Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 17.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0594USD   27.021CZK   0.87808GBP   307.38HUF   4.3729PLN   7.5318HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Pri ostatných príležitostiach sú turisti vítaní a farská rada vytlačila informačné letáčiky aj v čínštine, kde turistom hovorí, čo je, a čo nie je vhodné. (PRAVDA)
Prácu ľadových sochárov hodnotila porota aj návštevníci. Odborníci hodnotili použitie techniky, technické zručnosti a úroveň obťažnosti, rozmery a symetria, zhoda sochy s návrhom či detail. (PRAVDA)
Brazília do novej stanice, ktorú jej stavia čínska firma, investuje 100 000 dolárov. Aj keď komplex neuvidí prakticky žiaden človek okrem vedcov. (PRAVDA)
Korčuľovať sa či bežkovať na zamrznutom Prielome Hornádu sa dá len raz za pár rokov. (PRAVDA)
Kritické hlasy cirkev obviňujú, že zmenu vlastníctva si vynútila kvôli peniazom. Chrámové múzeum ročne navštívi vyše dva milióny platiacich návštevníkov. (PRAVDA)
V knihe je cez celú dvojstranu mapa sveta a na nej rôzne veľké bodky - fabriky koncernu. "Tu je Žilina,“ strelí prstom do mapy. "Vyrábate skvelé autá!“ (PRAVDA)
Zemetrasenie pri Kaikoure zdvihlo na viacerých miestach morské dno až o niekoľko metrov, a tak tam zrejme nebude viac možné ani pozorovať veľryby. (PRAVDA)
Stovka detí a adolescentov vo veku od päť do sedemnásť rokov sa tu učí základy jazyka kodifikovaného len pred niekoľkými rokmi, gramatiku aj piesne. (PRAVDA)
Jedinečný prírodný úkaz – zamrznuté Čierne more – možno v týchto dňoch pozorovať v prístavoch juhobulharských miest Burgas a Sarafovo. (PRAVDA)
Fínska národná letecká spoločnosť Finnair očividne nie je ani za mak poverčivá. Inak by dnes (v piatok 13.) nevypravila svoj let AY666 z Kodane do Helsínk. (PRAVDA)
Víťazný hrad, nazývaný aj Zbojnícky hrad, dostal prívlastok najrozmanitejší. Na jeho obnovu získala obec 1 500 eur. (PRAVDA)
Atmosféru vianočného obdobia a juliánsky Nový rok si môžete vychutnať v skanzene SNM - Múzeu ukrajinskej kultúry vo Svidníku. (PRAVDA)
Každý projekt podaný v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o dotáciu Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu posúdi komisia. (PRAVDA)
Trinásty jún 1988 sa natrvalo zapísal do kamenného srdca Rainerovej chaty ako deň jej znovuzrodenia. (PRAVDA)
Strom, do kmeňa ktorého bol vyrezaný tunel dostatočne veľký na to, aby pod ním prešiel človek alebo aj auto, bol veľkou turistickou atrakciou. (PRAVDA)
Nie sú síce ako Hyperloop, ale aj tak nepredstaviteľne rýchle, dokonca rýchlejšie ako malé lietadlá. (PRAVDA)
Drevená kaplnka v popradských lesoch i most na slovensko-poľskom pohraničí sú v nomináciách aj tohtoročných slovenských architektonických cien. (PRAVDA)
Hostely a motely sa môžu skryť – najlacnejší hotel sveta prepísal všetky definície nízkonákladového ubytovania. Napriek tomu by ste tu spať nechceli... (PRAVDA)
V roku 2016 prešlo bránami košickej ZOO vyše 230-tisíc návštevníkov. V porovnaní s rokom 2015 prišlo do ZOO viac o 30-tisíc návštevníkov. (PRAVDA)
Ak túžite po kvalitnej lyžovačke, upravených svahoch a dobrých službách, ale nechcete platiť zbytočne veľa, miesto „módnych“ stredísk si vyberte z týchto. (PRAVDA)

SME

Tieto užitočné informácie je dobré pred cestovaním na Maldivy vedieť. (SME)
Pláže Baleárskych ostrovov sú známe svojou povestnou krásou. Prinášame jedenásť tipov, ktoré z nich sa skutočne oplatí vidieť. (SME)
Letná dovolenka pri mori je pre mnohých očakávaná a zaslúžená odmena. Prinášame tipy na destinácie na leto 2017, kde si môžete svoju dovolenku náležite ... (SME)
Chodníček pri britskom pobreží ukrýva príliv, bez sprievodcu na ňom riskujete život. (SME)
