Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 27.4.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0891USD   26.771CZK   0.84928GBP   311.70HUF   4.2273PLN   7.4645HRK . . . viac
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Unikát obdivoval aj Hans Christian Andersen. V Národnom parku České Švýcarsko sa nachádza Pravčická brána, na ktorú sa turisti chodia pozerať v húfoch. (PRAVDA)
Medzi hlavné turistické atrakcie Afganistanu patrí napríklad údolie Bámjánu, kde však Taliban v roku 2001 vyhodil do vzduchu kamenné sochy Budhov. (PRAVDA)
Návštevníci doliny sa zoznámia napríklad s históriou, faunou, flórou aj geológiou tejto časti Liptova. (PRAVDA)
Ballova pyramída je miniatúrny neobývaný ostrovček v Tasmánskom mori. Je to vlastne len jedna strmá hora, ktorá prudko vystupuje nad hladinu. (PRAVDA)
Jej cieľom je posilniť úlohu destinačného manažmentu. Od roku 2011 vzniklo na Slovensku 40 organizácií cestovného ruchu, z toho 35 oblastných a 5 krajských. (PRAVDA)
Tento rok prináša Bratislava Card najviac benefitov, viac než 120 zliav na atrakcie, prehliadky mesta, reštaurácie, hotely a vstupy do múzeí a galérií. (PRAVDA)
Existujú neslávne známe mesta, ako je Caracas alebo Kapské Mesto, kam však tak veľa turistov necestuje. Európa má tiež svoje čierne miesta. (PRAVDA)
Stoja v mramorových ohradách múzea, ktoré je celé zhmotnením slova luxus. Zo stropov visia lustre, schodiská pokrýva mäkký koberec, steny zdobí zlato. (PRAVDA)
Povaľujú sa na pláži, podriemkavajú pri dverách domov, šantia pod stromami. Počtom prevyšujú tamojších ľudských obyvateľov, no tí nemajú nič proti. (PRAVDA)
Riaditelia troch sesterských národných parkov zo Slovenska, Poľska a Spojených štátov amerických sa dohodli na ďalšej 5-ročnej spolupráci. (PRAVDA)
Popradský horolezec Peter Hámor je so spolulezcami späť v základnom tábore v Nepále, v utorok boli vo výške 6 400 metrov. (PRAVDA)
Stredisko Roháče-Spálená bude v prevádzke počas celého víkendu. (PRAVDA)
Sídlo uhorských kráľov a metropola Slovenska otvára brány domácim aj hosťom. Rodáci sa môžu stať turistami vo vlastnom meste a "cezpoľní" objavia jeho krásu. (PRAVDA)
Obyvateľ mestečka odhadol jeho veľkosť na 46 metrov. Ak nezačne fúkať silný protivietor, pravdepodobne zotrvá na mieste, keďže uviazol na plytčine. (PRAVDA)
Výsledky projektu budú prezentovať v stredu na záverečnej konferencii v Michalovciach a v rámci nej otvoria aj Galériu pod nebom. (PRAVDA)
Hrobka vznikla približne v rokoch 1 500 až 1 000 pred naším letopočtom v období Novej ríše a patrila sudcovi. (PRAVDA)
Šesťdesiat metrov pod povrchom je systém jaskýň s jazerom Grotto. Má rozlohu neuveriteľných 6 200 metrov štvorcových. (PRAVDA)
Na hostí čakali folklórne vystúpenia, remeselná ulička, výroba kraslíc či súťaž v jedení halušiek a pití piva. Na veľkonočný strom zavesili 982 kraslíc. (PRAVDA)
(PRAVDA)
Ak namiesto pokojnej dovolenky niekde na pláži či v majestátnych horách túžite prežiť hodiny hrôzy a následne noci plné môr, inšpirujte sa týmito tipmi. (PRAVDA)

SME

Kapverdské ostrovy Boa Vista a Sal ponukajú vynikajúce podmienky na dovolenku na pláži. Pozrite si tipy na hotely a ubytovanie. (SME)
Menorka je skutočným rajom Stredozemného mora. Očarí svojou harmóniou, rozmanitosťou a nádhernými plážami. (SME)
Karpathos si zachováva silný grécky charakter. Prinášame niekoľko praktických tipov na dovolenku priamo od delegáta cestovnej kancelárie. (SME)
Predaj last minute dovolenky je v prudkom štarte. Tieto výhody získate, ak budete kupovať pred vrcholom sezóny. (SME)
Akcia a zábava pre všetkých na rodinnej dovolenke v Rakúsku. (SME)
