Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 23.9.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1961USD   26.046CZK   0.88155GBP   309.73HUF   4.2672PLN   7.4843HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Petícia proti rozhodnutiu úradníkov v Londýne neobnoviť prevádzkovú licenciu spoločnosti Uber získala už 520-tisíc podpisov. (PRAVDA)
Z nebezpečného prášku bola jedlá sóda. Viacerí nemeckí politici alebo ich rodinní príslušníci dostali obálky s bielou látkou. (PRAVDA)
Pod ochranou svojich priaznivcov Saakašvili hranicu násilne prekonal 10. septembra. (PRAVDA)
V Severnej Kórei zaznamenali zemetrasenie o sile 3,4 stupňa s vypuknutím na zemskom povrchu, ktoré nie je ďaleko od miesta, kde KĽDR vykonáva jadrové testy. (PRAVDA)
Niektorí jej neodpúšťajú ústretový postoj k migrantov, iní zase prízvukujú, že v oblasti ekonomiky mala urobiť viac. (PRAVDA)
Tak znela oficiálna reakcia hovorkyne SNS Zuzany Škopcovej na otázku agentúry SITA, ktorá žiadala stanovisko k návrhu novely zákona z dielne Sme rodina. (PRAVDA)
V Nemecku nie je počet poslancov stály. Môže za to volebný systém, v ktorom má každý volič dva hlasy. (PRAVDA)
Irán úspešne otestoval novú balistickú strelu typu Choramšár, ktorá môže niesť niekoľko typov hlavíc. (PRAVDA)
Podľa ministra vnútra Miguela Osoria Chonga ešte v piatok záchranári vytiahli z trosiek živých ľudí. Ale počet obetí pravdepodobne porastie. (PRAVDA)
Nové nariadenie by malo nahradiť jeho kontroverzný výnos zakazujúci vstup do USA ľuďom zo šiestich prevažne moslimských krajín. (PRAVDA)
Dáždniky by sme mali mať naďalej poruke, no zrážok bude postupne ubúdať. (PRAVDA)
V podniku okrem iného prebiehajú čudné ťahanice okolo stámiliónov eur na budúce vyraďovanie jadrových elektrární a ukladanie vyhoretého paliva. (PRAVDA)
Francúzsky prezident Emmanuel Macron považuje zmeny v pracovnom práve za hlboké, ale nevyhnutné pre ekonomiku a spoločnosť. (PRAVDA)
Hovorcami roka 2017 sa v kategóriách štátna správa, komerčný sektor a samospráva stali v minulosti už ocenení hovorcovia Boris Chmel, Tomáš Kráľ a Marek Tettinger. (PRAVDA)
Rozhodnutie gréckeho Najvyššieho súdu sa týka dvoch Sýrčanov, ktorí nesúhlasili s deportáciou do Turecka po tom, ako im žiadosť o azyl v Grécku zamietli. (PRAVDA)
V regionálnych štruktúrach Smeru je rušno. Z miestnej organizácie v Rišňovciach v okrese Nitra chce odísť 22 straníkov. Krajskí a okresní funkcionári s nimi ešte plánujú rokovať. (PRAVDA)
Priemerná úroda pšenice dosiahla 4,91 tony, čo je medziročný pokles o 24 %, úroda jačmeňa ražného 4,31 tony, pokles je 23 %. (PRAVDA)
Gašper sa chce stretnúť aj s ďalšími nezávislými kandidátmi a kandidátmi neparlamentných strán. (PRAVDA)
Exminister vnútra aj spravodlivosti a opozičný politik Daniel Lipšic pozná svoj trest. (PRAVDA)
Prezidenti USA a Ukrajiny Donald Trump a Petro Porošenko vo štvrtok nerokovali v Bielom dome, ani na pôde 72. rokovania VZ OSN, ale v newyorskom hoteli Palace. (PRAVDA)

Denník N

Prvú debatu kandidátov na predsedu Bratislavského kraja zorganizovala Cyklokoalícia. O cyklotrasách, verejnej doprave a výbere peňazí pre kraj diskutovali Ftáčnik, Droba, Frešo, Kusý a Mrva. (Denník N)
Výnimočný austrálsky hotel zachraňuje ohrozené druhy či nadšenec histórie, ktorý objavil pozostatky kostola pri Prievidzi. Aj také boli dobré správy, ktoré ste si tento týždeň možno nevšimli. (Denník N)
Hovorca ministerstva povedal, že let zaplatia zamestnanci ministerstva, ktorí ho darovali Alexandrovi Nejedlému. (Denník N)
