Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 18.1.2018
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2203USD   25.447CZK   0.88568GBP   308.77HUF   4.1713PLN   7.4266HRK . . . viac

Detské múzeum pozýva už v zime na výlet do Grécka

Children

Výstavu Antické Grécko otvorili siedmeho decembra 2010. Potrvá do konca mája 2011.
Otvorené denne: 10:00 h - 18:00 h
Miesto konania výstavy: Detské múzeum SNM
Vajanského nábrežie 2, 813 31 Bratislava
Sídelná budova SNM, zadný trakt, vchod z Múzejnej ulice
Výstava určená pre deti od 4 do 14 rokov.

Ancient Greece in the Children`s Museum

Výstave dominuje veľká loď hrdinu starogréckej mytológie Odysea. Loď, na ktorej sa vládca helénskeho ostrova Ithaka plavil zo slávnej trójskej vojny do svojej vlasti dlhých desať rokov, detskí návštevníci však nebudú obdivovať z odstupu, práve naopak – na jej palubu sa môžu smelo nalodiť a v úlohe kapitána alebo námorníka či neodolateľne spievajúcej sirény sa môžu vydať na výpravu plnú dobrodružstiev, ale najmä interaktívneho poznávania sveta starých Grékov.

Jedným zo zrniek pozoruhodných objavov môže byť aj poznanie, že mnohé zo slov, ktoré deti bežne používajú v dnešnom modernom svete, sú staré už niekoľko tisícročí a pochádzajú práve z antického Grécka, napríklad "mýtus", "bio", "hyper" a mnohé iné, čím organizátori naznačili, že kolísku európskej civilizácie a kultúry môžu deti spoznať na milión spôsobov.

Metropolou takýchto poznatkov je aj časť nazvaná Polis, čo v preklade znamená "mesto". V nej deti spoznajú množstvo výdobytkov gréckej kultúry a intelektu. Nechýbajú Olympijské hry so súťažou v skoku do diaľky, ani starogrécke divadlo s dobovými kostýmami. Deti môžu písať slovíčka gréckou abecedou, na veľkom pexese porovnávať dávne keramické predmety s ich súčasnými tvarmi. Spoznajú svet gréckych bohov s ich vlastnosťami a schopnosťami, pričom si budú môcť vybrať, ktorým z nich by najradšej boli. Pripravené aktivity návštevníkom múzea prostredníctvom umenia, architektúry, hudby a matematiky priblížia predstavy starých Grékov o harmónii a kráse. Súčasťou podujatia sú aj tvorivé dielne, inšpirované antických Gréckom.

(Zo správy Detského múzea SNM)

12. 3. 2011   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.