Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.2.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0513USD   27.021CZK   0.84450GBP   307.53HUF   4.2987PLN   7.4480HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska je znepokojená návrhom Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá pre šetrenie navrhuje obmedziť liečbu ochorení zraku. Upozorňuje, že podmienená degenerácia makuly a diabetického makulárneho edému vedú bez vhodnej liečby k strate zraku. (TA3)
"Poznaj svoju minulosť a nezabudni!" To je hlavné posolstvo výstavy pod názvom Nehodní žitia?. Pod záštitou predsedu Národnej rady a ministra školstva sa začala v priestoroch parlamentu. Výstava zachytáva fotografie, ktoré urobili hendikepovaní ľudia počas návštevy Múzea bývalého nacistického vyhladzovacieho tábora v Osvienčime. (TA3)
Podľa slov premiéra Roberta Fica sa krajiny V4 dohodli, že sú pripravené ísť do mimoriadneho summitu a budú od Európskej únie žiadať, aby odstránila rozdiely v kvalite a rozdieloch potravín medzi západnou a východnou Európou. (TA3)
Pri požiari prístavby rodinného domu v Slanci v okrese Košice – okolie prišiel o život päťročný Tibor. Jeho 18-ročný brat je ťažko zranený. (TA3)
Prezident Andrej Kiska vetoval novelu volebného kódexu, ktorou sa má zmeniť voľba predsedov samosprávnych krajov na jednokolovú. Zmenou zákona sa má stať županom ten kandidát, ktorý získa v hlasovaní najviac platných hlasov. (TA3)
Slovenská akadémia vied urobila prvýkrát audit jej vedeckých inštitúcií. V rámci neho navštívili jednotlivé ústavy medzinárodní experti. Záverečná správa hovorí o tom, že dva z nich patria k absolútnej špičke v porovnaní s konkurenciou v celej Európe. (TA3)
Sever a stred Slovenska bude trápiť silný vietor. Na hrebeňoch Tatier môže dosiahnuť krátkodobo v nárazoch rýchlosť 145 až 180 kilometrov za hodinu. (TA3)
Prezident Andrej Kiska zavítal do liptovského regiónu. Po stretnutí s primátorom Liptovského Miukuláša Jánom Blcháčom vyhlásil, že Liptov má v sebe nesmierne veľa potenciálu. (TA3)
Predstavitelia Matice slovenskej vysvetľovali sporné video, ktoré inštitúcia zverejnila na svojej webovej stránke, pri príležitosti výročia vzniku vojnového Slovenského štátu. Vo videu vykresľuje udalosti, ku ktorým by údajne došlo, ak by Slovenský štát nevznikol. (TA3)
Počet študentov na stredných školách v Prešovskom kraji z roka na roka klesá. V tomto školskom roku nastúpilo do prvého ročníka o takmer 500 žiakov menej ako pred dvomi rokmi. Niektoré školy však napriek tomu plánujú otvoriť nové triedy s novými odbormi. (TA3)
Brezno sa pustilo do boja s čiernymi stavbami na svojom území. V lokalite Predné Halny tak zbúrali prvý dom, v ktorom žili neprispôsobiví obyvatelia. Podľa radnice sú nelegálne obydlia nielen bezpečnostnou hrozbou, ale bránia aj rozvoju cestovného ruchu. (TA3)
Napriek miernemu poklesu by sa víťazom parlamentných volieb stal Smer-SD Roberta Fica. Vyplýva to z posledného prieskumu agentúry Focus, podľa ktorého by sa do parlamentu dostalo ešte ďalších sedem strán. (TA3)
Pomaly prichádza jar a s ňou aj topiaci sa sneh, ktorý robí v niektorých častiach krajiny poriadne problémy. Hydrológovia vydali na juhovýchodnom a severnom Slovensku protipovodňové výstrahy. (TA3)
Sudca Špecializovaného trestného súdu vydal zatykač na šesť osôb považovaných za členov bratislavskej skupiny takáčovcov. (TA3)
Oblačno až zamračené. Miestami dážď, vo vysokých horských polohách sneženie. Denná teplota 10 až 15, na severe miestami okolo 8 st. Prevažne juhozápadný vietor do 30 km/h, v nárazoch lokálne okolo 50 km/h. Na horách búrlivý vietor až silná víchrica. (TA3)
Guvernér Národnej banky Slovenska Jozef Makúch nelieta prvou triedou, ale môže využívať služby v súkromnej poliklinike. Národná banka týmto reaguje na informácie denníka Plus Jeden Deň, ktorý zverejnil jej interný predpis. (TA3)
Voda z topiaceho snehu ohrozuje ľudí pod Tatrami. Z okolitých polí sa doslova za pár okamihov vliala do spišskobelianskej mestskej časti Strážky a ľuďom začala spôsobovať škody. Len rýchly zásah hasičov zabránil tomu, aby voda pustošila všetko, čo jej stálo v ceste. (TA3)
Prezident Andrej Kiska sa v súvislosti s takzvaným jasličkovým zákonom stretol s aktivistkami ako aj s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Jánom Richterom (Smer-SD), ktorý prisľúbil, že jeho rezort vypracuje výklad zákona, aby sa odstránili nejasnosti. Po stretnutí s Richterom o tom informoval prezident. (TA3)
Časť bratislavských mestských poslancov žiada primátora Iva Nesrovnala, aby rozdelil hlasovanie o zákaze hazardu do štyroch bodov. Takúto požiadavku majú preto, lebo nesúhlasia s úplným zákazom herní a kasín. (TA3)
Dvaja bývalí ministri výstavby sa na budúci týždeň postavia pred súd. Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil termín pojednávania v kauze nástenkového tendra. (TA3)

