Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 27.5.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1214USD   26.413CZK   0.86528GBP   307.93HUF   4.1793PLN   7.4305HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Úroveň vybavenia slovenských pôrodníc v porovnaní s inými európskymi krajinami, nedostatok gynekológov, či stúpajúci trend pôrodov v domácom prostredí. Aj toto sú témy trojdňovej konferencie, na ktorej sa v Bratislave zišli gynekológovia, pôrodníci aj pôrodné asistentky z celého Slovenska aj Česka. (TA3)
Vzťahy medzi Slovenskom a Tureckom sú výborné. Keďže nie sú zaťažené problémami, môžu sa ďalej rozvíjať. Takto slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák stručne zhodnotil rokovanie so šéfom tureckej diplomacie Mevlutom Čavušoglom. (TA3)
Snaha o rozpustenie ĽSNS je bojom oligarchov proti jedinej skutočnej opozičnej strane. Tvrdí to predseda strany Marian Kotleba, podľa ktorého sa úroveň demokracie posunula späť do 50-tych rokov. (TA3)
Do Bratislavy zavítali špičky svetovej diplomacie, aby spoločne s odborníkmi diskutovali nielen o politike, ale aj o vplyve technológií na spoločnosť na konferencii Globsec 2017. S prejavom vystúpil aj prezident Andrej Kiska. Zdôraznil tri skutočnosti, ktoré v ňom vyvolávajú v súčasnosti obavy. (TA3)
Motoristi v Bratislave si môžu vydýchnuť. Stále totiž nie je známy termín opravy mostovky na Moste SNP, ktorá spôsobí výrazné dopravné obmedzenia. Mesto ju pritom malo vymeniť už dávno. (TA3)
Motoristi sa po dlhých rokoch dočkali rekonštrukcie jednej z najzničenejších ciest. Pätnásť kilometrovú betónku v Turci nahradí nová cesta za vyše 20 miliónov eur. Najbližšie dva roky to ale pre obyvateľov regiónu znamená ďalšie dopravné komplikácie. (TA3)
Veľkú nespokojnosť vyvolalo vo Vysokých Tatrách aktuálne rozhodnutie Železničnej spoločnosti. Tá zverejnila informáciu, že Intercity vlaky už nebudú zastavovať v Štrbe. Podľa miestnych je toto rozhodnutie veľmi zlé a bude poškodzovať cestovný ruch. (TA3)
Prezident Andrej Kiska povýšil na generálmajora in memoriam odbojára Jozefa Gabčíka, ktorý sa v roku 1942 podieľal na atentáte na zastupujúceho ríšskeho protektora a jedného zo spolutvorcov holokaustu Reinharda Heydricha. (TA3)
Je známym faktom, že pri nákupných centrách v Bratislave sa pomerne často kradnú bicykle. Kamera tentoraz zachytila jedného zo zlodejov, ktorý úradoval za bieleho dňa pred hlavným vchodom do komplexu Central. Polícia žiada o pomoc pri jeho vypátraní. (TA3)
Polícii sa podarilo odhaliť prípady korupcie v kancelárii Obvodnej poľovníckej komory v Dolnom Kubíne a na Regionálnom odbore Slovenského pozemkového fondu v Michalovciach, informoval policajný šéf Tibor Gašpar. (TA3)
Zriadenie vyšetrovacích výborov navrhnú opozičné strany SaS a OĽaNO-NOVA. O zámere informovali poslanci Jozef Rajtár a Gábor Grendel. (TA3)
Summit NATO v Bruseli potvrdil jednotu a relevanciu Severoatlantickej aliancie. Po prílete slovenskej delegácie zo stretnutia lídrov členských štátov NATO to uviedol minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý sa summitu zúčastnil s prezidentom Andrejom Kiskom a ministrom obrany Petrom Gajdošom. (TA3)
Prevažne polooblačno, miestami oblačno. Ojedinele, najmä na severe prehánky. Maximálna denná teplota 19 až 24, na severe 15 až 19 stupňov. (TA3)
Mesto Prešov a mestská časť Fončorda v Banskej Bystrici sa môžu pochváliť označením Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom. Toto ocenenie už po druhýkrát udelila Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Komunálnou poisťovňou a Združením miest a obcí Slovenska. (TA3)
Univerzitná nemocnica v Bratislave má novú významnú materiálnu posilu. Pacientom s ťažkými popáleninami slúži ultramoderná špeciálna posteľ s výplňou z mikrosklenných guľôčok. Tá urýchli proces hojenia rán a zníži riziko vzniku komplikácií. (TA3)
Policajná akcia na jednej bratislavskej strednej škole pobúrila niektorých opozičných poslancov. Bola vraj zle načasovaná a policajti o nej neinformovali vopred. Škola aj polícia kritikom odkazuje, že išlo o preventívnu a vopred plánovanú protidrogovú akciu. (TA3)
Dáni môžu vďačiť slovenským tajným službám za to, že sa v ich krajine neodohral krvavý teroristický útok. Minister vnútra Robert Kaliňák uviedol aj to, že Slovensko sa v tomto momente nachádza vo veľmi bezpečnom priestore. (TA3)
Fiktívne obchodné transakcie firiem za účelom znižovania daňovej povinnosti a nadmerných odpočtov DPH odhalila polícia v rámci projektu Daňová kobra v dvoch prípadoch. (TA3)
Verejné vypočutie kandidátov na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie po desiatich rokoch vlády Roberta Fica bolo podľa podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej príjemným prekvapením, ale nedopadlo tak, ako si to strana Most-Híd predstavovala. (TA3)
Návrh generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára na Najvyšší súd na rozpustenie Ľudovej strany Naše Slovensko Mariana Kotlebu môže strane priniesť nárast preferencií. (TA3)

