Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 17.10.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1810USD   25.813CZK   0.88980GBP   308.64HUF   4.2555PLN   7.5085HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Do našej krajiny sa aspoň na jeden deň vrátilo leto. V Hurbanove totiž meteorológovia zaznamenali viac ako 25 stupňov Celzia, bol tam teda letný deň. Na svojom facebookovom profile o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav. (TA3)
Študent z Horného Sŕnia posielal marihuanu za 100-tisíc eur po celej Európe. Zákazníkov získaval na internete a platidlom boli bitcoiny. Na prípade pracovali trenčianski kriminalisti niekoľko mesiacov. (TA3)
Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom októbra, podľa prieskumu agentúry Focus by ich vyhrala strana Smer-SD so ziskom 26,2 percenta. Ako druhá najsilnejšia by skončila SaS, ktorú by podporilo 13,8 percenta respondentov. Nasleduje ĽSNS Mariana Kotlebu so ziskom 10,1 percenta. (TA3)
Okresný súd Bratislava III. už po druhýkrát zrušil pojednávanie, pre technické príčiny, s bývalým šéfom Vojenskej spravodajskej služby Romanom Mikulcom. Senát mal dnes vypočuť ešte jedného svedka a oboznámiť sa s niekoľkými listinnými dôkazmi. Ďalšie pojednávanie vytýčili na február budúceho roka. (TA3)
Podpredseda národnej rady Béla Bugár zvolal mimoriadnu schôdzu parlamentu na stredu 18. októbra o 14:00. Informoval o tom tlačový odbor Kancelárie NR SR. (TA3)
Gelničania z Baníckej ulice sú sklamaní z toho, ako kompetentní neriešia problém prepadnutej cesty. Sami na vlastné oči videli a zdokumentovali, že pod frekventovanou asfaltkou je klenba akejsi starej chodby. Kompetentní majú však prepadliska snahu čo najskôr zasypať, čo by podľa miestnych problém vyriešilo len na krátky čas. (TA3)
Výstavbe malej vodnej elektrárne v Banskej Bystrici - Iliaši, musí predchádzať posúdenie vplyvov na životné prostredie. Rozhodol o tom krajský súd, ktorý tak zrušil rozhodnutie okresného úradu a postavil sa na stranu odporcov elektrárne. Podľa súdu úradníci povolením stavby porušili zákon a ignorovali tiež platný územný plán mesta. (TA3)
Pripomíname si 60. výročie európskej integrácie. Pri tejto príležitosti usporiadala Ekonomická univerzita v Bratislave spolu so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku odbornú konferenciu. Diskusie sa týkajú budúcnosti Európskej únie, jej úspechov a výziev. (TA3)
Trestný rozkaz v prípade dopravnej nehody bývalého poslanca národnej rady a ministra vnútra Daniela Lipšica je právoplatný. Nebol proti nemu totiž v zákonnej lehote podaný odpor. (TA3)
Liberalizácia trhu staníc technickej kontroly je otázna. Návrh ministerstva dopravy, podľa ktorého by si mohol STK založiť každý, kto splní zákonom stanovené podmienky, neschválil parlamentný finančný výbor. Koalícia priznáva, že v otvorení trhu novým staniciam nie je jednotná. Poslanci národnej rady by mali o návrhu hlasovať tento týždeň. (TA3)
Príspevky na školy v prírode a lyžiarske kurzy komplikujú život základným a stredným školám. Riaditelia hovoria, že štát na nich presunul nadmernú administratívu, do ktorej je zapojený celý tím ľudí. Preto žiadajú ministerku školstva, aby ich od tejto byrokracie odbremenila. (TA3)
Súčasná "drogová" legislatíva a hroziace vysoké tresty na Slovensku neplnia preventívny ani odstrašujúci účinok. Situáciu chce zlepšiť ministerstvo spravodlivosti pod vedením Lucie Žitňanskej, ktoré predstavilo návrh celkom novej právnej úpravy. (TA3)
Politici sa zhodujú, že by sa mohla otvoriť otázka zmeny územnosprávneho členenia Slovenska. Dnes máme osem samosprávnych krajov. Diskusia by mohla viesť aj k zmene súčasného počtu vyšších územných celkov. (TA3)
Od pondelňajšieho rána vysiela spravodajská televízia TA3 z nového moderného štúdia a s novou grafikou. (TA3)
Jasno až polojasno. Zrána a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa výnimočne môže udržať i dlhšie. Najvyššia denná teplota 18 až 24 stupňov. (TA3)
Viac ako 400 miliónov eur. To je suma, ktorá by na budúci rok mala ísť do justície. Ministerka spravodlivosti si vie predstaviť aj viac, tvrdí ale, že na bežný chod súdnictva a priority to stačiť bude. Polepšia si aj zamestnanci súdov. Odborárom sa ale nepáči, že nie všetci. (TA3)
Najväčšia akcia NAKA mala úspech. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici rozhodol o väzbe pre 13 osôb, ktoré boli zadržané v piatok 13. októbra pri zásahu finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry a ostatných zložiek Policajného zboru. (TA3)
Obnova mokradí, brehových porastov, či zalesňovanie. Čistenie riek aj zachytávanie dažďovej vody. To je len časť opatrení, ktoré pripravuje rezort životného prostredia na ochranu územia pred suchom. Dá sa totiž očakávať, že priemerná teplota sa bude každý rok dvíhať. (TA3)
Novelu zákona o politických stranách, ktorá má upraviť fungovanie štruktúr aj zaviesť limit na počet členov, už má SNS pripravenú. Skôr, ako ju predloží, má sa na ňu ešte pozrieť aj Transparency International Slovensko. Potvrdil to predseda SNS Andrej Danko. (TA3)
Prevádzkovateľka predajne potravín v Malej Lodine sa obáva, že jej obchod zostane bez elektriny a bude ho musieť zatvoriť. O odpojení od elektrickej energie ju informoval obecný úrad, od ktorého si priestory prenajíma. Starostka tvrdí, že dôvodom odpojenia predajne je neplatná nájomná zmluva. (TA3)

