Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.2.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0513USD   27.021CZK   0.84450GBP   307.53HUF   4.2987PLN   7.4480HRK . . . viac
Noviny
- Svet

TA3

Na parkovisku pri čerpacej stanici na okraji írskeho mesta Fermoy našli v noci na stredu mŕtveho vodiča kamiónu, ktorého niektoré médiá identifikovali ako 40-ročného Slováka. Ten údajne zahynul, keď na neho kolegovia pri hádke zaútočili železnou tyčou. (TA3)
Ilegálna migrácia a obchod s drogami a zbraňami tvorili tematický základ rokovania dvoch ministrov americkej vlády v Mexiku. (TA3)
Cez Britániu sa prehnala prudká búrka Doris, ktorá spôsobila vážne výpadky v leteckej a železničnej doprave. Tisíce domácností prišli o dodávky elektrického prúdu. Búrka si vyžiadala najmenej jednu obeť. (TA3)
Maďarská vláda rozhodla o posilnení ochrany hraníc, v rámci ktorej vyčlení financie na výstavbu druhej línie zábran na južných hraniciach so Srbskom. Podľa spravodajského servera hirado.hu o tom informoval v Budapešti minister riadiaci úrad vlády János Lázár. (TA3)
Dvaja muži vylúpili banku v Bruseli. Keď na miesto činu prišli policajti, jednému z nich ukradli zbraň a s lupom ušli na motorke. (TA3)
Trinásť mŕtvych ľudí vrátane 13-ročného dievčaťa a 14-ročného chlapca našli dobrovoľníci na severozápade Líbye, keď otvorili dopravný kontajner, v ktorom bolo štyri dni uväznených celkove 69 migrantov rôznych národností. (TA3)
Zvýšenie hladín na riekach v Českej republike spôsobilo topenie sa snehu v dôsledku oteplenia. (TA3)
Ľudia, ktorí v Odese organizovali únos ukrajinského poslanca Oleksija Hončarenka, mali v úmysle zákonodarcu oslepiť a zmrzačiť. Oznámil to oblastný prokurátor Oleh Žučenko. (TA3)
Pápež František vyslovil ďalšiu kritiku na adresu niektorých členov vlastnej cirkvi, keď vyhlásil, že je lepšie byť ateistom než pokryteckým katolíkom vedúcim dvojaký život. (TA3)
Pri Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS zakotvila vesmírna loď Dragon so zásobami a vedeckým materiálom. Loď do kozmického priestoru vyniesla raketa Falcon 9 americkej súkromnej spoločnosti SpaceX. (TA3)
V Paríži pokračujú protesty proti policajnej brutalite. Prevažne mladí ľudia zablokovali kontajnermi šestnásť stredných škôl . Niektoré z nich zapálili, aby sa študenti nemohli dostaviť na vyučovanie. Na národnom námestí sa zhromaždilo 800 až 1000 osôb. Polícia proti nim použila slzotvorný plyn. (TA3)
Európska únia sa podľa mnohých zmieta v existenčnej kríze. Európska komisia preto na ďalší veľký summit chystá materiál s rôznymi možnosťami jej vývoja. Už teraz sa diskutuje o možnosti vytvoriť "viacrýchlostnú" Úniu, alebo presunutí moci z Bruselu na vlády jednotlivých štátov. (TA3)
V strojárňach v meste Polička v okrese Svitavy na západnej Morave došlo k niekoľkým výbuchom pravdepodobne trhaviny. Podľa aktualizovaných informácií utrpelo zranenia 19 ľudí vrátane niekoľkých hasičov. (TA3)
Iracké vládne jednotky dobyli strategické letisko na juhu mesta Mósul. Oznámila to iracká štátna televízia. Podľa BBC trvala bitka o letisko štyri hodiny. (TA3)
Nemecko deportovalo do Afganistanu ďalších osemnásť neúspešných žiadateľov o azyl. Išlo už o tretiu podobnú akciu v súvislosti s októbrovou dohodou medzi Berlínom a Kábulom. (TA3)
Na hraničnom priechode Užhorod-Vyšné Nemecké, ktorý zablokovali ukrajinskí vodiči pre kamiónovú dopravu, postupne púšťajú nákladiaky. Na hranici si však niektorí vodiči počkajú aj vyše hodiny. (TA3)
Zamestnanci metra, mestskej železnice a električiek vstúpili v gréckej metropole do 24-hodinového štrajku. Protestujú ním proti navrhovanému zákonu, ktorý umožní využívať stanice mestskej hromadnej dopravy na komerčné účely. (TA3)
