Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 18.1.2018
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2230USD   25.516CZK   0.88860GBP   308.75HUF   4.1713PLN   7.4235HRK . . . viac

Medveď sa predsa len pohybuje v Malých Karpatoch

Poľovníci v blízkosti Častej v Malých Karpatoch našli neklamné znaky po prítomnosti medveďa. Medveď, o ktorom naposledy došli chýry z okolia Lozorna a Kuchyne zrejme prešiel do východnejšej časti Malých Karpát. Asi si budeme musieť na jeho prítomnosť v Malých Karpatoch zvyknúť.

Podľa pôvodnej informácie zo 6. septembra obyvateľ horárne pri Lozorne (to je západná strana Malých Karpát) zaznamenal v stredu v noci čudné správanie psov.

"Kňučali ako nikdy, viackrát som vstával, pretože som si myslel, že ide o zlodejov, ale vyzeralo to, akoby psy cítili šelmu, ktorej sa obávajú." Medveďa však nevidel, ani nevidel jeho stopy. Na druhý deň vraj poľovníci našli štyri kilometre odtiaľ pováľané krmelce. Objavili sa aj ďalšie chýry o medveďovi, ktorého videl malý chlapec pri obci Kuchyňa.

Medveď sa niekoľko dní predtým údajne objavil pri Sv. Jure, potom akoby prešiel krížom cez Malé Karpaty do lesov nad Lozornom a zamieril na sever. Trasa vyzerá logicky, ale nepodarilo sa mi však nájsť niekoho, kto by mal rukolapné dôkazy o šelme v Malých Karpatoch. Naopak, inžinier Štefan Brdún z Lesnej správy Lozorno tvdil, že vo štvrtok chodil celý deň v lesoch nad Kuchyňou, ale nenašiel žiadnu stopu. Podobne prítomnosť medveďa pri Bratislave v denníku Pravda popierali pracovníci Štátnej ochrany prírody, ktorí zvesti o medveďovi preverovali, no nenašli po ňom žiadne stopy.

Vladimír Bibel

2. 11. 2012   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.