Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Deklarácia nesmrteľnosti

Piotr Korczak

Deklarácia nesmrteľnosti je lezecká cesta, ktorú si vytvoril v Mamutej jaskyni pri Krakove horolezec Piotr Korczak. Keď cestu vytvoril, približovala sa svojou náročnosťou k najťažším na svete. Dnes ju už Piotr (nar. v r. 1961) sám nedokáže preliezť. Ale mladší lezci áno.

Deklarácia nesmrteľnosti je názov krátkometrážneho filmového dokumentu, ktorý odmenili cenou V4 na Festivale Hory a mesto 2012 v Bratislave. Odlišoval sa od väčšiny premietaných filmov, nebol len o športových výkonoch a radosti z nich, ale o tom, ako sa vyrovnať s tým, keď čas berie človeku fyzické sily.

V jednej z najsilnejších scén filmu Piotr Korczak nelezie, ale tancuje svoju Deklaráciu nevyhnutnosti. Môžete si tento tanec pozrieť v pripojenom videu.

Film režiséra a scenáristu Marcina Koszalku už odmenili na viacerých festivaloch.

Pridaj komentárPripojte komentár

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.