Vyberáte si na dovolenku destinácie s dobrými podmienkami na šnorchlovanie? Máme pre vás niekoľko tipov. (SME)
Nádherné pláže, krásna krajina, prírodné rezervácie a malebné dedinky. To všetko nájdete v Algarve, najjužnejšom regióne Portugalska. (SME)
Buchara a Samarkand sú známe miesta na Hodvábnej ceste. Počuli ste však o Chive? Práve ona je jej najkrajším drahokamom. (SME)
Máj je tento rok štedrý na predĺžené víkendy. Ideálny čas vyraziť niekam na dovolenku. Inšpirujte sa našimi tipmi na skvelé destinácie. (SME)
Prinášame niekoľko tipov, prečo je Kusadasi dobrou voľbou na dovolenku a čo všetko tu možno vidieť a zažiť. (SME)
Niektoré školy pripomínajú magický svet Harryho Pottera, z iných dýcha prísny režim kláštorov. (SME)
V pražskom Múzeu miniatúr sa bez lupy a mikroskopu nezaobídete. Umenie je v ušku ihly aj na makovom zrnku. (SME)
Praktické informácie, rady a tipy pre perfektnú dovolenku na gréckom ostrove Kréta. (SME)
Osem dní a sedem nocí trvá okružná plavba východným Karibikom. Navštívite celkom štyri krajiny a štyri zaujímavé prístavy. (SME)
Na dovolenku pri mori sú počas apríla ideálne mnohé destinácie. Pozrite si naše najlepšie tipy kde nájdete slnečné pláže a príjemné teplé more. (SME)
Kuchyňa a pivnica vám tu sľubujú jedinečné zážitky plné chuti. (SME)
Let medzi Nemeckom a Švajčiarskom trval osem minút. (SME)
Podmorský výlet k Titanicu je už vypredaný, stojí okolo 100-tisíc eur. (SME)
Cestovatelia spolu vytvorili mapu prístupových hesiel wifi na svetových letiskách. (SME)
Severný Cyprus sa stáva stále obľúbenejšou destináciou na dovolenku pri mori. Piesočné pláže sú ideálne pre rodiny s deťmi. (SME)

iDNES.cz

Něco takového se dá najít asi opravdu jen ve Vegas. Z obří budovy ve tvaru hracího automatu se do protějšího kasina vysoko nad zemí táhnou silná lana a na nich jedou zavěšeny dvě čtveřice odvážlivců. Nová atrakce zvaná SlotZilla zip line má do centra Las Vegas nalákat nové návštěvníky. (iDNES.cz)
I letos čekají na turisty u Pražského hradu bezpečnostní kontroly u vstupů. Ukázalo se, že vyhnaly krátkodobé výletníky. Cizinci podle pracovníků v cestovním ruchu omezení chápou, jejich provedení ale hodnotí jako amatérské. (iDNES.cz)
Cestujícím z pražského ruzyňského letiště mohou být od května kontrolovány kufry častěji než dosud. Jestliže doteď jim byla zavazadla kontrolována jen při podezření na přepravování zakázaných věcí, nově může být jejich taška vybrána ke kontrole namátkově i tehdy, pokud nic podezřelého nevezou. A to kvůli hledání výbušnin či stopách po nich. (iDNES.cz)
Ten, kdo se chce letos v létě opalovat v Řecku nebo Španělsku, udělal nejlíp, když si pobyt objednal už v zimě. U těch nejžádanějších zájezdů teď už cestovky hlásí vyprodáno. V Chorvatsku zase budete muset o prázdninách sáhnout hlouběji do peněženky. (iDNES.cz)
Jedna z nejobyčejnějších kuchyňských ingrediencí bývá obvykle spojována jen s dětskými svačinkami. Byla by ale škoda nechat pudinku jen tuhle vedlejší roli. Přidejte ho do slavnostních dezertů pro romantické chvíle nebo rodinné oslavy a sklidíte mohutný potlesk. (iDNES.cz)
Její okolí si myslelo, že se zbláznila, když chce sama běžet muslimskou zemí. Čtyřiačtyřicetiletá Kristina Palténová se ale nenechala odradit. Nazula běžecké boty a vyrazila na cestu, která pro ni znamenala víc než jen další sportovní rekord. Chtěla ukázat světu, že by si lidé měli víc důvěřovat. (iDNES.cz)
Mezinárodní konopná církev otevřela v Denveru první kostel zasvěcený marihuaně. Není to náhoda. Stát Colorado totiž patří mezi americké státy, které rekreační kouření marihuany legalizovaly. (iDNES.cz)