Angela Merkelová ako líderka CDU štvrtýkrát vyhrá voľby, skladanie koalície však môže byť ťažšie ako predvolebná kampaň. (Denník N)
Bez satelitných systémov na určovanie polohy si dnes cestovanie pomaly nevieme predstaviť, ale stojí na nich mnoho ďalších technológií. (Denník N)
Majetok dedičky kozmetickej spoločnosti L’Oréal bol v roku 2017 podľa časopisu Forbes 39,5 miliardy dolárov. 94-ročná najbohatšia žena sveta zomrela v noci zo stredy na štvrtok. (Denník N)
Celkovo má Facebook vyše 20-tisíc zamestnancov na celom svete. Viac ako polovica z nich pracuje v sídle v Menlo Park v Sillicon Valley. (Denník N)
Pád popularity SNS z posledného trištvrte roka ukazuje jadro voličov tejto strany. Mnoho z nich mohlo byť ešte priaznivcami Jána Slotu. (Denník N)
Súd uznal Lipšica vinným z prečinu usmrtenia. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, Lipšic aj prokurátor ešte môžu podať odpor. (Denník N)
Podľa bývalej krajskej tajomníčky strany Renáty Kolenčíkovej je za odchodom kritika krajského šéfa Smeru Tibora Glendu aj vplyv rodiny Bödörovcov na Smer. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Nemám čo stratiť, hovorí. (SME)
Cielia na zraniteľné skupiny. (SME)
Severná Kórea ohlásila test. (SME)
Pompéznosť a zanietená zbožnosť. (SME)
Viete, čo jedia takí flexitariáni? (SME)
Vozila ľudí k Demänovskej jaskyni. (SME)
Vláda predstavila imigračný plán, ktorý je nemilosrdný k prisťahovalcom. (SME)
Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne. (SME)
Kancelárka bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. (SME)
Rusko je dôležitý obchodný partner. (SME)
Európa je zatiaľ pokojná. (SME)
Sny sa neplnia len v Amerike. (SME)
Vedenie ligy incident odsúdilo. (SME)
Výzvy sú po kauze zablokované. (SME)
Pamätník v Moskve sprevádzajú aj ďalšie spory. (SME)
Verí, že pod Dunaj raz pôjde metro. (SME)
Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú. (SME)

HN OnlineTA3

Tango tancujú už od 40. rokov minulého storočia. 90-ročný Oscar a 82-ročná Nina sa spoločne zúčastnili aj majstrovstiev sveta v tangu v argentínskej metropole Buenos Aires. Pre oboch je tango zmyslom života a tiež elixírom mladosti. (TA3)
Hlavné správy z 23. septembra 2017 (TA3)
Roboty veľa, sudcov málo. Toto zaznieva v poslednom čase z ústavného súdu. Tri miesta zostávajú stále voľné a riešenie v nedohľadne. Aj preto sa ozývajú hlasy, že spôsob výberu ústavných sudcov treba zmeniť. Vláda to má aj v programe, zatiaľ sa ale do toho nehrnie. (TA3)
Francúzov od budúceho roka čaká zmena zákonníka práce. Jeho reformu napriek protestom státisícov ľudí podpísal prezident Emmanuel Macron. Odborári na protest usporiadali ďalšie protestné akcie. Podľa odborníkov ale zatiaľ nie je možné určiť, čo reforma zákonníka spôsobí na trhu práce. (TA3)
Zajtra zatvorí svoje brány najvýznamnejší jesenný svetový autosalón IAA vo Frankfurte. Predstavilo sa na ňom takmer 50 svetových premiér, ktoré vám postupne predstavíme v mimoriadnom 50-minútovom vydaní Motoringu. A čo sa nám do relácie nevmestilo, doplníme v ďalších vydaniach. (TA3)
Slovenský prezident Andrej Kiska navštívil počas svojej pracovnej cesty v USA aj sídlo spoločnosti Facebook. Na stretnutí s vedením firmy zdôraznil najmä otázku extrémizmu. Oznámil, že Facebook ešte viac zabojuje proti nenávistným vyjadreniam namiereným voči iným náboženstvám či rasám. (TA3)
Spektrum z 23. septembra 2017. (TA3)
Na slovensko-rakúskych hraniciach sa ozývali výbuchy a streľba. Nadšenci histórie si mohli pripomenúť mobilizáciu v predvojnovom Československu z roku 1938. Súčasťou podujatia boli aj ukážky historických bojov. (TA3)
