Panorama.sk
The High Tatras
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

The High Tatras

The High Tatras - obálka

Farebná obrázková publikácia predstavuje krásu a príťažlivosť 19 dolín, vyše 50 štítov, 4 osád a 8 vysokohorských chát. Na 113 fotografiách sú zachytené Vysoké Tatry od Kriváňa a Štrbského plesa na západe cez južné doliny a osady, Smokovce a Tatranskú Lomnicu, ďalej na východ a cez Belianske Tatry a Ždiar do severných dolín Vysokých Tatier - Javorovej a Bielovodskej. Kniha vyšla v troch jazykových verziách - v anglickej, v nemeckej a v slovenskej. Zostavil ju Eugen Lazišťan. Autori fotografií: Jaroslav Procházka, Ladislav Janiga.

Žabí kôň, 2291 metrov  nad morom

Nasledujúci text je z anglickej jazykovej verzie. "The present strict rocky beauty of the Tatras peaks and valleys was shaped in the dramatic mountain- forming processes during the later Tertiary, it means five to twenty millions years ago," writes in the Invitation to the High Tatras Slovak journalist Fedor Mikovic.

Modré pleso, najvyššie položené pleso v Tatrách (2190 metrov nad morom)

"During these millennia the glaciers had been shaping valleys with rocky moraines and thresholds which blocked waters of mountain streams and brooks producing numerous lakes – the true germs of the Tatras nature. In the High Tatras, in the Slovak territory, there are 110 such lakes, another 16 lakes are in the Polish territory," writes Mikovic.

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.