Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.3.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0807USD   27.021CZK   0.86790GBP   309.16HUF   4.2816PLN   7.4088HRK . . . viac
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Spišský hrad sa v sobotu 25. marca ponorí na celú noc do tmy, aj tento rok sa takýmto spôsobom zapojí do ekologického projektu Hodina Zeme. (PRAVDA)
Niektoré museli evakuovať, ďalšie pomaly hlce púšť, iné obýva jediná žena so svojím psom... Napriek tomu lákajú dobrodruhov, ktorí sa radi boja. (PRAVDA)
Napriek tomu, že reštauračné práce Svätého hrobu sa skončili, chrám čaká ešte druhá fáza prác. Dôvodom je zabezpečenie stability stavby. (PRAVDA)
Mnoho ľudí cestuje na tzv. sväté miesta z náboženských pohnútok. Ktoré mestá a krajiny sveta sú však „najbezbožnejšie“? (PRAVDA)
Na území poľských a slovenských Tatier a Chočských vrchov sa pohybuje približne do 140 medveďov. (PRAVDA)
Spoločnosť Royal Caribbean, ktorá len vlani vypustila na vlny oceánov gigantickú výletnú loď Harmony of the Seas, sa už chystá prekonať svoj vlastný rekord. (PRAVDA)
V obci s približne 500 obyvateľmi je vytvorený rovnaký počet pracovných miest. Počas sezóny tu pracujú aj ďalšie dve stovky zamestnancov. (PRAVDA)
More aj hory na jednom mieste a to všetko za príjemné ceny – to znie ako dobrý tip. (PRAVDA)
Poznáte zaužívané klišé a spomeniete si naň hneď ako vedľa na plážovej deke či pri fontáne Di Trevi identifikujete turistov z niektorej krajiny? (PRAVDA)
Kapacita 60 tímov sa naplnila v priebehu 7 dní registrácie. Stále je aktívna registrácia jednotlivcov na podujatie, ktorá sa uzavrie v posledný marcový deň. (PRAVDA)
Až do 13 rokov nepoznal nič iné ako tento miniostrovček, ktorý meria 480x160 m, aj so školou, bazénom, trhom, obchodmi, záhradkami, nemocnicou i väzením. (PRAVDA)
Fontána, ktorá stojí v parku pred mestskou radnicou, je nefunkčná, podľa mesta je už totiž celý vodný systém zastaralý a nekompletný. (PRAVDA)
Železnica je snom azda každého malého chlapca, no a niektorým to vydrží na celý život. Vo Vrútkach sa teraz môžu stať výpravcami, viesť rušeň. (PRAVDA)
Viac ako 60 % návštevníkov regiónu Vysokých Tatier tvorili Slováci, pribudli však Česi, Izraelčania, ale aj Maďari a Rumuni. (PRAVDA)
K ideálnej dovolenkovej predstave istotne nepatria na seba natlačené ležadlá a deky, hluk a tiene a vône okolitých rekreantov. (PRAVDA)
Zaoceánska loď hostila hollywoodske celebrity a počas 2. svetovej vojny prepravovala amerických vojakov do Európy. Potrebuje opravu až za 300 miliónov. (PRAVDA)
Za posledné roky sa ponuka priamych letov z Bratislavy stále rozrastá. Destinácie pribúdajú a my, čo chceme cestovať výhodne, máme mnoho možností. (PRAVDA)
Väčšinu návštevníkov v belianskom informačnom centre predstavovali Slováci, prišli však aj Holanďania, Nemci či Američania. (PRAVDA)
Bratislava je mestom fontán, dohromady je ich tu viac ako 140. A niektoré majú za sebou zaujímavé príbehy, ktoré náhodní okoloidúci nepoznajú. (PRAVDA)
George Vassalo, ktorý sa v okolí pamiatky potápal od detstva, hovorí, že sutiny sú roztrúsené od hĺbky asi 10 metrov po 50 metrov pod hladinou. (PRAVDA)

SME

Plavba loďou je atraktívny spôsob trávenia dovolenky. Vybrať si plavbu so sprievodcom alebo bez sprievodcu? (SME)
Plánujete stráviť Veľkú Noc na dovolenke? Prinášame niekoľko tipov, kam by ste mohli ísť k moru. (SME)
Radi navštevujete zámky? Máme pre vás tipy na osem zámkov a hradov, ktoré by ste určite nemali vynechať. (SME)
Máloktoré mesto na starodávnej obchodnej tepne má takú auru a osud tak prepletený s dejinami Hodvábnej cesty. (SME)
Íri si národný sviatok pripomínajú 17. marca. Oslavy sprevádza zelená farba a alegorické sprievody. (SME)