Mexiko zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2. Stalo sa tak iba štyri dni po vážnom zemetrasení, ktoré si v tej istej oblasti vyžiadalo najmenej 298 životov. S odvolaním sa na americkú geologickú službu USGS o tom informovala agentúra AP. (TA3)
Dobré jedlo, víno a zábava. Takto to vyzerá na Skalických dňoch, ktoré tento víkend spríjemňujú atmosféru na Záhorí. Festival v dnešnej podobe predstavuje množstvo tradícií, hudby, tanca, výstav a športových podujatí. (TA3)
Nový zákon o ochrane osobných údajov, ktorý schválila vláda, zvýši náklady a úradné povinnosti najmä internetovým obchodom. Podnikateľom sa zvýšia výdavky na nové povinnosti, zmeny dokumentov a úpravy procesov. Za ignorovanie zákona hrozia likvidačné pokuty. Zástupcovia firiem preto rátajú s tým, že mnohé e-shopy zaniknú. Účinný má byť od nasledujúceho mája. (TA3)
Pri záverečnom skupinovom zoskoku parašutistov v rámci Dňa s armádou v Prahe jeden z vojakov netrafil do určeného priestoru a dopadol medzi divákov. Niekoľko osôb vrátane parašutistu utrpelo pri incidente na Letnej zranenia. (TA3)
V parlamentných voľbách na Novom Zélande zrejme zvíťazilo hnutie súčasného premiéra Billa Englisha. Podľa predbežných výsledkov však Národná strana nebude môcť vládnuť sama. Na definitívne výsledky si Novozélanďania budú musieť počkať do budúceho mesiaca. (TA3)
Juniorským majstrom sveta na cyklistickom šampionáte v nórskom Bergene je Dán Július Johansen, ktorý takmer 134 km trať zvládol za 3 hodiny a 10 minút. Dánsky junior rozhodol o víťazstve na začiatku posledného kola a pri stúpaní na Salmon Hill nedal súperom šancu. (TA3)
Pozrite si rozhovor s Dušanom Chrenekom, vedúcim Zastúpenia Európskej komisie v Slovenskej republike, s ktorým sme sa rozprávali o projekte Bratislava - športujúce mesto. (TA3)
Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) tvrdí, že nemá problém sa zasmiať na ľudovej tvorivosti aj na jeho účet, ale prekáža mu, keď niektoré politické strany manipulujú verejnou mienkou. Ako povedal, niektoré strany majú profesionálne tímy, ktoré vytvárajú rôzne komiksy. K nim sa podľa neho pridá aj kreativitu národa. (TA3)
Ak by sa parlamentné voľby konali tento týždeň, v prípade možnosti voľby druhej strany by najviac hlasov voličov získala Slovenská národná strana. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý urobila v dňoch 18. až 20. septembra. (TA3)
Vo viniciach na celom Slovensku v týchto dňoch vrcholia vinobrania. Úroda bude ale zrejme slabšia, ako je desaťročný priemer. Na druhej strane je hrozna viac, ako bolo vlani a má aj lepšiu kvalitu. Zber si vyskúšala aj ministerka pôdohospodárstva, ktorá prisľúbila podporu lepšiemu uplatneniu slovenských vín na trhu a pri rozširovaní viníc. (TA3)
Ženy s malými deťmi budú môcť v práci odmietnuť nočné služby. Takúto zmenu navrhuje vládny Smer v rámci balíka sociálnych opatrení, ktoré pripravujú koaličné strany. Zároveň chce zvýšiť príplatky za prácu v noci, a tiež cez víkendy a sviatky. Zamestnávatelia to kritizujú. Podľa nich sa zníži ich konkurencieschopnosť. (TA3)
V obci Zvolenská Slatina sa stále spamätávajú z výbuchu, ktorým neznámi zlodeji zničili miestny bankomat. Hoci ich ešte nevypátrali, obec má vážny problém. Pre poškodenú budovu obecného úradu a rozbité okná, fungujú v provizórnom režime. Zároveň tisícky obyvateľov stratili pohodlný prístup k svojim peniazom, keďže bankomat bol jediný v širokom okolí. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.