Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 28.6.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1278USD   26.270CZK   0.88370GBP   309.40HUF   4.2151PLN   7.4070HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Stanovisko samospráv k septembrovému zvyšovaniu platov učiteľov zostáva nezmenené. Rada Združenia miest a obcí zopakovala, že na to nemajú peniaze. S rastom platov síce súhlasia, ale len v rozsahu programového vyhlásenia vlády. Minister školstva im to chce ale prikázať nariadením vlády. (TA3)
Ak sa nám nepodarí vyriešiť rómsky problém, budeme mať problém všetci. Povedal to prezident Andrej Kiska po stretnutí so zástupcami mimovládnych organizácií a vysokých škôl, ktorí sa venujú tejto problematike. Zhodli sa na tom, že cestou k úspešnej integrácii sú tri oblasti, ktoré musia byť prioritou - práca, vzdelanie a bývanie. (TA3)
Zástupcovia pravicových strán SaS, OĽaNO-NOVA, KDH a OKS oznámili, že dali dokopy koalíciu a predstavili spoločného kandidáta na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. (TA3)
Pre celé územie SR platí od 16.00 h výstraha Slovenského hydrometeorologického ústavu pred búrkami. Pre okresy Banskobystrického kraja platí do 18.10 h zvýšená výstraha 2. stupňa. (TA3)
Vodiči, ktorí plánovali prechádzať cez diaľnicu D3, by mali zbystriť pozornosť. Národná diaľničná spoločnosť uzavrie z dôvodu plánovaných úprav úsek D3 Svrčinovec – Skalité. (TA3)
Na moste nad vodnou priehradou Ružín, ktorý je v havarijnom stave, sa začali stavebné práce v rámci jeho rekonštrukcie. Ich cena je stanovená na vyše 1,5 milióna eur. (TA3)
Univerzitná nemocnica Bratislava, ktorá je najväčšia a najzadlženejšia na Slovensku, sa rozdelí. V súčasnosti ju tvorí päť zariadení po celom hlavnom meste. Ministerstvo zdravotníctva si od toho sľubuje vyššiu efektivitu a lepšie hospodárenie. Jeho zámer vzala na vedomie vláda. (TA3)
Vodiči sa na bratislavskom moste SNP dočkajú novej vozovky. Rekonštrukcia bude trvať celé letné prázdniny. Most bude počas opráv prejazdný, aj keď s dopravnými obmedzeniami. Ide o plánovanú opravu, ktorej predchádzala sondáž mosta s cieľom zistiť korozívny stav mostovky. (TA3)
Na rokovaní vlády dominovala téma oddlžovania nemocníc. Kabinet tiež diskutoval o novele zákona ministra dopravy. (TA3)
V súdnej rade, najvyššom orgáne súdnictva, končia ôsmi členovia volení sudcami, vrátane predsedníčky Jany Bajánkovej a podpredsedu Jána Vanka. Nahradí ich osem nových členov, ktorých zvolili sudcovia v májových voľbách. (TA3)
Vedeniu mesta Brezno došla trpezlivosť. Bije na poplach pre nebezpečnú križovatku v centre mesta na Námestí Milana Rastislava Štefánika. Keďže sa tam stále opakujú dopravné nehody, vyzvali správcu cesty na vybudovanie kruhovej križovatky. Cestári to ale zamietli a proti sa postavili aj pamiatkári. (TA3)
Na špecializovanom trestnom súde v Pezinku opäť prejednávali kauzu nástenkový tender, v ktorej sú obžalovaní dvaja bývalí ministri. Pred senátom vypovedal kľúčový svedok. (TA3)
Opitého šoféra, ktorý mal na kolenách trojročného vnuka, chytili policajti v Komjaticiach v Novozámockom okrese. Hliadka si podozrivú posádku všimla a tak vodiča zastavili. (TA3)
Polooblačno až oblačno a postupne miestami prehánky alebo búrky, ojedinele aj intenzívne. Veľmi teplo. Denná teplota 27 až 34 st. Prevažne južný vietor do 30 km/h, v nárazoch miestami 50 km/h. Na horách silný až búrlivý vietor. (TA3)
Zo skladu Sklené pri Martine zmizlo podľa informácií televízie Markíza 300-tisíc kusov nábojov, ktoré sa používajú pri športovej streľbe a výcviku jednotlivca. (TA3)
Nacionalistická organizácia Slovenskí branci, ktorej členovia sa v rámci športovo-branného dňa stretli so žiakmi z dvoch škôl, prinútila ministerstvo školstva konať. Rezort vydal usmernenie, ktoré by malo pomôcť učiteľom lepšie sa zorientovať v problematike extrémizmu. (TA3)
Premiér Robert Fico boj proti korupcii iba predstiera a existuje na to už aj dôkaz. Vyhlásili to poslanci opozičného hnutia OĽaNO-NOVA, podľa ktorých sa zo šéfa odboru prevencie korupcie Úradu vlády SR Petra Kovaříka stáva poštár. (TA3)
Aj po takmer troch rokoch v Kežmarku rezonuje škandalózne riaditeľovanie bývalej šéfky tamojšieho Domova pre seniorov. Do povedomia verejnosti sa zapísala výberom peňazí z vkladnej knižky práve zosnulého klienta. V utorok stála Elena Hricová pred súdom za iný skutok. Sama sebe vyplatila odmenu 36-tisíc eur, hoci domov potreboval peniaze na iné účely. (TA3)
Prvý krok k dlhoočakávanej modernizácii obrany. Aj takto hodnotí minister obrany Peter Gajdoš príchod prvých dvoch vojenských vrtuľníkov Black Hawk na Slovensko. Stroje sú v súčasnosti umiestnené na leteckej základni v Prešove. (TA3)
Agentúra Polis Slovakia zisťovala aký názor majú respondenti na takzvané Mečiarove amnestie a možné zrušenie strany Kotleba - ĽSNS. (TA3)

