Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 17.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0594USD   27.021CZK   0.87808GBP   307.38HUF   4.3729PLN   7.5318HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

Problémy s uvoľnením vlakových trás po odchode RegioJetu z linky Bratislava - Košice by mali byť vyriešené. RegioJet totiž poslal Železniciam Slovenskej republiky ako správcovi koľají vyjadrenie, že sa vzdáva trás svojich vlakov od 1. februára. (TA3)
Slovenský automobilový priemysel má za sebou ďalší dobrý rok. Celkový počet vozidiel vyrobených u nás vzrástol vlani na vyše milión kusov. Podľa zástupcov sektora je preto v súčasnosti najväčšou výzvou vyriešiť nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. (TA3)
Na Slovensku sa vyskytlo v poradí už šieste ohnisko vtáčej chrípky. Vírus H5N8 potvrdila štátna veterinárna a potravinová správa tento raz v okrese Komárno. (TA3)
Pri obci Dvorníky-Včeláre v okrese Košice-okolie kamión prerazil zábradlie mosta a zostal visieť nad železničnou traťou. V tomto úseku preto museli zastaviť vlakovú dopravu. (TA3)
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini navštívil závod Volkswagen Slovakia, a.s., Martin, ktorý zamestnáva 850 ľudí a patrí k top zamestnávateľom v turčianskom regióne. (TA3)
Invalidita na Slovensku sa za posledné tri roky výrazne nemení. Počet žiadostí dokonca o niečo klesol. Vlani o invalidný dôchodok požiadalo vyše 27 tisíc ľudí. Osemnástim percentám ho však Sociálna poisťovňa neuznala. (TA3)
Majitelia psov by ani v tomto roku nemali zabudnúť zaplatiť daň za svojho miláčika. Nemusia to však stihnúť do konca januára, ako to bývalo v minulých rokoch. V súvislosti s platením dane za psa došlo totiž k zásadnej zmene. (TA3)
Študovať na vysokej škole ešte neznamená, že vysokoškoláci všetky semestre absolvujú na slovenských univerzitách. Tí najlepší žiadajú každý rok o štipendium do zahraničia. Vysokoškoláci vyzdvihujú podmienky, ktoré u nás chýbajú. (TA3)
Levočania sú sklamaní. Podľa všetkého prišli o veľkú investíciu za vyše 100 miliónov eur. Tešili sa na 500 pracovných miest vo fabrike na výrobu špeciálnych 3D stavebných prefabrikátov. Tá však nedostala vládnu podporu. (TA3)
Košičanov trápia zasnežené parkoviská. Problémom sú predovšetkým spoplatnené zóny v širšom centre mesta. Súkromná spoločnosť, ktorá ich spravuje, z nich totiž nestíha odpratávať sneh. (TA3)
Slovenskí sudcovia sú špičkoví. Aspoň podľa hodnotení, ktoré robia na seba navzájom. Aby neboli len formalitou, ministerka spravodlivosti chystá zmeny. Na kvalitu sudcovskej práce si posvietia profesionálne hodnotiace komisie. (TA3)
Pri kolektívnom vyjednávaní vo verejnej autobusovej doprave nastala patová situácia. Odbory sa nevedia dohodnúť s dopravcami na zvýšení platov pre zamestnancov. V súčasnosti sú tak v štrajkovej pohotovosti a ak sa ani po rokovaniach pred sprostredkovateľom nedohodnú, nie je vylúčený štrajk. (TA3)
Smrťou človeka sa skončil požiar bytu v Podunajských Biskupiciach v Bratislave. Privolaným hasičom sa ho podarilo nadránom uhasiť. (TA3)
Polojasno až oblačno, spočiatku miestami až zamračené. Ojedinele slabé sneženie. Denná teplota -4 až 1, na severe miestami okolo -6 st. Prevažne severný vietor do 30 km/h, miestami v nárazoch okolo 45 km/h. (TA3)
Po výdatnej snehovej nádielke sú na Slovensku ohrozené viaceré stavby. Ťažký sneh poškodil strechu na základnej škole v Ubli. Masy snehu sa preto v týchto dňoch z budov vo veľkom zhadzujú. Nie je to však nič jednoduché. Na Horných Kysuciach o tom vedia svoje. (TA3)
Majiteľ rodinnej firmy, ktorá vyrába vegetariánske výrobky, nátierky a tofu Ján Lunter, chce kandidovať ako nezávislý kandidát v najbližších voľbách za predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. (TA3)
Nasadenie náhradných vlakov po odchádzajúcom súkromnom dopravcovi RegioJet je ohrozené. Dopravca totiž napriek sľubu, ktorý osobne dal ministrovi dopravy, odmieta uvoľniť trate, na ktorých doteraz vozil cestujúcich do Košíc. (TA3)
Tohtoročná mrazivá zima dáva zabrať nielen ľuďom bez domova. Extrémne nízke teploty komplikujú život aj sociálne slabším rodinám, žijúcim predovšetkým v rómskych osadách na východe Slovenska. Počas uplynulých dní odobrali sociálni pracovníci z rodičovskej starostlivosti až 52 detí. (TA3)
Podnikateľ ukrajinského pôvodu Sergej Kucherenko sa postavil pred senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici, aby čelil obžalobe pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. (TA3)
Robert Fico v Paríži na stretnutí s generálnym tajomníkom OECD Angelom Gurríom dohodol, že táto organizácia na Slovensku uskutoční audit celej protikorupčnej legislatívy. (TA3)

