Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.3.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0807USD   27.021CZK   0.86790GBP   309.16HUF   4.2816PLN   7.4088HRK . . . viac
Noviny
- Bývanie

eTrend

V Ružinove vyrastá nový rezidenčný projekt. Spoločnosť Novanta začala v týchto dňoch so stavebnými prácami na projekte, ktorý má priniesť 24 bytových jednotiek. S kolaudovaním bytovky počíta investor už budúci rok. (eTrend)
Budova Centrosojuzu v Moskve je symbolom modernej architektúry a prvou veľkou verejnou zákazkou, ktorú získal jeden z najznámejších architektov minulého storočia Le Corbusier. Čoskoro ju však môže zatieniť 58 metrov vysoký vežiak. (eTrend)
Obytná zóna Arboria na severnom okraji Trnavy sa rozrástla o ďalších 130 bytov v troch blokoch časti nazvanej Arboria Východná. Celkovo v rámci projektu v lokalite Zátvor už developerská spoločnosť Lucron dokončila takmer štyristo z plánovaných 1 500 bytov. (eTrend)
Britská realitka Douglas & Gordon nedávno predala jeden z najmenších domov uprostred Londýna. Za nehnuteľnosť, v ktorej majú ľudia žiť na 23 štvorcových metroch a ktorú v inzeráte prezentovali ako „totálne očarujúci jednospálňový domček“, zaplatil záujemca vyše 713-tisíc libier (vyše 822-tisíc eur). (eTrend)
V historickom centre Bratislavy pribudla obnovená pamiatka. Feiglerov dom z roku 1865 na Konventnej ulici obnovila a dostavala developersko-architektonická spoločnosť VI Group. Aktuálne prebieha kolaudácia objektu, v ktorom vzniklo 28 bytov a apartmánov. (eTrend)
Je zriadené záložné právo na parcelu a rozostavaný dom v prospech banky kvôli hypotéke k 16.1. 2013. Pozemok som nadobudol na základe kúpnej zmluvy 12. 5. 2011. K domu a garáži bolo určené súpisné číslo 7. 1. 2015 (kolaudácia 26. 3. 2014). Zaujímalo by ma, kedy môžem dom predať. Od ktorého dátumu plynie 5-ročné obdobie, po ktorom som oslobodený od platenia dane? (eTrend)
Malacký priemyselný park môžeme zaradiť medzi najúspešnejšie na Slovensku. Pôsobia v ňom firmy ako IKEA, BASF Slovensko či Bentler Automotive SK. Aj oni však museli v posledných rokoch riešiť problémy s nedostatkom zamestnancov. Pomôcť prilákať ľudí má aj nový realitný projekt, ktorý počíta s vytvorením akéhosi malého mestečka so služobnými bytmi. (eTrend)
Prestavba areálu Slovenskej národnej galérie v centre Bratislavy sa predĺži o pol roka. Dôvodom je prerušenie väčších prác od júla do októbra minulého roka, aby nenarúšali akcie počas predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie. Nový harmonogram s termínom dokončenia 30. júna 2019 schválila vláda. (eTrend)
Administratívny komplex EcoPoint v Košiciach sa rozšíri. Sídlo firiem z oblastí IT, Hi-tech, medicínskych laboratórií a asistovanej reprodukcie sa zväčší o dvojnásobok súčasnej prenajímateľnej plochy. (eTrend)
Za poslednú dekádu sa podiel drevostavieb na novopostavených rodinných domoch v krajine zvýšil z päť na viac ako desať percent. Ročne sa tak na Slovensku postaví približne sedem stoviek nových rodinných domov s konštrukčným systémom na báze dreva. (eTrend)
Po vypuknutí krízy sa realitný trh prepadol. Klesli ceny bytov a spomalila sa ich výstavba, investori prehodnocovali a odkladali projekty nových nákupných centier a kancelárskych komplexov. Najstabilnejším segmentom zostali priemyselné a logistické nehnuteľnosti. (eTrend)
