Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 19.8.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1697USD   26.012CZK   0.90895GBP   304.05HUF   4.2575PLN   7.4042HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

V Žiline opäť vyčíňajú stáda diviakov. Zvieratá čoraz častejšie pustošia záhrady a ohrozujú ľudí. Nespokojní obyvatelia žiadajú mesto, aby proti divej zveri radikálne zasiahlo. Nepomáha však ani zvýšený odstrel. (TA3)
Jasno až polojasno, postupne od západu pribúdanie oblačnosti a miestami prehánky alebo dážď, ojedinele búrky, aj intenzívne. Denná teplota 28 až 33, na krajnom západe a v Žilinskom kraji 23 až 28 st. Slabý, od západu postupne severozápadný vietor do 35 km/h, na juhozápade miestami v nárazoch okolo 55 km/h. (TA3)
V niektorých častiach Slovenska si od horúčav oddýchneme. Čaká nás silný dážď, prípadne aj povodne. Juh krajiny zajtra ešte potrápia vysoké teploty. (TA3)
Na Šafarikovom námestí by mala byť divoká lúka, s vysokou trávou a pestrými kvetmi. Aspoň taká je predstava mestskej časti Staré Mesto, ktorá sa tejto myšlienky nevzdáva ani po nezdare. Osivo, ktoré na jar vysiali, vôbec nevyklíčilo. Chcú to zopakovať opäť. Odborníci, ktorých sme oslovili, tomuto nápadu veľké šance na úspech nedávajú. (TA3)
Bratislavské centrum čakajú dve podujatia, ktoré sú navzájom v opozícii. Na Dúhovom Pride budú pochodovať za svoje práva prívrženci sexuálnych menšín, ktorých chce podporiť aj nová ombudsmanka. Podujatie "Hrdí na rodinu" zase zdôrazňuje tradičné hodnoty. Poriadok bude strážiť polícia a vodiči sa musia pripraviť na dopravné obmedzenia. (TA3)
V Tatranskej Lomnici sa ako keby vrátil čas. Rekreovať sa tam prišli českí turisti, ktorí si chcú pripomenúť staré časy. V "zotavovni ROH" oddychujú tak, ako kedysi. Ráno vždy začínajú povinnou rozcvičkou. (TA3)
Dopravné podniky v dvoch najväčších slovenských mestách hľadajú nových vodičov. Práca šoféra mestskej hromadnej dopravy nebola nikdy atraktívnejšia. Napriek tomu ich chýba asi osemdesiat. Doprava v hlavnom meste zatiaľ ohrozená nie je, no problém by mohol nastať po skončení letných prázdnin v Košiciach. Počet spojov by sa mohol znížiť. (TA3)
Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová podporuje snahu o uplatnenie základných práv LGBTI komunity a na okne svojho úradu preto vyvesila dúhovú vlajku. Ako informoval jej hovorca Ján Glovičko, Patakyová tento symbol vníma ako prejav rešpektovania práva a zároveň upozornenie na jeho porušovanie v prípade prehliadania práv sexuálnych menšín. SNS žiada, aby vlajku okamžite stiahla. (TA3)
Kontroverzný podnikateľ Ladislav Bašternák vypovedal v Národnej kriminálnej agentúre, pri výsluchu údajne uplatnil účinnú ľútosť. (TA3)
Pokiaľ SNS neprinesie meno nového ministra školstva súčasne s odchodom Petra Plavčana, rezort školstva s najväčšou pravdepodobnosťou povedie minister obrany Peter Gajdoš. Povedal to premiér Robert Fico. (TA3)
Prezident Andrej Kiska je presvedčený, že žiaci, študenti, rodičia, pedagógovia aj ďalší zamestnanci v školstve majú nárok na to, aby tak dôležitý rezort riadil kompetentný, schopný a politicky silný človek. (TA3)
Dve osoby prišli o život pri rannom požiari rodinného domu v obci Ostrá Lúka v okrese Zvolen. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. (TA3)
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred vysokými teplotami, ktoré na niektorých miestach Slovenska môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. O výstrahe informuje SHMÚ na svojej internetovej stránke. (TA3)
Jasno až polooblačno. Denná teplota 28 až 35 st. Slabý, cez deň postupne prevažne južný vietor do 20 km/h. (TA3)
Zmätky okolo rekonštrukcie zničenej betónovej cesty na trase Martin - Turčianske Teplice pokračujú. K jej úplnému uzavretiu napokon nedošlo, hoci to pred mesiacom avizoval Okresný úrad v Martine. Stavebné práce sa rozbehli na viacerých menších úsekoch. Otázna preto zostáva bezpečnosť motoristov a robotníkov. (TA3)
Produkty z holandských vajec, ktoré obsahovali nelegálny pesticíd fipronil, našli v štyroch bratislavských hoteloch. Išlo o 675 balení pasterizovanej vaječnej zmesi v práškovej forme. (TA3)
Vodiči sa nasledujúce dni musia pripraviť na dopravné obmedzenia v Bratislavskom kraji. Upozorňuje na to polícia. V čase od 23.00 h dňa 19. augusta do 04.00 h dňa 20. augusta sa pre rekonštrukčné práce uzavrie premávka cez Prístavný most. (TA3)
Samospráve v Medzilaborciach sa po vyše dvojročnom úsilí konečne definitívne podarilo vyriešiť problém so skládkou a vývozom odpadu z mesta. Po dlhotrvajúcich problémoch s navážaným popolčekom mesto v týchto dňoch sprevádzkovalo druhú kazetu skládky a nemusí tak už odpad vyvážať na cudzí odpadový dvor. Samospráva tým ušetrí nemalé financie. (TA3)
Takzvaný veľký boss sýkorovcov, obávaný Kýbel, sa na slobodu nepozrie. Rozhodol o tom súd, ktorý však pustil spoza mreží jeho kumpána, zvaného Vincko. Ten to však prekvapivo odmietol. (TA3)
Policajti na strednom Slovensku boli v pohotovosti. Z nestráženého parkoviska v Banskej Bystrici ušiel väzeň odsúdený za ublíženie na zdraví. Útek 43-ročného Štefana Bota napokon netrval dlho - policajti ho chytili a pochválili sa tým aj na Facebooku. (TA3)

