzajúcich prezidentských volieb podporí centristu Emmanuela Macrona. (PRAVDA)
Neznáme osoby ostreľovali v noci na stredu generálny konzulát Poľskej republiky v západoukrajinskom meste Luck. (PRAVDA)
Aj na Slovensko sa dostali rastliny, ktoré môžu byť nakazené baktériou Xylella fastidiosa. Tá spôsobuje Pierceovu chorobu rastlín. (PRAVDA)
Zjednodušene sa dá konštatovať, že ide o vojnu barmských budhistických mníchov proti moslimskej menšine tzv. Rohingov. (PRAVDA)
Hillary Clintonová v utorok odvážne skritizovala administratívu prezidenta Donalda Trumpa. (PRAVDA)
Na najmenej 90 mŕtvych sa zvýšil počet obetí, ktoré si v uplynulých týždňoch v Peru vyžiadali silné dažde, zosuvy pôdy a záplavy. (PRAVDA)
Austrálski vojaci a záchranári v stredu zamierili do oblastí postihnutých utorkovým cyklónom Debbie. (PRAVDA)
Lietadlo so 141 ľuďmi na palube začalo horieť po tom, ako v noci na stredu núdzovo pristálo v meste Jauja v strednej časti Peru. (PRAVDA)
Čínsky technologický gigant Tencent Holdings sa stal jedným z piatich najväčších akcionárov amerického výrobcu elektromobilov Tesla. (PRAVDA)
Ruský Ďaleký východ v stredu zasiahlo zemetrasenie o sile 6,9 stupňa. Oznámila to americká geologická služba USGS. (PRAVDA)
Členovia amerického Senátu ratifikovali v utorok drvivou väčšinou hlasov vstup Čiernej Hory do Severoatlantickej aliancie. (PRAVDA)

Denník N

Pošte notárske splnomocnenie nestačí, zaskočila ich aj Sociálna poisťovňa. (Denník N)
Úradníci budú musieť zvládnuť 40 zákonov denne. Práva Európanov v Británii by mali prísť na rad ako prvé. (Denník N)
Ja som mu milosť nikdy neudelil. (Denník N)
(Denník N)
Detenčný ústav, ktorý má dlhodobo či natrvalo izolovať nebezpečných a nevyliečiteľných sexuálnych deviantov a násilníkov, majú otvoriť až v roku 2021. Zákon s ním pritom počíta už od roku 2006. (Denník N)
Kedy, ak nie teraz, sa má najvyššia ústavná inštitúcia štátu obrátiť na občanov pri prelomovej otázke korekcie a potvrdenia Slovenskej republiky ako demokratického a právneho štátu? (Denník N)
Zatiaľ využívame techniku na posilnenie svojich svalov a vedomostí najmä externe, ale aktívne endoprotézy sú tu už pomerne dlho. (Denník N)
Samica šimpanza sa špárala v ústach mŕtvoly adoptovaného syna. Prečo to robila? „Možno si to predstavujem veľmi naivne, ale pripadá mi to ako šimpanzí spôsob vyrovnania sa so smrťou,“ vraví ekológ Martin Hromada. (Denník N)
O amnestiách sa ešte nerozhodlo. Smer a SNS útočia na Kiskov imidž. Sviatkovať budeme bez nakupovania – 7 ďalších správ dňa, citát, FB status a nový Shooty. (Denník N)
Minulý rok podstúpila Patrícia ako vôbec prvá epileptická pacientka na Slovensku hĺbkovú stimuláciu mozgu. Celosvetovo postihuje epilepsia viac ako 50 miliónov ľudí, na Slovensku trpí aktívnou formou epilepsie, ktorá vyžaduje liečbu, takmer 60-tisíc ľudí. (Denník N)

SME

Cena za človeka na čiernom trhu sa pohybuje od 3500 až do 20-tisíc eur. (SME)
Pohanská pýcha kotlebovcov na zločinecký režim Slovenského štátu, politická psychóza v ktorej udržiavajú svoje publikum je niečo, o čom sa nedá diskutovať. (SME)
Proti prenájmu je väčšina bratislavských poslancov. (SME)
Kto bol skutočným víťazom „kľúčikovej“ revolúcie v roku 1989? (SME)
Nad privatizáciou papierní sa vznášajú pochybnosti. (SME)
Alexander Rozin má záujem o prenájom bratislavskej vinice. (SME)
Referendum o nezávislosti avizuje Škótsko. (SME)
Slovenskí gólmani ovládli play off v českej lige. (SME)
Za nízkymi letenkami je lacná ropa. (SME)
S voľbou dátumu mohla Mayová naložiť aj menej symbolicky. (SME)
Britské firmy by mohli na Slovensku vystriedať medzinárodný investori. (SME)
Hoci časť fanúšikov sklamali, ich kariéry sa to väčšinou nedotklo. (SME)
Vo väčšine prípadov nemožno vzniku zabrániť. (SME)
Primáty, ktoré jedli ľahko stráviteľnú výživnú stravu, majú väčšie mozgy. (SME)
Slováci sú na poslednom mieste, ktoré by zaručovalo baráž. (SME)
Futbalová kvalita odchádza. (SME)
Slováci pomohli zmeniť životy tisícom Keňanov. (SME)
Zákaz predaja počas sviatkov sa dá obísť. (SME)
Rokovania s Úniou majú trvať dva roky. Pravdepodobne sa výrazne pretiahnu. (SME)
Kubánska diktatúra nie sú len vládnuci bratia. (SME)