PRAVDA

Vo veku 89 rokov zomrel bývalý vplyvný funkcionár KSS Gejza Šlapka. (PRAVDA)
Výbor NR SR pre kultúru a média dnes prelomil veto prezidenta a odporučil, aby parlament opätovne schválil novelu zákona o slobode náboženskej viery. (PRAVDA)
Výbor NR SR pre kultúru a médiá odobril kandidátov na členov Rady pre vysielanie a retransmisiu, ako aj členov Rady Rozhlasu a televízie Slovenska. (PRAVDA)
Odvolací disciplinárny senát sa bude na budúci týždeň zaoberať disciplinárnym návrhom na potrestanie Štefana Harabina a Gabriely Šimonovej. (PRAVDA)
Vyše metra má snehová pokrývka, ktorá napadala na domčeky v kysuckom skanzene. Aj keď drevenice v zimnej krajine vyzerajú ako z rozprávky, nemusí to dopadnúť dobre. (PRAVDA)
Kruté mrazy tohtoročnej zimy prinútili k zvýšenej aktivite pracovníkov sociálnoprávnej ochrany a sociálnej kurately. (PRAVDA)
Po boku Roberta Fica sa začne viac objavovať nová generácia politikov Smeru. Na výjazdoch ho bude sprevádzať štátna tajomníčka Denisa Saková a Peter Pellegrini. (PRAVDA)
Testy potvrdili vtáčiu chrípku u uhynutých labutí vo Dvoroch nad Žitavou v okrese Nové Zámky. (PRAVDA)
Slovenských maturantov prijatých na české vysoké školy mierne pribudlo. Najväčší záujem majú o Univerzitu Karlovu v Prahe a Masarykovu univerzitu v Brne. (PRAVDA)
Najskôr minister školstva Peter Plavčan nechcel o rozšírení dejepisu na základných školách ani počuť. Tlak historikov ho zrejme primäl rozmýšľať inak. (PRAVDA)
Od začiatku februára môžu cestujúci na hlavnej trase medzi Bratislavou a Košicami pocítiť nedostatok miest vo vlakoch. (PRAVDA)
Predseda mimoparlamentného KDH Alojz Hlina dnes vyzval primátora Trenčína Richarda Rybníčka, aby nezakladal novú konzervatívnu stranu TOSKA. (PRAVDA)
Keď sa ho niekto spýta, kde vlastne sa ten jeho salaš nachádza, odpovie tajomne: "Neďaleko Jamaiky a Flinstonova." (PRAVDA)
Nastupujúcu generáciu v Smere vidí predseda strany Robert Fico vo vicepremiérovi Petrovi Pellegrinim a v štátnej tajomníčke ministerstva vnútra Denise Sakovej. (PRAVDA)
Prieskumné vrty na zistenie prítomnosti ropy a zemného plynu v Smilne v okrese Bardejov už viac ako rok vyvolávajú búrlivé reakcie miestnych. (PRAVDA)
Ďalšia strata informačných zdrojov. Univerzity prišli o prístup k odborným textom k ďalšej databáze Ebsco. (PRAVDA)
Ponechať súčasný počet osem krajov alebo ho zmeniť? Strany už roky tvrdia, že by sa mal hľadať iný model regionálneho usporiadania krajiny, ale odvahu na to nenašli. (PRAVDA)
Dvojtisícová pokuta pre zamestnávateľov za neskoré prihlásenie zamestnanca do Sociálnej poisťovne by sa mala zrušiť. (PRAVDA)
Opráši rezort vnútra svoju ideu spred dvoch rokov, keď chcel zmeniť obsadzovanie vrcholových pozícií v polícii? (PRAVDA)
Slovensko bude aj naďalej pomáhať Rakúsku s umiestnením žiadateľov o rakúsky azyl v humanitárnom centre v Gabčíkove. Spoločná dohoda vyprší v auguste. (PRAVDA)