PRAVDA

Po horúcom pracovnom týždni prichádza víkendová zmena. A scenár je podobný minulému týždňu. Postupujúci studený front prináša búrky, dážď a ochladenie. (PRAVDA)
Teroristickým útokom na verejných priestranstvách sa nedá zabrániť, povedal v rozhovore pre Pravdu bezpečnostný analytik Milan Žitný v súvislosti s tragédiou v Barcelone. (PRAVDA)
Súčasný minister školstva je jednou nohou na odchode, o novom sa zatiaľ vedú dohady. (PRAVDA)
Rusko oznámilo, že uskutoční spoločné vojenské cvičenia s bývalými sovietskymi republikami zo Strednej Ázie v reakcii na regionálne hrozby. (PRAVDA)
Dlhoročný redaktor Pravdy Jozef Sedlák dostal prestížne ocenenie. Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná mu odovzdala Mimoriadnu cenu ministra za prínos v propagácii poľnohospodárstva. (PRAVDA)
Výstraha prvého stupňa platí od soboty od 18:00 do pondelka do 6:00. (PRAVDA)
Podnikateľ Ladislav Bašternák čelí obvineniu z neodvedenia daní a poistného vo výške dva milióny eur. (PRAVDA)
Slovenská národná strana (SNS) vyzýva verejnú ochrankyňu práv Máriu Patakyovú, aby odstránila dúhovú zástavu, ktorú vyvesila na okne svojho úradu. (PRAVDA)
Mladí dobrovoľníci zakryli oči viac než 20 sochám červenou stuhou s odkazom „#PAMÄTAJ“. (PRAVDA)
Súčasťou akčného plánu bude napríklad návrh na priame zapojenie verejnosti pri zavádzaní príkladov dobrej praxe do systému. (PRAVDA)
Meno nového ministra ešte nie je známe. Prezident Andrej Kiska je presvedčený, že taký dôležitý rezort ako školstvo by mal riadiť kompetentný a politicky silný človek. (PRAVDA)
Bývalý šéf slovenského podsvetia Róbert Lališ zostane vo väzbe. Vo štvrtok o tom rozhodol senát Krajského súdu v Banskej Bystrici na svojom neverejnom zasadnutí. (PRAVDA)
Útok si vyžiadal minimálne 13 mŕtvych a stovku zranených. (PRAVDA)
Premiér Robert Fico je presvedčený, že vládni partneri sú schopní pokračovať ďalej. O situácii v koalícii poskytol exkluzívny rozhovor denníku Pravda. (PRAVDA)
Takmer po roku a pol úradovania skladá minister školstva Peter Plavčan (nom. SNS) zbrane. Nohy mu podrazilo pochybné rozdeľovanie eurofondov za 600 miliónov eur. (PRAVDA)
Pochod, ktorý podporuje lesby, gejov či bisexuálov, zatiahol do politiky podpredseda SNS Jaroslav Paška. Pridal tým len ďalšiu iskru do už aj tak napätých koaličných vzťahov. (PRAVDA)
Polícia pátrala po 43-ročnom väzňovi, ktorý o 07:40 ušiel z vonkajšieho pracoviska na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici. (PRAVDA)
Plavčan abdikoval z funkcie ministra školstva. Reagoval tak na tlak, ktorý podľa jeho slov prekročil všetky medze. Podľa jeho slov musí chrániť svoju rodinu, aj SNS. (PRAVDA)
Celých 300-tisíc eur, ktoré si mal nedávno zabudnúť na čerpacej stanici bývalý šéf Železníc Slovenskej republiky Štefan Hlinka, mohlo byť províziou. (PRAVDA)
Fico v hodine dvanástej ukončil štádium vládnych improvizácií žiadosťou, aby predseda SNS nominoval nového ministra školstva, povedal politológ Michal Horský. (PRAVDA)

