Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.2.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0513USD   27.021CZK   0.84450GBP   307.53HUF   4.2987PLN   7.4480HRK . . . viac
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Doteraz mohli návštevníci vidieť len statickú expozíciu koľajových vozidiel a historických drevených stavieb. (PRAVDA)
Pápež Ján Pavol II. bol k Medžugorju ústretový, Benedikt XVI. sa nevyjadroval. Ale pápež František je výrazne kritický, čo veriacich ovplyvňuje. (PRAVDA)
Dán Henrik Jeppesen (28) stihol vidieť všetkých 193 krajín. Chce pokoriť svetový rekord: navštívi aj všetky svetové teritóriá – 325 krajín a území. (PRAVDA)
„Bola silná hmla, preto som si myslel, že zábery budú úplne o ničom. Prekvapivo však mnohé z nich boli úžasné!“ teší sa Andrej z vydareného videa. (PRAVDA)
Keď k nám pribehla naposledy prezlečená nevesta – v teplákoch a teniskách – pochopili sme, že je koniec. S priateľkou sme na seba len nechápavo pozreli. (PRAVDA)
Získať byt v tejto stavbe bude však finančne náročné: predbežne sa počíta, že môže stáť okolo 30 miliónov dolárov (asi 28 miliónov eur). (PRAVDA)
Chrumkavé, sladké, kyslé, štipľavé. Aj také môžu byť ciele cestovateľov. Gastronauti sú ako kozmonauti. Gastronaut sa presúva od jednej dobroty k druhej. (PRAVDA)
Prehliadky budú v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Levoči, Liptovskom Mikuláši, Martine, Poprade, Skalici, Spišskej Novej Vsi a Trnave. (PRAVDA)
V pondelok zostali uzavreté antické pamiatky, vrátane aténskej Akropoly. Zamestnanci vedú so štátom spory o mzdy a pracovné zmluvy. (PRAVDA)
Za pojmom "wellness" sa skrýva svet zmyslových zážitkov, vôní a farieb, telesnej a duševnej harmónie. Aj Slováci vyhľadávajú takúto pohodu a relax. (PRAVDA)
Galéria ponúka návštevníkom 24 atrakcií, pribudli aj gravitačné miestnosti. (PRAVDA)
Aj celé rodiny musia bývať v boxoch - otec žije s jedným dieťaťom v jednej „truhle“, matka s ďalším potomkom v ďalšej kutici, o tri poschodia nižšie. (PRAVDA)
V Trnave a okolitých obciach si uchovávajú fašiangové zvyky. Od 25. do 28. 2. budú podujatia Trnavské fašangi, Pochovávanie basy či Zabíjačka na mlyne. (PRAVDA)
Okrem okruhov bude atrakciou aj najvyššia horská dráha v Európe. Vertical Accelerator vyvezie ľudí do výšky 112 metrov rýchlosťou 50 m/s za 5 sekúnd. (PRAVDA)
Tatranská Lomnica, Jasná, Donovaly... Ktoré stredisko vás svojím vybavením a atrakciami najviac zaujme? (PRAVDA)
Žilinské ulice zaplavia čudné bytosti. Všetky zvláštne poobliekané a všetky bujaro veselé. Najväčší fašiangový karneval na Slovensku bude 24. februára. (PRAVDA)
Českí odborníci pracujú na hľadaní smart riešení pre Kežmarok, cieľom je vybudovať moderné a dynamické mesto. (PRAVDA)
Niektoré mená miest sú jasné a pôvod ich názvov na prvý pohľad úplne zrejmý – Los Angeles, Buenos Aires. Ale ako prišli k svojim menám Praha či Dubaj? (PRAVDA)
Užívatelia dajú svoj smartfón do držiaka na hlave, aby sa mohli pri jedle pozerať na film o babičke, ktorá zmierni ich izoláciu pri osamelom stolovaní. (PRAVDA)
Najväčšia krajina sveta, ktorú Winston Churchill kedysi nazval "hádanka zabalená v tajomstve uprostred záhady“, skrýva mnoho unikátnych miest. (PRAVDA)

SME

Už desiatky rokov je Tenerife turistickým hitom. Prinášame prehľad praktických informácií a tipov na dovolenku. (SME)
Predstavujeme vám jedinečnú loď Costa Limunosa. (SME)
Neviete sa rozhodnúť? Tieto veci by ste určite mali zvážiť. Pozrite si aj naše praktické porovnania zájazdov a dovoleniek. (SME)
Budova podľa architekta nikdy nebude vyzerať rovnako. (SME)
Pozrite si tipy na miesta s najčistejším morom a priezračnou vodou, kde možno pozorovať podvodný svet do detailov. (SME)
Krásu môžete nájsť pod zemou, v meste i v horách. (SME)