SME

Strane SaS prelepili bilbordy o odvodovom bonuse. Nové nápisy spomínajú stretnutia, ktoré sa šéfovi SaS nepodarilo utajiť. (SME)
Medicínsky goretex je moderný materiál dobre odolný voči infekciám a degeneráciám. (SME)
Za to, že systém nevie ochrániť ohrozené deti, zodpovedá podľa poslankýň minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. (SME)
Cieľom je ponúknuť školám odporúčania, ako by mohli pristupovať k vnímaniu tém ako je globalizácia či extrémizmus. (SME)
Ministerka sa s komisárkou zhodli na tom, že problematika veľkých cezhraničných podvodov s DPH je celoeurópskym problémom. (SME)
Dôvodom je ich prísnejšia ochrana zvierat. (SME)
Združenie žiadalo predbežné zmluvy, ktoré Eximbanka vystavila na podporu exportérov uhoľných technológií zo Slovenska do Turecka. (SME)
Pilotný projekt Zdravé oči už v škôlke spustili v roku 2011. (SME)
Ústavným zákonom chcú koaliční poslanci predĺžiť funkčné obdobie pre predsedov a poslancov kraja zo súčasných štyroch na päť rokov. (SME)
Prudkým záplavám už padlo za obeť najmenej 43 ľudí. (SME)
Zástupcovia združenia hovoria o vylúčení z rokovaní o novej kolektívnej zmluve pre policajtov na rok 2017. (SME)
Súčasťou prihlášky by mal byť opis navrhovaného výskumu na ďalších 12 mesiacov po prípadnom udelení ocenenia. (SME)
Poslanci výboru trvajú na úprave podmienok na registráciu cirkvi alebo náboženskej spoločnosti. (SME)
V nasledujúcich dvoch dňoch by sa podľa meteorológov malo ešte o čosi viac ochladiť. (SME)
Projekt s ich využitím počítal už v počiatočnej fáze. Výbor Národnej rady sa zaoberal návrhmi na zmeny. (SME)
Návrh na potrestanie členov Harabinovho senátu podala Daniela Švecová, je presvedčená, že spôsobili celospoločenské ohrozenie. (SME)
Zmenu prináša návrh zákona o európskom príkaze na zablokovanie účtov z dielne ministerstva spravodlivosti. (SME)
Ráno bolo na horách prevažne jasno a bezvetrie, v Malej Fatre zamračené s prudkým vetrom. (SME)
Advokáti si pri bankrotoch vypýtajú maximálne 160 eur. Zlacnie aj prvotný poplatok, ktorý bude možné aj splácať (SME)
Šéf Sme rodina hovorí, že je za dve kolá hlasovania. Na programe do tohtoročných župných volieb už pracuje aj súčasný bratislavský župan Pavol Frešo. (SME)

Denník N

Zoznam toho, čo Facebook v posledných mesiacoch zablokoval, rastie. Skutočne nenávistné príspevky ale prežívajú. (Denník N)
Policajný prezident povedal, že už nebude na otázky o osobných príplatkoch pre členov tímu Gorila odpovedať. (Denník N)
Minister práce neobnoví konanie o odobratí akreditácie resocializačnému centru Čistý deň. Správa verejnej ochrankyne práv je podľa neho pocitová. (Denník N)
Ministerstvo školstva ohlásilo, že sa jeho úradníci dohodli s poskytovateľmi svetových vedeckých databáz na obnovení prístupov pre našich akademikov. (Denník N)
Zisťovali sme, či personalistov a zamestnávateľov zaujíma aj to, že ste svoj voľný čas využili efektívne. (Denník N)
V registri konečných užívateľov výhod Váhostav najskôr neuviedol Juraja Širokého. Dnes už tam je. (Denník N)
Ročne na Slovensku pre menšie prachové častice predčasne zomrie 5800 ľudí. Bratislave však pomáha dobrá poloha, smog sa v meste drží iba výnimočne. Aj tak treba odkloniť dieselové autá, hovorí expert na životné prostredie. (Denník N)
Rodinné vinárstvo z Malej Tŕne produkuje víno, ktoré prerazilo do sedemnástich michelinských reštaurácií. Odberateľov majú po celej Európe, v USA, v Číne a Japonsku. (Denník N)
Výrobca nátierok vyzýva Kotlebu. Fico ponúka Kaliňákovu námestníčku. Danko zbiera body na lyžiarkach + tipy na dobré texty a citát a FB status dňa. (Denník N)
Policajný prezident na tlačovej besede zavádzal o odmeňovaní členov tímu Gorila. Sľúbil to vysvetliť, no odpovedi sa vyhol. (Denník N)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.