Azerbajdžan vydal medzinárodný zatykač na českého europoslanca Jaromíra Štětinu. Spolu s ďalšími dvoma členmi Európskeho parlamentu ho obvinil z toho, že sa zúčastnil ako pozorovateľ na neuznanom referende v separatistickom Náhornom Karabachu. (TA3)
Organizácia Spojených národov odštartovala v Ženeve ďalšie kolo mierových rozhovorov o Sýrii. Séria rokovaní sa začala schôdzkou osobitného vyslanca OSN pre Sýriu Staffana de Misturu s delegáciou zastupujúcou vládu sýrskeho prezidenta Bašára Asada. (TA3)
Vyše sto hasičov bojuje s rozsiahlym požiarom v austrálskom Sydney. Plamene zachvátili továreň na recykláciu odpadov asi 15 kilometrov západne od centra mesta. (TA3)

Pravda

Kapacita americkej jadrovej výzbroje zaostáva, arzenál USA je potrebné vybudovať tak, aby bol "najlepší zo všetkých". (Pravda)
Maďarská vláda sa rozhodla postaviť druhý rad oplotenia v snahe zastaviť ilegálne prenikanie migrantov do Maďarska. (Pravda)
Predstavitelia holandskej Strany za slobodu protiislamsky zameraného politika Geerta Wildersa sa počas predvolebnej kampane nebudú objavovať na verejnosti. (Pravda)
V rámci ďalšieho kola mierových rozhovorov o Sýrii sa vo štvrtok splnomocnenec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura stretol so zástupcami sýrskej vlády a opozície. (Pravda)
Českí veterinári potvrdili výskyt vírusu vtáčej chrípky v ďalších troch drobnochovoch. V Českej republike tak dosiaľ evidujú celkovo 33 ohnísk tejto nákazy. (Pravda)
Polícia v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko zatkla islamistu, ktorý údajne plánoval bombový útok na policajtov alebo vojakov. (Pravda)
Parížski tínedžeri vo štvrtok zablokovali 16 mestských stredných škôl horiacimi kontajnermi a provizórnymi barikádami na protest proti údajnému znásilneniu mladého černocha. (Pravda)
Holandský krajne pravicový politik Geert Wilders vo štvrtok až do odvolania zrušil všetky verejné podujatia svoje Strany pre slobodu (PVV). (Pravda)
Americkí moslimovia pomohli zhromaždiť desiatky tisíc dolárov na opravu židovského cintorína na predmestí St. Louis v štáte Missouri. (Pravda)
Neznámi páchatelia vo štvrtok v Odese uniesli poslanca Oleksija Hončarenka, ktorý je v ukrajinskom parlamente zastupuje stranu Blok Petra Porošenka. (Pravda)
Španielsky súd rozhodol povoliť pobyt na slobode švagrovi španielskeho kráľa Iňakimu Urdangarinovi, ktorý bol neprávoplatne odsúdený za spreneveru. (Pravda)
Takmer 1 300 činiteľov postavili vlani v Rumunsku pred súd pre obvinenia z rôznych korupčných káuz, ktoré sa týkali dovedna približne 260 miliónov eur. (Pravda)
Britániu vrátane Londýna zasiahla vo štvrtok ráno prudká búrka, kvôli ktorej boli zrušené desiatky letov. (Pravda)
Iracké vládne jednotky vo štvrtok dobyli strategické letisko na juhu mesta Mósul. Oznámila to iracká štátna televízia. (Pravda)
Česká polícia po sérii výbuchov uzavrela oblasť okolo areálu strojární v českom meste Polička. Ide o zónu do vzdialenosti približne 1800 metrov od firmy. (Pravda)
K pobrežiu Guatemaly smeruje holandská loď, na ktorej si budú môcť nechať tehotné ženy bezplatne vykonať interrupciu a obídu tak prísne pravidlá. (Pravda)
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan by mal do Nemecka zavítať až budúci mesiac, ale už teraz sa proti jeho návšteve zdvíha odpor. (Pravda)
Na webovej stránke sa momentálne pracuje. Ide o naplánovanú údržbu. Prosíme, navštívte nás neskôr. Toto ešte v stredu tvrdila stránka Paula Nuttalla, šéfa strany UKIP. (Pravda)
Svojou cestou sa Frauke Petryová nevystatovala tak ako Klement Gottwald za prvej Československej republiky, keď vykričal, že komunisti sa chodia do Moskvy učiť, ako buržoáznej vláde vykrútiť krk. (Pravda)
