Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 20.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0668USD   27.021CZK   0.86555GBP   308.40HUF   4.3728PLN   7.5210HRK . . . viac LOGIN

Program Camera Slovakia - Bubo bál

30. – 31. 1. 2016, veltržný areál Incheba

SOBOTA 30. 1. 2016

KINOSÁLA

10:00 – 11:00 Reunion – hľadanie najťažších kaňonov sveta - premiéra

V januári 2015 sa po 40 tich hodinách náročného postupu podarilo skupine Slovákov úspešne dokončiť zostup obávaným kaňonom Bras Magasin. Ide o jeden z najkrajších no aj najnáročnejších kaňonov sveta.

Pavol Barabáš /Miroslav Dušek

11:00 – 11:50 Srí Lanka a Tamilské tigre + Maldivy - premiéra

Čaj, drahokamy, ayurvéda a korenia sú len zlomkom zážitkov čo sa vo vás zakorenia... My zvedaví a hladní po poznaní budeme štedro odmenení. Bohatá história, nespútaná divoká príroda a otvorené ľudské srdcia to je rajský ostrov. Následne cesta Ľuba Fellnera na neznámy tamilský sever ostrova, tamilský nový rok a plavba na ostrov hadov. Luxusné Maldivy z prvej ruky.

Michal Gaj, Luboš Fellner

11:50 – 12:00 Musime si pomáhať – organizácia SEEDS

je krátky príbeh zaujímavej a veľmi osožnej spolupráce medzi firmou Bike & City, cestovnou kanceláriou BUBO a neziskovou organizáciou SEEDS. Vďaka tejto spolupráci sa pomáha deťom v Indii aj na Slovensku naučiť sa niečo nové iných kultúrach, spoznať sa navzájom a aj vy k tomu môžete prispieť. Príďte sa pozrieť, ako…

Eva Ohrablová

12:00 – 12:10 Otvorenie BUBO Bálu 2016 a krst nových katalógov BUBO

Nech máme aj v roku 2016 šťastné a zdravé cesty.

MUDr. Luboš Fellner

12:10 – 13:00 Ebola Tour - október - december 2015 - premiéra

Ghana, Pobrežie slonoviny, Mali, Burkina Faso, Libéria, Sierra Leone, Guinea,
Guinea Bissau, Gambia, Senegal, Mauritánia
Cesta na ktorú by ste určite nešli. No keby ste išli boli by ste nadšení!
Motto: „Buď máme my v BUBO také šťastie, alebo predsa len čosi vieme“ alebo ako neochorieť na cestách? Odporúčame si pred touto premierou pozrieť atlas. Plus pripraviť otázky ohľadne očkovania a prevencie. Veríme, že sa Vám bude premietanie z najnovšej expedície páčiť

MUDr. Luboš Fellner

13:00 – 14:00 Japonsko - Tam kde vychádza slnko

Krajina, ktorá dostala historicky už veľa prívlastkov. Japonsko je bez pochýb jedinečné, originálne, očarujúce. Každý už počul o tomto kráľovstve mnoho, ale aj napriek tomu, každý prvonávštevník má vskutku iné predstavy ako je následná skutočnosť. Táto ostrovná civilizácia si potrpí na vzájomný rešpekt, technickú vyspelosť, úslužnosť, čistotu a toto všetko sa spája do spleti nezabudnuteľných dojmov, ktoré v Európanoch táto krajina vyvoláva. Aké bolo Japonsko po marcových udalostiach v roku 2011 a aké je dnes? Prečo sú títo ľudia v mnohých ohľadoch považovaní za najvyspelejší národ sveta? Ide o filozofiu, ktorá je v ľuďoch a spolu do nej prenikneme v našom premietaní.