SME

Oba pochody sa začnú v popoludňajších hodinách. (SME)
Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny. (SME)
Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal. (SME)
Odstúpenie Plavčana je podľa Študentskej rady vysokých škôl iba vyvodením politickej zodpovednosti. (SME)
Na severe trvalý dážď na juhu teploty do 33 stupňov. (SME)
Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb tvrdí, že ide o lepší model ako preplácanie výkonov. (SME)
Veľkopodnikateľ Vladimír Soták, ktorý obhajoval Plavčana, sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce. (SME)
Zapchatá bola časť bratislavského obchvatu. (SME)
V monitorovacom výbore boli aj ľudia zo samosprávnych krajov. (SME)
Ministerstvo spravodlivosti sa snaží o efektívnejšie fungovanie justície. (SME)
O vypovedaní koaličnej zmluvy som sa dozvedel z médií, hovorí pre SME podnikateľ Michal Gučík, ktorého označujú za radcu Andreja Danka. (SME)
„Za oblokmi rozhlasovej stanice Slobodná Európa som zostarol. Keďže boj proti komunizmu sa skončil, dal som sám, dobrovoľne výpoveď.“ (SME)
Mária Patakyová vyvesila na úrade dúhovú vlajku ako podporu LGBTI komunity. (SME)
Ak by uhradil škodu, mohla by po splnení podmienok trestnosť jeho činu zaniknúť. (SME)
Anton Chromík hovorí, že účastníci idú pokojne a s láskou ukazovať pravdu. (SME)
Soňa Gaborčáková však chváli navrhovanú paušálnu platbu na klientov zariadení. (SME)
Stanislava Mizíka obvinili pre výroky na sociálnej sieti, kde mal rozlišovať vyznamenaných podľa židovského pôvodu. (SME)
Iniciatíva Pamätaj upozorňuje na to, aby sa história neopakovala. (SME)
Desať správ, ktoré tento týždeň oslovili medzinárodnú komunitu na najväčšom spravodajskom webe o Slovensku v angličtine. (SME)
Na čakanie zásadných zmien v školstve treba podľa prezidenta silný optimizmus. (SME)

Denník N

Andrej Danko rázne vyzval ombudsmanku, aby zo svojho úradu zvesila dúhovú vlajku. „Boli ste slušne požiadaná, aby ste nepolarizovali spoločnosť. Ihneď zveste tú zástavu z úradu.“ Danko je druhý deň na dovolenke, ku kríze v koalícii sa nevyjadruje, neoznámil ani meno nového ministra školstva. Štvordňovú dovolenku so synmi chcel využiť na rozmýšľanie o budúcnosti koalície a aj o svojej budúcnosti v politike. […] (Denník N)
Šéf považskobystrického úradu práce Ján Harant podal trestné oznámenie na zamestnanknyňu, ktorá hovorí, že ju šikanuje. Na jeho podporu vznikla aj petícia. Podpísala ju polovica úradu. (Denník N)
Voliči Smeru a SNS sú ako spojené nádoby. Keď jednému ubudne, druhý získa. Andrej Danko má pravdu keď „kanibalizáciu“ týchto strán vníma ako najväčší problém koalície. (Denník N)
V Rakúsku tento týždeň zomrelo dieťa, ktoré rodičia nechali v aute. Podobný príbeh so šťastným koncom sa odohral v stredu na Slovensku v Brekove, dve deti na parkovisku oslobodzovali z auta policajti.   (Denník N)
Ministerstvo dopravy trvá na tom, že jediný spôsob, ako dokázať pomýlenie sa pri kúpe diaľničnej známky, je neexistujúca evidenčná značka. (Denník N)
Podľa kontroly hygienikov dodávateľovi vrátili len 90 kilogramov vaječnej zmesi, 570 kilogramov sa spotrebovalo. (Denník N)
Slovenská babka nám vždy na Vianoce dala rovnaké pyžamá, boli sme ako dvojičky, teší sa Neil z Nového Zélandu. Keď prišiel bývať ku Gabrielovým rodičom, volali ho „rezervný syn“. (Denník N)
Pred mesiacom ministerstvo uviedlo, že zmluvu s firmou podpíše, no malo dostať námietku od Slovak Telekomu, takže sa podpis oddiali. (Denník N)
Prezident Andrej Kiska žiada, aby bol novým ministrom školstva „kompetentný, schopný a politicky silný človek“. Varuje pred ďalším úpadkom v školstve a kritizuje „výkon zodpovedných od parlamentných volieb“. „Aké máme školstvo, tak bude naša krajina vyzerať v budúcnosti. Vzhľadom na doterajší výkon zodpovedných od parlamentných volieb je však potrebná silná dávka optimizmu, aby človek očakával v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu […] (Denník N)
Premiér v rozhovore pre denník Pravda hovorí, že nie sú dôvody na predčasné voľby. (Denník N)
Učebnice Krížom-krážom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.