Tri razy sa pokúšal o Elyzejský palác, ale tentoraz sa rozhodol potlačiť osobné ambície a netrieštiť hlasy tých, ktorí odmietajú extrém. (Pravda)

SME

Holandsko je posledným členským štátom EÚ, ktorý ratifikáciu tejto dohody ešte stále plne neodobril. (SME)
Líderka FN opakovane navrhovala odchod Francúzska z eurozóny. (SME)
Jeho kolegovia pri hádke zaútočili železnou tyčou. (SME)
Počas vystúpenia na Floride mal tvrdiť, že na území Švédska sa stal v predošlý večer určitý závažný incident. (SME)
Prvou krajinou, ktorá umožnila registrované partnerstvá, bolo v roku 1989 Dánsko. (SME)
Minulý týždeň sa dvaja muži sami odovzdali úradom a uviedli, že prekročili rieku Marica (SME)
Časť migrantov, ktorí sa pokúšali v kontajneri dostať ilegálne do Európy, utrpela zlomeniny a iné vážne zranenia. (SME)
Holandský politik žije po vyhrážkach smrťou vyše desať rokov pod 24-hodinovou ochranou. (SME)
Tri toky hlásia druhý stupeň povodňovej aktivity. (SME)
Muž chcel vlákať príslušníkov polície alebo armády do pasce a následne ich zabiť. (SME)
Rato sa mal obohatiť o približne 12 miliónov eur z fondov dvoch španielskych bánk. (SME)
Vlani policajti zničili celkovo 2,5 milióna marihuanových rastlín. (SME)
Aktuálne je v Česku 33 ohnísk tejto choroby. (SME)
Ideu o zriadení Palestínskeho štátu na Sinaji prvýkrát spomenul člen izraelskej vlády. (SME)
Majetok tvorí 74 budov a pozemkov, dva stavebné podniky, realitná agentúra a 15 vozidiel. (SME)
Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku a dostávajú rakúske prídavky na deti, by mohli prísť o desiatky eur mesačne. (SME)
V tržnici začala horieť jedna z prezliekarní v suteréne. (SME)
Alternatíva pre Nemecko má aktuálne podporu 11 percent obyvateľstva. (SME)
Jedenásť mesiacov protestovali indiánske kmene proti ropovodu Dakota Access, tento týždeň ich z táborov vyhnali. (SME)
Policajti našli v banke zákazníkov aj zamestnancov ležiacich na zemi. (SME)

Lidové noviny

Chemická látka známá jako VX má jen jedno jediné použití. Nehodí se k ničemu jinému než jako bojový nervový plyn. Právě tato látka byla podle prvních zjištění použita k zavraždění Kim Čong-nama, bratra severokorejského diktátora Kim Čong-una. (Lidové noviny)
Kapacita americké jaderné výzbroje zaostává, arzenál USA je třeba vybudovat tak, aby byl „nejlepší ze všech“. Agentuře Reuters to ve čtvrtek ve Washingtonu řekl prezident USA Donald Trump. Zároveň obvinil Rusko, že rozmisťováním raket s plochou dráhou letu porušuje odzbrojovací smlouvy. Hodlá o tom hovořit s prezidentem Vladimirem Putinem, jakmile se setkají. (Lidové noviny)
Při protestech francouzských školáků proti údajnému policejnímu násilí zadrželi ve čtvrtek strážci zákona v Paříži a jejím okolí 26 osob. Původně pokojná demonstrace zhruba tisíce převážně mladých lidí ve východní části francouzské metropole se zvrhla v násilnosti, a proto policisté použili i slzný plyn, informovala agentura Reuters. (Lidové noviny)
V Německu budou mít nové cestovní pasy. Dokumenty jsou menší než předchozí a obsahují nové bezpečnostní prvky. Dosavadní cestovní doklady zůstanou v platnosti. (Lidové noviny)
V Oděse chtěli unést, oslepit a zmrzačit ukrajinského poslance Oleksije Hončarenka. Oznámil to ve čtvrtek oblastní prokurátor Oleh Žučenko. Ukrajinská média dokonce informovala o poslancově zmizení. Zpráva o únosu byla ale podle oděského serveru Dumskaja úmyslnou dezinformací, dohodnutou s prokuraturou, aby mohl být dopaden objednavatel zločinu. Hončarenko je podle prokurátora nyní v bezpečí. (Lidové noviny)
