Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 12.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1796USD   25.601CZK   0.88250GBP   313.95HUF   4.2033PLN   7.5420HRK . . . viac

Bibiana - Medzinárodný dom umenia pre deti

Bibiana

Bibiana nie je dievča, ale dom. Nachádza sa v Bratislave na rohu Rybného námestia a Panskej ulice a vchádza sa doň veľkou drevenou bránou. Na tabuli vedľa brány je napísané Bibiana – Medzinárodný dom umenia pre deti.

Bibiana

Detský dom umenia, to nie je obyčajná galéria. Je to galéria, kde sa deti hrajú, spoznávajú veci tohto sveta a tiež sami tvoria. Zabávajú sa na divadelných predstaveniach a často môžu v nich aj účinkovať. To je Bibiana.

Bibiana je mladšia sestra BIB, čiže Bienále ilustrácií Bratislava a do jej rodiny patrí aj BAB, čiže Bienále animácií Bratislava. Bibiana tieto dve úspešné medzinárodné podujatia zamerané na knižné ilustrácie a animované filmy pre deti pripravuje každé dva roky.

Bibiana

Od roku 1987, keď Bibiana prvýkrát otvorila bránu deťom, sa jej priestory stále menia. Raz je bludiskom, inokedy loďou alebo lietadlom, ale aj výskumným laboratóriom. Jej svet sa mení podľa toho, akú práve núka výstavu. K jednej z najúspešnejších patrila koncom 90. rokov výstava o Leonardovi da Vincim, na ktorej si deti maľovali a spoznávali hravým spôsobom princípy mechaniky, ako ich objavoval a využíval aj geniálny umelec.

Súčasťou Bibiany je čitáreň, kde si malí čitatelia, ale aj ich rodičia môžu zalistovať v knihách a časopisoch.

Keď sa budete s deťmi prechádzať uličkami starej Bratislavy a zablúdite popod Dóm sv. Martina, zaklopte na dvere domu stojaceho opodiaľ a vstúpte do sveta zvaného Bibiana."

Táto stránka je súčasťou bratislavského online sprievodcu.

3. 4. 2012   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.