Peter Blažek

14:00 – 15:00 Bhután, Sikkim, Dardželing a Kód 7 – kniha o hľadaní šťastia od Jozefa Banáša

Bhután, krajina draka a penisu. Penisy zdobia domčeky aj skvostné paláce, strážia úrody na poliach, obrie drevené faly visia pod strechami horských chatrčí. V chráme Drukpy sa žehná penisom, ženy tu vraj dokážu v noci otehotnieť... Posledná krajina
sveta bez televízie a internetu však dnes drží aj iné primáty. Otroctvo bolo zrušené v roku 1956, prvé cesty postavené až 1962. Individuálna turistika tu neexistuje. Peniaze tu poznajú ešte len 35 rokov. Turnaje v lukostreľbe hýria radosťou. Farebné čhamové tance dodajú smiech i spiritualitu. Magické zvyky, rituály a tradície sú plné emócií, inde ich nenájdete. V tejto krajine nepoznajú HDP, meria sa tu šťastie v HDŠ. Nielen do Bhutánu, ale aj do zabudnutých končín Indie sa vydáme spolu
s Jozefom Banášom a Jurajom Ondrejčíkom.

15:00 – 16:00 Island - úchvatné divadlo prírody / Film

Island - Oheň a ľad / Foto prezentácia

20 minútový film o dvojtýždňovej ceste okolo ostrova a fotografická prezentácia z
Islandu.
Na Islande zažijeme slnko o polnoci a vychutnáme si nekonečné ticho mesačnej krajiny, ale aj ruch najlepšieho nočného života na severe. Oheň a ľad, gejzíry a vodopády, zelené machy a čierna láva. Vyberali ste si už v reštaurácii medzi najlepším jahňacím a najlepším lososom v živote? Pestujú sa na Islande banány?

Film - Ondřej Šmejkal / Foto - Robert Taraba

16:00 – 17:00 Nový Zéland a Austrália

Ako v BUBO prežívame Silvester? Boli sme prví na našej planéte. Poďte s nami na prieskum jedinečnej zeme, kontinentu, kde na každom rohu na Vás dýcha sila divočiny a osobitá kultúra miestnych obyvateľov. Ocitnete sa medzi všadeprítomnými kengurami, spoznáte jaskynné maľby pôvodných obyvateľov a pikošky tohto čarovného kontinentu. Následne sa presunieme do krajiny Pána prsteňov na Nový Zéland, kde uvidíme bojový tanec Maorov.

Robert Taraba a Martin Karniš

17:00 – 18:00 Etiópia – Africký hit

Exotická krajina kontrastov. V hlavnom meste rastú moderné výškové budovy, na severe krajiny zas navštívime rannokresťanské kostoly v Lalibele. Neďaleko sa nachádzajú hory, kde žijú zaujímavé paviány dželada a ohrozené vĺčky, na juhu krajiny stretnete kmene so zaujímavými zvykmi a kultúrami. Divoké kmene na brehoch rieky Omo, z ktorých mnohé ešte turistov nevideli. Divoká a krásna krajina s milými a usmievavými obyvateľmi, krajina kde sa rodí Modrý Níl. Etiópia sa otvára svetu a nám je jasné, že tu je čo objavovať.

Martina Čameková

SOBOTA 30. 1. 2016

BUBO SÁLA

10:00 – 11:00 Transsibírska magistrála

Tundra, tajga, stepy, púšť... V tomto rytme bdelý, či v spánku prejdeme každučký meter trate. Každý železničný pražec ucíti našu hmotnú prítomnosť. My zase ucítime silu Genia Loci tohto inžinierskeho veľdiela. Nachvíľu splynieme s Ruskom, Mongolskom a Čínou v jedno objavné cestovateľské potešenie...

Michal Gaj

11:00 – 12:00 Blízky Východ

Zážitky a fotografie z Blízkeho Východu, kolísky náboženstiev a civilizácií, kde môžete stretnúť na malom kúsku zeme všetky možné tváre, názory, presvedčenia, ale aj ochutnať úžasnú chuť humusu a pocítiť vôňu kadidla, započúvať sa do spevu muezína a dotknúť sa kameňov Múru nárekov. Prejdeme sa Betlehemom aj Jeruzalemom, nazrieme do fantastickej Petry a necháme sa nadnášať v Mŕtvom mori. Navštívime Istanbul a Paríž Blízkeho východu-Bejrút. Pútavé rozprávanie Peťa Reu, ktorý sprievodcuje tento región už 20 rokov.