Američtí muslimové pomohli shromáždit desítky tisíc dolarů na opravu židovského hřbitova na předměstí St. Louis ve státě Missouri. Více než 170 náhrobků na hřbitově, který na tomto místě stojí více než sto let, poničili o uplynulém víkendu vandalové. (Lidové noviny)
Nejenže čínská armáda posiluje svou přítomnost na ostrovech, které uměle vytvořila v Jihočínském moři. Na jednom z nich vybudovala více než dvacet budov, které představitelé americké armády považují za sklady raket. Jde podle nich o jeden z prvních vojenských testů administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa. (Lidové noviny)
Irácké vládní jednotky dobyly podle tamní státní televize letiště na jihu Mosulu. Jde o strategický výchozí bod pro znovudobytí západní části města. Armáda podporovaná mezinárodní koalicí v čele se Spojenými státy, zahájila klíčový útok ve čtvrtek ráno. Cílem bylo letiště s vojenskou základnou Ghazlaní na jižním předměstí metropole Kurdistánu. (Lidové noviny)
Severokorejský režim ve středu obvinil Malajsii ze smrti „občana KLDR“, kterého malajsijské úřady identifikovaly jako bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. Malajsijské vyšetřování vraždy je podle Pchjongjangu plné pochybností a tělo by mělo být okamžitě předáno KLDR, uvedla tamní oficiální agentura KCNA. Země zároveň odmítla jakoukoli roli na Kimově smrti. (Lidové noviny)
Mexiko zásadně odmítá nová pravidla amerických úřadů, která výrazně rozšiřují možnosti deportací cizinců pobývajících v USA nelegálně. Uvedl to mexický ministr zahraničí Luis Videgaray v den, kdy do země zavítal jeho americký protějšek Rex Tillerson, aby řešil spory obou zemí vyvolané tvrdým přístupem nového prezidenta Donalda Trumpa k otázkám migrace. (Lidové noviny)
Americký prezident Donald Trump ve středu zrušil spory vyvolávající dekret svého předchůdce Baracka Obamy, který umožňoval studentům se změněnou pohlavní identitou svobodnou volbu záchodků. V ožehavé společenské otázce, která byla v minulých letech příčinou řady právních pří, tak došlo k dalšímu zásadnímu obratu. Nyní bude záležet na jednotlivých státech, jaký zvolí přístup k právům příslušníků sexuálních menšin. (Lidové noviny)
Protižidovské hrozby jsou "strašné" a "bolestné". Tak americký prezident Donald Trump v úterý odsoudil hrozby, kterým čelí některá židovská centra ve Spojených státech. Vůbec poprvé se veřejně vyjádřil k rostoucí vlně antisemitismu, kterou řeší americké úřady. Podle většiny představitelů americké židovské obce ale přišla jeho reakce pozdě a ještě byla nedostatečná. (Lidové noviny)
Mladý Afghánec podezřelý ze znásilnění a vraždy devatenáctileté studentky v Freiburgu na jihozápadě Německa bude obžalován jako dospělý. Lékařská prohlídka totiž prokázala, že je starší, než uvedl ve své žádosti o azyl, informovala ve středu německá prokuratura. (Lidové noviny)
Nynější německá kancléřka Angela Merkelová přispěla k 16 let staré sebevraždě nemocné ženy bývalého kancléře a svého mentora Helmuta Kohla. V rozhovoru pro list Die Zeit to tvrdí nejstarší syn manželů Kohlových Walter. (Lidové noviny)
Ruská armáda zřídila jednotky pro „informační operace“, které mají chránit ruské národní zájmy. V dolní komoře ruského parlamentu to ve středu oznámil ministr obrany Sergej Šojgu. Nové útvary jsou podle něj mnohem účinnější, než veškeré dosavadní prostředky armádní kontrapropagandy. (Lidové noviny)
Islandský prezident Gudni Jóhannesson vyvolal pozdvižení v řadách svých občanů i uživatelů sociálních sítí. Zapletl se do korupčního skandálu, či někoho obtěžoval? Ne, při návštěvě střední školy ve městě Akureyri minulý týden řekl, že „má zásadní odpor“ k ananasu jako ingredienci na pizze. Dokonce by to prý zakázal zákonem. (Lidové noviny)