PRAVDA

Sobotňajšia tragédia, pri ktorej vyhasli životy siedmich slovenských opatrovateliek a ich šoféra, opäť rozvírila otázky. (PRAVDA)
Perfektný človek, skvelý kamarát, neoddeliteľná súčasť partie. (PRAVDA)
Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali tento víkend, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 26,2 percenta hlasov. (PRAVDA)
Advokátska kancelária mala pôvodne zinkasovať až 77 miliónov eur. (PRAVDA)
Podnet proti Kiskovi podala neparlamentná strana Nový parlament, ktorej predsedom je neúspešný prezidentský kandidát z posledných volieb Jozef Behýl. (PRAVDA)
Ako povedal šéf SNS novinárom v Petrohrade, urobí všetko pre to, aby prehĺbil spoluprácu medzi NR SR a ruskou štátnou dumou. (PRAVDA)
Opoziční poslanci sa chcú venovať aj iným podobným zmluvám, ktoré uzavrel štát s advokátskymi kanceláriami. (PRAVDA)
Navrhovanou legislatívou sa rezort podľa Lucie Žitňanskej snaží stanoviť hranicu medzi trestným činom a priestupkom. (PRAVDA)
Podmienku súd vymeral Lipšicovi za to, že vlani v septembri v Bratislave smrteľne zranil muža na priechode pre chodcov. (PRAVDA)
"Lesy vedia problémy riešiť, len im musíme dať priestor. A to im nedávame, všetci chcú ovládať sto percent územia," povedal náčelník zoskupenia Juraj Lukáč. (PRAVDA)
Policajní kukláči predviedli na pracovisko Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici trinásť mužov zadržaných počas akcie Shark. (PRAVDA)
Premiér však tvrdí, že vie, ako bude schôdza vyzerať. „To budú kýble špiny,“ myslí si. (PRAVDA)
S požiadavkou na post vicepremiéra pre niektorého z jej ministrov prišla začiatkom septembra v čase koaličnej krízy Slovenská národná strana. (PRAVDA)
Podľa Slovenskej spoločnosti všeobecného praktického lekárstva to bude znamenať zánik všeobecných lekárov v malých obciach. (PRAVDA)
Informačný internetový portál Danube Compass pomôže migrantom a štátnym inštitúciám ľahko nájsť komplexné a prehľadné informácie na jednom mieste. (PRAVDA)
Vláda je podľa ministra práce Jána Richtera pripravená viesť konštruktívny dialóg o strope pre penzijný vek. (PRAVDA)
Roman M. čelí v tomto prípade obžalobe pre prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. (PRAVDA)
V 14 obciach si volia starostu, v 10 obciach dopĺňajú počet obecných poslancov a v jednej obci sa hlasuje o starostovi aj o poslancoch. (PRAVDA)
V nasledujúcich dňoch bude mať radosť každý, kto má rád slnko a viac ako dvadsaťstupňové teploty. (PRAVDA)
O detskej paliatívnej starostlivosti, ktorej cieľom je opatera smrteľne chorých detí sa u nás príliš nerozpráva. V roku 2016 ju pri tom u nás potrebovalo 1 695 detí. (PRAVDA)

