Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 17.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0594USD   27.021CZK   0.87808GBP   307.38HUF   4.3729PLN   7.5318HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Vo veku 89 rokov zomrel bývalý vplyvný funkcionár KSS Gejza Šlapka. (PRAVDA)
Slovenské elektrárne prehrali ďalší boj o Vodnú elektráreň Gabčíkovo (VEG), tentoraz na ústavnom súde. (PRAVDA)
Stav podnikateľského prostredia na Slovensku pozitívne ovplyvňuje otvorenosť ekonomiky voči zahraničným investíciám. (PRAVDA)
Podľa škótskej regionálnej premiérky Nicoly Sturgeonovej musí mať Škótsko možnosť opustiť Britániu, ak Londýnu nevyjdú obchodné plány s Európskou úniou po brexite. (PRAVDA)
Pondelňajšia havária tureckého nákladného lietadla v Kirgizsku si vyžiadala najmenej 38 obetí, väčšinou obyvateľov dediny, na ktorú stroj dopadol. (PRAVDA)
Výbor NR SR pre kultúru a média dnes prelomil veto prezidenta a odporučil, aby parlament opätovne schválil novelu zákona o slobode náboženskej viery. (PRAVDA)
Nemecký Spolkový ústavný súd zamietol návrh na zákaz krajne pravicovej Národnodemokratickej strany Nemecka (NPD). (PRAVDA)
Výbor NR SR pre kultúru a médiá odobril kandidátov na členov Rady pre vysielanie a retransmisiu, ako aj členov Rady Rozhlasu a televízie Slovenska. (PRAVDA)
Amnesty International (AI) vo svojej najnovšej správe konštatuje, že opatrenia prijaté od roku 2015 viedli k "ďalšiemu okliešťovaniu" v oblasti ľudských práv. (PRAVDA)
Odvolací disciplinárny senát sa bude na budúci týždeň zaoberať disciplinárnym návrhom na potrestanie Štefana Harabina a Gabriely Šimonovej. (PRAVDA)
Vyše metra má snehová pokrývka, ktorá napadala na domčeky v kysuckom skanzene. Aj keď drevenice v zimnej krajine vyzerajú ako z rozprávky, nemusí to dopadnúť dobre. (PRAVDA)
Britská libra v utorok na devízových trhoch prudko spevňuje po slovách, že dohodu o odchode Británie z EÚ predloží premiérka parlamentu. (PRAVDA)
Europoslanci v prvom kole nezvolili predsedu, ktorý by mal stáť na čele Európskeho parlamentu nasledujúce dva a pol roka. (PRAVDA)
Predstavitelia palestínskych frakcií chcú požiadať Mahmúda Abbása, aby začal konzultácie s cieľom vytvoriť palestínsku vládu národnej jednoty. (PRAVDA)
Kruté mrazy tohtoročnej zimy prinútili k zvýšenej aktivite pracovníkov sociálnoprávnej ochrany a sociálnej kurately. (PRAVDA)
Donald Trump zvyšuje tlak na stavanie automobilových závodov priamo v Spojených štátoch amerických. Pohrozil už aj zavedením vysokých ciel nemeckým automobilkám. (PRAVDA)
Británia nechce ani čiastočné členstvo v EÚ. Zdôraznila to v utorok britská premiérka Theresa Mayová v prejave venovanom ďalšiemu postupu v otázke brexitu. (PRAVDA)
Štátny vlakový dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) po kritike cestujúcich zjednodušuje svoj komplikovaný internetový predaj. (PRAVDA)
Svet sa stále len prizerá na to, ako bohatí bohatnú a chudobní chudobnejú. V utorok sa vo švajčiarskom Davose začína 47. ročník Svetového ekonomického fóra. (PRAVDA)
Štrajková pohotovosť vo verejnej autobusovej doprave stále trvá. Sociálni partneri zatiaľ nedospeli k dohode. (PRAVDA)