Blaničtí rytíři napadnou samozřejmě každého, kdo míří na vrchol Velkého Blaníku. Ale jeho širé okolí v sobě ukrývá skutečné poklady. Těžilo se tu zlato, narazit stále můžete na české granáty i stopy po mramoru. Procházka geoparkem Kraj blanických rytířů dá zapomenout na nudné hodiny přírodopisu s lekcemi geologie. (iDNES.cz)
Letiště Praha chystá zásadní investici do nové paralelní vzletové a přistávací dráhy, aby mohlo odbavit nejméně 21 milionů cestujících ročně. Ve světě však existují letiště, která zvládnou i s jedinou ranvejí mnohem víc lidí. Například londýnský Gatwick odbaví s jedinou drahou 44 milionů cestujících. Je tedy v Praze další ranvej potřeba? (iDNES.cz)
U města Nadžaf v Iráku se na ploše šest kilometrů čtverečních nachází hřbitov Wadi Al-Salam, který je všeobecně považován za největší světa. Přesný počet pohřbených muslimů není znám, podle nejmenších odhadů přesahuje pět milionů, podle jiných je dvojnásobně větší. (iDNES.cz)
Tenhle čaj znají milovníci po celém světě a za nejkvalitnější lístky neváhají zaplatit statisíce korun za kilogram. Čaj pchu-er pocházející z jihočínské provincie Jün-nan má specifickou, zemitou chuť a velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Stejně jako u vína cena tohoto čaje souvisí s jeho stářím. (iDNES.cz)
Před dvěma roky se poprvé vydala na svou první velkou cestu. Viktorka Hlaváčková nespěchá, chodí pěšky a snaží se udržet denní náklady pod jedním eurem. Věci v batohu má rozpočítané na gramy a zbytečnosti s sebou netahá. Její zkušenosti ale mají váhu, a tak možná pomůžou při balení na cesty i vám. (iDNES.cz)
Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100 pohledů. Během roku 2017 vám v něm nabídneme méně známé pohledy z Česka i z některých evropských zemí. (iDNES.cz)
Procestoval 136 zemí světa, miluje Island a Antarktidu. „Mohl bych žít kdekoli, ale doma jsem pořád v Česku,“ říká populární cestovatel. Přitom až devět měsíců v roce tráví Jiří Kolbaba ve světě. O svých oblíbených zemích a nově objeveném rozměru cestování mluvil v rozhovoru pro magazínu Víkend MF Dnes. (iDNES.cz)
Milovníci cestování a dobrodružných cest se znovu chystají do Zlína, kde začal 21. ročník festivalu Neznámá země. Během dvou týdnů nabídne dokumenty, besedy, koncerty nebo různé netradiční akce. Potrvá do 28. dubna. (iDNES.cz)
Ve 42. patře výškové budovy Market Square Tower v americkém Houstonu si můžete vyzkoušet plavání v bazénu, který v podstatě nemá dno. Prosklená část o tři metry přesahuje fasádu domu a nabízí unikátní pohled na dění na ulici 170 metrů pod vámi. (iDNES.cz)
Památky na středověké dolování stříbra, rozkvétající rašeliniště i kamennou sfingu objevíte během toulek kolem nejkrásnějších vodopádů na Moravě. Ukrývají se v hluboké soutěsce v podhůří Jeseníků a pro jejich návštěvu nastal s příchodem jara ten nejpříhodnější čas. (iDNES.cz)
Kanadské městečko Ferryland se během velikonočního víkendu stalo cílem zástupů turistů. Přilákal je pohled na mocný ledovec, který zde uvázl na mělčině. Podle stanice BBC ledovce kolem východního pobřeží Newfoundlandu plují každé jaro, letos však více než obvykle. (iDNES.cz)
Zatímco většině větrných mlýnů v Česku dominuje velké dřevěné kolo, ten v Ruprechtově na Vyškovsku se pyšní takzvanou Halladayovou turbínou, jež umožňuje efektivně naklánět jednotlivé lopatky ve směru větru. Díky tomuto vynálezu semlel mlýn až dvojnásobek obilí než klasický. (iDNES.cz)
Hlavní město Thajska chce do konce roku zakázat místní typické pouliční kuchyně. Mají uvolnit více místa chodcům, sdělila radnice thajské metropole. Prioritou bude napříště čistota a bezpečnost, informuje agentura DPA. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.