Panorama.sk
Príroda, životné prostredie
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Fotograf živej prírody: Dráha letu

Dráha letu

Tri blesky a jednu myš ako návnadu použil kanadský fotograf Connor Stefanison, aby ulovil záber sovy pásikavej. Nazval ho Dráha letu. S touto snímkou sa mladý fotograf stal laureátom ceny Eric Hosking Portfolio Award 2013 v rámci súťaže Fotograf živej prírody, ktorú organizuje britské múzeum prírody Natural History Museum.

Sovia samica žije neďaleko jeho domu v Burnaby, v kanadskej Britskej Columbii. Nejaký čas ju pozoroval, sledoval kade lieta, až napokon mohol pripraviť tento záber. "Chcel som, aby na snímke boli tuje a papradie, ktoré sú typické pre tichomorské pobrežie," uvádza fotograf.

Kameru umiestnil blízko obľúbeného sovieho bidla a prepojil ju s troma bleskami. Potom umiestnil mŕtvu myš nad kameru a čakal, kedy si po ňu sova príde.

"Uchytila myš, letela nazad na bidlo a začala volať svojho druha. Je to jedno z najvzrušujúcejších volaní v prírode," Connor Stefanison.

Sovu si môžete si vypočuť na videu. Porovnajte farby sovy na videu a na obrázku.

Cena Eric Hosking Portfolio Award je pomenovaná po priekopníckom fotografovi prírody a je určená mladým fotografom od 18 do 26 rokov.

(Použitá technika: Canon EOS 5D Mark II + 16-35mm f2.8 lens at 16mm; 1/13 sec at f8; ISO 1600; Canon 580 EXII flash + Canon 580 EX flash + Canon 430 EX II flash; Vello FreeWave Plus wireless remote shutter; tripod.)

Spracoval: id

<%rubrprir(lang)%>

Pridaj komentárPripojte komentár

Vydané: 2013-10-24
Aktualizované: 2013-10-24

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.