Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Cykloturistický atlas Slovenska 1:100000

Cykloturistický atlas Slovenska - obálka
Ukážka z cykloturistického atlasu Slovenska

Cykloturistický atlas Slovenska v mapovej časti obsahuje: mapu Slovenskej republiky 1:100000, klad listov, legendu, register obcí. V textovej časti: popis cykloturistických trás a zoznam cykloturistických trás na Slovensku. Prináša aj informácie o cykloturistike na Slovensku z pohľadu zákona a ochrany prírody a informácie o značení cykloturistických trás.

V Slovenskej republike bolo koncom roka 2005 vyznačených 6500 km cykloturistických trás. Geografický charakter našej krajiny je značne rozdielny, veľkú časť pokrývajú nížiny a údolia riek pomerne rozsiahla časť je hornatá. Na základe tejto skutočnosti sú aj vyznačené cykloturistické trasy určené buď pre horské bicykle alebo cestné bicykle.

K oblastiam s najhustejšou a najlepšou sieťou cyklotrás patrí Záhorie, brehy Dunaja, Myjavská pahorkatina, stredné a horné Považie, Kysuce, Turiec, Liptov, Orava, okolie Prievidze, okolie Detvy, Slovenský kras, oblasť Spiša, okolie Prešova a Východné Karpaty.

Atlas dáva tipy na spoznanie zaujímavých trás. Takou je napríklad 63 km dlhá Kopaničiarska cyklomagistrála, trasa okolo Poľany, alebo v oblasti Spišskej Novej Vsi, ale aj ďalšie spomínané v atlase. Cyklotrasa nazvaná Cesta ikon spája drevené kostolíky v najvýchodnejšej časti našej republiky. Zaujímavým námetom je aj putovanie po 197 km Cyklomagistrále Slovenským krasom.

Texty sú v slovenskom jazyku.

Viac informácií:

Cykloturistické mapy Slovenska

OBJEDNAJTE TU:Order
Cykloturistický atlas Slovenska 1:100000 - vypredané
Cena: 12.61 EUR
Mierka: 1:100000
Kategória: Cykloturistické mapy a sprievodcovia
Vydavateľ: VKÚ, a.s., Harmanec
Vydanie 1
Rok vydania: 2006
ISBN: 80-8042-458-6
Počet strán: 0
Zviazané špirálou
Rozmery: 21.00 x 30.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Cykloturistické mapy a sprievodcovia
Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.