Peter Rea

12:00 – 13:00 Ríšou Mayov

Bájna a dokonalá civilizácia opradená mnohými legendami, to sú Mayovia. Do dnešnej doby udržiava svoje jedinečné tradície, spôsob života a v srdci hrdosť na svoj pôvod. Slávna ríša Mayov sa nachádzala na území dnešného mexického Yucatánu, Belize, Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly. Každá z týchto zemí má svoj naturel a svoje vlastné charizma tvorené po stáročia pôvodným obyvateľstvom, vlnami kolonizátorov, prisťahovalcov či otrokov a spletitými historickými udalosťami. Všetko spolu utvára exkluzívny kokteil kultúr, ľudí a chutí, ktoré si na našej ceste vychutnáte až do dna.

Kamil Čeman

13:00 – 14:00 Vietnam, Kambodža

Dve krajiny, ktoré v priebehu 19. a 20. storočia spájalo Francúzsko, vojna a po nej komunizmus. Dnes opäť kráčajú vlastnou cestou. Vietnam, to je vôňa polievky phó a neskutočná dopravná situácia. Takto si predstavujete Áziu! 1700 kilometrov medzi dvomi hlavnými mestami tejto kedysi roz-de-le-nej krajiny a medzi nimi história a udalosti na hodiny rozprávania .Kambodža sa, v prípade mesta Angkor a khmérskej ríše, dostala civilizačne tak vysoko, že viac sa už v tej dobe dosiahnúť nedalo a zároveň padla tak hlboko, že sa ocitla vyslovene v pekle. Šťavnatá cesta plná poznania.

Jozef Harvánek a Juraj Ondrejčík

14:00 – 15:00 Aljaška dobrodružne a komfortne

Synonymum k slovu „divočina“, to pre mnohých predstavuje pojem Aljaška. Rozlohou najväčší štát USA, kde natrafíte na nekonečné a majestátne pohoria, rieky s najdivokejšími perejami a ich stvoritelia - obrovské ľadovce, alebo všadeprítomnú nespútanú flóru a faunu. Tu žijú v symbióze tí najväčší z druhov. Rázovití miestni obyvatelia a dobrodruhovia ovplyvnení historicky Zlatou horúčkou na Yukone a súčasným drsným prostredím rybolovu, lovu, tažby ropy či dreva, dotvárajú atmosféru svojského, divokého a jedinečného kusu Zeme, Aljašky. Miesto, kde sa stanete súčasťou všemocnej prírody.

Kamil Čeman

15:00 – 16:00 Indonézia s odborníkom

Magická krajina sopiek a chrámov. Neuveriteľná príroda, ktorá ukrýva bezpočet tajomstiev. Rastie tu najväčší kvet na svete, žijú tu orangutany, nosorožce a cibetky, ktoré produkujú jednu z tých unikátnejších káv. Moderná Jakarta, ale aj tradične žijúce kmene na stovkách ostrovov a ostrovčekoch. Vyleziete na Bromo, alebo navštívite ostrov s drakmi súčasnosti?

Jozef Harvánek

16:00 – 17:00 Barma

Je podmanivá, čarovná, je cestovateľskou láskou! Nedávno sa otvorila svetu, režim vojenskej junty je potlačený, stala sa bezpečnou. Je stále veľmi autentická, ale “hrozí” jej rýchla zmena, začne byť dobývaná chúťkami cestovateľov už nasýtených tradičnými destináciami. Wifi a coffee bude na každom rohu. Teraz ešte nie je! Poďte stihnúť zlatú Shwedagonskú pagodu v Rangúne ešte v zástupe domácich budhistov a nie turistov. Nechať sa očariť tradičným životom na jazere Inle, kde sa pádluje nohami a žije na vode v romantickom obkľúčení Shaanských hôr. Povestnou čerešničkou na torte je návšteva barmského Baganu. Bagan je menej známy ako jeho architektonický rival Angkor, ale je omnoho pôsobivejší a to už je čo povedať. Na tomto mieste si človek jednoducho musí priznať, že už asi nikdy neuvidí nič krajšie. Vychutnajte si krajinu, ktorá je prešpikovaná budhizmom, zlatom, uvoľnenou atmosférou a nádherne pohodovými ľuďmi.