HN OnlineTA3

Mečiarove amnestie by mali zrušiť priamo občania v referende o ústavnom zákone. Myslí si to bývalý predseda KDH Ján Figeľ, ktorý v minulosti v parlamente presadzoval zrušenie Mečiarových amnestií. (TA3)
Predseda vlády a ministri sa stretli na tradičnom rokovaní vlády. Okrem iného rozhodovali o vyslaní vojenských policajtov do Stredomoria a rokovali aj o budúcnosti detenčného ústavu, ktorý by mal vzniknúť v Hronovciach. (TA3)
Poľský prokurátor oznámil, že 11 ľudí, ktorí minulý týždeň zabili ovcu, vyzliekli sa donaha a následne sa pripútali k bráne bývalého nacistického koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, boli mieroví aktivisti protestujúci proti vojnám na celom svete. (TA3)
Namiesto nezmyselných nápadov o vystupovaní z Európskej únie je možné ju zreformovať tak, aby fungovala prospešne. S týmto ideovým zámerom predkladá strana SaS súbor 23 návrhov na reformy EÚ, ktoré nazvala Manifest slovenského eurorealizmu. (TA3)
Mesto Trnava sa rozhodlo, ako jedno z prvých na Slovensku, vsadiť na kartu elektromobilov. Zvýhodní ich podobne ako to robia v oveľa väčšej miere vo vyspelom Nórsku. V tejto krajine majú elektromobily veľké bonusy - niekde napríklad nemusia platiť za parkovanie. (TA3)
Východoslovenská energetika začala posielať domácnostiam opravné faktúry za elektrinu a nový rozpis záloh. „Súčasťou zásielky je aj sprievodný list, v ktorom zákazníkovi vysvetľujeme ďalšie kroky súvisiace s opravnou faktúrou. Pokiaľ má zákazník doplňujúce otázky, môže sa na nás akýmkoľvek spôsobom obrátiť,“ uviedla špecialistka komunikácie VSE Katarína Šulíková. (TA3)
Líder hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič vyzval premiéra Roberta Fica a vládu, aby stiahli kandidatúru Radoslava Procházku na sudcu Všeobecného súdu EÚ v Luxemburgu. (TA3)
Neznáme osoby ostreľovali generálny konzulát Poľskej republiky v západoukrajinskom meste Luck, pričom zasiahli a poškodili fasádu budovy. V čase incidentu sa v budove nikto nenachádzal. (TA3)
Teambuilding na konci ktorého bude víno? ELESKO ponúka veľmi netradičné riešenie ako spojiť príjemné firemné stretnutie a sceľovanie kolektívu s výrobou vlastného vína. (TA3)
Poslanci schválili v prvom čítaní vládny návrh zákona, ktorý umožní zrušiť Mečiarove amnestie. Za návrh hlasovalo celkovo 112 poslancov, siedmi boli proti. Okrem koaličných strán zmenu ústavného zákona podporili aj poslanci za strany Sme rodina, Ľudová strana Naše Slovensko a polovica klubu SaS. Poslanci OĽaNO-NOVA sa zdržali. (TA3)
Po údere cyklónu Debbie hrozia v mestách na severo-východnom pobreží Austrálie záplavy. Vláda povolala do Queenslandu armádu a stovky záchranárov. Víchor, ktorý sa prehnal oblasťou, napáchal veľa škôd. (TA3)
Vyšetrovatelia sa dozvedeli o plánoch zločineckej skupiny pri objasňovaní iných trestných činov. (TA3)
Lietadlo so 141 ľuďmi na palube začalo horieť po tom, ako núdzovo pristálo v meste Jauja v strednej časti Peru. Nehoda si nevyžiadala nijaké obete na životoch ani vážne zranenia, všetkým pasažierom aj posádke sa totiž z Boeingu 737 podarilo včas vystúpiť. (TA3)
Slovenský hokejista Zdeno Chára dosiahol v noci na stredu jubilejný 600. bod v NHL. Obranca sa asistenciou podieľal na domácom víťazstve Bostonu Bruins nad Nashvillom Predators 4:1. (TA3)
Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Tomáš Rajtar z J&T Banky. (TA3)
Rakúsky kancelár Christian Kern chce pre svoju krajinu výnimku z dohody Európskej únie o prerozdeľovaní migrantov. Oznámil to po zasadnutí vlády. Dohoda členských krajín sa týka 160-tísic utečencov, ktorí sa nachádzajú v Grécku alebo Taliansku. (TA3)
V Maďarsku začal platiť sprísnený zákon, ktorý by mal systematicky obmedzovať slobodu pohybu migrantov. Podľa novej právnej normy sa musia migranti zdržiavať v záchytných táboroch dovtedy, pokiaľ úrady ich žiadosť o azyl definitívne nevybavia. (TA3)
Členovia amerického Senátu ratifikovali drvivou väčšinou hlasov vstup Čiernej Hory do Severoatlantickej aliancie. Pristúpenie tejto balkánskej krajiny k NATO odobrili v dlho očakávanom hlasovaní, ktoré oddialili námietky niektorých republikánskych senátorov, pomerom hlasov 97:2. (TA3)
Proces Brexitu sa začal. Veľká Británia poslala do Bruselu oficiálnu žiadosť o vystúpenie z európskeho spoločenstva. V Londýne ju podpísala premiérka Theresa Mayová. Premiérka Mayová ešte pred podpisom telefonovala s vrcholnými predstaviteľmi Únie. (TA3)
Jasno až polojasno, popoludní miestami až oblačno a ojedinele prehánky. Ráno ojedinele hmla. Nočná teplota 6 až -1 st. Denná teplota 17 až 23 st. Slabý, cez deň severozápadný vietor do 25 km/h. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.