Panorama.sk
Výlety
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Pozvánka na súťažný fotovýlet do Vysokých Tatier

Tatranské údolie - súťažná snímka na tému Premeny

Ak hľadáte vhodný aktívny program na víkend dvadsiateho prvého až dvadsiateho druhého septembra, vyberte sa do Vysokých Tatier na fotomaratón. Je to súťažné podujatie, v ktorom môžete zabodovať svojimi fotografiami. Fotomaratón organizuje už tretíkrát Horský internetový klub zo Starého Smokovca. Spoluorganizátorom je aj mesto Vysoké Tatry. Ide o podujatie, v rámci ktorého majú účastníci v určenom čase pripraviť určený počet snímiek na danú tému. (Snímka zobrazená vyššie je z minuloročného fotomaratónu a bola zaradená pod tému Premeny.)

Ako uvádza tlačová správa podujatia, tohoročnou novinkou je rozdelenie súťažnej časti do dvoch kategórií. Obe kategórie budú mať vlastné témy.

Prvá A. kategória MESTO obsahuje 8 hodín fotografovania na celom území mesta Vysoké Tatry, od Podbanského po Tatranskú Kotlinu.

Druhá B. kategória HORY obsahuje 30 hodín fotografovania vo vysokohorskom prostredí.

Témy oboch kategórií budú vyhlásené pred štartom, ktorý sa uskutoční dňa 21. septembra 2013 o 9-tej hodine pred Horskou klubovňou (Švajčiarsky dom) v Starom Smokovci. Po vyhlásení 8 tém, budú mať účastníci možnosť ich stvárnenia na 8 fotografiách, a to v časovom intervale prislúchajúcom danej kategórii. Vo fotografiách musí byť zrejmý súvis zobrazovaných motívov k Vysokým Tatrám.

Od 1. augusta 2013 je možné sa elektronicky registrovať na oficiálnych web stránkach Tatranského fotomaratónu fotomaratón.hory.sk.

Pre elektronicky registrovaných účastníkov bude zabezpečené bezplatné parkovanie na území mesta Vysoké Tatry, špeciálny balíček obsahujúci poukážky na zľavy od partnerov podujatia.

Pre väčšie skupiny súťažechtivých milovníkov fotografovania a Tatier, organizátori pripravili výhodné skupinové štartovné. V sobotný večer čaká účastníkov príjemné posedenie v Horskej klubovni spojené s premietaním outdoorových filmov a prezentáciami fotografií s horskou tematikou.

Fotografie vyhodnotí odborná porota zložená najmä z popredných horských a tatranských fotografov. Odovzdávanie cien spojené s vernisážou víťazných fotografií sa uskutoční v priebehu októbra 2013 v Horskej klubovni v Starom Smokovci.

Ocenení súťažiaci si odnesú ceny - pobyty, vecné ceny a darčekové poukazy.

Prvou cenou je v oboch kategóriách trojdňový pobyt v Šlachtickom apartmáne, ktorý venuje Penzión Orava v Zuberci.

Od účastníkov sa vyberá registračný štartovný poplatok. Ten je v kategórii MESTO 5 eur, v kategórii HORY 8 eur. Členovia Alpenverein Ortsgruppe HIK, hromadne prihlásených členovia fotoklubov a študenti majú zľavu. V kategória MESTO platia 4 eurá, v kategórii HORY 7 eur.

V cene štartovného je káva, alebo čaj v Horskej klubovni (kategória MESTO) alebo na niektorej vysokohorskej chate (Brnčalova, Téryho, Zbojnícka a Rysy - kategória HORY), parkovanie na mestských parkoviskách počas súťaže.

Podmienkou pre registráciu v kategórii HORY je, aby účastníci mali horské poistenie, pričom organizátori akceptujú ľubovoľné poistenie, napr. aj poistenie členov JAMESu, či Alpenverein. Zmluvu o poistení je možné uzavrieť aj pri registrácii.

Spracoval: vb

Viac informácií:

Tipy na výlety a relax v Bratislave a okolí

Počasie preverilo účastníkov Tatranského fotomaratónu 2013

Pridaj komentárPripojte komentár

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.