Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.3.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0807USD   27.021CZK   0.86790GBP   309.16HUF   4.2816PLN   7.4088HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Údajný člen zločineckej skupiny takáčovcov Václav Kincl sa prihlásil na polícii. Mužom zákona unikal od razie, ktorú vykonali koncom januára. Polícia stále pátra po ďalších piatich mužoch z gangu. (TA3)
Obľúbené turistické miesto v Martine sa stráca pred očami. Z lesa, ktorý dotvára atmosféru múzea slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch, lesníci postupne ťažia drevo. To sa ale nepáči miestnym, ani turistom. (TA3)
Stať sa učiteľom by už nemalo byť také jednoduché. Okrem vedomostnej úrovne budú na pedagogických fakultách zisťovať aj vzťah uchádzačov k učiteľskému povolaniu. Tak si to predstavujú odborníci, ktorí pripravujú školskú reformu. (TA3)
Minister práce Ján Richter je na odvolávanie v parlamente pripravený. Opozičným politikom odkazuje, že o tomto kroku hovoria "už prakticky pol roka". Richter si stojí za tvrdením, že viaceré vyhlásenia v kauze Čistý deň opakovane vyvrátil už preverenými faktami a dôkazmi. (TA3)
Obe riešenia na zrušenie Mečiarových amnestií sú realizovateľné a môžu viesť k želanému cieľu. Zhodujú sa v tom právnici, ktorí diskutovali s poslancami na konferencii v parlamente. (TA3)
Občania Slovenskej republiky budú mať od júna možnosť domáhať sa svojich práv už aj elektronicky podanou sťažnosťou. Rozšírenie možností prináša novela zákona o sťažnostiach, ktorú 101 hlasmi schválili poslanci Národnej rady SR. (TA3)
Ak Európska únia nevyhovie kľúčovým požiadavkám Poľska, krajina nepodpíše deklaráciu zo summitu Únie, ktorý bude v sobotu v Ríme. Uviedla to poľská premiérka Beata Szydlová. Medzi požiadavkami sú napríklad jednotná Únia či posilnenie postavenia národných parlamentov. (TA3)
Vo vlaku z Bratislavy do Viedne našli v stredu v rakúskej spolkovej krajine Burgenland mŕtveho dvadsaťosemročného Slováka. Príčina smrti nie je známa, prokuratúra nariadila pitvu. (TA3)
Brazílske mäso sa vo veľkom predávalo aj v slovenských obchodoch. Kontroly odhalili desiatky takýchto prípadov. Stále však nie je jasné, či bolo mäso napadnuté salmonelou alebo obsahovalo chemické látky. Veterinári ale tvrdia, že nie je dôvod na paniku. Doteraz sa v Európe nepotvrdil ani jeden takýto prípad. (TA3)
Policajný vyšetrovateľ obvinil starostu obce Kalinkovo Štefana Božíka z prijímania úplatku. Na tlačovej besede o tom informovali prezident Policajného zboru Tibor Gašpar a riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško. (TA3)
Bývalý banskobystrický chirurg, ktorý aj do tretice šoféroval opitý, si už viac za volant nesadne. Trestným rozkazom o tom rozhodol okresný súd. Keďže viackrát neprišiel na vytýčené pojednávania a vzdal sa práva na riadny proces, doživotný zákaz sa stal právoplatným. (TA3)
Národná rada schválila návrh ústavného zákona o zmene štátnej hranice medzi Slovenskou republikou a Maďarskom. Dôvodom návrhu z dielne rezortu vnútra je nová Zmluva medzi Slovenskom a Maďarskom o štátnej hranici podpísaná v Amsterdame 25. januára 2016. (TA3)
Opozícia podá budúci týždeň návrh na odvolanie ministra práce Jána Richtera (Smer). Dôvodom je jeho konanie v kauze Čistý deň. Podľa opozície kauzu minister kryje a k jej obetiam, ktorými sú deti-klienti zariadenia, sa správa nehanebne. Rozhodnutie Ministerstva práce o nezrušení akreditácie Čistému dňu skúma Generálna prokuratúra. (TA3)