Mesto superlatívov a najkrajších pamiatok strednej Ázie. Jeho návšteva vyvoláva zimomriavky, hoci ste sem prišli už niekoľkýkrát. (SME)
Americké Yosemity lákajú na každoročné prírodné divadlo. (SME)
Marsa Alam je relaxačné slnečné letovisko a ideálnou destináciou pre šnorchlovanie a potápanie. Prinášame niekoľko praktických informácií pre dovolenku. (SME)
Ešte do konca februára môžete využiť najväčšie first moment zľavy a výhody k zájazdom. Po tomto termíne budú akcie a zľavy iba na konkrétne zájazdy alebo ... (SME)
Výletné plavby po Európe sú výbornou príležitosťou spoznávať jej prímorské krajiny a rozmanitosť, ktorú ponúkajú. (SME)
Durres ponúka pre turistov veľa lákadiel a výhod pre lacnú dovolenku pri mori. U domácich je top destináciou v Albánsku. Objavujú ho už aj zahraniční ... (SME)
Elegantnú hru s priestorom a prírodou Japonci vypracovali na umenie. (SME)
Dovolenka s rodinou počas jarných prázdnin je lákavý spôsob, ako stráviť voľný čas a zažiť skvelé dobrodružstvá. Pozrite si naše tipy. (SME)
Cagliari je najväčšie a zároveň hlavné mesto Sardínie. Je zástavkou predovšetkým pre turistov z výletných lodí, keďže najlepší prístup do tohto mesta ... (SME)
Rozhodli ste sa pre last minute dovolenku vo februári? Pozrite si naše najzaujímavejšie tipy, vrátane miest, kam vyraziť na sviatok sv. Valentína. (SME)
Bez rezervácie si v národnom parku Haleakala východ slnka nepozriete. (SME)
Život nomáda je typický pre dvadsiatnikov. Ani zrelší vek by však nemal brániť cestovateľským snom. (SME)
Šport na dovolenke je príjemným korením na dobrú náladu. S voľným časom máte zároveň najlepšiu príležitosť vyskúšať niečo nové a vzrušujúce. (SME)
Vyberáte si hotel v Turecku? Pozrite si týchto 5 hotelov, ktoré odporúčajú užívatelia portálu dovolenka.sme.sk. (SME)

iDNES.cz

Jarní prázdniny ještě zdaleka nekončí, ale denní teploty lyžařům zrovna radost nedělají. Pokud se vydáte s rodinou do populárního jihočeského areálu na Lipně, nemusíte mít strach, že vás dostihne nuda, když se rozhodnete nejít na sjezdovku. Zajímavých aktivit je tady totiž opravdu hodně. (iDNES.cz)
Populární lyžařské středisko na Králickém Sněžníku si oblíbil Ondřej Bank i Eva Samková. V moderním areálu si na své přijdou rodiny s dětmi i zkušení lyžaři a nezapomněli tu ani na milovníky adrenalinu. Podívejte se, jak středisko prověřila lyžařská inspekce webu Playtvak.cz. (iDNES.cz)
Asi těžko byste hledali lepšího průvodce po Novém Zélandu, než je právě Gandalf. Mocného čaroděje z Pána Prstenů vyfotil na slavných filmařských místech indický student Akhil Suhas, kterého okouzlily krajina Nového Zélandu i filmová zpracování knížek J. R. R. Tolkiena. Po obou ostrovech cestoval téměř šest měsíců. (iDNES.cz)
Argentinský poloostrov Punta Tombo, kde je největší kolonie tučňáků magellanských na světě, si pro letošní sezonu hnízdění vybral přes milion těchto ptáků. Místní úřady uvedly, že je to za posledních několik let největší počet tučňáků, kteří si pro vyvedení mladých poloostrov zvolili. (iDNES.cz)
Obec Velhartice nedaleko Klatov bývá v sezoně vyhledávaným cílem turistů, kteří zhusta směřují ke zdejší zřícenině gotického hradu. Ten ovšem milovníci tajemna, záhad a strašidelných historek nechávají zcela bez povšimnutí. Jejich kroky vedou v zimě i v létě k oprýskané bráně zdejšího hřbitova s kostelem sv. Máří Magdalény, kde podle některých sídlí samo zlo. (iDNES.cz)
Benátský karneval patří mezi nejnavštěvovanější akce svého druhu na světě, každý rok se na něj přijedou podívat až tři miliony návštěvníků. Vrcholem je přistání krásného anděla přímo na náměstí sv. Marka. Mladá dívka v kostýmu Colombiny se spouští z 99 metrů vysoké zvonice. (iDNES.cz)
Krkonošský národní park v loňském roce navštívilo o milion lidí více než slavný americký Yellowstone, kam ročně přijedou čtyři miliony lidí. Ukázaly to sčítače, které jsou instalované u hlavních stezek. Nejvyšší české pohoří loni navštívilo mezi pěti až šesti miliony turistů. (iDNES.cz)
