Panorama.sk
Výlety, prechádzky
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Nedeľa bez auta a s cyklobaletom

Maxibicykel, alebo tallbike
Maxibicykel, alebo tallbike.

Pozrite si fotoreportáž z bratislavskej cyklonedele: >>

Z vystúpenia cyklobaletiek ACT 4 Slovakia
Z vystúpenia cyklobaletiek ACT 4 Slovakia. Autor / zdroj: ACT 4 Slovakia.

Viete, čo je to tallbike, alebo recumbent bike? Ak nie, navštívte v nedeľu stánok Cyklokuchyne na námestí pred novou budovou SND pri nákupnom centre Eurovea v Bratislave. O desiatej tam štartujú štvrté cyklistické preteky Višegrádskej cyklosérie Višegrád 4 Bicycle race, ktoré majú na námestí aj cieľ. V čase do príchodu peletónu je pripravený zábavný cykloprogram. Okrem toho sa do tretej popoludní môžete pristaviť pri stánku Cyklokuchyne.

Cyklobalet a cyklotrial

Cyklistické umenie predstavia štyri dievčatá z teamu ACT 4 Slovakia z Kolárova. Niektorí diváci hovoria o kúzlení dievčat na bicykloch ako o cyklobalete. Stránky cyklistických zväzov ich zaraďujú do sálovej cyklistiky.

Nasleduje video z vystúpenia štvorice z Kolárova:

Ďalšou atrakciou zábavného programu je cyklotrialová šou Jána Kočiša. Ukážky z jeho umenia sú na nasledujúcom videu. Rátajte s tým, že cyklotrialista bude hľadať medzi divákmi odvážneho asistenta.

Cyklokuchyňa a Cyklokoalícia

Aktivisti cyklokuchyne prinesú na námestie flotilku detských bicyklov na vyskúšanie, naučia, ako robiť prvé šliapnutia s deťmi do pedálov. V stánku Cyklokuchyne poskytnú základnú údržbu a servis vašich bicyklov zdarma.

V Tvorivej cyklodielni sa môžu zastaviť tí, ktorí si chcú vyrobiť nahrdelníky, náramky, náušnice, prípadne iné výrobky s recyklovaných súčiastok.

Ak nepoznáte anglické názvy špeciálnych bicyklov a chcete si ich vyskúšať, na výber budú: cargo bicykle od Švihajúcich šuhajov, tallbike, recumbent bike, tandem, unicykel.

V stánku Cyklokuchyne bude aj občerstvenie priamo od šefkuchárky Katky a jej pomocníkov. Tiež si budete môcť zašliapať na bicyklovom ozvučovacom systéme. Na cyklokoaličnom stolíku nájdete mapy a informácie o mestskej cyklodoprave.

<% googlsirkaokr%> <% cyklistika lang%> <% tipyvylety lang%>

Vydané: 2015-05-23
Aktualizované: 2015-05-23

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.