Poslanci na 14. schôdzi parlamentu prerokovali 15 vládnych návrhov. (TA3)
Podmienka minimálne stredoškolského vzdelania pre kandidátov na starostov a primátorov je v rozpore s Ústavou. Rozhodol o tom Ústavný súd, ktorý účinnosť spornej novely pozastavil už v roku 2014. (TA3)
Premenlivá, prechodne až veľká oblačnosť. Miestami prehánky alebo dážď, ojedinele aj búrky. Denná teplota 18 až 23, na severe okolo 16 st. Slabý, postupne južný vietor do 25, na západe v nárazoch okolo 45 km/h. (TA3)
Akreditačná komisia ministerstva práce sa opäť zaoberala resocializačným strediskom Čistý deň. Na zasadnutie prišla len jeho spoluzakladateľka Zuzana Tománková, lebo riaditeľ Peter Tománek bol práceneschopný. (TA3)
Okresný súd v Žiline rozhodol v polstoročia starom prípade. 86-ročný dôchodca z Lučenca sa až na sklonku života dočkal spravodlivosti. V časoch socializmu ho súdy totiž viackrát poslali za mreže, lebo odmietol nastúpiť na povinnú vojenskú službu. (TA3)
Film Únos a diskusia o zrušení Mečiarových amnestií. To čaká účastníkov štvrtkovej (23.3.) akcie "Zrušme Mečiarove amnestie, osloboďme spravodlivosť", ktorá sa uskutoční od 11.30 h v kinosále Národnej rady SR. (TA3)
Pri prácach na výstavbe závodu automobilky Jaguar Land Rover v Nitre zahynul 22-ročný robotník. K tragickej udalosti došlo v pondelok 20. marca. (TA3)

PRAVDA

Prvýkrát sa môže stať, že za korupciu bude pykať celá firma. Eseročke, ktorú polícia obvinila tento týždeň, hrozí zákaz činnosti alebo aj zrušenie. (PRAVDA)
Bývalý sudca Ústavného súdu Juraj Babjak, ktorý podporil Budajov návrh na zrušenie amnestií, vo štvrtok povedal, že prijateľný je aj návrh, ktorý predložila vládna koalícia. (PRAVDA)
Divadlo, ktoré predvádzajú slovenskí politici, je otrasné. Politici sa správajú arogantne a alibisticky. Takéto slová adresoval politikom herec Maroš Kramár, (PRAVDA)
Dokumentárna hra Ľuby Lesnej Supy verzus klarinet približuje tragický príbeh chlapca, ktorého v auguste 1986 za bratislavskou Petržalkou fatálne dohrýzli "supy". (PRAVDA)
Starostu obce Kalinkovo (okr. Senec) Štefana B. obvinila polícia za to, že si pýtal úplatok. Informoval o tom policajný prezident Tibor Gašpar. (PRAVDA)
Ustavnoprávny výbor odporúča NR SR o vládnych návrhoch novely Ústavy SR a novely zákona o organizácii Ústavného súdu SR rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. (PRAVDA)
Podnikateľa Bašternáka mohli obviniť len z trestného činu neodvedenia dane a poistného, pretože v roku 2012 ešte nebol zakotvený trestný čin daňového podvodu. (PRAVDA)
Osemdesiatnik Vladimír Kohút sa bráni označeniu zločinec za to, že pre vieru odmietol vojenskú službu. Súd trestné stíhanie zastavil. (PRAVDA)
Bezplatne dostupné budú v obchodoch len plastové vrecká, napríklad na pečivo. Vyplýva to z novely zákona o odpadoch, ktorú vo štvrtok schválil parlament. (PRAVDA)
Národná rada SR schválila návrh ústavného zákona o zmene štátnej hranice medzi Slovenskou republikou a Maďarskom. (PRAVDA)
odičovský príspevok, ktorý sa naposledy upravoval smerom nahor od 1. januára 2014 o 3,60 eura, sa tak po vyše troch rokoch zvýši na 213,20 eura. (PRAVDA)
Aj keď sa parlamentná scéna priblížila k zrušeniu Mečiarových amnestií, definitívna dohoda stále chýba. (PRAVDA)