Legendární dršťková polévka podávaná snad ve všech nádražních restauracích Rakouska-Uherska sice zažívá pozvolný ústup ze slávy, ale ve světě platí dršťky stále za prvotřídní delikatesu. A třeba italské zadělávané dršťky s parmazánem jsou skvostné. (iDNES.cz)
Polární výzkumníci z Německa chystají dost možná největší arktickou výpravu v historii. S kolegy z celé řady dalších států plánují na obřím plavidle přeplout severní pól poněkud netradičním způsobem. Nechají se uvěznit v ledovém příkrovu. Během expedice budou zkoumat změny klimatu a tání ledovců. (iDNES.cz)
Jaro už, zdá se, klepe na dveře, v hlubokých stinných roklích však ledy tají pomalu. Přesvědčí vás o tom jedno z nejhezčích údolí na Vysočině, v němž se ukrývá proslulá Trenckova rokle. (iDNES.cz)
Stovky miliard rublů přinesou ročně Číňané ruskému turistickému průmyslu. Jejich chování však některým Rusům začíná vadit. Provozovatelé hotelů se musí přizpůsobovat čínským zvykům, navíc jsou hluční a dělají nepořádek. (iDNES.cz)
Na pagodu stojící na obřím viklanu lidé lepí plátky zlata, místo aby je kradli, a v klášteře uctívají pětimetrovou krajtu. V Barmě můžete narazit na legendy opravdu na každém kroku. A občas i na realitu jedné z nejchudších zemí světa. (iDNES.cz)
Australan Andrew Benke navrhl speciální kabát, díky kterému na letišti ušetříte na poplatcích za hmotnost zavazadla. Má v sobě 14 hlubokých kapes, do kterých se vejde i notebook, foťák a boty. V letadle ho pak můžete zabalit do jednoduchého obalu jako zavazadlo. (iDNES.cz)
Začátkem letošního roku jsme se doslechli, že Balaton po tuhých mrazech zamrzl a webové kamery nám ukázaly krásný hladký led od obzoru k obzoru. Napadlo nás, co takhle si tam zajet zabruslit? Je to největší středoevropské jezero, svými rozměry tu nemá konkurenci. Je dlouhé 80 km, v nejširším místě jeho šířka dosahuje 13 km a obvod břehů je plných 200 km! (iDNES.cz)
V moderním areálu Plešivec v Krušných horách na vás čeká kompletní lyžařský servis, najdete zde školu, dětský park a také půjčovnu vybavení. Na celkem dvanácti kilometrech sjezdovek se vyřádí jak děti, tak zkušení lyžaři. Podívejte se, jak středisko prověřila lyžařská inspekce webu Playtvak.cz. (iDNES.cz)
Jsou sice malé a navoněné po majoránce, přesto se norimberské klobásky staly ve světě gastronomie stejným pojmem, jako třeba telecí vídeňský řízek či legendární francouzská polévka bujabéza. Jsou výjimečné svou lahodnou chutí i tím, že se už od středověku připravují výhradně z kvalitního masa. (iDNES.cz)
Teploty v Simpsonově poušti v Austrálii letos dosahují rekordních výšek, meteorologická stanice v Birdswille naměřila rekordní hranici 47,1 stupně. V úmorném vedru si místní policisté dokonce usmažili vajíčka na kapotě služebního auta, jejich video zhlédly během pěti dnů tři miliony lidí. (iDNES.cz)
Sierra de las Nieves, v překladu Sněžné hory, tvoří důstojné pozadí frekventovanému pobřeží Costa del Sol na jihu Španělska. A současně dokonalý kontrast. Rozdíl mezi zalidněnými plážemi a liduprázdnými nemůže být větší. Z nejvyššího vrcholu Pico Torrecilla přehlédnete velkou část Andalusie. (iDNES.cz)
Cesta na Island nebyla z Prahy letecky ještě nikdy levnější. V létě se o cestující začnou přetahovat na této trase ČSA a Wizz Air. Ceny letenek se tak můžou v hlavní letní sezoně dostat i pod hranici tří tisíc korun. (iDNES.cz)
Poptávka Čechů po dovolených v zahraničí je letos větší, než tomu bylo v loňském roce. Předprodeje zájezdů na léto ukazují, že Češi budou i letos preferovat evropské přímořské destinace, které se považují za bezpečné. Výrazně vzrostla poptávka především po Řecku. Předprodeje zájezdů, tzv. first minute, jsou rekordní. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.