Dôležité je tiež to, že ak ste mali len príjmy z prenájmu, nemôžete si uplatniť nezdaniteľnú sumu a použiť nemôžete ani paušálne, ale len skutočné výdavky. (eTrend)
Kde jeden končí, tam druhý začína. Košický obchod Datacomp ohlásil expanziu na opačnom konci krajiny. Firma otvára pobočku v Bratislave a avizuje, že v ďalších mesiacoch chce otvárať aj ďalšie po celom Slovensku. V Košiciach zas plánuje výstavbu novej centrály. Deje sa to v čase, keď na trhu zatvárajú roky etablované obchody. (eTrend)
Sľubný až dvojciferný nárast stavebnej výroby v predminulom roku vlani už nepokračoval. Vyhliadky na jej ďalšie zvýšenie sa nesplnili. Naopak, realitou v roku 2016 je viac ako desaťpercentný pokles produkcie na hodnotu 4,87 miliardy eur. (eTrend)
Dlhšie pripravovaný projekt premeny komplexu bývalej tlačiarne Svornosť na loftové bývanie sa rozbieha. Začala sa prestavba pripojeného bytového domu na Račianskej ulici, zároveň sa vypratáva samotný objekt tlačiarne. Projekt nazvaný Lofty Kominárska má aj nové vizualizácie. (eTrend)
Inzercia | Presne pred rokom, v marci 2016, sa začal predaj nového bratislavského projektu s názvom Nový Ružinov. Za tento jediný rok sa stal nielen dobre známym a obľúbeným, ale aj jedným z najrýchlejšie sa predávajúcich projektov v Bratislave. 134 bytov a apartmánov v prvých dvoch fázach projektu už našlo svojich majiteľov. Piata mestská vila Valentine, ktorej predaj sa začal pred mesiacom, ponúka ďalších 102 bytov a apartmánov a v rýchlosti predaja nijako za predchádzajúcimi dvoma fázami nezaostáva. (eTrend)
Bývalá reštaurácia Snežienka na Železnej studničke chátra a reálne hrozí, že skelet ohrozí aj susediacu budovu lanovky. Aj preto začala Mestská časť Bratislava – Nové Mesto rokovať o jej budúcej podobe. Ako najreálnejší sa ukazuje variant, keď skelet zbúrajú. (eTrend)
Jedna z najsledovanejších stavebných firiem na Slovensku musí riešiť hrozbu konkurzu. Firmu Dúha, ktorá stavia v konzorciu najdlhší tunel na Slovensku, posiela do konkurzného konania dodávateľ. Majiteľ stavebnej spoločnosti Miroslav Remeta musel podobnú hrozbu riešiť už pred dvoma rokmi. Vtedy sa mu hrozbu konkurzu podarilo odvrátiť. (Doplnené o stanovisko firmy aj M. Remetu) (eTrend)
Taliansko sa môže chváliť strediskom Cortina d’Ampezzo, Francúzsko láka lyžiarov do Chamonix, Američania sa hrdia Aspenom, Rakúšania St. Antonom. Do súboja so svetovými velikánmi sa pred desiatimi rokmi rozhodli vstúpiť aj finančníci blízki J&T. Na Slovensku naplánovali vybudovanie lyžiarskeho strediska minimálne európskych parametrov. (eTrend)
Napriek neistote vyvolanej politickými otrasmi a ekonomickými, demografickými a technologickými rizikami zostáva realitný trh v Európe stabilným a bezpečným útočiskom pre investície. Kapitál pripravený na investície do nehnuteľností na tento rok dosahuje objem zhruba 410 miliárd eur. (eTrend)

Pravda

Ceny starších bytov v Česku sa naďalej budú približovať cenám novostavieb. Dôvodom je vysoký dopyt a malá ponuka nových bytov. (Pravda)
Za päť rokov našetril približne 30-tisíc eur. No a za ten čas približne o rovnakú sumu vzrástli v jeho lokalite ceny štvorizbových bytov. (Pravda)
Priemerné ceny bytov na Slovensku v poslednom štvrťroku minulého roka opäť stúpli na 1 304 eur za meter štvorcový. (Pravda)
Ceny starších bytov v Bratislave sa v poslednom štvrťroku zvyšovali. Stúpli na 2 175 eur za meter štvorcový s DPH. (Pravda)
Investičná skupina Penta začala v Bratislave výstavbu novej obytnej a administratívnej štvrte. Prvá etapa by mala byť dokončená v roku 2019. (Pravda)