Bratislavský podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorého vyšetrovateľ obvinil z neodvedenia dane a poistného, sa môže vyhnúť trestu. (PRAVDA)
Za protiústavné označil Ústavný súd ustanovenia zákona, ktoré neumožňujú voliť odsúdeným za závažné trestné činy a osobám zbaveným spôsobilosti na právne úkony. (PRAVDA)
Vyše 50 mladých ľudí z detských domovov či sociálne slabších rodín si prevzalo finančnú podporu. Vzdelanie totiž považujú za dôležitý štart do života. (PRAVDA)
Polícia koná tak, ako má konať. Kaliňák (Smer) tak po zasadnutí vlády reagoval na to, že polícia obvinila Bašternáka zo zločinu neodvedenia dane a poistného. (PRAVDA)
Presne pred rokom štyri koaličné strany Smer, SNS, Most-Híd a Sieť podpísali koaličnú dohodu. Od septembra 2016 sa koalícia zúžila na tri strany po rozpade Siete. (PRAVDA)
Ombudsmanka Jana Dubovcová v správe žiada, aby verejné budovy a budovy, v ktorých sú orgány verejnej správy, boli bezbariérové. (PRAVDA)
Záujem o konanie o uzavretí dohody o vine a treste v stredu na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v kauze 'nástenkový tender' vyjadril obžalovaný Radoslav B. (PRAVDA)
Slovenská lekárnická komora (SLeK) hodnotí prvý rok pôsobenia nového ministra zdravotníctva Tomáša Druckera pozitívne. (PRAVDA)

SME

MIROSLAVA HAPALOVÁ z projektu To dá rozum hovorí, že jej v predloženej reforme chýba konkrétna predstava, ako plány uskutočniť. (SME)
Odborníci ukázali predstavu, ako by o desať rokov malo vyzerať školstvo. Denník SME sa pozrel, ako reforma zasiahne žiaka, učiteľa a rodiča. (SME)
Kandidát na ústavného sudcu Mojmír Mamojka zo Smeru nechcel hovoriť o zrušení Mečiarových amnestií. Ak by ho prezident predsa len vymenoval, vraj by mohol ... (SME)
Zo siedmich prípadov podnikateľa sú živé už len tri. Podozrenia týkajúce sa jeho majetku sa riešia podľa deravého zákona. (SME)
Slovenskí europoslanci označili amnestie za traumu a škvrnu na slovenskej spravodlivosti. (SME)
Bývalý policajt Václav K. unikol polícii po razii na skupinu takáčovcov. (SME)
Vykúpenie z trestu za neoprávnenú vratku DPH? Sudcovia to neakceptovali, zlom priniesol až Ústavný súd s čudným vysvetlením. (SME)
Tvrdí, že stavať Fond na podporu kultúry národnostných menšín do polohy, že ide o premrhané peniaze, je smutné. (SME)
Situácia s Tureckom je napätá pre referendum, ktorým sa posilnia právomoci tureckého prezidenta. (SME)
Zároveň vyslovil želanie, aby v práci Dubovcovej pokračovala aj jej nástupkyňa Mária Patakyová. (SME)
Na Cypre pôsobí Slovenská republika takmer 16 rokov. (SME)
S vládnymi stranami SNS a Most-Híd vidí priestor na určitú diskusiu. (SME)
Dodala, že si vie predstaviť viac verejnej kontroly či vyššie kvórum potrebné na zvolenie v parlamente. (SME)
Premiér s poľskou stranou komunikuje a verí, že Varšava napokon bude na strane EÚ. (SME)
Opozícia navrhne odvolať Richtera, Čistý deň podozrieva zo subvenčného podvodu. (SME)
Starosta mal žiadať dvadsaťtisíc eur alebo prevod vlastníckych práv pozemkov. (SME)
Trestný čin sa mal stať ešte v apríli 2012 a vzťahuje sa naň zákon, ktorý platil v tom období. (SME)
Opozícia skrátené konanie odmieta, na jeho presadenie však koalícii stačia vlastné hlasy. (SME)
Slovensko by malo prestať tolerovať politiku ĽSNS Mariana Kotlebu, hovorí šéf KDH. (SME)
Cieľom kampane je poukázať na rýchle spotrebovávanie prírodných zdrojov, klimatické zmeny a znečistenie. (SME)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.