Veronika Bednárová

17:00 – 18:00 Argentína, Brazília

Hlavné mesto Argentíny Buenos Aires si podmaní snáď každého... V čom tkvie jeho šarm a elegancia? Argentínske steaky a pohár červeného vína, alebo futbalový zápas na Boca Juniors, či rytmy tanga? Cez najväčšiu sústavu vodopádov na svete Iguazu k jednému z nových siedmych divov sveta. Rio de Janeiro si Vás zase získa veľkou dávkou temperamentu. Socha Ježiša Krista na Corcovade je jedným z nových siedmich divov sveta, Cukrová homoľa, Copacabana a dievča z Ipanemy. Všetko v rytme samby s pohárom caipirinhe v ruke.

Peter Hliničan

NEDEĽA 31. 1. 2016

KINOSÁLA

10:15 – 11:00 Osem dní v Etiópii – premiéra filmu

Krátka, ale intenzívna cesta do krajiny, kde sa čas zastavil, kostoly nám pripomínajú prvých kresťanov a možno sa v niektorom z nich ukrýva dlho hľadaný Svätý grál. Simienské hory sú jedinečné, takisto ako ich hlavní hrdinovia – dželady. Alebo odfotíte vĺčika etiópskeho? Etiópia je ale hlavne krajina ľudí, ktorí sa na Vás odvšadiaľ usmievajú, pomôžu Vám a vždy sa pristavia, keď sa niečo deje.

Pavol Fabian

11:00 – 12:00 Čína, Tibet, Nepál, India

Cesta krížom cez celú Čínu na strechu sveta, ktorá pred pár rokmi bola len pre vyvolených dobrodruhov. Zakázané mesto v Pekingu, Hlinená armáda v Xi-Ane, mrakodrapy v Šanghaji a pandy v Chengdu. Letom do Tibetu. Čo sa za posledné roky zmenilo v Lhase? Aká je tradičná tibetská kuchyňa? Let k magickému Mt.
Everestu. Krásne ženy v Káthmandú a pastierky jakov v sedlách nad 5000 m.n.m. Stredoveké Váranasí Vás dostane. Taj Mahal, jeden z nových siedmich divov sveta. Vydajte sa na túto odvážnu cestu plnú kultúrnych šokov a gurmánskych pôžitkov.

Katarína Líšková

12:00 – 13:00 Balkán na jeden vrz - premiéra

Srbsko, Kosovo, Macedónsko, Albánsko, Čierna hora, Dubrovnícka republika, Bosna a Hercegovina. Nepoznané kúty Európy na jednej jedinej prepracovanej ceste. Spojenie poznania a prírody. Blízkou exotikou Vás prevedú profesionáli

Luboš Fellner a Nikola Ivanovič

13:00 – 14:00 Kuba - Perla Karibiku

Keď Krištof Kolumbus objavil tento ostrov, poznamenal: „Toto je to najkrajšie miesto, ktoré ľudské oko videlo“. Dodnes všetci Kubánci a mnohí ľudia na svete opakujú túto slávnu frázu. Teraz je rad na Vás, aby ste spoznali krásu tohoto farebného ostrova, tak na čo ešte čakáte? Poďte spolu s nami zistiť viac. Rytmy salsy alebo afro- kubánskej rumby, rum a cigary či bohatá história? Bývalá španielska kolónia či nekonečná revolúcia? Vedeli ste, že najdôležitejšie náboženstvo na Kube je Santeria, ktorej základom boli africké náboženstvá a kresťanstvo? A koho nazývajú Kubánci svorne „papa“? Keď ostrov zasiahol hurikán Sandy, nikto o ňom nehovoril. Napriek tejto katastrofe však Kubánci nestratili elán a dobrú náladu. Ako vyzerá Kuba dnes?

