Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 14.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1766USD   25.596CZK   0.88068GBP   314.33HUF   4.2044PLN   7.5395HRK . . . viac

Slovensko, Slovakia, Slowakei, La Slovaquie

Slovensko, Slovakia, Slowakei, La Slovaquie -  - Cover Page

Tvorcovia obrazovej publikácie Slovensko - Slovakia - Slowakei - La Slovaquie prirovnali našu krajinu ku galérii. Ich kniha je ako pozvánka na návštevu unikátnej a neobyčajnej zbierky nádherných krajiniek zaznamenaných v snímkach fotografa Alexandra Vojčeka tak malebne, že čitateľ dostáva chuť hneď sa na tie miesta vybrať.

Tvorca textovej časti, skúsený autor knižných sprievodcov po Slovensku, Ján Lacika, v krátkych textoch informuje o tom podstatnom, čo zachytávajú obrázky. Autori rozdelili prehliadku podľa územného členenia na západné, stredné a východné Slovensko. V každej časti sú fotografie prírody, architektúry a pamiatok. Sprievodný text v štyroch jazykoch - slovenskom, anglickom, nemeckom a francúzskom, poskytuje užitočné a inšpiratívne informácie o Slovensku a jeho jednotlivých lokalitách. Knižka má 152 strán a nepatrí medzi "ťažkotonážne" obrázkové publikácie, ale je naozaj potešením ňou listovať - pre toho, kto Slovensko pozná, i pre toho, kto ho nepozná.

Objednať: Slovensko, Slovakia, Slowakei, La Slovaquie. Cena: 13,90 EUR.

Z prehliadky "knižnej obrazárne" vyberáme tri ukážky.

Západné Slovensko - krajina, kde sa teplé a úrodné nížiny stretajú s okrajovými karpatskými pohoriami pokrytými dubovými a bukovými lesmi. Bohatstvom tejto časti Slovenska sú rieky, lužné lesy, termálne kúpaliská, ale aj starobylé mestá, hrady a malebné dedinky.

Bratislava a Dunaj

Stredné Slovensko - je krajinou dvoch tvárí. Drsnejšej a dramatickejšej na severe, kde sa rieka Váh prehrýza z kotliny do kotliny cez úzke prielomy. Na juhu sú krivky miernejšie a podnebie prívetivejšie. Obe územia od seba oddeľuje mohutný chrbát Nízkych Tatier, po celej dĺžke z juhu sprevádzaný horným tokom Hrona.

Turiec (na obrázku) sa považuje za malebnú záhradu. Hlbokú kotlinu zo všetkých strán ohraničujú vysoké pohoria. Jej polia, lúky a dediny ostro kontrastujú so zalesnenými svahmi horského prstenca.

Východné Slovensko - tá časť krajiny, kde treba hľadať najvyššie a najnižšie položené miesta na Slovensku. Medzi vrcholom Gerlachovského štítu a miestom, kde naše územie opúšťa Bodrog, je viac ako dvaapolkilometrový rozdiel. Tento údaj dokumentuje, aká pestré a rôznorodé je východné Slovensko.

Spišský hrad a Spišská Kapitula sú zapísané v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Objednať: Slovensko, Slovakia, Slowakei, La Slovaquie. Cena: 13,90 EUR.
18. 4. 2012   
OBJEDNAJTE TU:Order
Slovensko, Slovakia, Slowakei, La Slovaquie
Autor: Ján Lacika, Alexander Vojček
Cena: 13,90 EUR
Kategória: Obrázkové publikácie
Vydavateľ: Príroda, s.r.o.
Vydanie 1.
Rok vydania: 2009
ISBN: 987-80-0701731-3
Počet strán: 152
Tvrdá väzba
Rozmery: 21,5 x 29,5 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Obrázkové publikácie

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.