Denník N

Zoznam toho, čo Facebook v posledných mesiacoch zablokoval, rastie. Skutočne nenávistné príspevky ale prežívajú. (Denník N)
Slovensko čaká debata o tom, ako sa postaviť k pracovníkom zo zahraničia. Automobilky a ich dodávatelia po nich siahajú stále viac. Odborári sa na Srbov, Rumunov a Bulharov často sťažujú. (Denník N)
Otrava jedlom nie je príjemný spoločník, no mozgový nádor môže mať fatálnejšie následky. Na prvý pohľad sa zdá, že ak by sa v našom tele usídlili naraz, bolo by to ešte horšie. No podľa nových poznatkov môže ich stret dopadnúť aj inak, a prekvapivým víťazom by mali byť baktérie salmonely. (Denník N)
Britská premiérka odmietla nudnejšiu kompromisnú cestu a vybrala si radikálne rozhodnutie. (Denník N)
Policajný prezident povedal, že už nebude na otázky o osobných príplatkoch pre členov tímu Gorila odpovedať. (Denník N)
Najväčším úspechom Baracka Obamu zatiaľ bolo, že ho zvolili za prezidenta Spojených štátov. (Denník N)
Minister práce neobnoví konanie o odobratí akreditácie resocializačnému centru Čistý deň. Správa verejnej ochrankyne práv je podľa neho pocitová. (Denník N)
Británia bude mať určite aj neskôr záujem o kvalitných IT-čkárov či zdravotníkov zo zahraničia, alebo o ľudí, ktorí pracujú v službách. (Denník N)
Ministerstvo školstva ohlásilo, že sa jeho úradníci dohodli s poskytovateľmi svetových vedeckých databáz na obnovení prístupov pre našich akademikov. (Denník N)
(Denník N)

SME

Británia pristúpila k referendu o brexite, pretože sa domácim nepozdávalo vyplácanie vysokých sociálnych dávok cudzincom. (SME)
Stavebná firma dostala pokutu. (SME)
Británia skrátka odchádza z Európskej únie. (SME)
Ďalší príklad by mohol byť Lunter. (SME)
Nóri po prvýkrát nedali na svoje peniaze významných ľudí, ale to, čo ich najviac charakterizuje. More. To, že sú najkrajšie, tvrdia neskromne samotní ... (SME)
Za nízkymi číslami môžu byť Rusi. (SME)
Zomrel prvý slovenský dídžej a rozhlasový veterán. (SME)
Vinník sa už košickému hokejistovi ospravedlnil. (SME)
Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien. (SME)
Moderátor zomrel vo veku nedožitých 69 rokov. (SME)
Premiérka pripustila, že brexit je pre Britániu neistá cesta. (SME)
Konkurovať by mal Mazde CX-5 či Hyundai Tucson. (SME)
Zomrel astronaut so slovenskými koreňmi Eugene Cernan. (SME)
Dostal ponuku za veľké peniaze. Odmietol. (SME)
Muž čelil obvineniu z prečinu usmrtenia. (SME)
Bankovky mali byť pre ľudí k dispozícii už v decembri. (SME)
PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde. (SME)
Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ. (SME)
Vyhodené jedlo znamená aj plytvanie vodou, pôdou, energiami a peniazmi. (SME)
Naša hymna je stále najmä symbolom moci primitívov a pragmatikov. (SME)