V tomto roku sa tempo rastu cien nehnuteľností na Slovensku spomalí, predpokladá ČSOB. (Pravda)
Ceny bytov v Bratislave sa koncom vlaňajška medziročne zvýšili o viac ako 10 % na 2 500 eur za meter štvorcový. (Pravda)
Ceny nehnuteľností by mali v roku 2017 naďalej rásť, ale už miernejšie. (Pravda)
Spoločnosť Penta pripravuje druhú etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou. (Pravda)
Investície Penty do projektu Sky Park v Bratslave predstavujú 300 miliónov eur. V troch rezidenčných vežiach bude 780 bytov. (Pravda)
Značný dopyt po bratislavských starších bytoch spôsobil, že ich ceny v treťom kvartáli tohto roka rástli rýchlejšie ako ceny novostavieb. (Pravda)
Dynamický rast cien bytov v treťom štvrťroku prispel k zrýchleniu medziročného rastu celkovej priemernej ceny bývania na 5,4 %. (Pravda)
V treťom štvrťroku pribudlo v Bratislave 2 258 nových bytových jednotiek v 21 nových projektoch. (Pravda)
Ohlásený príchod automobilky Jaguar Land Rover sa výrazne odrazil na realitnom trhu v Nitre. Ceny vyskočili hore o 15 až 20 percent. (Pravda)
Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie. (Pravda)
Londýn už nie je najdrahším mestom na svete. Hlavné mesto Veľkej Británie je teraz na treťom mieste po New Yorku a Hongkongu. (Pravda)
Bratislavský hotelový komplex Carlton má od 1. augusta nového majiteľa. (Pravda)
Slovenský trh s bývaním nabral dynamiku, čo sa prejavilo na zrýchlení medziročného rastu priemernej ceny bývania o 4,8 %. (Pravda)
Majiteľom bývalého kláštora na pražskom námestí Republiky je slovenský miliardár Milan Fiľo. (Pravda)
Na Slovensku sa ceny obytných nehnuteľností medzikvartálne zvýšili rýchlejším tempom ako v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. (Pravda)

iDNES.cz

Michala, který rád cestuje, nelákalo klasické bydlení. Řešení však rozhodně neviděl v mobilheimu z plastu, na jehož výrobu se používá spousta chemie. Zvolil tak hodně netradiční variantu: přestavěl si starý vagon z legiovlaku. (iDNES.cz)
Výstava s názvem Architektura VII. dne v pražském Centru současného umění DOX ukazuje historii kostelů, které byly v Polsku postaveny mezi roky 1945 a 1989. Kostely vznikaly i přes odpor komunistického státu vůči náboženství. (iDNES.cz)
Byt 3+1 nenabízí právě ideální dispozici, přesto má mladý pár štěstí. Má totiž„ideální“ sousedy. Dali po vyjádření statika souhlas nejen k vybourání nenosných příček, ale k pořízení nového vstupu do bytu. (iDNES.cz)
Při jednom z velkých lesních požárů v roce 2010 v americkém Coloradu lehl popelem i srub čtyřčlenné rodiny, který si manželé koupili pouhé dva roky před tím. Majitelka a architektka Renée del Gaudio se pustila do stavby většího a lepšího domova, který je na katastrofy všeho druhu již připravený. (iDNES.cz)
Jiří s manželkou žijí v Brandýse nad Labem již třicet let. V paneláku ale zůstat nechtěli, tak ve stejné lokalitě koupili pozemek. Dům s dispozicí 4+kk o rozloze 144 metrů jim navrhl syn, architekt. Bydlí se jim nádherně, byť se stavební firmou byly problémy. (iDNES.cz)
Jedenáctý ročník soutěže Czech Grand Design zná své vítěze. Ze 116 nominovaných autorů v deseti kategoriích si ti nejlepší odnesli z pražského Stavovského divadla jak vítězství, tak unikátní ceny. Tentokrát to byly koruny ze skleněných střepů od Liběny Rochové, loňské vítězky. (iDNES.cz)
