Panorama.sk
Horolezectvo
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Ako prečkať búrku v skalnom výklenku

Ako prečkať búrku v skalnom výklenku

Tragédia v Súľovských skalách, keď blesk usmrtil matku s dvojročným dieťaťom, omráčil otca a prinútil päťročného chlapca, aby sa sám vybral hľadať pomoc do doliny, otriasla mnohými. Zároveň vyvoláva otázku, či bola nutná. Nepoznám do podrobnosti okolnosti, ale rodina sa údajne schovala v skalnom výklenku, či v jaskyni. V Horolezeckej abecede je na tému, ako prečkať búrku v skalnom výklenku, uvedená priložená ilustrácia. Človek si musí dať pozor, aby nevytvoril skratový mostík - nesmie byť ani pri vchode do jaskyne, ani pri zadnej stene. Okrem toho by mal byť odizolovaný od zeme, nemal by si sadnúť na kameň v jaskyni, ale skôr na ruksak.

Podobná je inštrukcia aj pre prípad búrky niekde na skalnej polici. V takom prípade by mala byť vzdialenosť od steny 3 metre. A tiež je dôležité odizolovanie od zeme.

Viac informácií:

Horolezecká abeceda

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.