PRAVDA

Robert Fico poslal pred pár dňami otvorený list prezidentovi UEFA. Písal som v ňom o neférovom prístupe zo strany nemeckej a talianskej reprezentácie, na čo doplatila slovenská reprezentácia. Už naň dostal odpoveď. (PRAVDA)
Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) otvára zmluvy s poisťovňami, dôvodom je nedostatočné financovanie ambulantného sektora. (PRAVDA)
Tragédia zo žilinského bauMaxu, kde pred dvomi rokmi v máji zomrel trojročný chlapček, stále nie je súdne uzavretá. (PRAVDA)
Exminister kultúry Daniel Krajcer má v Bratislavskom kraji v jesenných voľbách do vyšších územných celkov podporu strany Most-Híd. (PRAVDA)
Minister obrany Peter Gajdoš potvrdil po rokovaní vlády informáciu o strate nábojov z vojenského skladu v Sklenom (okr. Turčianske Teplice). (PRAVDA)
Prezident SR Andrej Kiska prijal výzvu 10-ročnej Lucie Kopičákovej z Lučenca na súboj, ktorý sa uskutočnil v prezidentskom paláci. (PRAVDA)
Minister zdravotníctva (MZ) SR Tomáš Drucker stiahol z rokovania vlády koncept oddlženia zdravotníckych zariadení. O materiáli chce ešte diskutovať. (PRAVDA)
Predseda NR SR Andrej Danko v závere svojej pracovnej cesty v Kórejskej republike, kde zastupoval Slovensko na Summite predsedov parlamentov euro-ázijských krajín, navštívil aj demilitarizovanú zónu na hranici so Severnou Kóreou. (PRAVDA)
Rómsky problém je podľa prezidenta Andreja Kisku najväčšou výzvou, akej Slovensko v súčasnosti čelí. (PRAVDA)
Počet zistených prípadov násilnej trestnej činnosti narástol o 696 v porovnaní s predchádzajúcim rokom. (PRAVDA)
Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou. (PRAVDA)
Česká republika oznámila výskyt afrického moru ošípaných v blízkosti Zlína. Nebezpečnú nákazu objavili u dvoch uhynutých diviakov. (PRAVDA)
V Súdnej rade SR, najvyššom orgáne súdnictva, končia v stredu ôsmi členovia volení sudcami, vrátane predsedníčky Jany Bajánkovej a podpredsedu Jána Vanka. (PRAVDA)
V Sklenom pri Martine, kde sídli muničný sklad sa pri kontrole zistilo, že chýba 300-tisíc kusov nábojov využívajúce sa pri športovej streľbe a výcviku jednotlivca. (PRAVDA)
Pochybné súťaže vypísala na opravu ciest banskobystrická župa. Firmám dala čas len tri dni na to, aby predložili cenové ponuky. (PRAVDA)
Epidemiológovia varujú, že na Slovensku rastú počty chorých na kliešťovú encefalitídu. Za posledných päť rokov sme tu mali 21 epidémií. (PRAVDA)
Radikáli by sa medzi žiakov už viac dostať nemali. Zabrániť by tomu malo usmernenie z dielne ministerstva školstva, ktoré uvádza, s kým môžu školy pri organizácii športovo-branných dní spolupracovať. (PRAVDA)
Väčšina Slovákov necíti istotu zamestnania, prácu chápe len ako zdroj obživy a s plácou spokojná nie je. Prečo u Slovákov stále prevažuje takéto myslenie? (PRAVDA)
Zo špičkového protikorupčného bojovníka je poštár, ktorý podnety posúva Národnej kriminálnej agentúre a polícii. Uviedol to na tlačovej besede poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za hnutie OĽaNO-NOVA Ján Marosz. (PRAVDA)
Ekonomika šliape na plné obrátky, problémom je dnes skôr akútny nedostatok pracovnej sily. Slováci aj napriek tomu majú obavy zo straty zamestnania. (PRAVDA)

