Warning: file_get_contents(/var/www/panorama.sk/public_html/inc/metacont/sk/2381.txt): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/panorama.sk/public_html/go/clanky/index.php on line 690
Panoráma.sk - Festival Hory a mesto 2013: Fotosúťaž a videosúťaž
Panorama.sk
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Festival Hory a mesto 2013: Fotosúťaž a videosúťaž

Hory a mesto - logo

Zapojte sa do fotosúťaže Festivalu Hory a mesto. Môžete tak urobiť či už ako súťažiaci, alebo ako hodnotiaci.

"Fotosúťaž sa za posledné roky stala stabilnou súčasťou Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva HORY A MESTO. Vlani porota posudzovala vyše tisíc fotografií. Všetky spája jedna téma zobrazená na mnoho spôsobov - hory," uvádza tlačová správa festivalu.


Jedna zo súťažných fotografií: Tuláci v Gáborovom sedle pod Klinom, Západné Tatry - 9.10.2007 od Pavla Gavláka.

Na Festivale 2013 autor najlepšej fotografie, ktorá získa Grand Prix, vyhráva exkluzívnu cenu - dvojtýždňový trekový výlet do Pakistanu. Tohtoročnou novinkou je aj súťaž o najlepšie video s rovnakou témou. Zapojiť sa môže každý, profesionál aj amatér. Aktuálny 14. ročník filmového festivalu sa uskutoční v termíne od 10. do 14. apríla 2013 v Cinema City v bratislavskom Auparku.

"Sme radi, že vo fotosúťaži môžeme tohto roku ponúknuť takú exkluzívnu cenu. Je to dar od himalájistu, environmentalistu a angažovaného pakistanského politika Nazira Sabira, ktorý bol aj dlhoročným predsedom Alpského pakistanského klubu. Ide o výlet do Nazirovej domovskej oblasti Hunza Valley v severnom Pakistane, s jeho spoločnosťou Nazir Sabir Expeditions," povedal k mimoriadnej cene programový riaditeľ festivalu Hory a mesto Alan Formánek.

Podmienky súťaže ako aj prihlasovací formulár sú na internetovej stránke festivalu www.horyamesto.sk. Prihlásiť sa možno do 15. marca.

Súťaží sa v štyroch tematických kategóriách: 1. horské a outdoorové športy, 2. horská kultúra a ľudia, 3. horská krajina (panoráma, fauna a flóra), 4. humor v horskej fotografii.

O víťazných fotografiách rozhodne päťčlenná odborná porota v zložení: fotograf Pavol Breier, výtvarníčka a hudobníčka Zuzana Homolová, študentka Inštitútu kreatívnej fotografie Zuzana Halánová, kameraman Dodo Lietavec a študent masmédií na Paneurópskej vysokej škole, ktorý sa venuje fotografii adrenalínových športov Peter Kubaľák.

Tri víťazné fotografie vo všetkých kategóriách a držiteľku Grand Prix budú môcť vidieť návštevníci festivalu priamo na mieste jeho diania v priestoroch bratislavského Auparku. Vernisáž výstavy víťazných fotografií a slávnostné vyhlásenie výsledkov je naplánované na prvý deň festivalu - 10. apríla 2013.

Prihlásené fotografie sa priebežne zobrazujú aj v online galérii na webstránke festivalu. Jej návštevníci môžu jednoduchým spôsobom zahlasovať za tú, ktorá sa im najviac páči. Tá, ktorá obdrží najväčší súčet hlasovacích bodov, dostane špeciálnu cenu návštevníkov webu Hory a mesto.


Jedna zo súťažných fotografií: Mravenec na Sluneční věži v Prachove od Vladimíra Šoltysa.

Tohoročnou novinkou festivalu je aj videosúťaž, ktorej sa takisto môžu zúčastniť profesionáli aj amatéri. Témou sú opäť hory, outdoorové športy, horská kultúra, cestovanie. V súťaži nie sú žiadne obmedzenia týkajúce sa veku autora, minutáže videa, či nosiča. Podmienky videosúťaže a prihlasovací formulár sú taktiež na webovej stránke festivalu. Tvorcovia majú s prihlásením svojho videa čas do konca marca tohto roku. O najlepšom videu nerozhodne porota, ale návštevníci online galérie na www.horyamesto.sk.

"Nakrúcanie videa je v súčasnosti po technickej stránke relatívne nenáročné - nakrúcať sa dá nielen na kameru, ale aj na fotoaparát či mobil. Chceli sme dať tvorcom krátkych videí možnosť, aby sa o ne mohli podeliť s ostatnými práve na našej webstránke," povedala k spomínanej novinke manažérka festivalu Natália Bokníková.

Pridaj komentárPripojte komentár

<%lezenie(lang)%>

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.