PRAVDA

Niektorí vysokí manažéri RTVS brali až osemtisícové platy, teda oveľa vyššie ako napríklad predseda parlamentu či premiér. Vyplýva to z uniknutých dokumentov, ktoré sa v piatok dostali do médií. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska povýšil na generálmajora in memoriam odbojára Jozefa Gabčíka, ktorý sa v roku 1942 podieľal na atentáte na Reinharda Heydricha. (PRAVDA)
Asistent poslanca NR SR Jozefa Rajtára Filip Rybanič, ktorý si podľa obvinení pozrel v banke účty ministra vnútra Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka, pôjde pred súd. (PRAVDA)
Vzájomné vzťahy SR a Turecka sú výborné a nemáme medzi sebou žiadne otvorené otázky. Po rokovaní so svojím rezortným kolegom Mevlütom Çavuşoglom to uviedol Miroslav Lajčák. (PRAVDA)
Denník Pravda potvrdil pozíciu najčítanejšieho mienkotvorného denníka na Slovensku. Vyplýva to z prieskumu MML-TGI za štvrtý kvartál 2016 a prvý kvartál 2017. (PRAVDA)
Turistov budú voziť k Spišskému hradu vlastným vláčikom. Tento krok, podporujúci cestovný ruch v regióne, sa rozhodlo urobiť mesto Spišské Podhradie. (PRAVDA)
Statik Ján Tomčáni sa mal vo štvrtok opäť postaviť pred Okresný súd. Podľa obžaloby má byť zodpovedný za chybný statický posudok 5-podlažnej budovy. (PRAVDA)
Jednorazovým igelitovým taškám zvoní umieračik, zo svojej ponuky ich vyradí prvý obchodný reťazec. Typickú ľahkú igelitku nahradí v Kauflande ekologickejšia. (PRAVDA)
Sedem osôb obvinila polícia v rámci prípadu Pytliak z trestných činov podplácania, prijímania úplatku, nepriamej korupcie a zneužitia právomoci verejného činiteľa. (PRAVDA)
Príhovormi prezidentov Kisku, Dudu, ministra Lajčáka a čestného prezidenta Globsecu Káčera sa v piatok na obed začína 12. ročník bezpečnostnej konferencie GLOBSEC 2017. (PRAVDA)
Summit NATO v Bruseli potvrdil jednotu a relevanciu aliancie. Po prílete slovenskej delegácie zo stretnutia lídrov to uviedol minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. (PRAVDA)
Lipšic už nemusí dostať šancu na dohodu a s ňou aj miernejší trest. Za usmrtenie chodca na priechode sa s najväčšou pravdepodobnosťou postaví pred súd. (PRAVDA)
Ústavný právnik Eduard Bárány v rozhovore pre Pravdu hovorí, že zrušenie Kotlebovej ĽS NS v konaní pred Najvyšším súdom môže ovplyvniť samotná činnosť strany a jej propaganda. (PRAVDA)
Kotleba už raz odchádzal zo zrušenej strany. V marci 2006 Najvyšší súd rozpustil Slovenskú pospolitosť, ktorej Kotleba predsedal. Svojou činnosťou porušovala ústavu. (PRAVDA)
Novelu Ústavy SR, ktorá sprísňuje ochranu poľnohospodárskej a lesnej pôdy, podpísal vo štvrtok prezident SR Andrej Kiska. (PRAVDA)
Ekonomickejšie, ekologickejšie aj účinnejšie. Od jesene sa opäť sprísnia podmienky pre výrobcov vysávačov pre domácnosť. (PRAVDA)
Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová preskúma policajný zásah v rómskej osade pri obci Zborov zo 16. apríla 2017. Ombudsmanka sa rozhodla konať z vlastnej iniciatívy po zhliadnutí videa zo zásahu. (PRAVDA)
Generálna prokuratúra prijala vo vzťahu ku kotlebovcom kľúčové rozhodnutie, žiada Najvyšší súd, aby ich stranu rozpustil. (PRAVDA)
Slovensko vlani dosiahlo najvyšší prirodzený prírastok obyvateľov od roku 2011, pôrodnosť je ale na kriticky nízkej úrovni a populácia starne. (PRAVDA)
Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) je podľa Igora Matoviča najtalentovanejším realitným maklérom na svete. (PRAVDA)