Na škole ve městě Menden na západě Německa ve středu zasahovaly desítky policistů i speciální jednotky kvůli podezření, že je v její budově střelec. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o planý poplach, uvedla televize N24 s odvoláním na policii. Na místě žádný střelec nebyl. (Lidové noviny)
Britský muslimský konvertita Džamál al-Hárith, o jehož propuštění z amerického vězení na základně Guantánamo se zasadila vláda někdejšího premiéra Tonyho Blaira a kterého Británie za věznění odškodnila jedním milionem liber (32 milionů korun), se odpálil v Iráku při sebevražedném útoku. (Lidové noviny)
Německá vláda ve středu schválila návrh, který usnadní deportace neúspěšných žadatelů o azyl do jejich vlasti. Umožní kontrolovat mobilní telefony a SIM karty uprchlíků a počítá také s nasazením elektronických náramků v některých případech. O schválení návrhu, na němž se před dvěma týdny dohodla ústřední vláda se zástupci spolkových zemí, informovalo ministerstvo vnitra v tiskové zprávě. (Lidové noviny)
Pozůstalí po obětech předvánočního útoku v Berlíně se dočkali nepříjemného překvapení, když jim přišel účet na 51 eur (1380 korun) za ohledání mrtvol. Nemocnice Charité, která je rozeslala, se ze pochybení omluvila až s několikatýdenním zpožděním, uvedl deník Tagesspiegel. (Lidové noviny)

iHNed.cz

Zaměstnanci letecké společnosti Alitalia celý den stávkovali na protest proti snižování mezd a propouštění. Alitalia je dlouhé roky ve finančních problémech a její vedení hledá způsoby, jak ušetřit. Italská vláda i opozice se snižováním platů nesouhlasí. (iHNed.cz)
Prezident Donald Trump chce zásadně omezit ilegální imigraci do USA. Stávajícím přistěhovalcům hrozí masivními deportacemi. Americkou ekonomiku to však může oslabit, některá odvětví se bez "ilegálů" neobejdou. (iHNed.cz)
Do ulic běloruských měst vyšli demonstranti, protestujích proti tzv. dani z příživnictví, kteří musí platit všichni oficiálně nezaměstnaní. Z 470 tisíc "darmožroutů" jich ale zaplatila jen necelá desetina. Část se hájí, že výzvu k zaplacení dostali omylem, zbytek jednoduše nemá peníze. Pro režim Alexandra Lukašenka to je problém, právě chudí Bělorusové byli dlouhá léta jeho důležitou oporou. (iHNed.cz)
Pátrání po životě ve vesmíru se s novým objevem skokem posunulo vpřed. Sedm platen o velikosti Země obíhá hvězdu s označením "TRAPPIST-1". Nachází se 40 světelných let od nás v souhvězdí Vodnáře. (iHNed.cz)
Se zpožděním přistála u Mezinárodní vesmírné stanice zásobovací raketa Dragon. Přistání bylo původně plánováno na středu, ale palubní počítače ho automaticky odložily o 24 hodin kvůli nesrovnalostem v údajích o poloze stanice. Náklad určený pro vědecké experimenty teď astronauti musí vzhledem k pozdějšímu dodání rychle vyložit. Platí to hlavně o 40 myších. (iHNed.cz)
Irácké vládní jednotky dobyly letiště v Mosulu z rukou Islámského státu. Jde o strategický bod pro znovudobytí západní části města. Bitva trvala čtyři hodiny. (iHNed.cz)
Českého europoslance Jaromíra Štětinu stíhá ázerbájdžánská justice. Tamní soud na něj vydal mezinárodní zatykač kvůli tomu, že se v separatistickém Náhorním Karabachu jako pozorovatel zúčastnil referenda, které Baku neuznává. "Ázerbájdžán požádal Interpol o mé zatčení," napsal na Facebook bez dalších podrobností europoslanec. (iHNed.cz)
"Mexická vláda ani Mexičané nemusí přijmout opatření, která jedna vláda chce jednostranně vnutit jiné," řekl podle agentury Reuters ve středu mexický ministr zahraničí Luis Videgaray, když do země zavítal jeho americký protějšek Rex Tillerson. Mexiku se nelíbí ani to, že USA chtějí posílat na jeho území i lidi, kteří nejsou mexickými občany a přes zemi pouze přecházejí. (iHNed.cz)