HN OnlineTA3

V zoologickej záhrade v americkom štáte Ohio uhynula vo veku 60 najstaršia gorila žijúca v Spojených štátoch. Gorilia samica Colo bola zároveň vôbec prvou gorilou na svete, ktorá sa narodila v zoo. (TA3)
Kurz britskej libry zaznamenal výrazný rast, keď trhy zareagovali na vystúpenie britskej premiérky Theresy Mayovej, v ktorom zverejnila plány odchodu Británie z Európskej únie. (TA3)
Novozvolený americký prezident Donald Trump vzbudil na sociálnej sieti Twitter pozornosť po tom, čo svoj pochvalný odkaz adresovaný svojej dcére omylom napísal inej Ivanke. (TA3)
Problémy s uvoľnením vlakových trás po odchode RegioJetu z linky Bratislava - Košice by mali byť vyriešené. RegioJet totiž poslal Železniciam Slovenskej republiky ako správcovi koľají vyjadrenie, že sa vzdáva trás svojich vlakov od 1. februára. (TA3)
Slovenský automobilový priemysel má za sebou ďalší dobrý rok. Celkový počet vozidiel vyrobených u nás vzrástol vlani na vyše milión kusov. Podľa zástupcov sektora je preto v súčasnosti najväčšou výzvou vyriešiť nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. (TA3)
O výborných výsledkoch našich automobiliek, ale aj o ich problémoch nám viac povedal Juraj Sinay, prezident Zväzu automobilového priemyslu. (TA3)
Slovenské automobilky majú za sebou rekordný rok. Z ich výrobných liniek zišlo viac ako milión vozidiel. To je podľa Zväzu automobilového priemyslu najviac v našej histórii. Slovensko tak ostáva svetovou automobilovou veľmocou. (TA3)
V Národnom tenisovom centre odovzdali trofej jednej z našich športových legiend. Ocenenie získala najúspešnejšia gymnastka Slovenska 20. storočia, Marianna Krajčírová-Némethová. (TA3)
Úspešne začal obhajobu vlaňajšieho titulu na Australian Open Novak Djokovič. Srbský tenista si v úvodnom kole poradil s Fernandom Verdascom 3:0 na sety. Šesťnásobný melbournský šampión dominoval v celom dueli s výnimkou druhého setu, ktorý sa rozhodoval až v tajbrejku. (TA3)
Na Slovensku sa vyskytlo v poradí už šieste ohnisko vtáčej chrípky. Vírus H5N8 potvrdila štátna veterinárna a potravinová správa tento raz v okrese Komárno. (TA3)
Experti z Valdajského medzinárodného diskusného klubu si myslia, že víťazstvo Donalda Trumpa v novembrových amerických prezidentských voľbách zasiahlo partnerov a spojencov USA v Európe, Ázii a na Blízkom východe ako blesk z jasného neba a zreteľne ovplyvní globálnu politiku v tomto roku. (TA3)
Odchod británie z Európskej únie prináša aj mnohé otázky ekonomického rozmeru. Odpovedal na ne Matúš Pošvanc, analytik Nadácie F. A. Hayeka. (TA3)
Pri obci Dvorníky-Včeláre v okrese Košice-okolie kamión prerazil zábradlie mosta a zostal visieť nad železničnou traťou. V tomto úseku preto museli zastaviť vlakovú dopravu. (TA3)
Udalosťou pondelka v NHL bolo prerušenie 9-zápasovej víťaznej série hokejistov Washingtonu. Na ľade Pittsburghu sa v súboji úradujúceho šampióna Stanley Cupu s držiteľom Prezidentského pohára z uplynulej sezóny v gólovej prestrelke zrodilo málo vídané víťazstvo domácich 8:7 po predĺžení. Jevgenij Malkin zaznamenal hetrik a o domácom triumfe definitívne rozhodol po 34 sekundách predĺženia Connor Sheary. (TA3)
Témou naďalej ostáva odchod Británie z Európskej únie. Pozvanie do štúdia prijal Tomáš Nagy, analytik GLOBSEC Policy Institute. (TA3)
Pozrite si prejav britskej premiérky Theresy Mayovej o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie (TA3)
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini navštívil závod Volkswagen Slovakia, a.s., Martin, ktorý zamestnáva 850 ľudí a patrí k top zamestnávateľom v turčianskom regióne. (TA3)
Izrael prepustil radikálneho islamského duchovného Ráida Saláha z väzenia, keďže si odpykal svoj deväťmesačný trest. Saláh riadi severnú odnož "Islamského hnutia v Izraeli", teda skupinu, ktorú Izrael obviňuje z podnecovania Arabov k násiliu a v roku 2015 ju zakázal. (TA3)
Náš printér Ján Volko splnil limit na majstrovstvá Európy, a zároveň utvoril slovenský rekord. Volko má na začiatku halovej sezóny výbornú fazónu. (TA3)
Ponúkame vám prehľad o vývoji cien nehnuteľností. Sledovali sme vybrané lokality v Bratislave, Senci a Dunajskej Strede. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.