PRAVDA

Z nelegálne uniknutej komunikácie medzi Gáborom Grendelom s novinármi trčí podľa zahraničných novinárov v istých prípadoch konflikt záujmov. (PRAVDA)
Pacienti s určitými ochoreniami zraku zažili šok. Na verejnosť sa dostal návrh Všeobecnej zdravotnej poisťovne, podľa ktorého im chce výrazne obmedziť liečbu. (PRAVDA)
Slovensko pre problematiku dvojakej kvality potravín v rámci členských štátov Európskej únie iniciovalo summit premiérov Višegrádskej štvorky. (PRAVDA)
Záväzok Slovenska voči NATO je podľa prezidenta SR Andreja Kisku potrebné naplniť. (PRAVDA)
Matica slovenská sa rozhodla stiahnuť diskutované video "Bez 14. marca" zo svojho YouTube kanála TV MATICA a nezdieľať ho na svojej webovej stránke. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska vrátil Národnej rade SR dve novely volebného kódexu na opätovné prerokovanie. (PRAVDA)
Pre stratu okolo 200 miliónov eur hľadá štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa možnosti, kde ju skresať. Rozhodla sa preto, že predá pohľadávky na poistnom. (PRAVDA)
Dva ústavy Slovenskej akadémie vied patria k európskej špičke. Sú to Ústav polymérov SAV a Ústav etnológie SAV. (PRAVDA)
Na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu sa čaká 120 minút, na vstupe z Ukrajiny na Slovensko 90 minút. (PRAVDA)
Policajti z Trenčína namerali vodiča ešte v nedeľu 19. februára ráno na ceste I/9 v obci Svinná v okrese Trenčín. (PRAVDA)
Polícia vyšetruje dopravnú nehodu v Pezinku, po ktorej jednému z účastníkov zistili alkohol v krvi. (PRAVDA)
Slovenská komora učiteľov chce tiež zjednotenie kompetencií pri financovaní škôl a zabezpečiť financovanie zvyšovania kapacít materských škôl. (PRAVDA)
Februárový prieskum preferencií politických strán opäť potvrdil SAS ako jednotku v pravicovom spektre. (PRAVDA)
Proces v prípade nástenkového tendra sa začne na budúci týždeň, desať rokov po prepuknutí kauzy. Pred súd sa postavia exministri Marián Janušek a Igor Štefanov. (PRAVDA)
Školské autobusy prinesú rušenie niektorých základných škôl. (PRAVDA)
Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát. (PRAVDA)
Najvyšší súd SR dnes na verejnom zasadnutí zamietol odvolania dvoch obžalovaných v kauze vraždy Viliama Andrášika z roku 2007. (PRAVDA)
Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove. (PRAVDA)
Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka. (PRAVDA)
Politici často a radi používajú frázu – problém je, že populácia starne. "Je to však skutočne problém?" pýta sa Miloš Nemeček z občianskeho združenia Bagar. (PRAVDA)