Severní Korea viní Malajsii ze smrti svého občana. Dosud však neuznala, že mrtvým byl skutečně Kim Čong-nam. Vyšetřování je podle KLDR plné pochybností a sporných bodů a je pod vlivem Jižní Koreje. Kim Čong-nam byl s největší pravděpodobností otráven jedovatou látkou. (iHNed.cz)
Vědci z NASA oznámili objev planetární soustavy ve vzdálenosti 40 světelných let od Slunce, v níž tři planety leží v obyvatelné zóně. Znamená to, že by na nich mohly být oceány. Systém vzbuzuje velkou naději pro hledání mimozemského života. (iHNed.cz)
Šéfka německých populistů Frauke Petryová se zasadila o vyloučení spolustraníka s extremistickými názory, proti tomu protestuje radikální křídlo strany. Populistická pravicová AfD je půl roku před parlamentními volbami stále více rozdělená. Petryová nejspíš nebude jedinou tváří kampaně do podzimních parlamentních voleb. (iHNed.cz)
Fotbalový klub AS Řím stále nedostal od římské radnice povolení na stavbu svého nového stadionu. V Římě vládne Hnutí pěti hvězd a podle jeho představitelů je plán na stavbu stadionu příliš megalomanský. Podle kritiků hnutí, které může převzít moc v celé Itálii, vládnutí nezvládá. (iHNed.cz)
Nová pravidla pro možné deportace v úterý podepsal ministr pro vnitřní bezpečnost John Kelly. Podle nich musí s možností deportace počítat prakticky všichni, kteří v USA pobývají nezákonně. Regule říkají, že už "žádné skupiny či kategorie" nebudou chráněny před vyhoštěním. (iHNed.cz)
Společnost Burson-Marsteller zveřejnila seznam nejvlivnějších světových lídrů na Facebooku za loňský rok. Největší počet fanoušků má indický premiér Narenda Modi, kterého sleduje téměř 40 milionů lidí. Agenturu zaujalo i vánoční facebookové video českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. (iHNed.cz)
Astronomové objevili novou planetární soustavu ležící jen 40 světelných let od Slunce. U hvězdy s označením TRAPPIST-1 objevili sedm planet podobně velkých jako Země. Na třech z nich by se mohly nacházet oceány, což zvyšuje šance, že by na některé z nich mohl být i život. (iHNed.cz)
Šance prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona na vítězství v nadcházejících francouzských volbách se výrazně zvýšila. Získal totiž podporu hlavní osobnosti francouzských centristů Françoise Bayrouna. Macronovi ve středu přislíbil svou podporu i François de Rugy, který jako "zelený kandidát" neuspěl v primárkách levice a váže na sebe kolem dvou procent voličů. (iHNed.cz)
Nákladní loď Dragon úspěšně odstartovala v neděli. Ve středu se měla spojit s ISS, problémy s navigací tomu ale zabránily. Nový pokus o spojení se uskuteční v neděli. (iHNed.cz)
Desítky policistů zasahovaly ve škole v obci Menden na západě Německa kvůli podezření, že se v budově nachází střelec. Policie později uvedla, že se jednalo o planý poplach. Během zásahu bylo uzavřeno široké okolí školy. (iHNed.cz)
Kampaň Emmanuela Macrona, který si v médiích vysloužil přezdívku "černý kůň" prezidentských voleb ve Francii, v posledních týdnech viditelně ztrácí dech. Ještě nedávno jeho preference týden co týden rostly. Jenže situace se pomalu obrací - Macron začíná na své politické protivníky ztrácet. Macron se nyní snaží svoji kampaň opět rozjet a vdechnout jí nový život. Příští týden konečně představí svůj detailní program. (iHNed.cz)
Britský radikál Jamal al-Harith se odpálil při sebevražedném útoku v Iráku. Harith byl dříve vězněn ve vězení Guantánamo, kde USA zadržují podezřelé z terorismu. O jeho propuštění z vězení se zasadila vláda Tonyho Blaira, která prohlašovala, že muž nepředstavuje bezpečnostní hrozbu. (iHNed.cz)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.