Panorama.sk in SlovakSK
Počasie

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku pre sezónu 2018/2019 má podobu Baziliky sv. Petra

Tatranský ľadový dóm 2018-2019
Autor / zdroj: Marek Hajkovský QEP / vt.sk

Premnožené tatranské medvede sa dostali už aj na slávnu Berniniho kolonádu, ktorá patrí k ešte slávnejšej Bazilike sv. Petra.

Pravda, len na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, v Tatranskom ľadovom dóme, kde bola z pevného skupenstva vody vytesaná ľadová replika rímskych pamätihodností. A aj tie medvede sú vytesané z ľadu.

Tatranský dóm pre túto zimu otvorili v piatok 23. novembra. Verejnosť doň bude môcť bezplatne vstupovať v nasledujúcich mesiacoch a obdivovať popri ľadovej bazilike aj sklenené vitráže slovenského sklára s gréckym pôvodom Achilleasa Sdoukosa, či sledovať multimediálne predstavenia, ktoré budú denne popoludní.

Ľadový chrám vytvoril Adam Bakoš a tím slovenských a španielskych sochárov z 225 ton ľadu dopraveného v 1880 ľadových blokoch. Stavbu chráni pred vrtochmi počasia kupola o priemere 25 metrov.

Kupolu zobrazujú aj dve webkamery tradične umiestnené na Hrebienku. Dovnútra kupol však už online prístup nie je, musíte sa tam vybrať sami - možno si vyberiete niektorý zo živých koncertov, ktoré sa tam uskutočnia.

Pozrite si webkamery: >>

Pripravil vb, snímky zo stránok Vysoké Tatry - hory zážitkov

Viac informácií:

Súťaž v ľadovom sochárstve Tatry Ice Master

Vydané: 2018-11-23
Aktualizované: 2018-11-23

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.