Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 21.11.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1781USD   25.568CZK   0.88940GBP   312.44HUF   4.2311PLN   7.5648HRK . . . viac

Parkovanie vo Viedni

Zóna krátkodobého parkovania vo Viedni

Parkovanie vo Viedni môže byť pre neinformovaného cudzinca veľmi zradné. Oplatí sa zistiť si, ako je to s parkovaním vo Viedni. Celé Staré Mesto a niekoľko susedných a jeden ďalší obvod sú totiž zónami, kde je povinné platiť za parkovanie formou parkovacieho lístka. Takže v centrálnych štvrtiach Viedne nestačí, ak si nájdete voľné miesto na parkovanie. Musíte použiť aj parkovací lístok. Na jednotlivých uliciach táto povinnosť platiť parkovné samozrejme nie je vôbec vyznačená, uvádza sa len pri vstupe do týchto platených zón. A tak neinformovaný cudzinec ľahko môže prísť k pokute.

Parkovacie lístky sú k dispozícii v každom tabaku a na lístku musíte vyznačiť čas parkovania a umiestniť ho na viditeľnom mieste v aute. Problém je aj v tom, že maximálna doba parkovania je tiež obmedzená. A tak je vo Viedni najvýhodnejšie zaparkovať v niektorom z platených, obvykle podzemných parkovísk.

Pri hľadaní voľného miesta si treba dobre všímať značky zakazujúce zastavenie. Spravidla je priestor, v ktorom platí zákaz, vymedzený dvomi značkami s nápisom Anfang - začiatok a Ende - koniec.

Informácie o parkovacích zónach a o lístkoch: >>.

Informácie o parkovaní na parkoviskách, v podzemných alebo hotelových garážach: >>.

Webkamera vo Viedni: >>

Vydané: 12. 12. 2007
Aktualizované: 12. 12. 2014
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.