SME

Investície do zabezpečenia munície a ďalších vojenských objektov chýbajú už roky. Tému otvorili až opakované krádeže zbraní a nábojov. (SME)
Robert Fico bol húževnatý koncový hráč, zvykol dávať góly, spomína exposlanec za SDKÚ Tomáš Galbavý na futbalové zápasy spred desiatich rokov. (SME)
Povedať, že civilizácie zanikali pre nízku pôrodnosť, je zjednodušovanie, tvrdí česká historička Jarmila Bednaříková. (SME)
Súkromná spoločnosť sídliaca v Michaľanoch hospodári na približne 1236 hektároch ornej poľnohospodárskej pôdy. (SME)
Prezident podporuje snahu miest o zmenu financovania a legislatívy. (SME)
S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky. (SME)
Nehoda sa stala na ostrove Brač. (SME)
Klus (SaS) pôjde do tohtoročných volieb do vyšších územných celkov (VÚC) ako spoločný kandidát pravicových strán. (SME)
Poslanec pripomenul, že strata munície patrila vždy k najhorším prehreškom voči vojenskej disciplíne. (SME)
Je veľká pravdepodobnosť, že výberové konania automaticky uprednostnia človeka, ktorý je funkciou dočasne poverený, tvrdí analytik. (SME)
Lucia Kapičáková v prezidentskom paláci hrala šach s hlavou štátu. (SME)
Nezaradený poslanec Peter Marček sa pýši úspechom na zápasníckom Memoriále Jozefa Svobodu. Bol to podľa neho poctivý podnikateľ. (SME)
Šéf parlamentu je známy svojimi komplikovanými vyjadreniami, pre ktoré sa stal neraz terčom posmechu. (SME)
Osýpky sú veľmi nákazlivé, vírus sa šíri vzduchom. (SME)
Kandidatúru v Bratislavskom kraji ohlásilo už viacero kandidátov na župana. (SME)
V kauze figuruje spolu päť obžalovaných. (SME)
Zmenu prinesie program Školské mlieko a Školské ovocie a zelenina. (SME)
Jeden z najvážnejších problémov našej spoločnosti je podľa prezidenta rómska situácia. (SME)
Zväz je ochotný ísť do výpovede aj so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. (SME)
Na oddlžovanie nemocníc chce štát dať takmer šesťsto miliónov eur. (SME)

Denník N

Po školácha a zdraví má prezident Andrej Kiska ďalšiu prioritu: život Rómov a to, ako ich vníma zvyšok Slovenska. Odborníci z terénu hovoria, že na Rómov ostatní politici kašlú. (Denník N)
Archeológ Balázs Komoróczy kritizoval, že na Bratislavskom hrade dostali pred keltsko-rímskym náleziskom prednosť garáže. Pri obrovskom avarskom pohrebisku to vidí inak. (Denník N)
Ani po oddlžení nebudú nemocnice platiť faktúry. Drucker nevylučuje, že toto nie je posledné oddlženie. Návrh zatiaľ stiahol, chce ešte presvedčiť dodávateľov pomôcok, ktorí sa chcú súdiť. (Denník N)
Aktualizované 14:50 – Bývalý dvojnásobný minister za Smer môže nahradiť Jozefa Holjenčíka, ktorý z postu šéfa regulácie cien energií odišiel pre škandál s vysokými faktúrami. (Denník N)
Obžalovaná Zdenka Kudláčová trvá na výpovedi, že konala na pokyn Róberta Lenčéša, advokáta z firmy Avocat. (Denník N)
Nálezisko diaľnicu neodkloní, nálezy odvezú a pohrebisko zasypú. Za najväčší objav archeológovia považujú franskú mincu z čias Karola Veľkého, opaskové garnitúry, ľudí pochovaných s koňmi či markomanské domy. (Denník N)
Vášne okolo festivalu vyvolali dvaja mestskí poslanci za KDH, ktorí žiadali, aby sa mesto od festivalu dištancovalo. (Denník N)
Nový zákon o politických stranách chystá SNS. Kto nebude mať dosť členov a nevybuduje si okresné štruktúry, bude pôsobiť len na miestnej a regionálnej úrovni. O tom, koľko členov má stačiť na celoštátnu politiku, sa ešte len v SNS rozhodujú. (Denník N)
Slovensko bude najotvorenejšou krajinou pre fajčiarov v celej Európskej únii. Zákonom obmedzujeme iba podniky, kde varia jedlo. Aj tak u nás počet fajčiarov zásadne klesá. (Denník N)
Riaditeľ slovenského Ubera Tomáš Peťovský hovorí, že prepravnej službe sa v Bratislave darí a nasledujúci logický krok sú Košice. (Denník N)
Učebnice Krížom-krážom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.