Panorama.sk
Zaujímavosti
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Beh hore nohami

Damien Walters beží hore nohami.

Aj keď Douglas Adams v knihe Stopárov sprievodca galaxiou tvrdil, že myši sú inteligentnejšie ako ľudia, nasledujúce videá nás presviedčajú o opaku. Aj človek, aj myš sa pohybujú hore nohami a človek omnoho úspešnejšie. Ale je to možno len tým, že človek, v tomto prípade atlét Damien Walters, na rozdiel od myši pri pokuse popíjal Pepsi Max.

Ale teraz už vážne. Na to, aby Damien Walters mohol preskákať cez vertikálnu bežeckú slučku, musel vyvinúť rýchlosť takmer 14 km za hodinu (8,65 míle) a ešte si aj dobre natrénovať potrebných sedem skokov.

Na to, aby malý Renault mohol ísť v kanálovom tuneli pod Belfastom hore nohami, potreboval podľa moderátora relácie rýchlosť 60 km za hodinu (37 míľ). Video je z relácie BBC Top Gears.

Ten, kto je zbehlý vo fyzike, iste pozná vzorec na vyrátanie rýchlosti potrebnej na úspešné prekonanie zemskej príťažlivosti.

(vb)

Pridaj komentárPripojte komentár

Vydané: 2014-02-21
Aktualizované: 2014-02-21

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.