Stredomorská klíma na ostrove Cyprus, nádherné pláže a zaujímavá krajina ponúkajú ideálne možnosti na dovolenku. (SME)
Praktický sprievodca mestom Side na Tureckej riviére, so zaujímavými a podrobnými tipmi pre dovolenku a výlety. (SME)
Vyberáte si last minute dovolenku na január? Pozrite si destinácie, kde vás januárová sezóna nesklame. (SME)
Nie je jednoduchší a hlavne pohodlnejší spôsob cestovania cez viaceré destinácie ako práve okružnou plavbou. (SME)
Po prvej návšteve sa dostali na titulku anglického časopisu, druhý raz im vyšlo výborné počasie a tretí raz zachránili život kamarátovi. (SME)
Mesto, ktoré je dokonalou kombináciou francúzskej atmosféry a prístavného mesta. To je Marseille. (SME)
Keď sa chystáte na plavbu loďou, budete potrebovať o niečo odlišnejšie vybavenie batožiny, ako na vašu bežnú dovolenku. (SME)
Uvažujete nad dovolenkou na lodi ale nie ste si istý, či je plavba vhodná práve pre vás? Poradíme vám. (SME)
Obyvateľov najznámejšej štvrte kalifornského Los Angeles privítalo ráno po novoročných oslavách prekvapenie. (SME)
Diela zachytávajú historické míľniky mesta aj tváre bežných obyvateľov. (SME)
Pozrite sa, čím je Izrael výnimočný a čo všetko pre vašu dovolenku ponúka. Tu sú najlepšie dôvody, prečo Izrael navštíviť. (SME)
Uhádnete mestá na spojnici metropol? Vyskúšajte si svoju predstavivosť. (SME)
Pokiaľ ste sa rozhodli vyskúšať dovolenku na výletnej lodi, nudiť sa určite nebudete. (SME)
Pozrite si tipy turistického sprievodcu, čo môžete vidieť a robiť v obľúbenej Alanyi, ak sa práve nechcete kúpať v mori. (SME)
Pozrite sa, ako dovolenka na lodi prebieha, čo vás čaká a na čo všetko sa môžete tešiť. (SME)
Alexandra Kováčová je známa blogerka a cestovateľka. Vyspovedali sme ju na tému plavby loďou. (SME)

iDNES.cz

Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100 pohledů. Během roku 2017 vám v něm nabídneme méně známé pohledy z Česka i z některých evropských zemí. (iDNES.cz)
O amazonské ayahuasce, liáně duše, jsem toho spoustu četla a viděla. Od různých článků na internetu přes dokumentární film až k pestrým ohlasům mnoha lidí, kteří tuto tajemnou rostlinu zkusili. Rozhodla jsem se tedy, že se za ayahuascou do Peru vydám také, píše čtenářka iDNES.cz Ludmila Růžičková. (iDNES.cz)
Kostel v rakouském Hallstattu dal personálu nezvyklou posilu. Najal totiž vyhazovače, jejichž úkolem je při pohřbech a svatbách zabránit ve vstupu turistům dychtícím pořídit si během soukromého obřadu selfie s pomocí fotoaparátu na tyči. Informoval o tom zpravodajský server The Times. (iDNES.cz)
Pokud máte výjezdů na Pustevny a výšlapů na Radhošť už plné zuby, obraťte se v Trojanovicích na druhou stranu. Kdysi bývaly Horečky stejně slavné jako Pustevny a v poslední době se jim trocha lesku navrací. Sestupte do nich z Velkého Javorníku, odkud uvidíte Beskydy jako na dlani. (iDNES.cz)
V Mandalaji, historickém a kulturním centru Barmy, najdete hned několik světových unikátů najednou. V okolí druhého největšího barmského města můžete kromě největšího zvonu a knihy navštívit také nejdelší týkový most na světě, jadeitové trhy, kde se točí desetitisíce dolarů denně, nebo krásné a rozlehlé chrámy a kláštery. (iDNES.cz)
Labská bouda je sice neodmyslitelnou součástí Krkonoš, ale na první knižní publikaci o sobě stále čeká. Napraví to až historik Miloslav Bartoš, který kvůli příběhu stavby několik let bádal v archivech. (iDNES.cz)
Australan Ty Dalitz má za sebou fascinující cestovatelský příběh. Projel půl světa a dostal se ze Sydney do Londýna, aniž by jedinkrát použil letadlo. Stopoval, plavil se po moři, jel autobusy, vlaky i na motorce. Urazil 60 000 kilometrů, stálo ho to 30 000 dolarů a dva a půl roku času. (iDNES.cz)
