Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.11.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1848USD   25.462CZK   0.89005GBP   313.05HUF   4.2124PLN   7.5778HRK . . . viac
Noviny
- Zdravie

Pravda

Krvácanie ďasien pri umývaní zubov je príznakom zápalu. Ak sa tento zápal nelieči, zub sa začne kývať, až vypadne. Toto ochorenie sa správne nazýva parodontitída. (Pravda)
V období Dušičiek ako období smútenia nedochádza k nárastu depresií. Naopak, ich počet stúpa počas Vianoc. Prečo? Zhovárame sa so psychiatričkou MUDr. Ľubomírou Izákovou. (Pravda)
Podľa jej výsledkov štúdie zomierajú muži pri sexe dvanásťkrát častejšie ako ženy. Zarážajúce na tom je, že manželka pri tom býva len v zriedkavých prípadoch. (Pravda)
Siahnuť po nosovom spreji, či radšej nie? A ak áno, ako dlho sa naň dá spoľahnúť? (Pravda)
Narušená rovnováha črevnej flóry negatívne ovplyvňuje tréning a spaľovanie tukov. Čo pomáha pri tráviacich ťažkostiach? (Pravda)
Indovia konzumujú priemerne dva gramy tejto koreniny denne. A práve tomuto faktu vďačia za niekoľkonásobne nižší výskyt civilizačných ochorení v porovnaní s Európou. (Pravda)
Hoci sa vraj Iulius Caesar či Napoleon narodili so zubom v ústach, väčšina bábätiek sa rodí bezzubá. Šesť mesiacov je vek, keď sa "to" obyčajne začne. (Pravda)
Príčinou jednoduchej bolesti chrbta je vždy nesprávny životný štýl, aktuálne najmä sedavé zamestnanie. Mali by sme sa preto k svojmu chrbtu správať zodpovedne. (Pravda)
A aj keď starostlivosť o chrup je známa odnepamäti, my sa o svoje zuby, ale aj o zuby našich detí staráme pramálo. (Pravda)
Plánujete sa vydať na vegánsku cestičku, alebo trpíte neznášanlivosťou laktózy? Sú náhrady kravského mlieka dobré? Ktoré? (Pravda)
Toto sú potraviny a nápoje, ktoré môžu pri prechladnutí, chrípke, kašli a nevoľnosti pomôcť, a to aj preventívne. (Pravda)
Viete, prečo muži nosia v novembri práve fúzy? Toto sú prekvapujúce fakty o Movembri. (Pravda)
Jedlá huba z čeľade pečiarkovitých s nie príliš vábnym názvom hnojník obecný môže byť veľmi dobrým pomocníkom pre diabetikov. Pomáha znižovať hladinu cukru v krvi. (Pravda)
Dalibor "Dalo" Dvorský (39) je prvý Slovák, ktorý otvorene hovorí o svojej HIV pozitivite. Povedal o tom rodine i priateľom a medializáciou sa snaží zbaviť túto diagnózu stigmy. (Pravda)
Kyslý môže byť citrón, kyslé by malo byť aj intímne prostredie ženy. Najmä v prípade, ak si chce zachovať reprodukčné zdravie. Pri intímnej hygiene preto ruky preč od mydla! (Pravda)
Vegánstvo, vegetariánstvo, bezlepkové diéty, diéty bez laktózy, bez cukru, surová strava, paleolitická diéta... Podobných spôsobov stravovania je veľa. (Pravda)
Unikátna akcia Trh kože bude v nedeľu 12. novembra v bratislavskej Starej tržnici. Na jednom mieste bude k dispozícii 25 popredných dermatovenerológov! (Pravda)
Ak telu chýbajú dôležité hormóny štítnej žľazy, hovoríme o hypotyreóze. Aké sú príčiny ochorenia? Ako mu predchádzať a ako sa správne stravovať? (Pravda)
Tým, že sa snažíme ísť so špičkou aj vo svete, máme to povychytávané a sledujeme, čo sa kde deje. Vyskytne sa nejaká novinka, už sa jej chytáme, vraví v rozhovore ortopéd Jakubík. (Pravda)
Semienka možno použiť na viac spôsobov, sú chutné a navyše mimoriadne zdravé! Obsahujú zdravé tuky, balastné látky, fytochemikálie a sú dobrým zdrojom rastlinných bielkovín. (Pravda)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.