Petra Kováčová

14:00 – 15:00 Thajsko, Malajzia, Singapur

Tri krajiny ako priateľská a bezpečná brána do Ázie. Chodíme sem už 17 rokov! Zažite s nami dobrodružstvo v severnom Thajsku s nocou u karenských kmeňov, preskúmajte Bangkok vo dne i v noci, poďte k Andamanskému moru za zážitkami, či luxusom 5* hotelov. Čo sa doma spomína o Malajzií okrem Sandokana a ropy? Malajzia nám poslúži ako príklad modernej Áziskej krajiny, kde žijú multi-etnický, jazykový aj náboženský život tri veľké kultúry v absolútnej tolerancii. Luxusný Singapur nás rozmazná najmodernejšími mrakodrapmi, umelo vybudovaným ostrovom Sentosa s krásnymi plážami a najelegantnejšou modernou budovou súčastnosti - Marina Bay Sands. Nechajte sa zlákať!

Veronika Bednárová a Jozef Zelizňák

15:00 – 15:10 Vyhlásenie víťazov fotografickej súťaže

15:10 – 16:00 Keňa, Tanzánia, Zanzibar

Prečo ísť do Masai Mara? Návšteva najznámejšieho parku v Keni a jedno z najlepších safari v Afrike vôbec. Pohľad na jazero Nakuru, jazda na dno krátera Ngorongoro, jedného z prírodných divov sveta. Máme už nafotenú veľkú päťku a vieme rozlíšiť geparda od leoparda? Po dňoch strávených na safari nás čaká zaslúžený oddych na krásnom, tropickom Zanzibare. Tu uvidíte nádherné pláže, čistú vodu Indického oceánu a ucítite vôňu korenín. Zabudnite na strašenie Afrikou. S nami si budete Afriku užívať v absolútnom bezpečí. Safari zvládnu predsa aj deti!

Martin Karniš

16:00 – 17:00 Stratená kultúra Lapita - Oceánia - premiéra

Samoa, Americká Samoa, Tonga, Vanuatu, Fiji, Nová Kaledónia. Veľká cesta na opačnú stranu zeme. Melanézia vs. Polynézia. Najväčší ľudožrút sveta, rugby, tance a pohreby. Púť za najkrajšou plážou sveta a hľadanie raja na tejto Zemi.

Luboš Fellner

17:00 – 18:00 Patagónia v štýle Black Pearl

Luxusná cesta do nehostinných oblastí Južnej Ameriky. Zo svojho pohodlného hotela sa dostanete do tých najúchvatnejších zákutí národných parkov, zálivov a fjordov, k obrovským ľadovcom a drsným horám. Uvidíme lamy, tučniaky a so šťastím aj veľryby? Nespútaná divočina v luxusnom prevedení.

Jozef Zelizňák

NEDEĽA 31. 1. 2016

BUBO SÁLA

10:00 – 11:00 USA západ s mladíckym elánom

Kalifornia, Nevada, Utah a Arizona. Tieto štyri štáty navštívime počas našej cesty po západe USA. Prejdeme mnoho kilometrov a počas našej cesty sa bude meniť okolitá príroda na nepoznanie! Od hollywoodskeho lesku v Los Angeles, cez hipisácke hlavné mesto USA San Franciscu a najgýčovejšie komerčné mesto Las Vegas až po divoký západ s Rodeom a country muzikou. Spojené štáty majú toho veľa čo ponúknuť a za našich 14 dní toho uvidíme naozaj veľa! A keď sa nám podarí, uvidíme aj veľryby!

Erik Kondrc

11:00 – 12:00 Madagaskar kvalitne

Noemova archa Indického oceánu a možno najexotickejšie miesto na planéte Zem. Unikátna fauna a flóra, panenská príroda s minimom turistov. Toto je stručná charakteristika štvrtého najväčšieho ostrova na svete. Ponúka však omnoho viac. Je to mozaika drobností, ktoré vyskladajú nádherný výsledok. Jedinečná malgašská kultúra sa Vás tu priamo dotýka a aj napriek chudobe sú ľudia usmiati a prívetiví. Prejdeme krajinou od oceánu, cez polopúšť, vysoké hory až po dažďové pralesy.