Policie v centrální části Číny zničila falešnou terakotovou armádu, zbyla z ní jen hromada střepů. Úřady tak skoncovala s podvodnou atrakcí, jež vznikla nedaleko sídla skutečné Terakotové armády ze třetího století před naším letopočtem a vydělávala na nic netušících turistech, informoval čínský tisk. (iDNES.cz)
V dnešním výletě jsme se rozhodli spojit zdravý pohyb v horské přírodě se skvělými gurmánskými zážitky. Okruh po hřebenových partiích Krkonoš disponuje přírodními krásami a zároveň propojuje místa, kde vám nabídnou typická krkonošská jídla a piva z místních minipivovarů. (iDNES.cz)
V oblíbeném lyžařském areálu s výhledem na vodní nádrž Lipno sice nenajdete prudké svahy pro zkušené lyžaře, ale začátečníci a rodiny s dětmi si tady určitě přijdou na své. U přehrady na ně čeká celkem 11 kilometrů sjezdovek střední a lehké obtížnosti. Podívejte se, jak středisko prověřila lyžařská inspekce webu Playtvak.cz. (iDNES.cz)
Stojíte v proutěném koši, vznášíte se nad zasněženými horami ve výšce tří tisíc metrů a máte pocit, že si můžete sáhnout na nebe. Výlet balónem nad Dolomity je zkrátka celoživotní zážitek. (iDNES.cz)
Když se řekne Budapešť, skoro každému se vybaví lázně. Mně v představách naskakovala vůně jablečného šamponu a džíny „plísňáky“, kvůli kterým se do hlavního města Maďarska pořádaly zájezdy. Návštěva sedmého největšího města v EU však vzpomínky překryla vůněmi mnohem slibnějšími. (iDNES.cz)
Neobvykle silné sněžení a mrazy až minus 17 stupňů způsobily o víkendu chaos v Řecku, kde sněžení v mnoha regionech pokračovalo i v noci na dnešek. Řada obcí zůstala bez proudu či dodávek vody. Podle agentury DPA zemřeli v Řecku o víkendu v důsledku mrazů dva lidé. Poprvé za 40 let sněžilo i v přístavu Rethymno na Krétě. (iDNES.cz)
Zatímco česká zimní střediska jedou takřka naplno, severní francouzské Alpy mají velký problém. Kvůli dlouhotrvajícímu katastrofálnímu suchu hrozí, že v 50 lyžařských centrech budou muset zastavit umělé zasněžování. (iDNES.cz)
V krásných slunečných dnech přeplněné sjezdovky mnohdy zavání nebezpečím úrazu. Proto některé areály hlídají skipatroly. Dbají zejména na to, aby lyžaři dodržovali deset pravidel pro chování na sjezdových tratích, která doporučuje Mezinárodní lyžařská federace. (iDNES.cz)
Ledové koryto pro zazobané hazardéry, legendární bobová dráha či nejprudší sjezdovka na světě. Tři drsné atrakce slavného švýcarského zimního střediska Svatý Mořic lákají všechny milovníky adrenalinu a sběratele nezapomenutelných zážitků. Perfektní stavby přitom navazují na dlouholetou tradici. (iDNES.cz)
Vlámské město Ypry se stalo symbolem válečných hrůz. V letech 1914–1918 tu na západní frontě probíhaly nejhorší bitvy, jaké kdy evropský kontinent zažil. Zhruba milion mrtvých není ani po stovce let zapomenut, město samotné i jeho okolí je poseto stovkami válečných památníků. (iDNES.cz)
Hlavu schovat pod helmu, nasadit mačky, do ruky vzít cepíny a může se vyrazit. Tuhé mrazy posledních dní pomohly otevřít ledovou stěnu ve Víru na Žďársku, prozatím jedinou v Česku. Na její sobotní otevření se sjeli horolezci z celé republiky. Zájem je obrovský, značně převyšuje kapacitu. (iDNES.cz)
Z Pražanů si můžete dělat srandu, že jsou Pražáci, že neumějí pít víno ani pivo, můžete je předjíždět rychlými auty... Dvě věci ale nesmíte: stát déle než půl vteřiny na světlech, když se rozsvítí zelená, a zesměšňovat jejich lyžování. Že žádné nemají? Tak to je krutý omyl. Představujeme tři zajímavá místa samozřejmě nejen pro Pražany. (iDNES.cz)
Díky dobrému počasí a zlepšujícím se službám se v tuzemských kempech ubytoval rekordní počet turistů. Nejlepším z nich se za loňský rok stal Camping Vranovská pláž. V soutěži Kemp roku 2016, kde bylo hodnoceno celkem 1 630 českých a slovenských rekreačních areálů, hlasovalo 11 523 lidí. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.