SME

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy. (SME)
V krajinách strednej a východnej Európy podpora NATO zaostáva za podporou pre EÚ. (SME)
Konferencia biskupov Slovenska síce kritizuje verejnú podporu kňazov Kotlebovej strane, nehovorí o škodlivosti jej ideológie. (SME)
Vyšľachtená je z pôvodných slovenských plemien a špecializovaných dojných plemien. (SME)
Hlavnými témami rokovania boli rozvoj spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany. (SME)
Marian Kotleba si myslí, že je za tým aj snaha zabrániť strane zúčastniť sa krajských volieb. (SME)
V zahraničí zákaz pôsobiť v politike znamenal pre niektorých ľudí politický koniec. (SME)
Rybanič čelí obvineniam z porušenia bankového tajomstva. (SME)
Çavuşoglu poďakoval, že v čase pokusu o prevra Slovensko podporilo demokraticky zvolenú vládu. (SME)
Z demografického vývoja vyplýva, že slovenská populácia starne. (SME)
Kanalizácie sa na Slovensku financovali hlavne z eurofondov a štátneho rozpočtu. (SME)
Opozícia chce dosiahnuť výdavky na úrovni dvoch percent HDP. (SME)
Bezpečnostná operácia Darif kontrolovala osoby, tovary aj plavidlá. (SME)
Prezident vrátil novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva. (SME)
„Mňa dal (Mengele) na stranu života. A teraz som, bohužiaľ, tu a nenájdem si miesto, lebo ma to stále, stále prenasleduje. Nemám pokoja.“ Viola Sternová, ... (SME)
Rezort zdravotníctva uzavrel zmluvu na poradenské služby za takmer štyristotisíc eur. (SME)
Komora lesníkov tvrdí, že nie je možné všade navyšovať plochy chránených území. (SME)
Mečiarovský šéf televízie, scenárista, dramaturg a spisovateľ skonal vo veku 82 rokov. (SME)
Envirorezort chce menej administratívy pre malých podnikateľov a celkovú prehľadnosť. (SME)
Drucker povedal, že si dá pozor. (SME)

Denník N

Poslanci Smeru, SNS, Mostu-Híd, aj Martina Šimkovičová predložili v piatok do parlamentu návrh zákona, ktorým Ondrej Krajňák 15. októbra končí vo funkcii predsedu Správnej rady ÚPN. (Denník N)
Poslanec Miroslav Beblavý zverejnil status, kde píše o hromadnom prepúšťaní v Agentúre na podporu výskumu a vývoja. Potvrdzuje to aj záznam, ktorý mu poskytli zamestnanci. (Denník N)
Polícia v piatok zverejnila ďalšie dva marihuanové prípady zo slovenských škôl. Cez ne tvrdí, že policajné aktivity na školách majú zmysel a bude v nich pokračovať. Odborníci takúto prevenciu spochybňujú, ničí životy, vyvoláva strach a je podľa nich kontroverzná a neúčinná. (Denník N)
Katarína Javorčíková je prezidentkou Združenia za otvorenú justíciu. Ani jeden kandidát združenia neuspel vo voľbách do Súdnej rady, sudcovia si však zvolili Daniela Hudáka, bývalú pravú ruku Štefana Harabina. (Denník N)
Policajné preventívne akcie podľa Ivety Chovancovej, ktorá pomáha závislým, nefungujú. Slovensko nedáva peniaze na prevenciu a pomoc závislým a štát nemá žiadnu ucelenú koncepciu v situácii, keď tretina mladých vyskúša nelegálnu drogu. (Denník N)
ĽSNS zatiaľ nemá v rukách návrh prokurátora na svoje rozpustenie. Predseda strany Kotleba hovorí, že je to návrat do päťdesiatych rokov. (Denník N)
Úvahy, že by prípadné „tvrdé“ zrušenie strany Mariana Kotlebu mohlo výraznejšie pomôcť nefašistickým stranám, sú neopodstatnené. Voliči tejto strany prešli od systému k antisystému, vrátiť sa už nechystajú. (Denník N)
Radičová, Štrasser, Korda, Bezák a Molnár vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa. (Denník N)
Prokurátor podal obžalobu na Filipa Rybaniča, asistenta poslanca SaS Jozefa Rajtára, za to, že si pozrel účty Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka. O Rybaničovej vine rozhodne Okresný súd Bratislava 5. Informovala o tom SaS v tlačovej správe. „Je to zo strany vlády a ministra vnútra Roberta Kaliňáka výstraha pre všetkých, ktorí by chceli reálne odhaľovať korupciu, že im ‚naši‘ ľudia pôjdu […] (Denník N)
Z družice skCube sa u nás robí udalosť celoštátneho významu, v zahraničí takéto satelity vyvíjajú aj stredné školy, dajú sa objednať aj cez internet. (Denník N)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.