SME

Aktuálne sa o post šéfa kraja uchádza šestnásť kandidátov. (SME)
Respiračný syncyciálny vírus je najnebezpečnejší pre predčasne narodené deti. Počet prípadov rastie. (SME)
Slovenská národná strana opäť pôjde proti vládnemu programu. (SME)
Za výzvami na odstúpenie opozičných kandidátov vidí Greššo politické špekulácie. (SME)
Agentúry zneužívajú vodičov aj opatrovateľky, tvrdí bývalá opatrovateľka v Rakúsku Angelika Horňáková. (SME)
Úrad preverí, či MH Manažment neporušila zákon o verejnom obstarávaní. (SME)
Meteorológovia varujú pred hmlou na celom Slovensku. (SME)
Agentúra FOCUS uskutočnila prieskum v dňoch 4. do 11 októbra 2017. (SME)
Ministerstvo spravodlivosti vyčlenilo pre súdy dvesto miliónov eur. (SME)
Andrej Danko chce zlepšiť vzťahy s Moskvou. (SME)
Pozrite si týždenný výber najzaujímavejších sľubov politikov. (SME)
Návrh zákona o drogách ministerstva spravodlivosti rieši poskytovanie pomoci a prevenciu. (SME)
V nedeľu sa v Nitre konal piaty ročník Šarkaniády. (SME)
Kiska by mal výboru vysvetliť financovanie svojej predvolebnej kampane. (SME)
Mikulec čelí obžalobe pre prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. (SME)
Lipšic v zákonnej lehote nepodal odpor. (SME)
V stredu bude mimoriadna schôdza na ktorej chce opozícia hovoriť o odmene pre Radomíra Bžána. (SME)
S Ivanom Lexom som v živote nehovoril, tvrdí privatizér z Mečiarovej éry KAROL MARTINKA, ktorému údajne Lexa oznamoval ukončenie únosu. (SME)
Keď Mečiar odchádzal v roku 1998 z vlády, povedal ďalší výrok, ktorý zľudovel - že vlastní len trojizbový byt a „korzičku“. (SME)
Opustili ho aj najbližší spolupracovníci, zostal na politickom okraji. To je jeho trest, hovorí bývalý minister vnútra Vladimír Palko. (SME)

Denník N

Minister zdravotníctva aj šéf nemocnice už videli film Medzi nami o pôrodoch. Tomáš Drucker žiada kontrolu aj opatrenia. (Denník N)
Typickí mafiáni boli len hračkou v rukách SIS a privatizérov, opakuje novinár, ktorý po rokoch napísal knihu o východoslovenskej mafii. (Denník N)
V najbližších dňoch pripravujeme viaceré verejné akcie, na ktoré vás srdečne pozývame. (Denník N)
1. Prečo sa politici boja marihuany 2. Polícia vyštartovala po skupine dépehačkárov 3. Po rakúskch voľbách môžeme zostať ostrovom liberálnej demokracie + odkazy Martina M. Šimečku, krátke správy, nový Shooty, zaujímavé články, status a citát dňa. (Denník N)
Boli sme v škole, kde už vyučujú rómčinu. Aj tam si deti mýlia ryžu a ryhu, ale aspoň ich to naučia v jazyku, ktorému rozumejú. Učiteľka rómčiny vysvetľuje, že slovenská gramatika je pre rómske deti ťažká. (Denník N)
Ministerstvo školstva sa k prípadu nevyjadruje, pretože projekt je vraj stále otvorený. (Denník N)
Preferencie strán sa za posledné mesiace výrazne nemenia, klesá SNS Andreja Danka. (Denník N)
Finančná správa má vlastné elektronické schránky, takže ak si už živnostník aktivoval štátny e-mail na stránke slovensko.sk, na komunikáciu s daniarmi to nebude stačiť. (Denník N)
Popukanú a klzkú dlažbu v centre Bratislavy na Židovskej vymenia, náklady zaplatí starosta Radoslav Števčík. Zo zlyhania viní svojho bývalého vicestarostu, ktorý nevhodnú dlažbu vyberal. (Denník N)
Radovana Juriku odsúdil Okresný súd Malacky trestným rozkazom. V korupčnej kauze ho stále vyšetrujú. (Denník N)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.