Martin Karniš

12:00 – 13:00 Burundi, Rwanda, Uganda

Znie desivo, ale paradoxne ju zvládne každý z Vás. Tu budeme bezmála jediní turisti, a tak sú zážitky ešte silnejšie. Nič nie je nahraté, všetko je ozajstné = neskutočne skutočné. Ľudia sa budú zastavovať s otvorenými ústami, budú Vám kývať, smiať sa, deti za Vami pobežia kilometre a budú o tom, že videli „mzungu“ ešte dlho rozprávať. Najkrajšia príroda kontinentu, jazerá, o ktorých ste snívali: Tanganika, Kiwu, Edwardove, Viktóriine. Magické hory Virungy, safari v Ugande, kde uvidíme slony, hrochy, levy, leopardy a hlavne úžasný zážitok s horskými gorilami.

Stanislav Cigánek

13:00 – 14:00 India Nepál

Obe krajiny spája náboženstvo, ale kultúra je odlišná. Porovnajte ľudí žijúcich v jednej z najľudnatejších krajín a tých, ktorí žijú v zajatí najvyššieho pohoria. Užite si farebnej a voňavej krásy, výborného jedla a nádherných pohľadov. Ťažko sa rozhoduje, ktorá z týchto dvoch krajín je krajšia a príťažlivejšia. Rozhodnúť sa musíte sami.

Katarína Líšková

14:00 – 15:00 JAR, Namíbia, Botswana a Zimbabve

Bezpečná a veľmi rôznorodá oblasť druhého najväčšieho kontinentu. Afrika je horúci kontinent s príchuťou dobrodružstva, plný divých zvierat, nespočetných černošských kmeňov a dramatických prírodných krás. Na tejto ceste zažijete ohromnú diverzitu. Tulene a žirafy v priebehu pár dní. Najväčšie pieskové duny sveta a následne ohromné vodopády, ktorých „dym“ stúpa z vlhkej džungle. Púšte, sopky, ale i rieky a jazerá. Super hotely a super jedlo. Neexistuje dôvod, prečo by sa Vám táto Afrika nemala páčiť! Južná Afrika – to nie je iba Juhoafrická republika, ale i Namíbia, Botswana, Zimbabwe a Zambia.

Stanislav Cigánek

15:00 – 16:00 BUBO Family 2016

Je možné cestovať s deťmi? Od koľko rokov môžu ísť deti do Afriky? Zvládnu cestu lietadlom do Los Angeles? Na tieto a mnohé ďalšie otázky Vám budú odpovedať skúsení cestovatelia, ktorých deti cestovali do najvzdialenejších kútov sveta od útleho detstva. Prídite sa presvedčiť o možnostiach cestovania s deťmi na ich prezentáciu.

Tomáš Hušek a Luboš Fellner

16:00 – 17:00 Mexiko - Veľký okruh

Nazrite s nami na miesta, kde sa stretávali jedny z najstarších mezoamerických kultúr v histórii ľudstva. Od jedného z najvyššie položeného hlavného mesta sveta - Mexico city, cez krásne pláže Acapulca a dychberúce pyramidálne zóny starých Máyov a Aztékov až po biele pláže Karibiku v Cancúne. Vyskúšajte s nami, ako chutia kobylky Chiapulines, Kura s čokoládovou omáčkou alebo ako sa vyrába taký Mezcal. A čo vlastne Mezcal je? Túto, ale aj mnohé iné otázky Vám zodpovieme na premietaní o veľkom okruhu Mexikom. S nami si Mexiko zamilujete aj vy!

Erik Kondrc

17:00 – 18:00 Chile, Peru, Bolívia so znalcom

Na čo vlastne slúžilo slávne Machu Picchu? Je pravda, že sa ho chystajú už čoskoro zavrieť pre turistov? V Bolívii sa nachádza najväčšia soľná planina na svete, družice na nej kalibrujú svoje prístroje - čo na nej ale hľadáme my? O Chile sa u nás hovorí len málo, aspoň kým nezapadnú baníci v chilskej bani, alebo FC Barcelona nekúpi najdrahšieho futbalistu sveta. Ako vyzerá tento „tiger regiónu“ dnes? Zúčastnite sa expedície cez pamiatky Inkov, prejdite na terénnych autách druhú najväčšiu náhornú plošinu na svete, dajte si pivo na najsuchšej púšti sveta a pozrite sa na moderné Santiago de Chile.

Peter Hliničan

Vydané: 28. 1. 2016
Aktualizované: 27. 1. 2016
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.