Thajsko má mnoho krásnych ostrovov. Ak si chcete na svoju dovolenku vybrať jeden, v ktorom zakotvíte, ľahko sa vám pri výbere zatočí hlava. (SME)
Nová loď Meraviglia vypláva tento rok na svoje prvé plavby po Stredomorí. Pozrite sa, čo cestujúcim ponúka. (SME)
Ako najlepšie využiť 24 hodín v tomto sicílskom mestečku. (SME)
Tipy na niekoľko výnimočných reštaurácií v Európe s krásnym výhľadom priamo od stola. (SME)
Mesto je známe vyvieračkou Blautopf s modrou vodou a najstarším hudobným nástrojom na svete. (SME)
Dunaj začína tiecť v nemeckom mestečku Donaueschingen. S jeho prameňom to je však komplikovanejšie. (SME)
Dóm v nemeckom Ulme bol kedysi najvyššou stavbou na svete. Jeho kostolnú vežu doteraz žiadna iná neprekonala. (SME)
Novootvorená výstava ukazuje neznámu minulosť ikonickej stavby. Potrvá do budúceho roka. (SME)
Jediný semafór v krajine zrušili, na tisíc obyvateľov pripadá jedno auto. (SME)
Niekoľko tipov a rád pri cestovaní do Antalye, jednej z najobľúbenejších destinácií Tureckej riviéry. (SME)
Plánujete svoju dovolenku? Neprehliadnite tieto hotely v Egypte, ktoré majú najlepšie hodnotenia od užívateľov portálu dovolenka.sme.sk. (SME)
Neviete sa rozhodnúť? Tento článok vám prezradí, ktorá destinácia v SAE vám môže vyhovovať viac. (SME)
V niektorých destináciách je marec začiatkom jari, v iných začiatkom jesene. Pozrite si tipy, kam sa oplatí cestovať na dovolenku práve v marci. (SME)
The Walled Off Hotel nie je prvým umelcovým komentárom izraelsko-palestínskeho konfliktu. (SME)
Na polia sa chodia dívať státisíce ľudí. Z ryže už vytvorili Godzillu, Monu Lisu aj Marilyn Monroe. (SME)

iDNES.cz

Pocta akčním hrdinům z amerických velkofilmů, nejstrašidelnější zámek hrůzy široko daleko či brutální horská dráha. Před několika měsíci byl v Dubaji otevřen největší zastřešený zábavní park pod střechou a o návštěvníky rozhodně nemá nouzi. (iDNES.cz)
Turistická sezona se na státních hradech a zámcích naplno rozjede 1. dubna. Kasteláni desítek objektů letošní sezonu pojmou jako Rok renesanční šlechty. První větší nápor návštěvníků očekávají správci památek o velikonočních prázdninách, vstupné se mnohde zvýší o deset až dvacet korun. (iDNES.cz)
Přála bych si Čínu procestovat křížem krážem, ale je tak obrovská, že mých plánovaných pět týdnů by na to nestačilo ani náhodou. I tak jsem ale navštívila plno neobyčejných míst. Jedním z těch, která se mi zapsala hluboko do srdce, je Jang-šuo (Yangshuo), město na jihu v provincii Kuang-si. (iDNES.cz)
Klub českých turistů zahájí 25. března speciální seriál pochodů ke 100. výročí vzniku Československé republiky a ke 130. výročí svého vzniku. Akci nazvanou 100 let republiky, 130 let v pohybu odstartuje v sobotu v Praze pochod Za jarním sluníčkem, který nabídne několik tras. (iDNES.cz)
Sen mnoha dobrodruhů se už příští rok naplní. Britská cestovní kancelář hodlá nabízet ponory k vraku Titaniku. Během netradičního výletu se cestující podívají přímo na palubu legendárního plavidla a prozkoumají i další artefakty, které leží na mořském dně. Zážitek přijde zájemce v přepočtu na více než 2,5 milionu korun. (iDNES.cz)
První řekou, která minulý týden oficiálně získala status živé osoby, byla novozélandská Whanganui. Stala se prvním krajinným prvkem světa, který úřady oficiálně prohlásily za legálně živý. Tento týden se k ní přidaly dvě indické řeky: Ganga a Jamuna. (iDNES.cz)
„Nekonečná“ kruhová přistávací dráha by měla letištím přinést především zásadní zvýšení kapacity. V jednom okamžiku by mohlo přistávat několik letadel naráz. Lákavý nápad se objevuje pravidelně už desítky let. Ale zůstává snem, protože jeho uskutečnění je zatím dost nebezpečné. (iDNES.cz)