Stavba bazénu na Kraví hoře v Brně stála přes dvě stě milionů korun a trvala dva roky. Autorům vynesla hned několik prestižních ocenění. Obyvatelé města na něm však nenechali nit suchou. (iDNES.cz)
O bydlení na Britten Street v londýnské čtvrti Chelsea je velký zájem. Není tedy divu, že i za tento malý domek, zaplatil nový majitel 713 823 liber, v přepočtu 23 milionu korun. A to i přesto, že nemovitost potřebuje kompletní rekonstrukci. (iDNES.cz)
Ke koupi bytu v developerském projektu na okraji Prahy 4 zlákala Šárku a jejího manžela zdejší lokalita. Důvěrně ji poznala, když sem jezdívala za sestrou. Vždy oceňovala zdejší ticho, klid a množství zeleně. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt. (iDNES.cz)
Nemovitosti za jeden milion korun jsou v okolí Prahy a středních Čechách vzácností. Přesto se jich pár najde a nejsou vůbec špatné, i když jsou to často chaty, chalupy či domy určené k rekonstrukci. (iDNES.cz)
Městský soud v Praze musí znovu řešit přestavbu historického domu na Loretánském náměstí na Hradčanech, kde má najít sídlo Knihovna Václava Havla. Ale také být rezidence Zdeňka Bakaly, který dům koupil. (iDNES.cz)
Cedrovou roubenku si Václav s Jindřiškou postavili na okraji lesa s výhledem na údolí a Orlické hory. Světlá přízemní stavba stojí stranou od lidí, vesnice zůstala pod kopcem. Jediným a trochu rušivým důkazem blízké civilizace je nedaleká silnice. (iDNES.cz)
Rodinná historie, vztahy, zážitky z dětství... To všechno jsou věci, které dávají člověku kořeny a jsou součástí toho, čemu říkáme domov. A jsou i součástí příběhu jednoho domu, který nemusel mít, ale má dobrý konec. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení. (iDNES.cz)
Španělské studio In-Tenta design přišlo s nápadem na pohodlné přenosné domky. Jejich Drop Box nabízí útulné a nadstandardní bydlení v přírodě u jezera i na vrcholu skalnatém útesu. (iDNES.cz)
Hlavní kritérium, které rozhodovalo o výběru pozemku pro stavbu domu, byl výhled. A co se týče výběru architekta, nejdůležitější byla pro rodinu investora originalita. (iDNES.cz)
Bydlím v bytě v osobním vlastnictví, kde někteří sousedé přestali platit například společnou spotřebu vody a fond oprav. SVJ jejich dluhy vždy rozpočítá mezi nás platící a my vše uhradíme. Vodu neplatičům nelze odpojit. Odmítám být nedobrovolným ručitelem, píše Jan do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)
Vypadá jak dům z pohádky, ale se snovým příběhem nemá nic společného. Ledový příkrov na domě na břehu jezera Ontario ve státě New York je však názornou ukázkou, co během pár hodin dokázala sněhová bouře Stella, která komplikuje život na východním pobřeží Spojených států. (iDNES.cz)
Rotterdamský architekt Arjen Reas postavil ve spolupráci se studiem Martijna van Voordena novostavbu, ve které moudře skloubil tradiční došky s moderní skladbou domu. Zajímavá budova stojí v nizozemském Zoetermeeru. (iDNES.cz)
Americké Benátky na pobřeží Pacifiku jsou místem, které přitahuje umělce a tvořivého ducha. Důkazem je dům plný mozaik, jaký jinde na světě nemá obdoby. Svými barvami zvenku připomíná modré laguny slavného italského města. (iDNES.cz)
Nové byty a rodinné domy kupované podle nakreslených vizualizací a dispozic mohou někdy klamat. Laik na nákresu spoustu věcí neodhalí. To se stalo také Adamovi, který si v roce 2015 rezervoval na Praze 5 byt v malém developerském projektu. (iDNES.cz)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.