SME

O živote pacienta s diabetickou nohou sa denník SME rozprával s viceprezidentkou Zväzu diabetikov Slovenska ANNOU LALIKOVOU. (SME)
Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína. (SME)
Kotlebovci chystali podujatie na výročie vzniku slovenského vojnového štátu. (SME)
Úprava legislatívy má znížiť náklady malým a stredným podnikateľom vrátane živnostníkov so zamestnancami v prvej a druhej kategórii prác. (SME)
Najpopulárnejším cudzím jazykom je angličtina, nasleduje nemecký jazyk. (SME)
Cieľom je poukázať na živú hrozbu vyplývajúcu z ignorovania hrôz holokaustu, s poukázaním na rastúci extrémizmus a radikalizmus. (SME)
Matovič sa na brífingu dňa 14. februára tohto roka ohradil voči tvrdeniam, že by sa mal vulgárne vyjadrovať v parlamente. (SME)
Tvrdiť, že bez slovenského štátu by nedošlo k SNP a Slovákom by sa zrejme ani nepodarilo vytvoriť vlastný štát, je podľa historika absurdné. (SME)
Najväčšia poisťovňa na trhu musí pre rekordnú minuloročnú stratu plniť ozdravný plán. (SME)
Ochrana obyvateľov je základnou úlohou štátu, upozornil prezident. (SME)
Zmena sídla agentúry má byť súčasťou vysporiadania vzťahov medzi EÚ a Veľkou Britániou. (SME)
Najväčší podiel na vzniku znečistenia si aj v roku 2016 naďalej udržovala doprava a preprava znečisťujúcich látok. (SME)
Úrad špeciálnej prokuratúry hovorí, že Dušan Kováčik postupoval a postupuje zákonným spôsobom. (SME)
Andrej Kiska si myslí, že zákonodarný orgán by "nemal pokračovať v tradícii nepremyslených účelových politických návrhov". (SME)
Minister práce Ján Richter podľa nezaradenej poslankyne z kritizovaných aspektov sľúbil zmeniť jeden. (SME)
Dedičstvom z čias socializmu sú napríklad stovky environmentálnych záťaží po celom území Slovenska. (SME)
Nájomné byty v centre Bratislavy, ktoré patria mestu, má dostať súkromná firma. Ľudia sa boja vysťahovania (SME)
Vo foyeri Fakulty architektúry STU je výstava štúdií renomovaných českých a slovenských ateliérov. (SME)
Komora žiada, aby podiel z HDP na školstvo bol do konca nastávajúceho volebného obdobia najmenej šesť percent. (SME)
Nevýrazná účinnosť a otázna bezpečnosť lieku na diabetickú nohu sú najdôležitejšími výhradami štúdie voči lieku Heberprot - P z Kuby. (SME)

Denník N

Ako sa zlepšiť v rokovaní a na aké triky si dávať pozor? (Denník N)
Hornooravská obec Mútne zrušila ako prvá na Slovensku daň za psa. Starosta Marián Murín nevidí dôvod, prečo by majitelia psov mali byť znevýhodnení a diskriminovaní oproti majiteľom iných zvierat. „My ako obec a väčšina obcí a miest na Slovensku pre držiteľov psov, ktorí nám platia dane, nič špeciálne nerobíme. Občania ich zväčša držia pri rodinných domoch, kde majú […] (Denník N)
Z nezávislej akreditácie vyplýva, že na SAV sú dva ústavy, ktoré patria k európskej špičke, a deväť ústavov, ktoré presahujú európsky priemer. (Denník N)
Daniel Krížik získal podľa vyšetrovateľov fotku zadržaného Martina Macka z registra obyvateľov a poskytol ju fotografovi serveru Topky.sk. U polície následne skončil. (Denník N)
Ak Slovensko nebude cítiť podporu Bruselu v otázke zjednotenia zloženia potravín rovnakej značky, pôjde s Komisiou do súboja, tvrdí slovenský premiér. (Denník N)
Poslanci chcú od špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika vysvetlenie, Robert Kaliňák jeho nulu nekomentuje. (Denník N)
V malej garáži blízko svojho paneláku vo Zvolene už vyrobil tisíce hlavolamov. VLADIMÍR MAJERSKÝ s krošňou pochodil Slovensko a Moravu. Ľuďom ukazoval, aké zábavné môže byť namáhať si mozog. Na dôchodku rád spomína na veselé príhody. Ako mu v noci vyzváňal telefón, nech pomôže s riešením alebo ako potrápil Mikuláša Dzurindu a Ivana Gašparoviča. (Denník N)
Na ministerstve obrany došlo k hádkam pre spôsob, ako sa tam postavili k videu s prejazdom amerických vozidiel, ktoré sa šírilo Facebookom. (Denník N)
Jozef Tancer pri skúmaní jazykov používaných v starej Bratislave pochopil, že všetci sme viacjazyční. (Denník N)
Magisterské diplomy získali traja politici Smeru na súkromnom Dubnickom technologickom inštitúte. Jedným z nich je krajský šéf Smeru Stanislav Kubánek, ktorý je známy aj ako plagiátor. Otázky o štúdiu ich dráždia. (Denník N)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.