V Jeruzalémě dokončili opravy Božího hrobu, v němž byl podle křesťanské legendy pohřben Ježíš Kristus. Takzvaná edikula, malá svatyně, v chrámu Božího hrobu prošla první kompletní opravou po více než dvou stech letech. Trvala deset měsíců a pracovalo se hlavně v noci. (iDNES.cz)
Padesát stupňů ve stínu, nad hlavou žhnoucí slunce a pod koly rozpálený písek, taková byla tříměsíční expedice Pavla Suchého na Jawě 350. Dobrodruh se začátkem března vrátil z Austrálie, kterou se starou motorkou projel křížem krážem. (iDNES.cz)
Údolí plná bledulí jsou v druhé půlce března nejvíce typická pro východočeskou oblast v podhůří Orlických hor. Jedno z nich začíná hned za městem Ústí nad Orlicí a zavede vás do kraje prodchnutého poutavými příběhy a pověstmi. (iDNES.cz)
Češi se letos vrátí do Egypta, ukazují prodeje zájezdů na léto. Země na Nilu se zařadí do první pětky nejpopulárnějších destinací pro letecké zájezdy, očekávají cestovní kanceláře. Zatímco loni se dovolené v Egyptě podílely na prodeji first minute zájezdů jedním procentem, letos je to sedm procent, vyplývá z údajů agentury Invia.cz. (iDNES.cz)
Žádná sněhová děla, pohodlné restaurace a horské delikatesy. Na Mount Baker dokonce ani nemají elektřinu. Přesto patří právě tento americký areál u milovníků adrenalinu mezi nejvyhledávanější. V některých měsících tady totiž bývají až desítky metrů parádního prašanu, který freeride jezdci tolik milují. (iDNES.cz)
Národní park Maramureš s nedotčenou přírodou a průzračnými potůčky je sám o sobě dostatečným důvodem vyrazit na sever Rumunska. Milovníci mašinek by ale neměli minout městečko Viseu de Sus, odkud se mohou svézt poslední karpatskou lesní dráhou, která dodnes slouží ke svážení dřeva z nepřístupných hor. (iDNES.cz)
Zřícení Azurového okna na Maltě vzbudilo v Česku poměrně velkou pozornost. Skalní útvar byl totiž podobný Pravčické bráně, která patří mezi ikony české turistiky. Podle geologů národního parku České Švýcarsko se však podobná zkáza, jako se odehrála na Maltě, v nejbližších letech v Česku nečeká. (iDNES.cz)
Deset lidí ve čtvrtek utrpělo zranění při výbuchu v jednom z kráterů sicilské sopky Etna. Mezi zraněnými jsou turisté i vědci, kteří zkoumali vulkán, jenž na konci února začal po čase opět chrlit popel a lávu. Výbuch přímo ze sopky zaznamenali reportéři BBC. (iDNES.cz)
Každé ráno a večer se na nádraží v Dháce shromáždí tisíce lidí, kteří se touží dostat do práce nebo do svých domovů. A často jsou ochotní riskovat i vlastní život. Podívejte se na neuvěřitelné cestování místních objektivem fotografa Yousufa Tushara. (iDNES.cz)
Krkonošským speleologům se podařilo objevit dosud neznámou část největší krkonošské jeskyně v Horních Albeřicích. K prozkoumaným 250 metrům přibyla zhruba 16 metrů dlouhá chodba. Do nových prostor se dostali díky extrémnímu suchu a poklesu vodní hladiny. (iDNES.cz)
Zavedení elektronických víz pro občany 40 států světa cestující do Vietnamu povzbudilo turistický ruch v zemi. Tvrdí to úřady v Ho Či Minově Městě, které je hlavní vstupní branou do Vietnamu. Mezi státy, jež mohou od 1. února získat víza prostřednictvím elektronického systému, jsou i Česká republika a Slovensko. (iDNES.cz)
Trosky v Českém ráji mění kastelána. Lubomír Martinek předává funkci svému synu Lubošovi. „Je tady něco mezi nebem a zemí, co lidské oči nevidí,“ tvrdí Martinek starší. (iDNES.cz)
Z východoněmeckého městečka Wünsdorf jezdil ještě na počátku 90. let pravidelný přímý vlak do Moskvy. V lesích kolem něj se totiž rozkládalo stotisícové sovětské vojenské město, největší kasárny v celé střední Evropě. Dodnes toto místo vypadá, jako by čekalo na návrat Sovětů. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.