Panorama.sk
Horolezectvo
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Stránka na Facebooku na pomoc rodinám uviaznutých v Nepále

Zo stránky na Facebooku vytvorenej po nešťastiach v okolí Annapurny

Na Facebooku vznikla stránka, ktorá má uľahčiť rodinným príslušníkom získavať informácie o tých, ktorí uviazli v Nepále v oblasti Annapurny po lavínach a snehových búrkach.

Medzi nezvestnými po páde lavíny pod Dhaulágirí agentúry uvádzajú aj dvoch slovenských horolezcov spolu s troma nepálskymi šerpami.

Podrobné informácie o Slovákoch pod Dhaulágirí priniesol portál Expedície.sk.

Adresa stránky na Facebooku:

https://www.facebook.com/pages/Annapurna-Nepal-Avalanche-and-Blizzard-Info-Share/336895043154367

Blogger Alan Arnette, ktorý dlhodobo monitoruje situáciu v oblastiach Himalájí vyhľadávaných športovcami, píše, že lavíny a snehové búrky priniesol cyklón Hudhud. Za dva dni napadalo deväťdesiat centimetrov snehu.

K najväčším nešťastiam došlo 160 km severozápadne od Káthmandú v okresoch Manang a Mustang. Tieto oblasti sú v západnom Nepále blízko hraníc s Čínou.

Postihnutými nie sú len turisti a horolezci a ich domáci sprievodcovia, ale aj miestni obyvatelia - pastieri jakov.

Vydané: 2014-10-16
Aktualizované: 2014-10-16

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.