Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 13.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1766USD   25.596CZK   0.88068GBP   314.33HUF   4.2044PLN   7.5395HRK . . . viac

Stretnutie s múzou Klimbé

Zlaňovanie v Devínskej

Nie je pravda, že múz je iba deväť. Starí Gréci sa mýlili. Po viac, či menej intenzívnom pokukávaní po skalách a po lezeckých halách som zistil, že pozabudli na jednu múzu, ktorá nás tiež inšpiruje k umeleckým výkonom. Nebojme sa toho - k umeniu môžeme smelo prirovnať balansovanie na vertikále. Toľko nádherných kriviek a pohybových variácií!.. Je v tom vášeň, emócie, obratnosť, búšiace srdce i trasúce sa nohy, bleskové perličky potu na čele, explózia energie i nadšené výkriky a aj zatajený dych.

Keď taká múza začne baletiť na previse, umne prekladá nohami, vykrúca sa a nachádza tú najvýhodnejšiu polohu, aby mohla ďalej vystupovať do výšin, zacítiš jej hypnotizujúci bozk - nasleduj ma, urob to tak ako ja - láka ťa múza a ty cítiš, že hoci tvoje telo je stále rovnako ťažké, akoby ťa niečo zdvíhalo a ťahalo nahor po zamádžovaných stopách múzy.

Myslím si, že tá múza, ktorú starí Gréci opomenuli, sa volá Klimbé. A keď sa lepšie poobzeráte v svojom okolí, iste ju nájdete aj vy medzi svojimi spolulezkyňami. Alebo spolulezcami?

Vydané: 12. 4. 2015
Aktualizované: 12. 4. 2015
Komentáre cez Facebook
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.