Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Cykloturistický atlas Slovenska 1:100000

Cykloturistický atlas Slovenska - obálka
Ukážka z cykloturistického atlasu Slovenska

Cykloturistický atlas Slovenska v mapovej časti obsahuje: mapu Slovenskej republiky 1:100000, klad listov, legendu, register obcí. V textovej časti: popis cykloturistických trás a zoznam cykloturistických trás na Slovensku. Prináša aj informácie o cykloturistike na Slovensku z pohľadu zákona a ochrany prírody a informácie o značení cykloturistických trás.

V Slovenskej republike bolo koncom roka 2005 vyznačených 6500 km cykloturistických trás. Geografický charakter našej krajiny je značne rozdielny, veľkú časť pokrývajú nížiny a údolia riek pomerne rozsiahla časť je hornatá. Na základe tejto skutočnosti sú aj vyznačené cykloturistické trasy určené buď pre horské bicykle alebo cestné bicykle.

K oblastiam s najhustejšou a najlepšou sieťou cyklotrás patrí Záhorie, brehy Dunaja, Myjavská pahorkatina, stredné a horné Považie, Kysuce, Turiec, Liptov, Orava, okolie Prievidze, okolie Detvy, Slovenský kras, oblasť Spiša, okolie Prešova a Východné Karpaty.

Atlas dáva tipy na spoznanie zaujímavých trás. Takou je napríklad 63 km dlhá Kopaničiarska cyklomagistrála, trasa okolo Poľany, alebo v oblasti Spišskej Novej Vsi, ale aj ďalšie spomínané v atlase. Cyklotrasa nazvaná Cesta ikon spája drevené kostolíky v najvýchodnejšej časti našej republiky. Zaujímavým námetom je aj putovanie po 197 km Cyklomagistrále Slovenským krasom.

Texty sú v slovenskom jazyku.

Viac informácií:

Cykloturistické mapy Slovenska

OBJEDNAJTE TU:Order
Cykloturistický atlas Slovenska 1:100000 - vypredané
Cena: 12.61 EUR
Mierka: 1:100000
Kategória: Cykloturistické mapy a sprievodcovia
Vydavateľ: VKÚ, a.s., Harmanec
Vydanie 1
Rok vydania: 2006
ISBN: 80-8042-458-6
Počet strán: 0
Zviazané špirálou
Rozmery: 21.00 x 30.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Cykloturistické mapy a sprievodcovia

Vydané: 2006-05-05
Aktualizované: 2006-05-05

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.