Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 14.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1766USD   25.596CZK   0.88068GBP   314.33HUF   4.2044PLN   7.5395HRK . . . viac

Vyskúšali sme K2 - novú lezeckú halu v Bratislave

Climbing hall K2 in Bratislave

Bratislava má po Vertigu druhú veľkú lezeckú halu, ktorej umelé lezecké steny sú najväčšie a najvyššie (až 15 a pol metra) na Slovensku. Nová lezecká stena sa volá K2 a cesty v nej naozaj končia o poznanie vyššie ako vo Vertigu (to má najviac 13 metrov). V sobotu, dva dni po otvorení, sme K2 vyskúšali a cesty sa nám páčili. Iste sa tam vrátime. Ale na Vertigo bezpečne nezanevrieme.

Vertigo je neporovnateľne útulnejšie v porovnaní s tým stavom, v akom je K2 tesne po otvorení. K2 je málo vykúrená a týka sa to aj šatní. (Už som sa obával, že sprcha bude len pre otužilcov, ale teplá voda tiekla.)

Teplota v hale K2 bola na lezenie v pohode, dokonca pri lezení niektorých ciest bolo vo finále prihorúco, a to nielen kvôli náročnosti cesty, ale aj kvôli vykurovaniu, ktoré pod strechou haly lepšie funguje. Pri istení ale bolo dobré si niečo cez seba prehodiť. (Teplota vonku mimo haly sa pohybovala okolo bodu mrazu.)

Nepríjemná na K2 je betónová podlaha, pohybovať sa naboso pri jestvujúcom chlade sa v hale veľmi nedalo a tým pádom sa pri vstupe do haly neprezúva, čo je naopak povinné vo Vertigu.

Jednotlivé cesty sú v K2 pekne označené, dokonca aj s karikatúrami. Aj keď je lezecká plocha v K2 väčšia, ciest je menej.

Zdá sa mi, že K2 sa v súčasnosti hodí najmä pre výkonnejších lezcov, ktorí hľadajú nové cesty a Vertigo s jeho súčasnými cestami už majú prelezené. Kým si novú halu obľúbia aj ďalší, bude sa musieť v hale, alebo vonku(?) otepliť.

Nová hala má veľký potenciál rozvoja, pretože jej plocha tisíc metrov štvorcových je zatiaľ využitá len čiastočne.

Stránky K2: www.lezeckastena.sk

Vlado Bibel

Koberec pribudol (Vlado, 18.2.2013)

Tak v Kádvojke pribudol pod niektorými stenami aj koberec, už je to lepšie.

Ešte k tej ilustračnej snímke - trocha klame pod vplyvom "zaoblujúceho" efektu širokoúhleho objektívu. Steny, napr. tie popredné žlté pásma vľavo i napravo nie sú také previsnuté, ako to zobrazuje snímka.

26. 3. 2013
   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.